Žaidimų evoliucija (Part 3): Antroji konsolių karta

colecovision

Taigi žygiuojam toliau istorijos koridoriais. Antroji konsolių karta jau čia

Antra konsolių karta (1977-1983)

atari2600

1977 Spalio 2 (nesunku paskaičiuoti, kad pernai konsolei sukako jau 30 metų), Atari išleido diskelių principu paremtą Video Computer System pavadintą konsolę, vėliau pervadintą į Atari 2600. Tai buvo Atari Pong įpėdinis, kuris galėjo  pasiūlyti joystick`us, perrašomas žaidimų kasetes, daugybė žaidimų. Nors ši konsolė ir nebuvo išvaizdi, tačiau tada tai buvo „dėžė“, kuri leido pažaisti combat‘ą, Pac-Man‘ą (sėkmingiausias Atari žaidimas), tennis‘ą ir kitus žaidimus. Tai neabejotinai, geriausia antrosios kartos konsolė (parduota 40 limonų vienetų), bei sėkmingiausias Atari gaminys, kurį teko aptūrėt ir man. Savo prisiminimus aprašysiu ateinančiame įraše.

 

 

150px-Intellivision_controllera

230px-Intellivision_-_gi_1326971

  • 1979 m. kompanija Mattel pristatė Intellivision konsolę, kainavusią 299 USD. Šis žaidimų kompiuteris buvo kiek galingesnis ir geresnės grafikos (tūrėjo net 16 spalvų) nei Atari 2600 ir pirmasis pasikėsino į Atari postą, tačiau dėl pastarosios konsolės populiarumo nepavyko taip smarkiai pasidauginti ir liko gėdingoje antroje vietoje. Iš viso parduota 3 milijonai vnt, bei išleisti 125 žaidimai. Sunku patikėti, bet pradžioje žaidimus šiai konsolei kūrė 5 žmonių komanda, kuri vėliau išsiplėtė iki 110.

 

 

300px-ColecoVision

  • 1982 m. pasirodė dar galingesnis žaidimų kompiuteris, Telstar Arcade palikuonis  – Colecovision. Ši konsolė jau sugebėjo atvaizduoti arkadų lygio žaidimus, galimybę žaisti Atari 2600 žaidimus, bei konsolės patobulinimo galimybes. Coleco tikslas buvo licenzijuoti visus arkadinius žaidimus, kurių nepavyko gauti Atari. Rezultatas – 125 žaidimai, per du konsolės gyvavimo metus. Konsolės pardavimai buvo išaugę po 1983 video žaidimų krizės, kai konsolė kainavo gerokai mažiau už konkurentus. Įdomus faktas: šią konsolę galima išgirsti minint tokių atlikėjų dainose, kaip: Fugees, Jay-Z ar Dr. Dre. Šaunumėlis.

 

Negaliu neparodyti bent keletos šios galingiausios antrosios kartos konsolės žaidimų:

 Mrdo  Dkong_end  Cosmic_Avenger

 

Kitos to laikmečio konsolės, susilaukusios gerokai mažiau dėmesio:

Odyssey² (bandymas sugrįžti į rinką)
Atari 5200 (komerciškai taip nenusisekęs projektas, tūrėjęs stoti į kovą su Colecovision)
 

Kaip visa ta atrodė in real:

 

 

Komentarų nėra

Komentuoti