Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro

Full201006141626274741017_xperia-x10

Atėjo laikas, kai mano numylėtasis SE W800 tapo morališkai pasenęs. Ir nors man tai buvo velniškai patogus telefonas sms rašymui, tačiau jis man negalėjo pasiūlyti praktiškai jokių dabartinio socialinio interneto galimybių, baterija ėmė laikyti tikrai trumpai, na o kamera neveikė dar nuo kokios 11 klasės. Kadangi dabar esu dirbantis žmogus, tai galiu sau leisti naujo telefono pirkimą, tačiau iš principo poros tūkstančių mobiliajam aparatui leisti nesiruošiau. Taigi, kokį ragelį pasirinkti? Pasirinkimo variantų tikrai, kad netrūksta, tačiau kuris mobilus labiausiai atitiktų mano poreikius?

Iš vis apie naujo telefono pirkimą iš pradžių negalvojau ir maniau, kad iš pirmos algos nusipirksiu kokį paprastą skaitmeninį fotoaparatą, kuris pilnai tenkins mano, kaip paprasto vartotojo lūkesčius. Visgi norisi turėti prietaisą, kurio pagalba galėčiau užfiksuoti smagiausias akimirkas iš ateinančios vasaros, o kas čia žino, gal pavyks apsilankyti ir svečiose šalyse, tad įamžinimo poreikis bus dar stipresnis. Tačiau žiūrint iš kitos pusės, aš nesu didis fotografijos mėgėjas ir kai net turėjau fotkinantį aparačiuką – jį išsitraukdavau palyginus tikrai retai. Taigi gimė praktiškesnė idėja – pasiimti ką nors iš nebrangių naujos kartos telefonų. Dauguma jų nuotraukų kokybė užtektina ir užuot turėjus aparatą, kurį net nesinešiosi kiekvieną dieną ir tokiu būdu praleisi galbūt ne vieną gerą kadrą, turėčiau visapusiškai universalų įrankį, kuris turi begalės įvairių funkcijų, tarp kurių svarbiausios: susiekimas, internetas, gps, bei fotografavimas. Nusitaikiau į 300-400 Lt segmentą, tačiau nereikalavau, kad telefonas būtų naujas iš salono. Nors iš antrų rankų pirkimas nėra patikimas, tačiau galima įsigyti naują telefoną už gerokai mažesnę kainą, kuri kartais viršija net 50% procentų. Pradėjau žvalgytis po skelbimų portalus, ieškodamas, kas ką siūlo.
Panaršęs kurį laiką, supratau, kad labai svarbu apsibrėžti reikalavimus, tokius kaip: kokiomis specifikacijomis jis turėtų pasižymėti ir kas su juo planuojama veikti.

Iškart į galvą šovė keli, man svarbiausi punktai:
· Kamera (kadangi visgi perku vietoj norėtosios muilinės)
· Patogus, bei greitas sms rašymas (nes tai daugiausiai naudojama telefono funkcija)
· GPS (nes mėgstu pakeliauti, bei geocachinti)
· Funkcionalumas (mėgstu viską prisimodifikuoti pagal save)
· Baterija (koks gi mobilusis, jei jo nuo laido atjungti negalima)

Taigi kamera buvo mano pirmas prioritetas. Tad pradėjus ieškoti ką čia nebrangiai, bet tikrai su gera kamera būtų galim nugriebti, apsistojau ties SE Satio. Telefonas turintis net 12.1 MP kamerą, bei Xenon blykstę, kaip kad tikri skaitmeniniai fotoaparatai.

se-idou-002

Photo example:

21042010290

Tai atrodė tiesiog nerealu. Tik pažiūrėkit į nuotraukos kokybę! Taip žinoma neatitinka tikros skaitmeninės kameros 12MP kokybės foto, tačiau galėtų lygintis ties 6-7, kas kaip telefonui yra tikrai labai pagirtina. Tačiau, kaip bebūtų nuotraukos prieblandoje išties ne per geriausios kokybė net ir su Xenon‘u. Bet atitrūkimas nuo kitų telefoninių kamerų vis vien akivaizdus.

Tačiau nepakartojamą nuotraukų kokybė turi savo kainą: didelis, sunkus, svorio centras tokioje vietoje, kad telefonas krenta iš rankų, bei su tikrai negražia ir nepatogia vartotojo sąsaja. Taipogi teko skaityti ne vieno vartotojų atsiliepimus apie crash‘us ar apie tai, kaip netikėtai nuotraukų kokybė tampa tikrai apgailėtina. Visgi pats esu rašęs, kad megapikselių mitas labai smarkiai klaidina žmones ir dauguma net nežino, kad 5 jau yra daugiau, nei į valias paprastam vartotojui, kuris nespausdina plakatų. Tiesą sakant 10×15 nuotraukų spausdinimui užtenka net 0.3 MP. Už viską ištikrųjų atsako optikos kokybė, šviesos jautrumas, bei židinio nuotolis. Kaip ten bebūtų, šį telefoną įsirašiau, kaip vieną iš galimų variantų, tačiau dėl naudojamo software‘o apgailėtinų galimybių, bei nepatogios, visiškai neapgalvotos sąsajos nusprendžiau dar pasikapstyti giliau.

Ėmiau ieškoti kiek mažesnio, patvaresnio telefono, kuris pasižymėtų teigiamai nusiteikusia vartotojų bendruomene, bei turėtų pakankamai geros kokybės foto kamerą. Taip užtikau Nokia N82.

n82blackimage2

Photo example:

29122007019jt2

Ko gero didžioji dalis labiau telefonais besidominčių skaitytojų dar atsimena kažkada rinkoje apie 2007-tuosius besisukusį Nokia N73, kuris karaliavo savo tikrai dideliu, ryškiu ekranu, dviem garsiai grojančiais garsiakalbiais, bei dėmesio verta kokybiška kamera. Pats kažkada svaigau ir norėjau tokio telefono, neskaitant to, kad jis buvo išties lėtokas. Symbian‘as visgi. Taigi, N82 yra tas pats, tik atšviežintas N73 pasižymintis geriausiomis N73 savybėmis – patvarumu, gera 5MP kamera, bei kokybiškai grojama muzika. Na atidžiau pažiūrėjus, tai ir dizaine panašumų galima rasti.

Jau buvau tikrai įsitikinęs, kad pirksiu šį telefoną ir kuriam laikui savo telefonų paieškas nutraukiau, tačiau ramybės neduodavo mintys apie klaviatūrą. Labai ja dvejojau, nes ji atrodo nepatogi. Nors paskaičius vartotojų atsiliepimus, dauguma tikino, kad ji tik taip atrodo, tačiau kai naudojiesi, jokių problemų nėra ir iš ties – mygtukai maži ir tarpai tarp jų dideli, tad rašymas tokiu telefonu neturėtų būti sudėtingas – to ko nereikia neprispaudinėsi, bet iš kitos pusės – jie yra gan smailūs ir kieti ir nujaučiu, kad parašius didesnį kiekį sms iškart pasijaustų nuospaudos ant nykščio.

Taipogi nepatiko tai, kad telefonas sukasi su Symbian, kuri yra mirštanti OS. O ir telefonas jau yra 5 metų senumo, tad nesinorėjo pirkti daiktą, kurį kiti jau vadina dvėseliena. Kaip bebūtų tarp monoblokių, ne smartphone‘inių telefonų jis buvo vis dar gerai parduodamas, net ir praėjus šitiek metų, o tai įrodo šio telefono kokybiškumą ir vartotojų pripažinimą.

Tada apgalvojau savo prioritetus ir tvirtai nusprendžiau, kad noriu telefono su Android‘u, nes jis suteikia plačiausias galimybes, yra spartus i turi velniškai tvirtą vartotojų bendruomenę, kuri visada priprogramina naujų programų, apėjimų ir papildomų galimybių. Vien jau kalbant apie default‘inį šios OS funkcionalumą – nelieka nė kalbos, kad daiktas tikrai geras.

Tačiau telefonai su šia OS yra dar ganėtinai švieži ir daugumos jų kainos neįtelpa į mano apsibrėžtas ribas. Na ir štai visai atsitiktinai užtikau Sony Ericsson Xperia X10 Mini.

SE_Xperia_X10_mini_1

Photo example:

DSC_0009

Tai didelio didelio Xperia X10 sumažintas, bei stilingas atitikmuo, su 5MP kamera. Pats mažiausias, bei pats pigiausias iš visų žaliūkų, kurio kaina iš rankų siekia vos 400 Lt. Tačiau dėl tokio pigumo nereikia telefono nuvertinti, nes technikos savybės subalansuotos taip, kad 600Mhz procesorius neatsilieka nuo gerokai galingesnių kitų rinkos flagmanų. Neabejotinai mano simpatijas pavergęs modelis, kuris privertė užmiršti bet kuriuos kitus pasirinkimus ir štai vos pradėjau skaityti apie šio telefono atsiliepimus supratau, kad šis mažylis turi ir broliuką, pavadinimu Xperia X10 Mini Pro, kuris yra visiškai identiškas telefonas, tik turi papildomą fizinę qwerty klaviatūrą. Gosh… Tiesiog tobula.

SONY DSC

Senai zyziau, kad rašymas su qwerty yra nepalyginamai daug kartų fainesnis, greitesnis, malonesnis,  patogesnis ir visoks kitoks –esnis. Tačiau žvalgydamasis po telefonus su qwerty buvau priėjęs išvadą, kad pigieji telefonai su pilna klaviatūra turi labai prastus parametrus, o štai tie, kurie atitiktų mano anksčiau iškeltus reikalavimus, bet tuo pat metu turėtų fizinę pilną klaviatūra – vos vienetai ir tai labai brangūs. Pvz HTC Desire Z kaina antrinėje rinkoje apie 1000 Lt.

Taigi, radęs tokį modelį aš daugiau nei kad apsidžiaugiau ir skubėjau perskaityti devynias galybes forumų, norėdamas sužinoti kokių pliusų/minusų telefonas turi ir ar jis atitiktų mano poreikius. Visgi reikia pripažinti mažas dydis yra ir kaip privalumas ir kaip minusas. Mažas telefonas daug patogiau guli kišenėje, malonesnis vartyti rankoje, tačiau dydis eina patogumo naudotis sąskaita. Dažniausiai tokių telefonų naudojimas yra gan varginantis ir tai atbaido nuo telefono įsigijimo.
Taigi, beskaitydamas, supratau, kad telefoniuką turintys žmonės yra labai patenkinti ir kone visi jį giria, na o tie, kurie gąsdina dėl mažo ekrano ir nepatogumo – paprasčiausiai pasidarė paviršutiniškas išvadas telefono beveik net nelaikę rankoje.

Stebina, kad Mini Pro dydis, lyginant su Mini, išlieka kone toks pats nors atsiranda visa papildoma klaviatūra. Tai reiškia, kad iš tiesų X10 Mini nebuvo suspaustas kiek tik įmanoma ir jo nedarė mažesnio tik dėl patogumo išlaikymo, o ne dėl fizinių kliūčių.

 

Taigi apžvelkime jo savybes:

xperia_x10_mini_15

Qwerty + touchscreen

Buvau nemažai kartų kartojęs, kad nemėgstu telefonų liečiamu ekranu ir kad tokio nenoriu turėt. Toks ekranas yra praktiškai kaip žaisliukas. Puikiai gyvendavom ir nedidindami nuotraukų dviem pirštais, o tiesiog mygdami knopkes. Na bet visas šis reikalas turi ir paaiškinimą – klaviatūra aukojama dėl didesnio ekrano, kas šitaip žavi mases. Bet tiesą sakant niekada ir negalvojau naudoti telefono filmų peržiūrom, nes manau, kad tai absurdas, o sms rašymui toks ekranas yra beviltiškai per didelis. Na bet kaip aš ten bebūčiau šnekėjęs – va ir turiu telefoną su touchscreen‘u, tačiau pasiteisinimui galiu pridurti, kad jis nėra didelis ir nesukuria jokių nepatogumų, na o virtualios klaviatūros sutalpinimas tokiame nedideliame ekrane, puikiai išsisprendžia su qwerty.

Kalbant apie pačius mygtukus, tai jie nedideli, kvadratiniai ir vienas nuo kito atskirti nedideliais tarpeliais. Paliktas tarpas tarp viršutinės mygtukų eilės, bei atslenkamo ekrano. Jei nesat didžiapirštis – mygti tikrai patogu, na o didesnių pirštų savininkai turi spaudinėti tik pirštų galiukais, arba jei jus tai erzina – naudoti virtualią klaviatūrą, kurioje mygtukai išties dideli, bei gerai iškomponuoti tokioje mažoje erdvėje. Virtualios klaviatūros minusas tas, kad lieka vos kelios eilutes jau parašytam tekstui. Tad jei rašai ilgesnį tekstą ir nori paskaityti ką parašei, reikia slankioti tą kelių eilučių tekstą aukštyn/žemyn, kas tikrai nėra patogu. Užuojauta Mini savininkams, kurie su tuo turi taikstytis visada, nes su Mini Pro tokios problemos paprasčiausiai nebelieka, nes išsitraukei qwerty, virtuali klaviatūra dingsta ir lieka tikrai daug erdvės teksto atvaizdavimui. Būtent rašymas su pilna klaviatūra ir padaro šį modelį gerokai pranašesniu už X10 Mini: shift mygtuko naudojimas, enter, skaičių klaviatūra, rašymas dviem rankom ir pan.

Ekrano jautrumas yra tikrai geras, nes menkiausi prisilietimai yra užregistruojami ir įvykdomi. Tačiau yra tam tikra priežastis, kodėl QVGA ekranai nėra itin populiarūs Android pasaulyje – tai mažos rezoliucijos (240×320 šiuo atveju), kurios neleidžia pakankamai kokybiškai atvaizduoti gražios grafikos, kuri yra labai svarbi dabartinėje mobiliojoje rinkoje.

SE-Xperia-X10-Mini-and-Mini-Pro4

Dydis

Dar viena iš priežasčių, kodėl labai nemėgau touchscreen‘inių telefonų – tai jų dydis. Tik pasižiūrėkit kokios jos plytos, kai tarkim laikydamas dešinėje rankoje didžiąją X10 Mini sesutę Xperia X10 negali pasiekti viršutinio kairiojo kampo. O ką jau kalbėti apie tai, kad toks gremėzdas guli kišenėje. Atsižvelgiant, kad dauguma mano kelnių ir taip sunkiai laikosi, tai turint tokį aparatą susidurčiau su tikrai nemaloniomis problemomis ^^
Na taip, milžiniškas ekranas labai gražiai rodo filmus, su juo patogu žaisti. Tačiau taip pat toks telefonas gerokai labiau bijo smūgių, turint kišenėje galima labai nesunkiai sudaužyti ekraną vos atsitrenkus į kokį turėklą, na ir galiausiai tokio ekrano apšvietimas suvartoja išties daug energijos.

Taigi, Mini Pro yra vos 90 x 52 x 17mm. Mini matmenys: 83 x 50 x 16. Vos kelių milimetrų skirtumas, na o iš foto galite matyti koks tai mažylis lyginant su kitais išmaniaisiais telefonais. Tokių matmenų telefonas tiesiog pasislepia delne ir gali neštis rankoje, o aplinkiniai jo net nepastebės :j

timescape_2

Meniu išpildymas/galimybės

SE savo reklamose mėgdavo pabrėžti Timescape funkciją. Tai vieta, kurioje į vieną vietą surenkami facebook, twitter, skambučių, bei sms‘ų pranešimai. Tekstas matomas išdėliotas kortelėmis, su tų žmonių nuotraukomis. Gal ir smagi funkcija, tačiau manau kad galėtų būti smarkiai patobulinta ir pats tik išmėginau, bet platesniu naudojimu neužsiėmiau.

Milžiniškas android’inių telefonų privalumas: Android market. Google atsakas į Apple kompanijos AppStore, kuris įrodė tokio modelio veiksmingumą. Market’as leidžia pasiskaityti kitų vartotojų atsiliepimus apie žaidimus ar programas, rezultatuose vaizduojamos tik su telefonu suderinamos aplikacijos, jų parsiuntimas, ar atnaujinimas tampa juokingai paprastas  Tokio dalyko reiktų visiems mobiliesiems telefonams.

menu

Meniu ikonos gan didelės, tad atrodo gražiai, bei jų atidarymas itin lengvas, nes nereikia tiksliai taikyti ant ikonos paveikslėlio, bedi belenkaip ant ikonos ir ji vis vien atsidarys. Tačiau dydis atneša ir kitą problemą – t.y viename meniu puslapyje telpa tik 9 programėlės. Jokios problemos nėra, jei naudoji telefoną vien tik su standartiniu programėlių rinkinių – visos jos telpa į 5 ekranus ir itin didelių nepatogumų nesuteikia. Tačiau kai aš prisirašiau gal 50 skirtingų žaidimų, bei programėlių – slankiojimas po 13 ar net daugiau meniu puslapių tampa varginantis. Tačiau tai nėra išties rimta problema, nes android lankstumas leidžia kuo puikiausiai įrašinėti trečiųjų šalių programas ir meniu persidaryti pagal savo poreikius. Kaip tai padaryti – papasakosiu ateityje, ką tik sukurtame android skyrelyje.

standby

Smagu, kad visas meniu yra identiškas didesniajai Xperia X10 ir neskaitant to, kad viskas sumažinta ir pritaikyta prie mažo ekrano, tačiau SE inžinieriai pasistengė ir darbą atliko labai sumaniai.

Apgalvotos tokios smulkmenėles, kaip pvz automatinis ekrano ryškumo reguliavimasis nuo aplinkos apšvietos, bei automatinis klaviatūros apšvietos įsijungimas, kai pasidaro tamsu.

Žadintuvas, skaičiuotuvas, priminimai tikrai išpildyti labai elementariai, bei patogiai. Galbūt trūksta platesnių funkcijų, bet kitą vertus kam jų reikia kai tau reikia tiesiog žadintuvo, o ne kokio žadinimo agregatoriaus su 50 skirtingų nustatymų. Visos programėlės atlieka tai ką turi atlikti ir tai daro efektyviai.

Na ir tiesa, telefonas atkeliauja su visa krūva stuff‘o, kuris tūlam lietuviui visiškai nereikalingas, tačiau neina jo ištrinti. Tarkim žaidimų bandomosios versijos, talk, latitude ir panašaus nereikalingumo programos. Vėliua taipogi papasakosiu, kaip visą tai galima iškirpti lauk.

Kalbant apie skambinimo kokybę – heh ironiška, bet tai viena iš rečiausiai apžvelgiamų savybių šiuolaikiniuose telefonuose: garsiakalbis puikiai atlieka savo darbą, garso kokybė labai aiški, na o ekranas pokalbio metu prigęsta ir jūs su savo ausim nieko neprispaudinėsit :j
Nors mikrofonas yra gan toli nuo burnos, tačiau kalbėtojai garso kokybe nesiskundė ir mane girdėdavo aiškiai.

Kamera

Taip, 5MP nėra daug, tas pats didysis X10 turi 8, tačiau nuotraukos išeina pakankamai geros, ir kaip minėjau – man, kaip ne fotografijos ekspertui, visai pakankamos. Vakare gal ir nelabai pafotografuosi, tačiau čia jau visų pigiųjų fot kamerų bėda, tad nieko nuostabaus.

Reikia pažymėti, kad šio telefono kamera yra geriausia iš visų 5MP android‘ų ir lenkia didžiąją dalį visų kitų gamintojų kameras su tiek pat MP.

Fotografavimo softas turi visas pagrindines savybes, kaip kad auto focusas, macro, bei sporto režimas, tačiau pasigedau foto filtrų. Nesakau, kad ypač reikalingas daiktas, nes dažniausiai foto apdirbimą atlieku photoshop pagalba, tačiau turėti po ranka – visada malonu. Na bet kaip ir visą kitą – galima pakeisti parsisiuntus programėlę iš market’o.

Dar vienas pažymėtinas minusas: fotografuoti galima tik spaudžiant fizinį mygtuką esantį korpuse ir nėra galimybės fotografuoti tiesiog paspaudus ant ekrano. Kadangi mygtuką paspaudus iki pusės jis tik sufokusuoja o spausti iki galo reikia kiek stipriau, tad neretai pasitaiko, kad rankos bespaudžiant tiesiog sudreba ir kadras pavyksta neryškus. Reikia priprasti jį suimti taip, kad galėtum tvirtai, nesudrebinęs rankos nuspausti mygtuką iki galo.

Foto kokybė:

DSC_0030

Video kokybė:

 

Baterija:

930MAh atrodo tikrai ne itin daug (X10 turi 1500MAh), tačiau čia tarnauja mažo ekrano efektyvumas ir dėlto normaliai telefonus naudojantis, tarnaus apie dvi dienas. Na taip, su įjungtu wi-fi, gps‘u bei maksimaliu apšvietimu ir intensyviu naudojimu, jis gyvens trumpiau, nei pusdienį.
Galima su nostalgija prisiminti laikus, kai senieji Nokia telefonai laikydavo pos pusantros savaitės… Tokia ta funkcijų, bei ryškių, bei spalvingų ekranų duoklė.

 

Išvados:

Pros:

· Labai lengvai, intuityviai naudojama klaviatūra
· Tikrai jautrus ir tikslus ekranas
· Greitumas. Reakcijos laikas vaikštinėjant po meniu tiesiog žaibiškas.
· Netikėtai mažas, puikiai telpa delne
· Interfeisas sukurtas protingai, puikiai išnaudojamas mažas ekranas
· Didelės prisitaikymo galimybės
· Ko ne didžiąją dalį programinių minusų galima ištaisyti parsisiunčiamų programėlių dėka.
· Android‘o turėjimas reiškia integruotas visas pagrindines google paslaugas, kaip kad gmail, youtube, google maps, latitude ir pan.

Cons:

· Mažas ekranas gali būti per mažas daugeliui
· Pradžioje būna prikimštas šlamšto (tas pats Timescape galėtų būti gerokai patobulintas)
· Qwerty klaviatūroje nėra back mygtuko. Grįžimui reikia naudoti korpuso priekyje, prie ekrano esantį back mygtuką, kas nėra itin patogu.
· Nėra galimybės programas įrašinėti į atminties kortelę. Visos jos įsirašinėja į vidinę telefoną atmintį (eilinį  kartą išsprendžiama)
· Nėra flash palaikymo, tačiau youtubės klipus žiūrėti galima
· Ne pati naujausia android versija. Taip, dėkingi, kad SE atnaujino į 2.1 tačiau android vystymasis gi nestovi vietoje, o senos versijos turėjimas kartais neleidžia naudotis naujausiomis programomis
· Ekrano rezoliucijos tikrai netinkamos žaidimams ir padoriai žaisti galima tik paprastus loginius žaidimukus.

 

Skamba visai logiška padaryti didelį telefoną ir paskui jį mažinti. Ir pakol originalusis Xperia X10 nebuvo revoliucinis ir išmaniųjų telefonų rinkoje ryškių laimėjimų nepasiekė, tai šie du mažyliai Mini įneša visiškai naujų vėjų į mažųjų telefonų rinką ir ima vienareikšmiškai diktuoti savo taisykles. Šis duetas kardinaliai užroolin‘o mažųjų smartphone‘ų rinką ir lyginti su kitų firmų telefonais tame pačiame segmente, kaip kad LG KH5200 Andro-1 net nebelieka ką, o Mini drąsiai stoja šalia prie tokių telefonų, kaip HTC Desire ar Wildfire.

X10 Mini Pro tikrai labai žavus ir charizmatiškas telefonas ir net neskaitant to, kad jis išrinktas geriausiu Europos telefonu 2010 metais, tačiau didelio susidomėjimo nesusilaukia. Didžioji dalis žmonių atbaido mažas ekranas ir jie renkasi didelius Samsung, HTC, Nokia ar kitų firmų telefonus, net nežinodami koks stebėtinai patogus ir spartus šis telefoniukas gali būti ir kad būdamas toks mažas, galingai smūgiuoja poluliariem modeliam į paširdžius. Na jei esat milžiniškas interneto naršytojas ar filmų mėgėjas, manau galėtumėt šio telefono kandidatūra atmesti, nes visgi, kad ir koks spartus, funkcionalus ir gražus būtų – tačiau tikrai nėra pats tinkamiausias modelis renkanti multimedijos įrenginį.

 

Nesistengiu prakišti šio telefono jums. Nusipirkau tai kas man tinka idealiai ir šiuos straipsniu pabandžiau papasakoti, kokios savybės mane taip sužavėjo. Jei tai, ką papasakojau patiko ir jums – šaunu. Jei ne, ką gi pirkite telefoną pagal savo asmeninius poreikius.

Xperia-Mini-Pro

Šią vasarą pasirodo atnaujinti mini, kurie savyje turės 2.3 android sistemą, o tai reiškia, kad ji atkeliaus ir į senuosius mini pro, tad belieka sulaukti birželio :)

Na ir pabaigai, media:

Apie X10 Mini (bet ne Mini Pro) rašo Džiugasnezinau.lt:

55 komentarai
 • frogsign
  Parašyta: 14:48h, gegužės 13 Atsakyti

  Paminėk kaip telefonas patiko kai jau būsi įsigijęs

 • re`animated
  Parašyta: 14:52h, gegužės 13 Atsakyti

  Tai jau turiu gerą mėnesį :)

 • frogsign
  Parašyta: 14:57h, gegužės 13 Atsakyti

  Tai praktiškai išbandei ir manai, kad jis tikrai geras?

 • re`animated
  Parašyta: 14:59h, gegužės 13 Atsakyti

  Na tai juk nelaikiau spintelėj vos nusipirkęs. Naudoju kiekvieną dieną ir tikrai esu patenkintas pirkiniu :)

 • mo
  Parašyta: 15:03h, gegužės 13 Atsakyti

  viskas ko dabar reikia tai custom rom ir visokiu kitokiu dalyku
  daug info http://forum.xda-developers.com/

  as su X8, perrasytas i Cyanogen custom ROM, mini CM 1.0, android 2.2

  • re`animated
   Parašyta: 15:05h, gegužės 13 Atsakyti

   Tai žinau, dar pirmą savaitę būdamas viską susirašiau ir kaip tai atlikau, planuoju papasakot artimiausiu laiku.
   Tarp kitko, mačiau, kad jau galima ir android 2.3 įrašyti: http://youtu.be/IYc66_e5-vQ

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 13:38h, gegužės 23 Atsakyti

  Sveikinu įsigijus prastą pirkinį :)
  Deja turiu nuvilti, kad naujesnio Android šitas telefonas (ir tu) nebesulauks… Atsinaujino į 2.1… Viskas, toks ir liks :) Ir kas blogiausia, hakinimo galimybės taip pat nelabai kokios… :)
  Aš tavo vietoj jau bandyčiau jį parduot :)

 • re`animated
  Parašyta: 13:48h, gegužės 23 Atsakyti

  Na ne, tikrai nesiruošiu. Gal tik už kokių metų atsinaujinsiu į naująjį mini pro ir tiek. Jei man telefonas veikia greitai, stabiliai, bei atlieka visas funkcijas kurių tik aš užsimanau, tai kam man pirkti telefoną? Tik tam, kad galėčiau pasigirti, kad android’o versijos skaičiukai didesni? Kai pirkau, buvo su 1,6 android’u, paskui atsinaujinau į 2,1 ir vartotojo sąsajoj praktiškai didelių pakeitimų be bluetooth’o daugiau ir nebuvo. Dabar sėdžiu su 2.3 ir man nesvarbu, kad oficialiai jo ant šio telefono nebus. Ne statusas, o rezultatas man svarbiau.

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 14:13h, gegužės 23 Atsakyti

  Na matai… jau vien tas dalykas, kad negali į kortelę programų instaliuot, iš aparato atima labai didelę dalį žavesio. Neįsirašysi nei žaidimų, nei daugiau vietos užimančių programų… Telefonas tampa lyg mp3 grotuvas su 20 mb atmintim… na bent jau aš taip jausčiausi jei nusipirkčiau telefoną, kuris negali realizuoti vienos iš savo pagrindinių funkcijų… Ne skaičiuose esmė, o taip vadinamam „support’e“. Kai nusiperki telefoną ir gali būt ramus, kad gamintojas jo neužmirš bent jau kurį laiką… bet Sony Ericsson šiuo atžvilgiu tikrai neblizga.
  Beje, klausimas. sakei, kad dabar pas tave 2.3. Ten kažkoks custom romas? kaip viskas veikia? ar dar yra tas SE interfeisas, ar jau kažkoks kitas yra tame 2.3. Draugas turi tokį patį telefoną, tai sakė, net nulaužti jo negali neprarasdamas to skino

 • re`animated
  Parašyta: 14:44h, gegužės 23 Atsakyti

  Na tai, kad viso labo parsiunti vieną programėlę iš market’o ir viskas ten tvarkoj su programų rašymu. Apžvalgoj rašiau, kad jei esi inoringas ir tau netinka kažkokie programiniai sprendimai, viską galima pakeisti atitinkamų programų pagalba. O su 2.3 jau ir kaip default’as atsirado pasirinkimas kur rašyt ar į vidinę ar į išorinę atmintį. Beto atminties ne 20 Mb o 128 ir programom paprastam vartotojui tai tikrai yra užtektinai, jugi jos visos kilobaitus tik užima, tai ką tu ten tiek tokio rašyt žadi, kad neužtektų. Žmonės, kurie perka telefoną dėl žaidimų ir prisirašo dešimtis jų į tokį telefoną net nežiūrėtų dėl ekrano. Įsirašai keletą sau patinkančių ir užtenka. Kas iš to, kai prisirašai keliasdešimt programų kurių nei pusės taip po įrašymo daugiau ir nepaleidi. Čia jau yra grynai vietos manipuliavimo problemos ir žmogui, kuris nemoka to daryt ir 4Gb bus mažai.
  O žinai, koks skirtumas ar supportas ateina iš žmonių, kurie sėdi SE pastatuose, ar iš žmonių kurie daro savo nuosavą support’ą sėdėdami namie? Tik vat tokiu atveju iš gamintojo atnaujinimai pasirodo be jokių akivaidžių bug’ų, tačiau pasirodo retai. O užtai open-sourciniai žmonės atsižvelgia į vartotojų pageidavimus ir pakuria viską taip, kaip žmonės prašo.
  Žiūrint apie kokį nulaužimą kalba eina. Jei apie root’inimą, tai niekas ten nepasikeičia. Jei apie custom romo įrašymą, tai žinoma, kad 2.3 atrodo kitaip, bet nematau tame kažko blogo, dėlto, kad pirmas dalykas kurį dariau nusipirkus telefoną, tai įsirašiau Luncher Pro, kurį naudoją ko ne visi turintys android’ą, nes tai funkcionaliausias/patogiausias desktop app koks tik yra. Ir nė beabejoju, kad po oficialaus atnaujinto mini prekybos starto iškart pasirodys ir rom’as šiam telefonui.
  O dabartinis custom rom’as veikia tikrai šauniai. Ir taip pat sparčiai, kaip kad defaultinis soft’as, gal net greičiau, nes atsirado overclock galimybė.
  Apžvalgoj rašiau, kad nekišu telefono kitiem, o tiesiog papasakojau kuom jis mane taip jau sužavėjo. Kad jis idealiai atitinka mano poreikius, tai nereiškia, kad ir kitiems turi daryti tą patį. Yra žmonių, kuriem reikia telefono žaidimam, yra žmonių kuriem reikia didelio ekrano ar camerphone’o, na o man reikėjo mažiuko, patogaus, neužknisančio smartphone’o ir gavau patį geriausią iš mažiausiųjų, kuris testuose praspjauna ne vieną žymų modelį:
  http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=600216&d=1305744102

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 16:02h, gegužės 23 Atsakyti

  Na pas mane programų tai apie 5 GB :)
  Vien gera navigacijos programa užima kokius 500 MB :)
  Gerai jeigu žmogus neįnoringas ir jam užtenka tų 128 MB. Bet aš asmeniškai tai labai nusivilčiau nusipirkęs telefoną, į kurį negalėčiau įsirašyt programų :) Kam tada išvis išmanujį pirkti….
  Kalbant apie support’ą… Skirtumas labai didelis. Manau nereikia aiškinti kuo skiriasi mėgėjų-entuziastų ir SE darbuotojų darbo rezultatai?
  Ir nereikia taip nervintis ;)

 • re`animated
  Parašyta: 16:17h, gegužės 23 Atsakyti

  Nesinervinu nei kiek :j Valgau obuolį ir klausau bliuzo. Pagal tokią muziką ko gero neįmanoma nervintis :j
  Taigi minėjau, kad yra programa, tai jei jau neįtelpi į tuos 128Mb, tai įsirašai programėlę ir tada, kad ir 16Gb gali tų programų rašyt.
  Pats naudoju kelias navigacijas, nes kiekviena turi savo privalumų/minusų, tačiau visos jos užima vos 7-20 Mb xD
  Aš, kad ir turiu prisirašęs gal apie 50 programų, bet jos man visos tilpo į vidinę atmintį ir tai galiu drąsiai mesti pusę iš jų lauk. Nei aš to wordpress’o, nei foursquare ar panašių nenaudoju telefone, o jei ir reiktų tai yra opera mobile ir nueini kur reikia. Dažniausiai viskas baigiasi įrašymu ir pasibandymu. Pamatai, kad teoriškai tokia galimybė yra, bet kas iš to, kai praktiškai be vienos gps’inės programos, gmail’o, facebook’o bei operos daugiau nieko ir nejunginėju. O ko daugiau paprastam vartotojui reikia? Nieko! Tai net ir 15 MB tokiu atveju būtų užtektinai.
  Na žinai, per visą tą laiką kol turiu telefoną, jis man nebuvo užlūžęs ar pakibęs tad man, kaip iš vartotojo pusės SE darbuotojų darbas nėra niekuom pranašesnis už entuziastų darbą. O va su custom romu ištaisytos tos funkcijos, kurios man asmeniškai visiškai nereikalingos buvo. Pvz kaip meniu, kuris rodo tik 9 ikonas vienu metu. Jei būčiau programeris ir lysčiau į programinį kodą tai gal tada ir jausčiau skirtumą kažkokį. Čia galima tą patį varyt kaip kad linux vs windows. Aišku Microsoft’o programuotojai yra pro ir jie moka savo darbą dirbti, bet tai nereiškia, kad linux’ai yra šūdas.

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 16:29h, gegužės 23 Atsakyti

  Na matai, ne visada viskas taip paprasta :)
  Pvz mano draugas kaip minėjau labai mėgsta tą SE skiną (tas „mėlynas“, kur nuotraukoj matosi) ir naudoja 2.1 (beje pas jį Pro versija, su klava). Ir dabar kad padaryti Root’ą, reikia grįžti atgal į 1,6… Žodžiu, galvos skausmas… Ir po to laužimo neaišku ar galės turėti tą SE interfeisą… Tai taip ir sėdi su 2.1 ir tenkinasi 128…

  kas dėl stabilumo… pvz custom rom’ai Xperia modeliui su klaviatūra turi bugą – klaviatūra šviečia visąlaik :D va tau ir skirtumas… :)

 • re`animated
  Parašyta: 16:35h, gegužės 23 Atsakyti

  Root’ą padaryt gali bet kuriai versijai ir tam grįžti atgal į 1.6 tikrai nereikia. Ir po root’o absoliučiai niekas interfeise nepasikeičia, išskyrus tai, kad nuo to laiko turi aukščiausias privilegijas ir nebelieka jokių sistemos apribojimų.
  Tai, kad klaviatūros bug’as jau gan senokai ištaisytas buvo :j

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 16:40h, gegužės 23 Atsakyti

  Tai duok link’ą, kur parodyta kaip nulaužti 2.1 be galvos skausmo ir neprarandant to interfeiso. Abu prie kompo sulipę ieškojom gerą valandą ir nieko gero neradom… Tiksliau radom daug pažadų su nuorodom, vedančiom į niekur… :D

 • re`animated
  Parašyta: 16:44h, gegužės 23 Atsakyti

  Sekantis įrašas Android temoj ir bus būtent ta tema, tik paskutinėm dienom nelabai turėjau laiko aprašyt. Tai tiesiog sulaukit kada aprašysiu :j
  Ten labai lengva, tad šį vakarą prisėsiu ir parašysiu ^^

 • Greta
  Parašyta: 02:52h, liepos 28 Atsakyti

  Turiu klausimėlį, ar rašant su qwerty slankiąja klaviatūra galima rašyti lietuviškomis raidėmis, kaip: ą, č, ę, ė, į ir t.t. ir pnš?:)

 • re`animated
  Parašyta: 13:31h, liepos 28 Atsakyti

  Galima, jei konkrečiai turi šį telefoną, tai pačiame dešiniąjame apatiniame kampe yra sym mygtukas, kurio pagalba galima rašyti alternatyvisu, kiek rečiau naudojamus simbolius. Laikant tą mygtuką, bei paspaudus raidę, pamatyi visus galimus tos raidės variantus, tarp kurių bus ir lietuviškos ą, ę, č ir t.t.

 • Greta
  Parašyta: 14:48h, liepos 29 Atsakyti

  O, labai didelis ačiū. :)

 • NMT
  Parašyta: 23:50h, rugpjūčio 28 Atsakyti

  labas, turiu tokį telefoną ir esu juo patenkinta. Kiek skaičiau labai aiškiai čia viskas papasakota. Gal būtų galima sužinoti, kaip įsirašyti padoriai veikiančią navigaciją neroot’inus telefono. Ačiū.

  • re`animated
   Parašyta: 22:05h, rugpjūčio 29 Atsakyti

   Na manau google’o navigacija veikia tikria gerai, na o ir yra visiškai nemokama. Na tik tiesa, jai reikia interneto. O šiaip alternatyvų ką įsirašinėti yra daug. Apie juos kažkada žadu aprašyti plačiau, tačiau tai gali užtrukti. Asmeniškai aš, naudojuosi Navigon.

 • :)
  Parašyta: 23:24h, rugsėjo 11 Atsakyti

  heey,ar aš čia viena nemoku pasijungti bluetooth taip,kad galėčiau siųsti ir ar kai fotografuoji neina priartinti?o kaip su laikmačiu fotografuojant?ir jo nėra? :)

  • re`animated
   Parašyta: 23:31h, rugsėjo 11 Atsakyti

   Greičiausiai tu sėdi su 1.6 android’u :j Viskas ten veikia

 • :)
  Parašyta: 23:52h, rugsėjo 12 Atsakyti

  Na tada reiks toliau bandyt kovot :-D

  • re`animated
   Parašyta: 08:28h, rugsėjo 13 Atsakyti

   Tiesiog atsinaujinti telefono softą reiktų ir tiek :j

 • :)
  Parašyta: 22:57h, rugsėjo 15 Atsakyti

  Gal pasakytum kur jį rast,nes ant tokių dalykų nelabai gaudaus :D

 • Kulsius
  Parašyta: 22:47h, rugsėjo 29 Atsakyti

  Rytoj gausiu X10 mini pro, bet kad ir kiek skaitau sita puslapi, niekaip nesuprantu ka jam reiktu pirmiausia padaryt ir ka instaliuot, kad tureciau naujausia android versija ir ar ant jos bus LT kalba…

  • re`animated
   Parašyta: 22:54h, rugsėjo 29 Atsakyti

   Na šiuo metu galbūt jau reikėjo imti naujesnį, bei galingesnį modelį xperia mini pro. Tas atnaujintas modelis gerokai pranašesnis, nors kitą vertus kolkas jo ir kaina gan aukšta dar bus.
   Na eilės tvarka būtų taip: rootinimas, ClockWorkMode, ir galiausiai CyanogenMod, kuris šiuo metu jau yra 14 versijos. Visą tai atlikus, bei nustatymuose užkėlus procesariaus galią bent iki 680 telefonas pradeda tiesiog skraidyti, o baterija tarnauja po 3-4 dienas.

 • Kulsius
  Parašyta: 15:10h, rugsėjo 30 Atsakyti

  O LT kalba telefone liks po viso sito darbo?

 • re`animated
  Parašyta: 15:12h, rugsėjo 30 Atsakyti

  Naudojamos standartiniai android layaout’ai, tad tikrai taip. Tiek meniu, tiek klaviatūra lietuviški

 • Kulsius
  Parašyta: 19:59h, rugsėjo 30 Atsakyti

  man niekaip neveikia superOneClick programa… vis pakimba kai pradeda iesot telefono… yra kokiu kitu lengvu budu kaip nurootint?

 • Kulsius
  Parašyta: 22:42h, rugsėjo 30 Atsakyti

  Kiek ziuriu, tai CyanogenMod nera mano tel modelio parodyta…

 • Kulsius
  Parašyta: 09:31h, spalio 01 Atsakyti

  HELP!!! Telefonas nebeisijungia!!! (cry) vos tik irasiau 2.1.1.A.0.6 iskart telefonas pakimba ties Sony Ericsson uzrasu ir restartuojas… Update service raso, kad jau naujausia versija, todel neperinstaliuoja… ka daryt?

 • re`animated
  Parašyta: 10:53h, spalio 01 Atsakyti

  Greičiausiai būsi parsisiuntęs ne konkrečiai savo telefono versijai skirtą firmware, todėl ir neįsirašė. Nereikia panikuoti, tiesios atstatyk gamyklinę programinę įrangą su oficialiu įrankiu ir viskas.
  CyanogenMod’as turi specialų port’ą mini telefonams, nes yra pritaikytas prie mažo ekrano. Vadinasi MiniCM7 Pro ir apie jo įrašymą tikrai jau buvau pasakojęs.

 • Kulsius
  Parašyta: 14:34h, spalio 01 Atsakyti

  joa radau info apie miniCM7 Pro, matau, kad jau 16 versija yra, bet kai instaliavau 2.1.1.A.0.6 niekaip nebegaliu nurootint telefono (anksiciau kazkokia senesne 2.1 versija buvo, tai su zRoot programa pasidariau), o superoneclick pakimba vos telefono pradejus ieskot… ka patartum?

  p.s. tikiuosi labai netrugdau :)

 • re`animated
  Parašyta: 15:00h, spalio 01 Atsakyti

  Pats gi su visu tuo ne taip senai terliavaus, tai smagu, kad galiu padėt. Jep 16 versija jau yra, ganėtinai dažnai dabar leidžia tuos atnaujinimus, bet iš esmės juose tik smulkmenėlės buvo koreguojamos, tai atsinaujinu tik kas kelias versijas.
  Na pas manęs su A.0.6 irgi, bet man net nereikėjo įsirašinėti, iškart jau toks buvo ir su rootinimu didelių bėdų kažkokių nebuvo. Visų pirma įsitikink, kad naujausia superoneclick’ą parsiuntei, bei berods, jei neklystu prieš rootininant telefone reikia įjungti tą developer mode. Man pradžioj irgi pakipdavo. Paskui kai suradau, tai pavyko iškart iš pirmo karto lengvai ir greitai

 • Kulsius
  Parašyta: 20:16h, spalio 01 Atsakyti

  um… developer mode? cia tipo tas, kur leidzia programas ne tik is market staliuot ar tie nustatymai, kur su USB ekranas neuzmiega? na pas mane naujausias superoneclick, bet speju kompas jo nelabai toleruoja, nes net ir be telefono jis pakimba :D
  o aplamai,. kodel man su krovimu problemos? as per kompa bandau kraut, tai man tie procentai vistiek i minusa eina… cia kodel taip gali but?

 • re`animated
  Parašyta: 20:33h, spalio 01 Atsakyti

  Heh, pažįstama bėda dėl krovimo. Ko gero kabelis neoriginalus. Ištraukt, ir pajunk iš naujo turėtų padėt. Aš dažniausiai pajungiu likus keliem procentam, jis išsikrauna, o tada pasikrauna normaliai. Šiaip tai visvien telefoną geriau yra krauti per tikrą pakrovėją, o usb naudoju tik nebent failų susikėlimui į kortelę, nes kompas neturi tokio kortelių skaitytuvo.

  Developer režimas tai turėjau omeny šitą: (Nustatymai->Programos->Kūrimas->USB debugging mode.

  Bet jei programa pakimba net nepajungus telefoną, tai tada čia jau tikrai niekuom nepadės. Gal trūksta pas tavęs kokių win komponentų ar pan. Na dabar sunku pasakyti. Kolkas 1click’as pats veiksmingiausias ir universaliausias būdavo. Manau internete galima rasti tikrai ne vieną alternatyvą, kaip galima nusirootinti.

 • Kulsius
  Parašyta: 23:52h, spalio 01 Atsakyti

  Na jo, kadangi pirkau panaudota, tai ir atsiunte su nokia 8600 pakroveju, tai ir tas pakrovejas biski siena pjauna, nes vos pajungiu tai iskart „vaiduokliai“ pradeda telefona maigyt :D tai dabar suradau kaip normaliai pakraut isjungta telefona per pc, tai per dvi valandas iki pilnos uzkrauna…

  hmm… nu pas mane tokios eilutes kaip „debugging mode“ nera… o USB derinimas tai ijungtas pas mane…

  Kad su 1click problema kompe as irgi supratau, man atrodo arba java JDK arba MS Framework pas mane sugede, bet atnaujinimas nepadeda… O jei as ‘valdiskam’ kompe nusirootinciau? ar man butinai reikia SE usb driveriu?

 • Kulsius
  Parašyta: 23:53h, spalio 02 Atsakyti

  Atrodo pasidariau MiniCM7pro, bet market vis kazka krauna ir nepakrauna… baigia uzknist :D Bet svarbiausia, kad lyg ir viskas veikia, gal patartum kokiu naudingu programu pirmai pradziai?

 • re`animated
  Parašyta: 00:02h, spalio 03 Atsakyti

  Nepakrauna paties market’o, ar tiesiog programos nesiinstaliuoja?
  Na tarp mano mėgstamiausiųjų tai žinoma yra advanced task killer, go sms pro, greader pro, IM+, note everything, transport in vilnius, c:geo na ir kitos.

 • Kulsius
  Parašyta: 19:38h, spalio 03 Atsakyti

  task killer ir as turiu (jau, bet market pima kar tilgai krove), o kuom tau nepatinka paprasta sms programa? gal zinai kas gali but, kad man per kokias 5 val telefonas issikrauna budejimo rezime? cia kokia klaida ar ka ijungt reikia? nes kai paziurejau, tai jei undervolt ijungiu, tai visas telefonas labai letai juda…

 • re`animated
  Parašyta: 03:23h, spalio 05 Atsakyti

  Pas tavęs gal apšvietimas pats didžiausias ir wifi ar gps’as įjungtas nes kitu atveju neįsivaizduoju, kaip taip greitai gali išsikraut? Nebent baterija kokia neoriginali būtų.
  Market’o krovimas labiausiai priklauso nuo interneto ryšio (ar paprastą gprs’ą naudosi ar 3G ar išvis kokį wifi).
  Sms programa nėra bloga, tiesiog išbandinėjau alternatyvas ir radau labiau sau patinkančią, kuri turi daug daugiau visokių nustatymų (nuo foto iš facebook’o ištraukimo iki pop up langų ar skinų)
  Undervolt’as sumažina procesoriaus spartą, bet tokiu būdu prailgina baterijos laiką.

 • Kulsius
  Parašyta: 13:22h, spalio 05 Atsakyti

  apsvietimas- min, naudoju gprs ir 3G, Wi-fi neturiu prieigos. Hm… o tas undervolt smarkiai padidina batareikos gyvenima? nes man tai kazkaip keistai greitai issikrauna, gal nebent batareika sugrota…
  Vienintelis dalykas kas truputi padejo, tai kalibracija, dabar gal kokiu 20h be krovimo usbuna budejime :D

 • re`animated
  Parašyta: 20:55h, spalio 14 Atsakyti

  Jei telefonas naujas – iš salono, tada tikrai kažkas negerai. Jei pirktas iš žmogaus, ar lombardo – labai didelė tikimybė, kad sėdi ne originali SE baterija. (Originalioji vadinasi BST-38 ir turi 930 mAh talpą. Kinietiškos turi savybę greitai išsikrovinėti, kad ir kokia talpa būtų užrašyta.

 • Kulsius
  Parašyta: 19:34h, spalio 15 Atsakyti

  BST-38 930mAh, 3.3Wh, max ikrova, kokia esu pasiekes ~4200mV
  Pirktas is zmogaus, naudotas, bet baterija net su SE lipduku, originalas… o del kinisku, tai esu mates parduoda auksines se extended baterijas, max ikrova apie 6-8k mV, tai manau tokios laikytu vos ne dvigubai ilgiau, tik reiktu telefone kalibruot baterija, kad pilnai veiktu, o zmoniu atsiliepimai irgi teigiami, tik neaisku kiek tokia baterija pati isgyvena tokiom salygom :D
  O jei dar nelabai supranti apie ka as, tai tas mV ir parodo kiek baterijoje yra energijos. Kazkodel mano telefas jau raso, kad 0% kai lieka ~3100mV, tikriausia cia riba, nes fotoparatas neisijungia ir su 3500mV :D
  o gal tu netycia galetum baziuret kiek pakrovus baterija iki 100% pas tave rodo? kazkaip idomu man, kodel pas mane taip issikrauna…
  pastebejau, kad garso nustatymuose esantis xLoud nereaguoj- ijungi, iseini, gryzti atgal ir jis isjungtas… ir pas tave taip? mane jau nervuoja, kad taip tyliai groja…
  Dar vienas klausimas: pateikties nustatymuose yra Mobile BRAVIA Engine, tipo pagerina vaizdo kokybe, bet man nepanasu, kad ji ka daro, ar cia tipo tik tiek ir gerina, kad ijungtas? :D

  P.s. grazus puslapiukas, tik kazkaip tustokas :)

 • re`animated
  Parašyta: 21:10h, spalio 15 Atsakyti

  Tai realiai pas manęs ant baterijos tie patys 4200. Na baterija tikrai nėra šio telefono pliusas, tačiau man ~2-3 dienų sms’inant užtenka, tai kažkaip smarkiai ir netrugdo, nors reikia pripažinti, kad įjungus internetą, bei gps’ą ir paklaidžiojus mieste keletą h, grįžus tenka kraut.
  Dėl kinietiškų, net neverta prasidėt:
  This is a big scam !!!!!
  It is physically impossible to get 2.5 times more in a battery with the same size as the original BST-38 …….
  I tested a Gold battery that promised 1800 mAh and it turned out to be even worse than the original battery, from SE.
  Save money and buy an original instead.

  Man ir be xLoud’o garso užtektinai, jei būtų daugiau, toks garsiakalbiukas paprasčiausiai neišneštų, pradėtų pliurpt ir tai jau ant dabar užkėlus iki max jau jaučiasi, kad ant pačios ribos yra. Muzikos visvien iš jo neklausau, o vat skambinimo melodijai – per akis. Pas manęs tik ant 60-70% garso nustatyta, nes vėliau būna per garsiai paprasčiausiai. Kažkada buvau netyčia užkėlęs iki max, tai kai pradėjo skambint, tai net pašokau xD

  Bravia veikia, bet skirtumas yra tikrai nežymus.
  Be: http://img855.imageshack.us/img855/6278/photobravia.png
  Su: http://img841.imageshack.us/img841/2163/photonobravia.png
  Matai, kad šiektiek sušvelnina spalvas. Ir tai, čia redaguojamos ne pačios nuotraukos, o būtent nuotraukų programa, tad veikia tik ant stockinės galerijos, su trečių šalių programom nesuderinama.

  P.s, dėkui, mėgstu minimalizmą, tai tokį ir pasidariau. Visvien visa esmė pats tūrinys.

 • Kulsius
  Parašyta: 19:10h, spalio 16 Atsakyti

  na garso jam tikrai uztenka, nors pas mane ant k660i anskciau irgi buvo neblogas garsas, bet uzsikeliau dar daugiau su kitokiais codekais ir nei trugdziu, nebuvo ir dar garsiau grojo… Tai reiskia cia visai normalu, kad taip issikrauna, o ta bravia galima ir isjungt, jei ji nk nedaro.

 • padauza
  Parašyta: 14:54h, lapkričio 10 Atsakyti

  Fainas telefonas, pati turiu-ziauriai patinka

 • :)
  Parašyta: 21:04h, lapkričio 17 Atsakyti

  Gelbėkit,vistiek nemoku pasijungt aš to bluetooth,viską pasijungiu,kad būtų aptinkamas ir pan,sujungiu su kitu prietaisu,bet manasis kažką puliuoja. ir pvz norint siųsti nuotrauką net nerodo,kad galima siųsti per bluetooth :/

 • Kulsius
  Parašyta: 14:37h, lapkričio 19 Atsakyti

  pabandyk bluetooth programele insistaliuot is marketo, vistiek uz dyka. man irgi buvo panasiu bedu su muzikos siuntimu

 • re`animated
  Parašyta: 16:56h, lapkričio 26 Atsakyti

  Jeigu nerodo, kad galima siūsti per bluetooth, tai greičiausiais pas tavęs dar android’as 1.6. Reiktų paprasčiausiai atsinaujinti.

 • :)
  Parašyta: 12:15h, lapkričio 27 Atsakyti

  Ačiū,viskas gerai,parsisiunčiau iš marketo kažką,dabar lygtais eina :]

 • rocke
  Parašyta: 10:20h, balandžio 06 Atsakyti

  Sveiki,pas mane yra viskas atnaujinta kaip ir turi but bet neimanoma pirartint ir fotoaparato laikmacio nustatyt.galit padet?

Komentuoti