Žaidimų evoliucija: Septintoji konsolių karta

Wii_Wiimoteb

Po šiokios tokios pertraukos, prisiruošiau užbaigti savo Žaidimų evoliucijos seriją. Taigi šiandien vienas iš paskutiniųjų šios serijos straipsnių: Septintoji konsolių karta.

Septintoji konsolių karta prasidėjo nuo 2005 metų ir tęsiasi iki šiol, nes kada pasirodys kitos kartos konsolės dar nėra aišku. Žinoma tik viena: dar nelabai greit. Ši karta pasižymi tuo, kad yra tik trys pagrindiniai konkurentai: Sony, Microsoft ir Nintendo. Susipažinkim su kiekviena konsole iš arčiau:

 

Xbox 360

xbox360

2005 lapkričio 22 Microsoft kompanija pristatė pirmąją septintosios kartos konsolę Xbox 360. Lyginant su savo seneliu Xbox, kompiuteris sugebėjo pasiūlyti high-definition grafiką, bevielį pultelį (yra ir laidinis variantas), bei dar savo senelio Xbox laikais jau spėjusį išpopuliarėti Xbox Live tinklą, kuris užtikrino didelius žaidimų online pardavimus, bei lyderiaujančią poziciją rinkoje. Tarp kitko konsolė pasirodė metais anksčiau, nei buvo numatoma ir tai buvo tikrai sėkmingas Microsoft žingsnis, leidęs smarkiai išsiveržti į priekį. Net ir pasirodžius konkurentams, Xbox 360 pardavimai buvo ypač stiprūs Šiaurės Amerikoje, bei Europoje, tačiau, kaip ir buvo tikėtasi, Japonijoje daug dėmesio nesusilaukė.

Kaip bebūtų, toks ankstyvas pasirodymas įtakojo keletas problemų. Viena iš žinomiausių konsolės bėdų buvo žinomasis “red ring of death”, dėl kurios kai kurie vartotojai tūrėjo keisti konsolę kelis kartus. Dėl šios problemėlės Microsoft`as pasiūlė trijų metų garantiją, bei visiškai nemokamą konsolių tvarkymą. Kiek vėliau ši problema buvo ištaisyta, kai konsolė imta gaminti su 65nm čipu, kuris taip pat sumažino sistemos pakibimo, bei perkaitimo problemas.

Xbox pranašumas prieš PS3 pasireiškė ne tik, dėl ankstesnio pasirodymo, bet ir dėl visu 100 doleriu mažesnės kainos, už kurią gaunate gaminį visiškai niekuo nenusileidžiantį Sony kompanijos gaminiui. Didelis smūgis buvo padarytas PS3 konsolei, kai Microsoft`ui pavyko susitarti dėl žaidimų, kurie buvo žadėti eksliuzyviškai tik PS3 konsolei. Tarp tokių žaidimų yra: Devil May Cry, Ace Combat, Virtua Fighter, Grand Theft Auto 4, Tekken 6, Assassin’s Creed, Bladestorm: The Hundred Years’ War, Fatal Inertia  ir žymųjį Final Fantasy XIII, serija, kuri būdavo, kaip ir PS3 vizitinė kortelė.

2007 metų pradžioje konsolė buvo parduota jau 11,6 milijonų kopijų tiražu ir kartu su Nintendo Wii konsole užėmė didžiąją dalį rinkos sudarydami labai nepalankias sąlygas PS3.

Vienas iš pagrindinių Xbox 360 žaidimų yra Halo 3 (8,1 milijonas kopijų). Kai tik pasirodė šis žaidimas, tą mėnesį jis buvo world wide best selling game.

Xbox 360 didelis pranašumas buvo sėkmingi kontraktai su pagrindinėmis žaidimų kūrėjų firmomis. 2007 Game Critics Awards apdovojimuose konsolės žaidimai buvo nominuoti 38 kategorijose ir 11 iš jų laimėjo – tai yra geriausias rezultatas visų konsolių istorijoje.

Šiuo metu yra parduota 28,5 milijonai konsolės vienetų, kurie įtaiso konsolę antroje vietoje.

 

PlayStation 3

ps3

Prieš tai gana nuvertinau PlayStation 3 konsolę, kuri pasirodė 2006 Lapkričio 11. Bet visgi, ar viskas buvo taip blogai? Na taip, sistemos bandymas pritaikyti naujas technologijas, tokias, kaip daugiabranduolį procesorių ar Blu-ray formatą, susidūrė su problemomis, tačiau iki 2006 Gruodžio firma spėjo išspręsti visas problemas ir buvo pasiruošusi startuoti.

Prekybos specialistai konsolę labai smarkiai surišo su Blu-ray diskais. Vieni iš jų teigė, kad šių diskų populiarumui daugiausiai įtakos ir tūrės PS3 populiarumas, kuris padės išplisti naujajam formatui. O kiti teigė, kad būtent šio formato rinkos populiarėjimas tūrės įtakos  PS3 išpopuliarėjimui, nes už palyginus nedidelę kainą gaunate ne tik blu-ray diskų skaitytuvą, bet ir nuostabius žaidimus, internetą, žaidėjų palaikymo tinklą (PS3 network – akivaizdus Xbox Live tinklo, kuris suteikdavo Xbox`ui pranašumo, klonas).

Sony kėlė savo populiarumą su tokiomis frančizėmis, kaip Gran Turismo ir God of War, bei koziriais tapusiais Metal Gear Solid 4, bei jau minėtąjį Final Fantasy Versus XIII.

Sėkmingiausias konsolės žaidimas: MotorStorm, parduota 3,31 milijonai egzempliorių (galima pastebėti, kad pardavimai silpnoki).

Bet visgi tas ekskliuzyvinių žaidimų praradimas, bei aukšta kaina lėmė, kad konsolei sekėsi tikrai sunkiai. To pasekoje kompanija 2007 Liepą pranešė sumažinsianti 60 GB modelio kainą 100 doleriu JAV ir Kanados rinkose, kur šis modelis buvo nebepardavinėjamas.

2007 Spalio 18 100 doleriu nuleista ir 80GB modelio kaina, bei Lapkričio 2 išleistas naujas 40 GB modelis, kainuojantis 399 USD, bei turintis kiek sumažintas galimybes, tokias, kaip PS2 žaidimų nepalaikymas. Po kelių savaičių Sony pranešė, kad 40 ir 80 GB versijų pardavimai pakilo 192%.

2008 lapkritį, Sony išleido ir 160 GB modelį.

O visai neseniai lauktas dar vienas kainų mažinimas, buvo nustelbtas, kai Sony pranešė sumažinsianti kainas ne PS3, o senukui PS2. Kaip bebūtų jis vis dar gan neblogai parduodamas ir net esant septintos kartos konsolėms jis užima garbingą ketvirtąją vietą pagal pardavimus.

Viso parduota 21,3 milijonų konsolės kopijų (geras PS2 vardas labai padeda parduoti naująjį gaminį), kurios gana prisivijo savo pagrindinį konkurentą Xbox, bet visgi nuo jo dar gana neblogai atsilieka. Taip konsolė pasilieka trečiojoje vietoje.

 

Wii

nintendo-wii

2006 Lapkričio 19 Nintendo įėjo į rinką išleisdama visiškai originalų gaminį, kuris buvo visai kitoks, nei pastarosios dvi konsolės. Ši kompanija kūrė gaminį, tikėdamasi, kad naujas žaidimų pojūtis sužavės žmones. Ir jie pataikė kaip į dešimtuką.

Nors konsolei buvo skiriama labai mažai dėmesio, nes tuo metu visi žvalgėsi į ką tik pasirodžiusį PS3, tačiau Wii iškart gavo net labai teigiamą įvertinimą ir vos per keletą mėnesių sugebėjo gerokai sumažinti PS3 ir Xbox 360 pardavimus.

Nintendo stengėsi pateikti ne super realistišką grafiką tikriems žaidimų fanatams, o linksmus, laisvalaikio pramoginius žaidimus, kurie pasižymėtų dideliu interaktyvumu. Taip ir atsirado žinomasis judesiui jautrus pultelis. Mojuok juo kaip teniso rakete ir žaisi tenisą, priglausk netoli žemės ir galėsi žaisti golfą, ar varžykis su draugias, kas greičiau perpjaus malką ar nuvalys langą, užsiiminėk aerobika, sportuok. Iš šalies atrodo kiek kvailokai, bet kai išbandai pats, supranti, kad tai visai kitoks potyris.

Kaip ir ankstesnėse savo konsolėse, Nintendo skyrė didelį dėmesį ir tokiems savo hitams, kaip Mario, The Legend of Zelda, Metroid, ir Pokémon. Žinoma konsolė susilaukė ir Ubisoft, EA, Capcom ar Majesco sėkmingiausiųjų gaminių, bet didžiausi pardavimai šiai konsolei susilaukė būtent interaktyvumo kupini Wii Sports (40,9 milijonai kopijų).

Dauguma analitikų ėmė labai stebėtis konsolės populiarumu ir orientavimąsi į non-gamers rinką. Nes buvo spėjama, kad žmonėms tas interaktyvumas greit pabos ir konsolė varžysis dėl gamerių dėmesio, kaip tai darė konkurentai. Bet taip nenutiko ir Wii taip ir laikosi ant savo interaktyvumo galimybių ir jai tai daryti sekasi tikrai neblogai.

2007 Spalio 12 pranešta, kad šis mažylis aplenkė metais anksčiau pasirodžiusį Xbox 360 ir tapo pasauliniu žaidimų rinkos lyderiu.

Šiuo metu parduota 44,96 milijonai konsolės vienetų ir taip konsolė dvigubai lenkia savo artimiausią konkurentą Xbox, bei pagal pardavimų kiekį tokiam trumpam laikotarpyje lenkia net konsolių Nr.1 – PS2.

Ar sugebės Wii aplenkti legenda tapusį PS2 ir taip tapti visų laikų populiariausia konsole? Sužinosime ateityje.

 

Video:

Wii, PS3 ir Xbox hitai

 

Next gen žaidimų muzikinis video

 

Final Fantasy šedevras

 

O vat čia dalykas, kuris man labai patiko: Wii spray

 

Xbox 360 exclusives

 

PS3 exclusives

 

Wii exclusives

 

Ir pabaigai Wii šmaikštusis hitas

Komentarų nėra

Komentuoti