Žaidimas, kurį žaidžiu: Machinarium

cover_1280x1024

Visada mėgdavau galvosūkių žaidimus. Ar tai būtų internetiniai pabėk iš kambario tipo žaidimai, ar tokie akis atsipalaiduoti padedantys darbai, kaip “World Of Goo”. Taigi nenuostabu, kad mano kompiuteryje atsirado ir “Machinarium”. Studijos Amanita Design papaišytas galvosūkių, bei nuotykių žaidimas. Kūrėjai jau žinomi iš garsiosios Samarost serijos ir džiugu girdėti, kad nenutolo nuo teisingo žaidimo formulės.
Puikus, kiek haliucinogeninis dizainas, graži animacija, garso takelis, bei istorija…

machinarium

“Machinarium” – tai legendinis senas, surūdijęs robotų miestas, kuriame ir vyksta žaidimo veiksmas. Žaidime negaištamas laikas, kad supažindintų jus su savo pasauliu ir įmeta tiesiai į veiksmą be jokio pristatymo. Jūs esate mažas robotas, kuris buvo išmestas į užmiesčio šiukšlyną, bei turite sugrįžti, susiremti su savo skriaudėjais (“Black Cap Brotherhood”) ir išgelbėti savo robotę/merginą.

Pats žaidimas nėra sudėtingas. Didžiąją žaidimo dalį spręsime įvairius loginius, smegenų galvosūkius, ieškosime nuotykių bei žaisime mini-žaidimukus. Taip pat netrūksta įdomių netikėtumų, bei tikrai sunkių užduočių. Tačiau, kad sunkios užduotys nesukeltų per didelio galvos skausmo, patarimų sistema padeda žaidėjui, pasakydama, ką tiksliai jam reiktų daryti. Tačiau už patarimų naudojimą turėsite ir atidirbti – atlikti nesunkias užduotis, kad neimtumėte piktnaudžiauti patarimais ir savarankiškai paieškotumėte užduoties sprendimo būdo.

machinarium6

Machinarium išleistas viso labo prieš mėnesį jau sugebėjo sudominti interneto bendruomenę ir netgi pelnė Independent Games Festival apdovanojimą už nuostabiausią meno išraišką.

Nors šis žaidimas nėra išskirtinis, vien dėl puikios istorijos, bei unikalaus rankos piešimo jį verta išbandyti. Užketėjusiems sportininkams, lenktynininkams, ar šaudyklių mėgėjams – žaidimas pasirodys labai vaikiškas ir nuobodus, o kitus – tokius, kaip aš, jis užburia su savo paprastumu ir tobulumu. Rekomenduoju visiem galvosūkių mėgėjams.

Žaisti demo versiją

2 komentarai

Komentuoti