Žaidimų evoliucija (Part 6): Nintendo Entertainment System

retro_gaming__1984___NES

Kaip žadėjau – šį kart apie Nintendo konsolę, kurią prieš gerus 10 metų tūrėjom visi.

Taigi apie viską iš pradžių:

History:

nes Stebėję milžiniškus Atari populiarumus tyleniai Japonai kūrė planus užvaldyti pasaulį. Taigi taip Masayuki Uemura sukūrė naujosios kartos konsolę, kurią į Japonijos rinką paleido 1983 metais. Tačiau Japonai irgi yra žmonės ir klysta. Konsolėje buvo blogas chipas ir dėlto naujasis gaminys labai greit gedo ir mažai kas norėjo ją pirkti, bet greit vyrukai išsprendė savo bėdas ir kitais metais perleido konsolę, geriausiai žinomą kaip Nintendo Entertainment System (NES) arba Famicom. Taigi pasitaisius savo padarytas klaidas, konsolės pradavimai ėmė kilti ir 1984 pabaigoje tai jau buvo daugiausiai parduodama konsolė Japonijoje.

Jei jau sėkmė tokia didelė, tai kodėl nepabandžius ir kitur. Taip Nintendo stojo į kovą su absoliučiais lyderiais Atari, 1985 pristatydami savo vakarietišką konsolės variantą Consumer Electronics Show parodoje. Pateikta atnaujinto dizaino konsolė ir keli hitais Japonijoje jau spėję tapti žaidimai, kaip Kung Fu, Pinball, Stack-Up, Tennis, Wrecking Crew, ir Super Mario Bros. Kalbant apie pastarąjį, tai visų laikų sėkmingiausias ne tik šios konsolės žaidimas, bet ir visame pasaulyje daugiausiai parduotas žaidimas. Plačiau apie jį – sekančiame straipsnyje.

99 nes Konsolė pirmoji taikė trečiųjų šalių politika: visi žinome problemą dėl trečiųjų šalių, t.y. įrangos ir žaidimų nelegalų kopijavimą. Originaliose konsolėse buvo įdėtas nedidelis chipas, toks pat chipas būdavo įmontuojamas į originalias pilkąsias Nintendo žaidimų kasetes. Jei kasetė tūrėdavo chip`ą – žaidimas pasileisdavo be problemų, jei ne, viskas ką galėjote išvysti, tai tik juodas ekranas. O iš trečiųjų šalių sulaukėmė pačių įvairiausių dizainų konsolės klonų, kuriuose nebūdavo šio chipo, žinoma jos būdavo pigios ir nekokybiškos, tačiau mes ir pirkdavom, nes man asmeniškai neteko matyti originalaus konsolės varianto, nei pas vieną pažystamą. Taip pat naudodavome ir geltonąsias kasetes, kurios toli gražu nebuvo originalios. Nintendo licenzijuoti žaidimai tapo tikrai populiarūs, dėlto buvo dar ne kartą perleisti kitom konsolėm. Dar ne kartą galėjome išvysti Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Castlevania, ar žinomąjį Final Fantasy.

 

Sekantieji keli metai konsolei tapo ypač sėkmingi ir konsolė išstūmė jau technologiškai pasenusią Atari į šalį. Taip truko iki 1990, kai pasirodė naujos kartos konsolės, tokios, kaip 16-bit`ų Sega Mega Drive dar žinoma, kaip Sega Genesis. Tai tūrėjo reikšti konsolės galą, tačiau nenorėdama visiškai atsilikti kompanija dar bandė gelbėtis Super Nintendo Entertainment System konsole, kuri taip pat buvo 16-bit`ų, bet nebuvo taip komerciškai nusisekusi, kaip jos pirmtakė NES.

Nepaisant smarkaus konsolės perkamumo mažėjimo Nintendo tęsė tiekti konsoles į Ameriką, netgi išleido keletą konsolės variantų su skirtingais dizainais. Taip konsolė buvo platinama dar iki 1995, kuriais JAV liko be šios konsolės. Tačiau Japonijoje dar buvo likę nemažai senųjų konsolės fanų, kuriem reikėdavo techninio palaikymo, naujų valdymo pultelių, atsarginių dalių ir panašių niekučių, tad kompanija neužraukė pačios konsolės gaminimo iki pat 2003, o techninė pagalba, bei priedai tiekti nustoti tik 2007 Spalio 31!! Tik pagalvokit: 24 metai konsolės istorijos. Reikia pripažinti – įspūdinga. Dar labiau stebina pardavimai, dėmesio! Iškvepiam! 61,91 miljonas kopijų!

 

 

My memories:

gen_x_dual_station-nes-sega-genesis

Ohh… Tikriausiai konsolė, prie kurios praleidau daugiausiai laiko. O kas nepraleido? Smagu, tikrai smagu būna prisiminti, nes atsiminimų begalės. O kartas nuo karto užvaldanti nostalgija, priverčia įsirašyti kokį seną gerą bomberman`ą ar Super Mario ir pažaisti geras 20 min. Aišku dabar žaidimai atrodo kur kas prastesni, gal net juokingi, tokie kokius dabar atkuria net ir paprasčiausi spalvoti telefonai, bet savo laikais jie tikrai įtraukdavo. Pagrindinis dalykas tokiose konsolėse būdavo žaidimo įdomumas, o ne grafika. O ir norėdamas pereiti žaidimą, tekdavo tą patį lygį kartoti dešimtis kartų, kol jį išmokdavai kone atmintinai. Šiuolaikiniuose žaidimuose tokio dalyko galima pasigesti. Na taip, gal tokie atkalimai mintinai tokiuose Crysis laikuose ir nereikalingi, nebereikalingas toks įdirbis ir “atkalimas”  kada ir kiek spausti “knopkę”, nes kitaip nuo vieno šūvio ar nuo vieno prisilietimo tiesiog numirdavai ir tekdavo kartoti lygį nuo pradžių, nes juk nebūdavo net save`ų.

Buvau vaikas kuris tetūrėjo tetrį, bei Atari 2600 ir netūrėjo jokių kiemo draugų, nes namas pastatytas gerokai toliau nuo viso kaimo. Taip vieną kart pas kaimynų besisvečiuojant užžiūrėjau tą stebuklą… Tie žaidimai man atrodė tokie nesveiki… Parodė man kažkokį karatė mušdamiesi tarpusavyje ir taip užsinorėjau ir aš tokio daikčiuko. Tad ėmiau taupyti. Į mėnesį gaudavau po 5 lt kišenpinigių + kažkiek gaudavau švenčių proga. Taigi susiėmiau, nebepirkau jokių ledų ar saldainių ir per greičiau, nei metus sutaupiau savo pirmąjį 100 lt. Tada man buvo 7 metai. Iš kur žinau taip tiksliai? Neįsivaizduoju. Tiesiog žinau, kad tai buvo 1996-ieji. Apie savo planus nuolat pasakodavau mamai ir kai galų gale tūrėjau savo sukauptus pinigus – kaip sutarta, važiavome į Klaipėdą, į turgų, ir nusipirkau savo pirmąją konsolę. Dar atsimenu, kai pardavėjas parodė, kad viskas gerai veikia, paleido visiem mum žinomą žaidimą, kuriame reikėdavo šaudyti antis. Buvau sužavėtas ir begalo, begalo laimingas, vos sugebėjau nešokinėti iš džiaugsmo. Na ir prasidėjo… Žaidimų iš pradžių netūrėjau daug, bet juos visus belenkiek daug žaisdavau, kol mama nenuvarydavo nuo teliko. Tolesnius savo gautus kišenpinigius taupydavau naujom disketėm, magnetolai ar meškerei, tada jos taip pat buvo gana brangios. Pagrindinė problema, kad žaidimus pirkdavo mano sesuo, tad ką gausiu sužinodavau tik gaudamas disketę į ranką. Vėliau prasidėjo skolinimasis iš draugų, mainymasis žaidimais, ar jų pirkimas vienas iš kitų, žinoma taip žaidimus buvo galima nusipirkti gal 10 kart pigiau, o žaidimo kokybė nuo to visiškai nepriklausydavo.

Vienas iš įsimintinų žaidimų, tai Indiana Jones`as, kuris kažkodėl man labai giliai įstrigo. Tikriausiai dėlto, kad jo lygiai buvo tikrai labai įvairūs, pats žaidimas buvo tikrai gana sudėtingas ir tai buvo vienas iš tų nedaugelio žaidimų, kurie tūrėjo kodų. Paspaudus pauzę, reikėdavo paspausti į viršų ir berods į kairę. tada pasidarydavai nemirtingas. Lygiai taip pat buvo galima ir išjungti šį kodą. Tokiu būdu pereidavau tas vietas, kurias tiesiog neįveikdavau.

O ką jau kalbėti apie tokius žaidimus, kaip Super Mario ar “tankiukus” (tikslaus pavadinimo nepamenu). Žaisdavau kone kiekvieną dieną, žaisdavau keliomis valandomis, žaisdavau su giminėmis, su draugais, ar tiesiog savo amžiaus vaikais, taip netgi susipažindavome – padedant žaidimui. Atsirasdavo savi terminai, dar dabar pamenu tokius, kaip “darakočka”, “bosiakas” ir pan. Kai kuriuose žaidimuose buvo tokia galimybė, kaip kurti lygius. Ką sukursi – tai tik tavo fantazijos reikalas. Kurdavom lygius vienas kitam ir paskui daug juokdavomės bandydami žaisti.

Vėliau įsigijau Sega Genesis ir senoji Nintendo liko užmarštyje. Tačiau sugedus Sega`i ir likus be jokio žaidimų kompiuterio, po kurio laiko dar nusipirkau Nintendo kloną už 10 Lt. Tai jau buvo paskutinis kartas, kuris įvyko kai man buvo kokie 14-15 metų.Heh, didelis jau.

Deja, kad ir kaip norėčiau, neina man nei pusės savo visų atsiminimų išpasakoti. Taigi apsiribojam tuo kas pavyko dabar.

That`s all folks.

Next? Super Mario!!!! Yeah (Y)

 

In action:

1 komentaras
  • Ceslovas
    Parašyta: 21:46h, kovo 31 Atsakyti

    Tai va as zaidziau toki zaidima ten krepsinis + mustynes tipo su kamuoliu zaidi ir dar gali trenkt i galva is kumscio atiminet kamuolius nu legendinis zaidimas :) labai labai labai dekingas buciau jai pasakytumet pavadinima ar bent jau ka kas padetu surast ji Rasykit skype ceslovas555 – arba email ceslovas5555@gmail.com

Komentuoti