„Snapdragon“ procesoriams optimizuota „Chrome“ naršyklės versija

Apps-chromium-browser-icon

Vienas pagrindinių aspektų, kurį gan greitai pastebi dažnas „iOS“ operacinės sistemos naudotojas pasinaudojęs telefonu su „Android“ operacine sistema – interneto naršyklė yra gerokai lėtesnė. Norint tuo įsitikinti net nereikia daryti palyginamųjų testų ar sudėti telefonų greta, užtenka bent kelias minutes ja pasinaudoti. Nors pati naršyklė dažniausiai atsidaro ne taip jau lėtai, tačiau interneto puslapių krovimas ir ypač ekrano slinkimas žemyn atskleidžia tikruosius trūkumus.

Viena iš priežasčių kodėl atsiranda toks skirtumas yra tai, jog „iPhone“ telefonuose naršyklė gali būti optimizuota ir išnaudoti visas „A8“ ar „A9“ procesoriaus galimybes ir unikalumą. Tai nėra sunku, kai puikiai žinoma su kokiu procesoriumi teks susidurti programiniui kodui. Tuo tarpu „Android“ dėl savo telefonų įvairovės, turi apsiriboti labiau standartiniais sprendimais ir negali į programos paketą įtraukti optimizacijų visoms procesorių architektūroms, nes tai ne tik išpūstų programos dydį, tačiau kai kuriuos optimizacijos gali prieštarauti viena kitai. Šią problemą puikia demonstruoja „Samsung“ telefonai. Pasinaudoję „Chrome“ ir tada įsijungę oficialią „Samsung“ naršyklę, i,  škart pajusite spartos skirtumą. Ne tik puslapiai kraunasi greičiau, bet ir telefono baterija eikvojama mažiau. Taip yra dėl to, kad „Samsung“ naršyklė yra labiau optimizuota šios kompanijos naudojamiems procesoriams.

Atradau puikią alternatyvą, kurią galima pritaikyti ir kitiems „Android“ telefonams – „CAF browser“.

Code Aurora Forum browser“ – tai projektas, kuris kuriamas atvirojo kodo naršyklės „Chromium“ pagrindu. Šio projekto pagrindinis tikslas – greitis bei optimizacija „Snapdragon“ procesoriams. Jei jūsų telefone įmontuotas kompanijos „Qualcomm“ procesorius ir naudosite šią naršyklę, galite pajusti net iki 40 % naršyklės pagreitėjimą! Be viso to, šioje programėlėje papildomai įdiegtas reklamas blokuojantis įskiepis bei apsauga nuo kenkėjiško kodo. Kadangi naršyklės pagrindas yra kuriamas ant to paties pagrindo, kaip „Chrome“ naršyklė, tai programėlės dizainas beveik nesiskiria ir savo įpročių keisti jums nereikės. Geriausia dalis – veikia standartinis „Google“ sinchronizavimas, tad lygiai taip pat galėsite atsidaryti kompiuteryje skaitytus skirtukus, naršymo istoriją, žymas ar slaptažodžius, kuriuos saugote „Google“ paskyroje. Kitaip tariant – tai yra beveik tas pas „Chrome“, tik su atliktomis naudingomis optimizacijomis.

Pagrindinis minusas – kadangi tai yra atviro kodo projektas, parsisiuntus programos kodą, šią „CAF“ naršyklę reikia susikompiliuoti pačiam. Tam reikia ne tik žinių ar laiko, bet ir prarandami automatiniai naršyklės atnaujinimai. Laimei, šis projektas turi nemažai atšakų, tokių, kaip „RBrowser“, „TugaBrowser“, „npBrowser“ ir pan. Visos šios naršyklės yra labai panašios viena į kitą, esminis jų skirtumas – skirtingi kūrėjai bei tai, kad jos nebėra atviro kodo. Taigi atsiranda galimybė jog jūsų duomenys gali būti perduodami trečiosioms šalims. Jog tai yra tiesa – įrodymų iki šiol nebuvo, tačiau tokia galimybė nėra atmestina, nes nematome kas slepiasi programos kode.

Nepaisant to, aš visgi pasirinkau naudoti „TugaBrowser“, nes šios naršyklės kūrėjas yra pakankamai žinomas bei turi gerą reputaciją, „Android“ scenoje dirba jau išties ilgai. Tuo tarpu „RBrowser“ yra pasiekiamas per „Google Play Market“ programėlių parduotuvę. Jeigu to jums neužtenka ir vis vien nepasitikite tokių programėlių saugumo, tai galite naudoti šias naršykles tik įprastiniam naršymui, paieškai, naujienų ar straipsnių skaitymui, o tais retesniais atvejais, kai norėsite jungtis prie svetainės su svarbesne informacija pvz., bankinės sistemos, naudokite oficialią „Chrome“ versiją, kurioje būsite užtikrinti savo duomenų saugumu.

Panaudojęs „TugaBrowser“ vos kelias dienas, pajutau išties didelį skirtumą. Spartą labiausiai pajaučiau sumažėjusiame strigime slenkant naršyklės langą žemyn jam dar besikraunant. Jog tai nėra tik „placebo“ efektas, įsitikinau atlikęs „Octane“ naršyklės testą, kuris įrodė spartos padidėjimą – naršyklės įvertinimas išaugo apie 30 %. Tad tokią naršyklę išties rekomenduoju išbandyti ir jums.

Atsisiųsti šią programėlę galite iš XDA Labs puslapio.

Komentarų nėra

Komentuoti