Žaidimų evoliucija (Part 2): Pirmoji konsolių karta

Magnavoxodyssey

Ir taip pagaliau prižygiavom prie perversmo. Žinote, kad dabartinės konsolės (PS3, Xbox 360, Wii) yra jau septintoji karta? Apžvelkime jas visas!!!

Pirma kompiuterinių žaidimų karta (1972-1977)

Odyssey Flier p.2

Ankstyvaisiais 1971 pradėta gaminti žaidimų konsolė Magnavox Odyssey (matote viršuje), kurios prototipą Ralfas Bajeris (nieko bendro su dabartiniu jaunimo žodynu neturi) sukūrė septintojo dešimtmečio antroje pusėje, o prototipą nusipirkusi kompanija Magnavox konsolę išleido 1972 m. gegužės mėnesį. 2005 m. Bajer`is buvo apdovanotas Nacionaliniu technologijos pažangos medaliu dėl pirmos kompiuterinių žaidimų konsolės išradimo. Šis žmogus laikomas kompiuterinių žaidimų tėvu. Įdomu, o kas motina? Televizorius? Na bet reikia pripažinti konsolė buvo revoliucinga, žaidimai kiek primeną Ping pong`ą tik su kitokiomis taisyklėmis + ant teliko reikėjo uždėti skaidres, žaidimo įvaizdžiui pagerinti.

 

 

Atari_pong pong

1975 m. Atari kompanija pristatė PONG – patobulintą Odyssey variantą. Ši konsolė turejo jau visai padorius joystick`us (linksmalazdes). Pagrindinis šios konsolės žaidimas tapo žinomu visame pasaulyje – tai Ping Pong. Daugelis prisimena, šią konsolę, kaip pačią pirmąją, dėlto, kad ankstesnės konsolės nebuvo taip paplitusios. Ši konsolė buvo pirmosios kartos žaidimų kompiuterių lyderė. Su konsole buvo pridedami net 12 žaidimų tokių, kaip šachmatai, Ping Pong`as…

 

 

Ctelstar

1976 Coleco kompanija išleidžia Coleco Telstar konsolę. Paskutinioji pirmosios kartos konsolė, turėjusi net 14 skirtingų leidimų (su spalvom, be spalvų, su Ping Pong`u, be Ping Pong`o ir pan). Bet kaip bebūtų, kompanija ją leido tik 2 metus. Matyt nenusisekė jų biznis. Per didelis PONG populiarumas 1980 privedė kompaniją prie bankroto. Bus jiem kopijuoti kitų gaminius.

 

 

Kaip tai atrodė in real action:

Komentarų nėra

Komentuoti