Žaidimų evoliucija (Part 1): Patys pirmieji kompiuteriniai žaidimai

pong

Pagalvojau, kad seniai berašiau didelį straipsnį. Kai ketinau rašyti paskutinį ilgą straipsnį – tiesiog ėmiau ir padariau video apžvalgą apie Win7. Kadangi patirtis rodo, kad labai ilgus straipsnius žmones tingi skaityti, tai padalinsiu šį straipsnį į daug, daug mažesnių dalių.

Kadangi studijuoju elektronikos inžineriją, bei esu šiaip kompiuterinių žaidimų mėgėjas, tai mane gana domina žaidimų tobulėjimo istorija. Kokie žaidimai pasirodė vakar, prieš mėnesį ar porą metų, mes visi kuo puikiausiai žinom, o ir tokios informacijos pilnas internetas. O vat apie žaidimų išsivystymą iki dabartinio lygio – informacijos mažokai. Kokie buvo žaidimai prieš 30 ar daugiau metų? Nuo ko viskas prasidėjo? Kokie žaidimai buvo mano vaikystėje? Į šiuos klausimus ir pabandysiu atsakyti.

Pačią pradžią apžvelgsiu elementariai, daugiau papasakosiu, nuo tos kompiuterinių žaidimų epochos, prie kurios man dar teko prisiliesti. Kad ir labai mažas buvau, bet prisiminimų dar turiu.

 

Patys pirmieji kompiuteriniai žaidimai

 

nimrod

 

1951 kovo 5 pasaulį išvydo pirmasis kompiuterinis žaidimas “NIM” žaidžiamas kompiuteriu “NIMROD”. Šis kompiuteris neturėjo grafinės išvesties. Žaidimas žaidžiamas mygtuko paspaudimais. Kompiuteris paspausdavo mygtuką tik po žmogaus paspaudimo. Taisyklių pagal kurias buvo žaidžiamas žaidimas neradau. Šitas kompiuteris davė pradžią visiem kitiem iki šiol sukurtiem žaidimam.

 

 

 

Tic-Tac-Toe

 

1952 A.S.Douglas (Kembridžo universiteto profesorius/daktaras) sukūrė Tic-Tac-Toe žaidimą (iksiukai – nuliukai) ant katodinio spindulių aparato. Šis aparatas tūrėjo 35×16 vienspalvių taškų ekraną. Tai pirmasis žinomas žaidimas turintis grafinę išvestį. Šis žaidimas gali būti sužaistas ir šiais laikais naudojant EDSAC simuliatorių su originaliu žaidimo algoritmu. Kas būtų, jei jis nebūtų sukurtas? Ogi žaistumėt žaidimus be jokios grafikos; nebebūtų to tipo žmonių, kurie žaidžia žaidimus tik dėl grafikos.

 

 

HiginPong

1958 William A Higinbotam sukūrė pirmą žaidimą žaidžiamą dviejų žaidėjų. Tai buvo tenisas žaidžiamas oscilografo ekrane. Buvo galima keisti gravitaciją, imituojant koks būtų teniso žaidimas kitose planetose. Autorius išradimo neužpatentavo, nes palaikė jį beverčiu ir netinkančiu prekybai. Kas būtų, jei William`as nebūtų sukonstravęs šito daikčiuko? Ogi nežinotumėt kas yra Counter`is.

 

 

S_russell

jeuspacewar

1962 Steve Russell sukūrė pirmąjį arkadinį žaidimą “Spacewar” kompiuteriui DEC „PDP-1“. Žaidimas buvo atvaizduojamas kaip grafiką naudojant simbolius. Pirmas žaidimas kur buvo galima kažką šaudyt kosmose. Tikriausiai daugelis dabar žiūrit į fotkę ir pavydyt tokio kieto monitoriaus. O ištikro, kodėl šiuolaikiniai ekranai visi stačiakampiai arba kvadratiniai?

 

 

Galaxy_game

 

 

1971 du bičai: Bill Pitts ir Hugh Tuck įkūrė kompaniją ir pasinaudoję tuo, kad Steve`as Russell`as neprieštarauja padarė kiek patobulintą “Spacewar”, pavadino jį “Galaxy Game”, įkišo jį į savo žaidimų automatą ir taip sukūrė pirmąjį komercinį video žaidimą. Toks žaidimų automatas kainavo 20000 dolerių. Ot žaidimukas. Tokį pirmąjį automatą pasistatė Stanfordo studentai savo kavinėje ir buvo itin populiarus studentų tarpe.

Kas jei nebūtų šios kaladės? Ogi per GTA IV netūrėtumėt kur pažaisti arkadų.

 

 

Tai tiek pačios žaidimų priešistorės. Laukite kitų serijos Žaidimų evoliucija dalių.

 

Šaltinis:

http://www.magnavox-odyssey.com/index.htm

http://en.wikipedia.org

Komentarų nėra

Komentuoti