Windows 7 klaviatūros kombinacijos

photojojo-keyboard-shortcut-skins-1

Kadangi jau nemažai laiko naudojuosi šia naująją operacine sistema ir prie jos tikrai pripratau, nusprendžiau supažindinti jus su šios operacinės sistemos valdymo klaviatūra gudrybėmis, kad darbas taptų greitesnis, bei patogesnis.

Alt + P

shortcut1

Kataloge aktyvuoja atskirą peržiūros lauką, dešinėje lango pusėje. Tiesiog tobulas peržiūrėti nuotraukas jūsų foto albumuose.

 

Windows + + (pliuso mygtukas)
Windows + – (minuso mygtukas)

pad(Vaizdas padidinus 400 %)

Paspaudus Windows mygtuką (tas kur vėliavėlė nupiešta) bei tuo pat metu pliuso ar minuso mygtukus įsijungia padidinamojo stiklo galimybė. Tai yra, galite prisiartinti bet katrą ekrano vietą. Priartinti pavyko net 1600 %. Tik atminkite, kad šis efektas veiks tik su aktyvuotais Aero efektais.

 

Windows + Rodyklių klavišai

left

Apie automatines langų lygiavimo galimybes kalbėjau video apžvalgoje. O čia būdas langus sulygiuoti net neliečiant pelės. Tiesiog laikydami nuspaudę Windows mygtuką paspaudžiate krypties klavišą ir langas peršoka į tą ekrano pusę. Sužinojęs šitą galimybę – naudoju tikrai dažnai.

 

Windows + E

library

Iš tikro džiaugiuosi, kad Windows mygtukui atsirado tiek daug naujų funkcijų, nes anksčiau jis būdavo praktiškai nenaudojamas mygtukas. Taigi paspaudę jį kartu su E mygtuku, automatiškai atidarysite savo Libraries aplanką. Tai aplankas į kurį galite įsitraukti bet kurį kompiuterio aplanką. Labai patogi vieta sutraukti visus muzikos ar paveikslėlių katalogus į vieną vietą.

 

Windows + P

p

Iškviečiamas langelis kuriuo galite nustatyti kelių ekranų rodymo režimą (rodyti tik monitoriuje, rodyti tik antrame ekrane ar projektoriuje ir pan.) Tiem kas dirba su keliais ekranais, tikrai patogi galimybė.

 

Windows + Shift + Kairėn
Windows + Shift + Dešinėn

Dar dvi kombinacijos, dirbantiem su keliais ekranais. Paspaudę šią kombinaciją, tuo metu aktyvų langą perkelsite į kito ekrano tą pačią vietą, išlaikant ekrano dydį.

 

Windows + [Skaičius]

taskbar

Ši kombinacija paleidžia programas prikabintas prie jūsų užduočių juostos atitinkamai nuo numerio katrą spausit. T.y. jei paspausit Win + 3 pasileis IE, jei 4 – Firefox ir pan.

 

Alt + Tab

alt tab 

Tikriausiai mano pati, pati mėgiamiausia kombinacija. Pasinaudojus ja iškviečiamas langas, kuriame parodomi visi atidaryti langai ar programos. Pasirinkus norima langą ir atleidus klavišus – iškart atsiduriama būtent tame lange. Love it

 

Windows + Space (Tarpas)

wind

Kombinacija veikia lygiai taip pat, kaip Show Desktop mygtukas dešinėje užduočių juostos pusėje. T.y. parodomas ekranas. Atleidus kombinaciją, grįžtama prie buvusio lango.

 

Ctrl + Shift + Kairys pelės klavišas

Paspauskite taip ant programos jūsų užduočių juostoje ir paleisite ją Administratoriaus režimu.

 

Tiek šiam kartui. Laukit naujų patarimų skirtų šiaj operacinei sistemai, kurią aš taip pamėgau.

Komentarų nėra

Komentuoti