Serialas, kurį žiūrėjau: Oz

XNcedb3MyNPagaliau prisiruošiau įgyvendinti visus nuplanuotus įrašus. Pirmieji eilėje – per pastaruosius metus žiūrėti serialai. Na ir pradedame nuo pačio pirmojo ir ko gero labiausiai įsiminusio – Ozo.

Oz – tai amerikiečių televizijos drama, sukurta režisieriaus Tom Fontana. Pasirodžiusi 1997-aisias HBO kanale, ši drama tęsėsi 6 sezonus ir baigėsi tik 2003 vasarį.

Serialą rodė ir mūsiškė LNK, tačiau dėl serialo žiaurumo, bei atvirų scenų – rodymo laikas buvo nukeltas į vėlyvą vakarą ir dėl nepasiteisinusių reitingų buvo nutrauktas taip ir neparodžius serialo iki pat finalo. O be reikalo…

OZ-Complete-Seasons-1-6-Boxset-1

Siužetas

Ozas – tai serialas apie nepagražintą griežto režimo kalėjimo kasdienybę. Per 6 serialo sezonus, papasakojami kone visi pagrindiniai gyvenimo kalėjime aspektai: žiaurumas, prievarta, narkotikai, seksas, išgyvenimo drama, meilė, korupcija, karai tarp gaujų, pavydas, melas, bei brolybė. Nepagražinta tiesa apie realybę kalėjime.

Ironiška, kad Osvaldo sustiprinto režimo kalėjimas, trumpai vadinamas Oz’u – yra taipogi ir pasakos motyvas. Išeina graži priešprieša. Kaip ir minėtoje pasakoje, Oz’as taip pat turi Smaragdų miestą – eksperimentinį bloką, kuriame kaliniai turi daugiau laisvės, nei įprastai. Visa istorija ir sukasi apie šio eksperimentinio blogo gyventojus, bei santykius tarp jų.

O šio bloko kontinentas pasižymi įvairumu: italų mafiozas, konkurento gatvėse pristatinėjantis savo heroiną, žmogėdra – kuris užmušė ir suvalgė savo nuosavą motiną, lotynų amerikietis beisbolo lazda uždaužęs nepatikusį taksi vairuotoją, juodaodis – nušovęs policininką ir t.t. Kalėjime rasite narių kone iš kiekvienos rasinės ir socialinės grupės. Jie visi buvo patalpinti į vieną blogą, siekiant sumažinti įtampą tarp šių skirtingų grupių. Tačiau, kiek matome serialo eigoje – įtampa niekada nesumažėja ir kankina kiekvieną atskirai…

Kaip kontrastas visai šiai kriminalinei visuomenei, pateikiamas įprastas žmogelis, vardu Tobias Beecher, kuris buvo normalus, geras žmogus, dirbantis advokato darbą, tačiau vieną kartą padaręs neištaisomą klaidą, atsiduria Oz’e. Stebėdami serialą, galime stebėti, kaip stipriai jis pergyvena dėl šios padarytos klaidos, bei tai, kaip kalėjimo realybė smarkiai jį pakeičia…

Ozas atvaizduoja bloko viršininko McManus bandymą prižiūrėti, bei kontroliuoti Smaragdų miesto žiaurumus, narkotikų prekybą, bei konfliktus tarp gaujų. Matosi jo sunkios pastangos gerinti kalinių raštingumą, taipogi bandymai rengti krepšinio, bei bokso turnyrus ar netgi statyti teatro vaidinimą. Vieni iš jų nusisekė, deja kiti – baigėsi tragiškai.

Oz-prison

Stilius

Istorija pasakojama vieno iš kalinio – Augustus Hill, kuris po konflikto su policija sėdi vėžimėlyje. Būdamas labiau įkalintas, nei visi kiti kaliniai, bei fiziškai nebegalėdamas būti aršus – jis tampa lyg viso to žiaurumo šalininku, beigi serialo balsu, kuris alternatyvioje realybėje pasakoja pamokančias istorijas, kurios moralizuoja serialo įvykius, pristato naujus veikėjus, ar atlieka epilogą. Būtent po tokių moralų, pasibaigus kiekvienai serijai pagalvoji “Velnias, koks tai geras serialas”.

Skirtingai, nuo kito populiaraus serialo Prison Break – vykstantys įvykiai čia daug realesni, nėra jokių genijų, sugebančių paskutinę akimirką išsisukti net iš pačių netikėčiausių situacijų ir niekam čia sėkmė nesišypso. Iš viso serialai yra sunkiai sulyginami, nes Oz’as yra gerokai gilesnis, gerokai daugiau pasakantis, bei pamokantis.

oz

Verdiktas

OK, tai tikrai serialas ne kiekvienam. Vieniems gali atrodyti nuobodus – nes didžioji dalis filmo siužeto – dialogai. Taipogi filme galonais pilasi kraujai, prievarta, bei nuogumas. Ko gero, tai labiau sužavės tik vyriškosios lyties atstovus, nes merginų tokie žiaurumai dažniausiai toli gražu nežavi. (Tikrai ne kiekviena galėtų stebėti, kaip nužudomas žydas ir nuogas pakabinamas aukštyn galva, su ant pilvo peiliu išraižytu užrašu Jew).

HBO pasižymi sugebėjimu rodyti pačius rimčiausius, geriausius serialus. Oz’o atveju tai tik dar kartą pasiteisina. Vaidyba, siužetas, bei originali kompozicija tiesiog nepakartojami…

 

Trailer

7 komentarai
 • Rūta
  Parašyta: 11:18h, vasario 10 Atsakyti

  Man tai vienas nuostabiausių, geriausių ir visų kitų -iausių serialų ever. Gal labai kategoriškai nuskambės, bet rimtai, serialų (nuo sitcom’ų iki dokumentinio pobūdžio) žiūrėjus labai ir labai daug, bet dar nė vienas nepaliko TOKIO įspūdžio. Šokiravo, pravirkdė, prajuokino, sudomino – viskas viename. Tiesa, mane apskritai labai domina žmogaus buvimo uždarame sociume tematika, o šis džiaugsmas pranoko visus mano lūkesčius.
  P.S. Akivaizdu, aš mergina :)

  • re`animated
   Parašyta: 11:32h, vasario 10 Atsakyti

   Man tai labiausiai patiko tuom, kad jis nepabėga nuo realybės. Tiek vaidyba, tiek situacijos labai gyvenimiškos, daug psichologinių aspektų. Tai ir žavi labiausiai. Vienas rimčiausių serialų, kuriuos yra tekę matyt

 • Ishvires
  Parašyta: 04:29h, rugsėjo 10 Atsakyti

  Jis toks geras, kad tiesiog butina visiems nemaciusiems ji pamatyti, sianakt baiges ziureti OZ’a, ir prieshtai perziurejes Prison Break’a dabar siunciuosi Sopranus ir tada lyginsiu, kuris labiausiai patiko ir vertas buti TOP 1, speju tai bus OZ’as.

 • Ishvires
  Parašyta: 11:19h, lapkričio 22 Atsakyti

  Taigi perziurejau visus 3 ir galiu drasiai nedrebanciu balsu teigti, kad OZas geriausias, tiesiog tobulas serialas, na, gal galetu buti siek tiek ilgesnis bei pabaiga netokia dramatiska :)

 • re`animated
  Parašyta: 16:54h, lapkričio 26 Atsakyti

  Na Prison Break’as jis gan naiviaii naudojasi klišėmis ir papirkinėdavo žiūrovais specialiai keliama intriga. Vat Oz’as ir Sopranai tai jau visai kitas lygis, kita parapija, nors ir tematikos jau tampa kiek skirtingos.
  Dėl Oz’o ilgio nežinau ar tikrai galima skųstis – visgi 6 sezonai, kuriuose 56 valandiniai epizodai – nėra mažai ir tikrai ne kiekvienas serialas tiek eterio gauna :j

 • birute
  Parašyta: 06:38h, liepos 31 Atsakyti

  ziauuuuriai geras serialas (piktas) net nezinau, sopranai ar oz geriau…paskutiniai sezonai patys geriausi

 • Albertas
  Parašyta: 01:24h, kovo 16 Atsakyti

  Kur paziuret ar atsisiust?

Komentuoti