Windows 8 klaviatūros kombinacijos

Sumažinti skausmui patiriamam keičiant įpročius persikeliant iš senesnės Windows versijos į naują, šiandien jums rodau kelias naudingas klaviatūros kombinacijas. Naudinga tiek ir paprastiems naudotojams palengvinti vienos ar kitos užduoties įvykdymą, tiek ir power useriams, kurie galbūt sužinos vieną ar kitą naują triuką.

-Išjungimo mygtukas dabar kiek labiau užkastas ir pasiekiamas ne taip greit, kaip anksčiau. Šią problemą labai puikiai galima apeiti su Ctrl-Alt-Delete triuku. Visi žinome, kad paspaudus šią kombinaciją, patenkama į atskirą langą, kuriame galite atsidaryti Task Manager’į, užrakinti kompiuterį ar pakeisti kompiuterio vartotoją. Taip pat šis langas turi labai patogų išjungimo mygtuką ekrano kampe, kuris gan greit ir patogiai pasiekiamas, kad ir ką tuo metu veiktumėte kompiuteriu.

-Išjungti galima net ir dar sparčiau: būnant darbalaukyje tiesiog paspauskite „Alt+F4“ – gausite klasikinį Windows išjungimo pasirinkimo langą:

 

-Sparčiam kompiuterio užrakinimui, kai norite nueiti nuo kompiuterio, tačiau nenorite, kad kas pasiektų jūsų duomenis: „Windows + L“.

-Visiem esminiams administratoriaus įrankiams iš Control Panel pasiekti, dešiniu pelės klavišu paspauskite apatiniame kairiame ekrano kampe (ten kur būdavo Start mygtukas ir kuris dabar perkelia į Modern sąsają):

image

-Tas pats langas pasiekiamas ir „Win+X“ kombinacijos pagalba. Dar geriau, ši kombinacija veikia ir su klaviatūros trumpiniais. Taigi, norint pasiekti Command Prompt – mygiam „Win+X“, tada raidę „A“. Reikiamas raides išsiaiškinsite pagal parbraukimus šiame meniu lange.

-Visas esmines, dažniausiai naudojamas programas prisisekit prie užduočių juostos ar pasidarykite nuorodas ant darbalaukio. Tokiu atveju galėsite į Modern sąsają išvis nelysti, jei ji jum nepatinka ir 8-tukus naudoti lygiai taip pat, kaip kad naudojate Win7.

-Mygtukas „Esc“. Ne nejuokauju :D Jeigu patekote į Modern sąsają ir norite iš jos išeiti, galite tiesiog paspausti „Escape“ mygtuką.

-Tuo tarpu uždaryti Modern programėles galima spaudžiant dešinį klavišą ant langų peržiūros kairėje ekrano juostoje, tačiau galite tiesiog paspausti kombinaciją „Alt+F4“ programoje kurią norit uždaryti (kombinacija veikia ne tik su Modern programomis).

-Taip pat greitam junginėjimuisi tarp Modern ir darbalaukio, kuo puikiausiai tinka tas pats Windows mygtukas. Paspauskite kartą ir atsidursite kitoje sąsajoje, nei esate dabar.

-Esu nustebęs, kad daugybė Win7 naudotojų taip ir nežino kombinacijos „Windows + skaičius“, kurios pagalba atidarinėjamos programos iš jūsų užduočių juostos:

T.y: „Windows+3“ šiuo atveju atidarys Chrome.

 

Naujasis ribbon tipo explorer’io meniu suteikė naujų galimybių. Iš jų man labiausiai patinka dvi:

-klaviatūros kombinacijos absoliučiai kiekvienam meniu elementui (nuspauskite mygtuką „Alt“ ir pamatysite kiekvieną raidelę reikalingą kombinacijai (komandos vykdomos spaudžiant kartu su „Ctrl“ mygtuku):

Explorer Bar Hotkeys

 

-bei išmokus visas pagrindines, labiausiai reikalingas kombinacijas, viršutinį Explorerio meniu išvis galima paslėpti paspaudus ant rodyklytės po uždarymo mygtuku X, taip langą paverčiant dar minimalistiškesniu ir tvarkingesniu:

Hidden Explorer Bar

-Veikia ir visos senosios klaviatūros komandos, padedančios pagreitinti darbą dienos eigoje:

Win+E – Exploreris
Win+R – Run
Win+Tarpas – perjungia klaviatūros kalbą
Win+D – Darbalaukis (labai patogu greitam žaidimų ar programų nuleidimui žemyn)
Win+Plus arba Win+Minus – Pritraukti/atitraukti vaizdą
Win+F – Paieška
Win-Tab – atidarytų programų junginėjimas

 

Taigi, sėkmės įvaldant naujos kartos Windows sistemą ;j

4 komentarai
 • kulsius
  Parašyta: 17:10h, gruodžio 09 Atsakyti

  win+tarpas perjungia klaviaturos lokale (jei nustatyta daugiau nei viena), todel nebuntavok zmoniu :D

 • kulsius
  Parašyta: 10:57h, sausio 04 Atsakyti

  Dar vienas netikslumas: Win+tab nedaro nieko (bent pas mane).

  • re`animated
   Parašyta: 12:10h, sausio 04 Atsakyti

   Kad win+tab rodytų, turi būti paleistos bent kelios metro programėlės

Komentuoti