Samsung Galaxy Tab 10.1

Kadangi domiuosi IT, bei turiu šį blogą, tai kaip pareigą laikau aprašinėti naujus savo technologinius žaisliukus. Skant, atsiliepimus iš savo perspektyvos. Taigi, lygiai prieš 2 mėnesius mano rankose atsidūrė ši planšetė. Neskubėjau apie ją aprašinėti, nes norėjau išsiugdyti šio daikčiuko naudojimo įprotį ir taip susidėlioti tvirtesnes mintis, nuomonę. Taigi, pabandysiu atsakyti pagrindinius klausimus. Kam gi reikia tokio dalyko ir kokios mintys jį jau turint.

 

Kas yra planšetė ir kam ji reikalinga?

Visi matėm, kaip Apple’as prieš trejerius metus pristatė pirmąjį iPad’ą. Matėsi, kad net pati kompanija negalėjo įvardinti konkretaus tokio aparačiuko pritaikymo, ale tiesiog „kažkas tarp jūsų MacBook’o ir iPhone“. Su tokia intencija iPad’as ir buvo kuriamas: stengtasi padaryti mobilų, patogų nešiotis aparatą, kurį galėtumei naudoti ant sofutės ar lovoje neapsigriozdinant sunkiu nešiojamuoju kompiuteriu, tačiau išlaikant didelį ekraną ir pilnas naršymo internete galimybes. Panašu, kad kompanijos klientams panaudojamumą sekėsi surasti labiau ir šio daikčiuko pardavimai šokte šoko. Tiesą sakant sėkmingumas buvo toks, kad tai sukūrė ir atskirą kompiuterinės technologijos kategoriją, kuri realiai iki tol neegzistavo. Šiuo atveju tai tikrai yra konkretus Apple nuopelnas, nes jei planšetinių kompiuterių start’ą būtų pradėjus kita IT firma, kaip kad Asus, tai vargu ar tablet’ai būtų įgavę tokią akseleraciją.

Kompiuterių pažanga, dar prieš daugybę metų mums pristatė nešiojamuosius kompiuterius, o su jais – galimybę naudotis savo technika praktiškai bet kur. Tačiau šiais laikais to ne be pakanka. Nešiojamieji kompiuteriai patapo per daug gremėzdiški, dideli, sunkūs ir nepatogūs. Norint bet kada gauti prieigą prie savo medžiagos, tenka tampytis tašę ant kupros, turėti šiokius tokius judėjimo suvaržymus, o ir gaišti bent keletą minučių laiko išsipakavimui, bei kompiuterio įjungimui. Lyg santechnikas, kuris norėtų bet kuriuo momentu turėti galimybę taisyti vamzdžius ir vietoj vieno universalaus rakto tampytųsi visą savo įrankių dėžę kartu su savimi.  That’s too much! Gyvename laikais, kur viskas turi įvykti žaibiškai, kiekviena sekundė yra brangi. Ir jei tu lėtapėdis – tiesiog krenti iš žaidimo.

Būtent dėl mobilumo tabletai ir įgavo tiek daug susidomėjimo. Laptopai tampa per daug atgrąsūs. Jie turi arba smarkiai patobulėti (ultrabook’ų rinka) arba juos pakeis naujos kartos technologijos. Žinoma, visi dabar turi kietus mobiliuosius telefonus, kurie sugeba išties labai daug, tačiau kaip bebūtų esminė jų problema – sąlyginai mažas ekranas. Gi pripažinkit – naršot internetą telefone tik tada, kai neturit šalia kompiuterio, pvz troleibuse, laukiant eilėje ir pan. Joks durnius nesedės visą laiką įnikęs į telefoninį browsinimą, kai šalia stovi pilnai funkcionuojantis kompiuteris. Būtent šiuo atveju tablet’as ir pasiūlo tobulą sprendimą – telefoninį mobilumą, greitumą, bei patogumą apjungiant su normalaus kompiuterio atvaizdavimo, bei naršymo galimybėmis.

Pagrindinis minusas iš tablet’ų pusės – ne pilnavertės OS. T.y. jose naudojamos specialios OS versijos, kurios tikrai nusileidžia savo giminaitėms namų kompiuteriuose. Turėdamas tablet’ą tu turi taikytis su konkrečiai joms sukurtomis programomis, tad jei jūs naudojatės specifinėmis buhalterinėmis, architektinėmis ar bet kokiomis kitomis specialybei reikalingomis programomis, tai kol kas galite net nesitikėti jas išvysti „tapšnuko“ ekrane. Ir nors elementariam darbui su offiso programomis jo ir gali užtekti, tačiau dirbti taip nerekomenduojama. Kaip, kad su ferrariu: iš esmės galima vežti bulves kaime, tačiau jis buvo kurtas ne tam. Skirtingai nuo jau kiek atslūgusių netbook’ų. Pastarieji gali girtis visomis normalaus kompiuterio programomis. Tiesa, jų galios pavilkti pilnavertę OS yra kiek mažokai, tad nieko įprasto, kad jie ir veikia kiek lėčiau. Planšetas tuo tarpu yra 100% interneto įrenginys. Tai yra jo arkliukas, koziris ir pagrindinis naudojimo pritaikymas. Išsitraukei ir suradai ko norėjai internete. Sekundžių reikalas. Taip, kaip ir turi būti 2012-aisiais metais.

Taigi, planšetas, tai prietaisas suteikiantis galimybes skaitinėti naujienas, e-knygas, sedėti facebook’e, žiūrėti filmus, žvengti 9gag’e ar žiūrint naujausius viral klipukus youtubėj neišlipant iš lovos ar neužsispaudžiant savo pilvo 2 papildomai kaistančiais kilogramais. Kadangi didžioji interneto publikos dalis vien tik tai ir veikia internetuose, tad jiems tokio įrenginio turi būti į valias.

Na o norėdami išsiaiškinti, ar jums verta turėti tokį daiktą, tereikia sau atsakyti į klausimą: o kiek ir ką gi aš daugiausiai veikiu prie kompiuterio?

 

Kam aš pirkau planšetę?

Taigi, mano atsakymas į tą klausimą: skaitau. Taip, iš tiesų, internete daugiausiai mano laiko sugaištama būnent skaitymui. Skaitau daugybę užsienio informacijos šaltinių, portalų, taipogi nemažai domiuosi IT naujienomis, mėgstu pasiskaitinėti ką rašo vienas kitas kolega blogeris. Antroje vietoje po skaitymo būtų serialų žiūrėjimas, muzikos klausimas, programos reikalingos paskaitoms, na ir galiausiai žaidimai. Bet kaip bebūtų būtent pirmąjam prioritetui galiu nė nepajusdamas skirti valandų valandas, naršant iš vieno puslapio į kitą. O su tokiu skaitymu tapau pririštas prie savo kompiuterio, nes iš esmės, nors jis ir yra nešiojamas, tačiau jo akumuliatorius senokai nupušęs ir geriausiu atveju tokį laptopą galima vadinti tik „pernešiojamu“. O iš tokio „bulky“ aparačiuko naudos būnant ne namie – išties mažai.

Tad nenuostabu, kad nusprendžiau įsigyti planšetuką, su kuriuo galėčiau daryti tai kas man labiausiai patinka, bet kur ir bet kada. Pvz laukiant paskaitos, važiuojant traukiniu namo or whatever. Ir iškart galiu pažymėti, kad produktyvumas su tokiu aparačiuku padidėja pastebimai (jei naudosit jį protingai – Fruit Ninja gi visada vilioja =j ).

Nešiojamo kompiuterio visai pakeisti intencijų ir neturėjau, jį tikrai naudoju ir turėdamas tablet’ą, tačiau draugavimą su internetais nemaža dalimi galima perkelti būtent į šį naują nešiojąmąjį draugą.

 

Planšetės rinkimasis

Kodėl rinkausi ne populiarųjį iPad’ą, o konkrečiai šį, Galaxy Tab? Daug kas rėkia apie iPad’o išbaigtumą, bei smooth veikimą, tačiau aš susidėliojau prioritetus. Nors iOS šiuo metu turi didesnį kiekį planšetėms sukurtų programų, tačiau Android sistema sparčiai vejasi ir turi milžinišką potencialą. Mėgstu žaliūką už jo laisvumą, už tai, kad galiu lengviausiai pasikeisti, modifikuoti sistemą pagal save. Taipogi Apple’o produktas neturi tikro multitaskinimo, flash’o, bei gps’o. Taigi greitai nusprendžiau, kad tai nebus prakąstas obuolys. Tačiau rinkoje jau buvo ne vienas android tabletas ir reikėjo pasirinkti iš jų. Pasirinkimas nebuvo labai sunkus, iš esmės buvo vos keli variantai, tarp Motorola Xoom, Asus Transformer ir pan, tačiau rinkausi rimčiausią tuo metu iPad’o konkurentą – Galaxy Tab’ą. Spartesnis, turintis didesnę rezoliuciją, atsparųjį Gorilla Glass, lengvesnis, plonesnis, išlaikantis tokio pat lygio stilingumą, bei surinkimo kokybę, tačiau už mažesnę kainą. Tiesiog nesivaikom aklai madų. Pirmas išties iPad klasės lygio įrenginys, kuris pranokstą teikiamomis galimybėmis. Na o galaxiukas turi net kelias versijas: nuo 7.7 iki 10.1 colio skersmens. Rinkausi būnent pastąrąją, nes nenorėjosi aukoti browsinimo malonumo dėl mažo ekrano. Mažą ekraną jau turiu savo išmaniąjam. Na ir kas be ko, griebiau  3G versiją. Išvis nematau prasmingumo imti tokio internetinio prietaisiuko, kuris negalėtų garantuoti interneto all the time, tad Wi-Fi versija mano atžvilgiu netenka didelės dalies balų.

 

Techninės specifikacijos

Operacinė sistema Android Honeycomb v3.1 su Samsung TouchWiz
Procesorius Dviejų branduolių 1GHz pagrindinis procesorius ir Tegra 2 grafikos procesorius
Atmintis 1 GB RAM ir 16 GB vidinės atminties
Ekranas 10,1 colių (1280×800) PLS TFT capacitive, atkuriantis 16 milijonų atspalvių.
Kameros
 • 3,15 mln. taškų galinė fotokamera galinti filmuoti 720p raiška;
 • 2 mln. taškų priekinė fotokamera vaizdo skambučiams.
Ryšiai GPRS, EDGE, 3G ir Wi-Fi
Matmenys 256.7 x 175.3 x 8.6 mm (ploniausias tablet’as rinkoje)
Svoris 565 g
Baterija 7000mAh, iki 2120 valandų 2G režime, iki 1840 valandų 3G režime.

 

Mintys apie Galaxy Tab’ą

Taigi, du mėnesiu pagyvenus su šia „galaktikos tablete“, žinoma turiu ir šiokių tokių pastebėjimų. Pirmiausia, tai ištikro galima kiek suprasti Apple poziciją, kai šioji pradėjo padavinėti Samsung’ą  į teismus. Galaxy tab’as bent iš priekinės pusės atrodo lygiai taip pat minimalistiškai ir dailiai, kaip iPad’as. Va čia ir problema. Per daug panašiai į iPad’ą. Technologijose mažiau patyrę žmonės neretai ir maišo šį aparačiuką su pirkiniu iš Apple stovyklos. Ir deja Samsung’ą galima peikti ne tik dėl to. Ok, jei dėl dizaino dar nesiginčijama ir jis išties dailus, tai kam kopijuoti neigiamas savybes iš konkurentų? Samsung’as lygiai taip pat neįdiegė atminties kortelių lizdo, krovimo laidą padarė ne standartiniu, o specialiu Samsung Connector, kuris niekur daugiau netinka, norint pajungti flashiuką, tenką pirkti atskirą priedėlį, o įsikelti filmus ar muziką į planšetą reikia specialios programinės įrangos pagalba, panašiai, kaip iTunes. Šiuos žingsnius tikrai galima vadinti nevykusiais. Jei jau kopijuoji, tai kopijuok kokybiškai ir nedaryk tų pačių klaidų.

Taip galbūt yra bendros šiuolaikinėms planšetėms būdingos bėdos: blizgus ekranas, kuris saulės atokaitoje priverčia sunkiau įžiūrėti vaizdą ir tenka apšvietimą statyti į maksimumą, negalėjimas praplėsti savo 16 GB atminties, ilgiau naudojantis ima vargti riešai, tačiau iš esmės šios problemos nėra kritinės ir būdingos daugeliui. Užtai prietaisas puikiai atlieka savo darbą: veikia švelniai, naršymas internete spartus, patį aparačiuką nešiotis visai nesunku, bei galima smarkiai nesijaudinti dėl ekrano subraižymo. Aišku, numesti ant žemės jo nepatartina, gali baigtis taip.

Samsung’as buvo prižadėjęs iki kovo mėnesio pabaigos išleisti ir oficialių ketvirtos Android versijos ICS atnaujinimą. Tačiau, kaip matome kovas jau užsibaigė, tačiau kol kas rezultatų dar nėra. Gamintojas teisinasi, nespėjęs užbaigti visko kaip dera ir atidėjo išleidimą porai mėnesių. O naujojo android’o laukti tikrai verta – šis atnaujinimas įneš ne tik daug didesnio stabilumo, tačiau pagreitins planšetės veikimą, bei pateiks keletą naujų, bei patogių funkcijų. Iš esmės nekantriausieji gali išbandyti neoficialius Cyanogen „naktinukus“, tačiau jie gan nestabilus ir turi nemažai neveikiančių funkcijų, tad daug geriau palaukti oficialiau release’o.

Be abejonės džiaugiuosi šiuo pirkiniu. Būtent jo dėka, dabar įprasminu kasdienį važinėjimasi viešuoju transportu ir išnaudoju tą laiką savišvietai. Tablet’ai definetly turės savo rinką. Pamatysit, kaip vis tobulės, darysis vis pigesni ir atras kelią į vis didesnį namų kiekį. Po keletos metų po tablet’ą galim turėti daugelis. Na, žinoma, ne taip masyviai, kaip mobilieji telefonai, bet pakankamai rimtai ir stipriai. Jau dabar galime matyti, kai išaušo pirmieji metai, kai mobiliųjų įrenginių parduodama daugiau nei kompiuterių. Šis skirtumas vis didės. Mobilieji įrenginiai, kaip smartphone’ai ir tablet’ai ir pataps mūsų kompiuteriais. Greitai, su Win8 pasirodymu situacija tablet rinkoje ims dar labiau aštrėti. Just wait for it and tablets will come to you. You will see. Aš kaip geek’as tai net labai approve’inu :3

Na ir galiausiai paprastas ir tiesus atsakymas į klausimą ar verta pirkti tablet’ą: jei gaila pinigų, abejojat ir galit be jo – nepirkit. Tai bus tik trumpa užgaida, kuri greitai jums užsimirš ir atsibos. Panašiai, kai vaikas pamato naują žaislą. Na ir kas, kad jūsų pažįstamas tokį turi…
Na, bet jei galit sau tai leisti, skant, nesat varguolis – tai žinoma imkit. Manau tikrai rasit kur ir kaip naudingai išnaudoti. Blogiausiu atveju pasidėsit  tūlike ir galėsi nebepirkt kryžiažodžių :D

 

Artimiausiu laiku papasakosiu apie vieną ar kitą naudingą programėlę ar hack’ą, o dabar pabaigai šiek tiek vaizdų minkant aparačiuką rankose:

36 komentarai
 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 20:26h, balandžio 07 Atsakyti

  Aš tai manau, kad padarei klaidą. Ir pasakysiu dvi rimtas priežastis kodėl:
  1. Android planšetai papildomų programų atžvilgiu yra paskutinis š, nes planšetams specialiai pritaikytų programų yra labai labai mažai (turbūt jau pastebėjai), taigi dauguma programų, kurias naudosi, savo funkcionalumu ir meniu išdėstymu visiškai nesiskirs nuo tų, kurias tu naudoji savo telefone. Taigi gaunasi taip, kad dauguma programų šio 10-ties colių ekrano net neišnaudos… Ir panašu, kad situacija artimiausiu metu net nesikeis, nes Android vadovas tiesiog nemano, kad planšetai turėtų turėti mandresnes programas… Ko pasekoje turim tik išdidintas telefonų programas su 3 mygtukais…
  2. Skaičiukų pornografija. Tu galvoji, kad pagal skačiukus išsirinkai sparčiausią iš visų… Deja… :)
  http://www.anandtech.com/show/5163/asus-eee-pad-transformer-prime-nvidia-tegra-3-review/3
  ir
  http://www.anandtech.com/show/4216/apple-ipad-2-gpu-performance-explored-powervr-sgx543mp2-benchmarked/2
  Tiek ir to „spartesnis“… :)
  3. Support’as. Kaip pats minėjai, Galaxius dar negavo nė žadėto ICS atnaujinimo. Greičiausiai artimiausiu metu gaus, bet sekančio atnaujinimo tikrai negaus. Turėsi pats hakinti. iOS support’as tris kart geresnis, nes ir trunka vidutiniškai 3 metus… :) O samsungas kada išleistas? 2011 vidury?

  Bet kuriuo atveju, čia tik mano asmeninis pastebėjimas. Į ginčus apie multitaskingus net nesivelsiu. Taigi sveikinam su pirkiniu :D

 • Romas
  Parašyta: 20:41h, balandžio 07 Atsakyti

  Aš kaip ir norėčiau nusipirkti planšetę, tačiau kažkaip nerimauju dėl patogumo ja naudojantis. Kažkaip nelabai įsivaizduoju kokia rankų poza ją laikyti. Ar kažkaip pasidėjus ant kelių, ar dar kaip… Ar įmanoma atrasti kažkokią patogią poziciją rankoms kad nepavargtų riešai?

 • re`animated
  Parašyta: 04:35h, balandžio 08 Atsakyti

  @Romas: Manau nereikėtų nerimauti, tikrai greitai atrasi sau patogias pozicijas. Galima naudotis tiek laikant rankose prieš save, tiek atrėmus į kojas sėdint, į pilvą gulint ar išvis pasidėti ant kokio kito paviršio. Riešai vargsta tik jei laikai ne itin patogioje pozicijoje, kaip kad laikant visą laiką ore. Laikymas iš esmės prilygsta knygos laikymui. Žmonės šimtus metų skaito knygas ir smarkiai nesiskundžia dėl riešų. Pripranti :j

  @Pasišiaušęs: Na nesvarbu kokią poziciją šiuo metu palaiko android vadovai. Jie kertines programas, kaip gmail, greader, maps, naršyklę ir pan yra pritaikę tablet’am, o dėl kitų programų yra trečiųjų šalių kūrėjai, kurie didelius ekranus ir rezoliucijas tikrai išnaudoja. Tarp tokių: offiso programos, e-knygų skaityklės, browseriai, muzikos grotuvai, specialios svetainių programėlės (wordpress, tublr, imdb, ted ir pan). Visos tos, kurios yra išties populiarios ir naudojamos kiekvieną dieną. Žinoma yra išties daug programų, kurios tiesiog pritempiamos iki reikiamo ekrano dydžio, bet dėlto smarkiai nesiparinu, nes dauguma iš tokių programų naudoju pakankamai retai ir kentėt paprasčiausiai netenka. Pvz reddit’o programėlė. Bet nereikia sakyt, kad iPad’as gyvena be problemų. Naujasis ipad’as parėjo su didesne rezoliucija, nei antrukas. Standartinės iOS programos buvo atnaujintos, tačiau trečiosios programos lygiai taip pat pritempiamos arba pasileidžia ne per visą ekraną. Žinoma savo programas prižiūrintys developeriai suskubo šias programas naujinti, tačiau yra nemažai ir tokių, kurios dar po šiai dienai pritempiamos.
  Programų kiekis kiekvieną dieną sparčiai daugėja ir žingsnis po žingsnio ateis jos ir pas žaliūkus. Tuom nė neabejoju. Kaip kad ir telefonų rinkoj buvo, visi kartojo, kad android toli gražu iki iOS, kol vieną dieną visi pamatė, kad pas android’ą programų priviso daugiau. Nors buvo lygiai taip pat galima argumentuoti, kad iOS developerių daugiau, jie kuria vienam aparatui, o ne dešimtims skirtingų modelių su skirtingomis rezuliucijomis ir specifikacijomis. Tačiau tai nesutrukdė. Tas pats bus ir su tablet’ais. Google’as pasirengęs rimtai žaisti, nes mato tame perspektyvas. Nauji android’iniai tablet’ai pasirodo ko ne kas savaitę ir visa tai dar tik įsibėgėja. Rinka per artimiausius metus ar du, tikrai smarkiai paūgės ir manau greitu laiku daugybę developerių iškart kurs programas, kurios atsižvelgiant į ekrano rezoliuciją parinks ir layout’ą, panašiai, kaip dabar tai daro kai kurios svetainės. Parsisiųsi vieną programėlę, o ji skirtingai atrodys ant 3 colių, 4 colių telefonų ir tablet’ų. Nebereiks daryti, kaip daroma dabar: versija telefonams ir hd versija tabletams.
  Dėl support’o aš smarkiai nesiparinu, ketvirtukas pareis jau neužilgo, o tie atnaujinimai po kablelio iš paprasto vartotojo pusės yra absoliučiai nejuntami. O ir manęs hakinimas nebaido, ypač, kad xda-developer bendruomenė šiuo atveju pakankamai pažangi ir galima iš savo aparačiuko išpešt ką tik nori. Ir nepradėkim smarkiai aukštinti Apple’o su tais 3 metais, nes seni modeliai gauna gerokai apkarpytas versijas, kaip jie aiškina „dėl techninio atsilikimo“, nors realiai būtų tikrai galima padaryti, kad suktųsi ir ant senesnių modelių. Čia labiau marketinis sprendimas, kad vartotojai negalėdami naudoti visų naujausių programų ar žaidimų, tiesiog pirktų naują telefoną. „Oj, tavo 4 iphone’as neturi Siri? Ne, mes jo nedarysim ant 4, tiesiog pirk 4S.“. Ir Amerikoj daug kas ir pirko, kad ir turėjo metais senesnį modelį.
  Nesakiau, kad įsigijau sparčiausią, jau tada kai pirkau buvo ką tik pasirodęs tegra3, kuris yra 4x spartesnis už naudojamą manajam galaxy. Tačiau tokių naujųjų tablečių ir kaina solidžiai, vos ne per pus didesnė. Ir tai, kaip pats sakai, nesiremiant skaičiukų magija, testai rodo vieną: tiek honeycomb, tiek iOS prietaisai suteikia pakankamai didelę spartą ir efektyvumą susitvarkyti su visomis kasdieninėmis užduotimis be vargo. Pirkimo faktoriai po šiai dienai yra kaina, dizainas, aksesuarai, surinkimo kokybė. Galimybes ir programėles kokių tik reikia surasi tiek ten, tiek ten. O kad tablet’as užkraus interneto puslapį 1 sekundę ilgiau ar trumpiau gali rūpėt tik jau visiškiem nerd’am. Tie patys testai parodo, kad paleidinėjant tuos pačius žaidimus, kaip birds’us, ninija ir pan, krovimo laikai faktiškai skirtumo nesukuria. Tad šiuo atveju, jei jau skirtumai vos vienos, kitos sekundžių ar milisekundžių lygmenį, tai geriau renkuosi aparatą, kuris turi geresnę rezoliuciją, 3G ir gps’ą už porą šimtų mažesnę kainą. Vietoj naujutėlaičio Galaxy man būtų išėjęs nebent naudotas iPad2 wifi. Už 3g būtų tekę pakloti dar ir keliais šimtais litų daugiau. Apie naujo ir naudoto daikto skirtumus tai nė nekalbėsiu.

  Nėra Apple’as tokie jau dievai. Tiesiog jie turi išties pagirtinai gerą marketingą ir produktų kokybę. Kai gamintojai irgi pasirūpina tinkamu pristatymu, reklama ir tuom ką gauna vartotojai – rezultatai būna išties geri. Tą galima matyti su Galaxy II pasisekimu. Taip, reikia pasidžiaugti kokybiškumu, kurį jie suteikia, bei tai, kad yra žingsneliu priekyje ir greičiausiai įsisavina naujausiu čipus ir technologinius pasiekimus, tačiau iš grynai technologinės pusės, kiti gamintojai atsilieka vos per pėdą ir vos spėjus pristatyti Apple’ui savo gaminį jau lenda panašių pajėgumų įrenginiai iš tuzino kitų gamintojų. Na ir kiek ilgai dabar trečiukas iPad’as bus didžiausią rezoliuciją turintis tablet’as? Microsoft’as savo win8 planuoja naudoti pagrinde 1920×1080, bei 2560×1440 rezoliucijų tablet’uose dar šiemet, o tai jau daugiau, nei ipad’o. Pasibaigė dar tik pirmas ketvirtis, Apple’as išmetė savo kortą, o kiti gamintojai tuoj, tuoj papils savo asortimentą. Aišku didelė dalis jų vis vien atsilikinės ir pateikinės labiau kaina prieinamus modelius, bet žinoma bus ir vienas kitas Motorolla, Samsung, Acer ar kitų gamintojų gaminys, kuris stos koja kojon su Ipad’u. Metai ilgi, o 4 ipad’o be kitų metų pavasario tai nesulauksim.

  Straipsnyje labiau koncentravausi į bendrai planšetės sąvoką, darau prielaidas apie ateityje augsiantį jų populiarumą, o ne gyriau konkrečiai šį modelį. Šio galaxy tab’o esminė problema, kad jis į rinką neįnešė nieko kardinalaus, nieko keičiančio. Tiesiog reagavimas į konkurentus, pristatant kažką savo, kad neatsilikti. Taip ir atsiranda produktai, kurie surenka rinkinuką geriausių tuo metu savybių ir pateikia tai vartotojui malonia forma. Lygiai tas pats ir su „The New Ipad“. Nieko tokio „Wau“. Tiesiog natūralus, sveikas judėjimas pirmyn. O visi matėm, kokį rezultatą tai sukėlė… 3 milijonai per 3 dienas. Kas kas, tačiau čia ne technologinių naujojo ipad’o pasiekimų priežastis.

  Neketinu veltis į nuomonių karus. Kiekviena OS turi savo pranašumų, savo minusų. Ir visada kartoju, kad jos yra kur kas panašesnės, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vienam patinka raudona, kitam patinka žalia. Ir nei viena iš jų nėra geresnė ar „labiau“ spalva, nei kita. Būtent dėlto tie ginčų karai tarp iPhone’ininkų ir android’ininkų atrodo juokingai.

  Neturiu kodėl gailėtis savo pirkiniu. Jis veikia taip, kaip iš jo ir tikiuosi. Todėl jis man tinka ir patinka. Lygiai taip pat, kaip neturi kuom gailėtis ir tas, kuris turi ant lovos prakastą obuolį. O svetainių ar knygų nuo to kurio aparatu naudojiesi – daugiau neperskaitysi. Kaip bebūtų, dėkui už nuomonę.

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 11:37h, balandžio 08 Atsakyti

  Aš nebandau priversti tave gailėtis savo pirkiniu :D Gi svarbiausia, kad pats esi patenkintas. Aš tik pristatau faktus :)
  Beje Android vadovo poziciją paminėjau ne be reikalo, nes ji tave, kaip Android naudotoją, šiuo atveju tikrai liečia. Nes nuo jo pozicijos priklauso kaip Google pritaikys savo SDK įrankius programų (planšetams) kūrimui. Taigi oficialiai Google mano, kad tau nereikalingos specialios programų versijos. Aišku atsiranda developer’ių, kurie patys imasi iniciatyvos, bet čia jau išimtys labiau.
  Gerai, jeigu tavo dažniausiai naudojamos programos yra normalios, pritaikytos.
  Ir dar keletas pataisymų:
  Išėjus naujam iPad, senesnės programos ant jo tikrai neišsitampo ir nesidarko. Atrodo lygiai taip pat, tiesiog grafiniai meniu elementai ne taip gražiai atrodo kaip su atnaujintomis versijomis.
  Taip pat kai kalbėjau apie atnaujinimus, kalbėjau ne apie kažkokius „fix’us“ kaip tu sakai „po kablelio“. O rimtus atnaujinimus. T.y. iš iOS 4 į iOS 5 ir t.t.
  Kas dėl senų modelių ir apkarpymų. Turiu aš va telefoną, kuris išėjo 2009-ais ir jame sukasi pati naujausia versija. Na ir galiu pasakyti, kad niekas ten neapkarpyta. Pats pastebėjau, kad nėra tik vienos funkcijos, kuri nėra kažkokia labai didžiulė ir svarbi. Pakartosiu – 2009 m. telefonas su naujausiu iOS. Kiek žinau net buvęs Google flagmanas Nexus One (2010) ICS negaus…
  Toliau. Tavo minėtas SIRI nėra iOS atnaujinimo dalis. Tai tiesiog 4S funkcija, kurios senesniems telefonams niekada niekas ir nežadėjo :)
  Dėl Windows 8 ir didžiulių rezoliucijų klysti. Niekas kol kas nekalba apie tai, kokias rezoliucijas naudos. Tiesiog buvo paskelbta, kad W8 iš savo pusės PALAIKYS tokias dideles rezoliucijas.

  Šiaip ar taip, manau, kad artimiausiu metu planšetai tikrai išpopuliarės, ypač tarp paprastų vartotojų. Be to visai smagu žiūrėt, kaip aršieji kritikai, baisiai varę ant pirmojo iPad, dabar patys rašo kad „gal tie planšetai visai ir nieko“ :D Na čia aišku ne apie tave kalbu :)
  Šiaip kartais ir pats pagalvoju apie planšetą, bet kol kas nėra jis man baisiai baisiai reikalingas :D Nors ir labai norisi :D

 • re`animated
  Parašyta: 16:10h, balandžio 08 Atsakyti

  Na pala pala. Honeycomb’as turi normalų, platų SDK, kuris leidžia pritaikyti programas, išnaudoti tablet’o privalumams. Programų nereikia kurti iš naujo, jos gan nesunkiai optimizuojamos ir tada veikia tiek ant senų versijų, tiek ir ant tablet’ų su nauju interfeisu. ICS turi visus trečiajam android skirtus SDK ir juos praplečia, papildo. Niekas kūrėjams rankų neriša ir ar kurti ar ne čia yra tik jų pačių pasirinkimas. Google’as nepateikinėja oficialių skaičių, kiek yra konkrečiai tablet’ams pritaikytų programų, bet jų kiekis Google Play parduotuvėje matuojamas tūkstančiais. Ir kiekvieną dieną auga, tad trūkumo tikrai nejaučiu. Aš visai nepykstu, kad kokio studento prieš 2 metus sukurta programa, padedanti man pasiekti chrome’o įskiepius, išsitempia, svarbu, kad tos programos, kurių išties reikia ir kuriomis po tikro naudojiesi kiekvieną dieną – sparčiai pritaikomos. Pvz, kai pirkau TED’as dar neturėjo savo oficialios programėlės tablet’am, tačiau buvo tikrai ne viena trečiųjų šalių kūrėjų, kurie jau prisitaikydavo prie didelio ekrano. Dabar jau yra ir oficialus releasas ir veikia išties patogiai. Lygiai taip pat su tarkim vsiokiom amazon, wikipedia, grooveshark, new york times, last.fm, youtube, ar kitomis iš esmės pagrindinėmis interneto tarnybomis.

  Nexus One neliko be palaikymo. Dar spalį buvo update’as į Gingerbread 2.3.6. ICS’o negauna nes android’as per tą laiką nukeliavo į priekį ir aparačiukas tiesiog tampa per senas, naudoti tokią OS. Nebeužtenka atminties, procesoriaus pajėgumų. Tas pats, kaip Apple’as nekiša iOS 5 į 2 ar 3G iphone’ą, nes jie nebepajėgūs. Taip, galima kiršti priverstinai, bet veikimas nebus smooth, koks turėtų būti.Ir tai yra pagrindinė priežastis. Ne dėlto, kad google’as būtų nusispjovęs ir parišęs visus senuosius modelius. Net dar senesnis Froyo, kuris buvo prieš Gingerbread’ą, lapkritį gavo update’ą ir tai dar nėra parištas. Tol, kol Gingerbread dar turės palaikymą, tol Nexus’as gaus naujausias šios OS versijas. Kompanija išlaiko tą vadinamąjį legacy ir darbuojasi net ir prie senesnių versijų, tuo tarpu Apple’as, po iOS 5 išleidimo, 4 versijos ne be developina išvis. 4.2.1 ir padėtas taškas. Todėl 3gs modelis sekančio didelio iOS atnaujinimo irgi jau nebegaus. Ir tai normalu. Tokie dideli gamintojai palaikymą išlaiko apie 2, kartais 3 metus, bet ne ilgiau. Samsung’ai dar net metų nėra, tad neverta spėlioti ką jis dar gaus, o ko jau ne. 4 android’as pasirodė pernai ir atnaujinimus dar apie pusantrų ar du metus tikrai gaus, tad jie tikrai bus ir šio Tab’o. Nė neabejoju, kad net ir 5 android’as taipogi sėkmingai suksis ant šio planšeto.

  Nežinau ant kiek aktuali yra ta scale problema, bet kad ji egzistuoja, tikrai žinau – pats gyvai mačiau, kai kažkokio žurnalo programėlė veikė per pusę ekrano, o ją padidinus vaizdo kokybė buvo tikrai ne pati geriausia. Kaip kad mūsiškė 15min programėlė (nežinau, gal jau padarė update’ą, nelabai seku).

  Matai, android’o privalumas, kad jis nėra pririštas prie įrenginio. Gali parsisiūsti kokį ne populiarios firmos kinišką planšetuką už vos ne 3 kart mažesnę kainą, ir vat gauni tokį patį pilną android’ą su tomis pačioms programėlemis ir galimybėmis. Apie tai ne kartą rašė originalas topzonej. 640lt kainuojantis aparačiukas su visokiais hdmi ar microSD, 1080p atvaizdavimu, kuo negali girtis nei Galaxis nei iPad’as. Pagal poreikį išvis gali įsimesti pilnai veikiančią linux distribuciją, kaip kad ubuntu ar net tuos pačius win8. Tuo tarpu iOS yra tik ant to aparačiuko ir nori nenori esi priverstas leisti keturženklę sumą. Nes pasirinkimo daugiau jokio neturi.

  Apie win8 kalbu ne vien apie palaikymą. Rezoliucijos, yra skelbtos. Pagrindas trys režimai: 1366×768, 1920×1080 ir 2560×1440. Dauguma ekspertų kalba, kad patys pirmieji pasirodysiantis tablet’ai dar bus įprastomis dabar tablet’ams rezoliucijomis, tačiau HD rezoliucija bus, kaip numatytasis feature’as win8 tabletėse. Tokia tabletų ateitis. Microsoft’as ketina smarkiai kovoti su iPad’o dominavimu, tad žinoma jie neketina atsilikti ir nedės lėvų rezoliucijų į dar net nepasirodžiusius modelius. Realiai 2012 yra metai, kai tablet’ai peržengė HD ir keturių branduolių ribą. Dabar didžioji dalis naujų pristatytų modelių bus būtent tokie. Per MWC tai labai gerai pasimatys.

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 20:33h, balandžio 08 Atsakyti

  Nesusikalbam :)
  Štai Google pozicija:
  http://androidandme.com/2011/10/news/andy-rubin-doesnt-believe-in-tablet-specific-apps/
  O štai rezultatas:
  http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2401676,00.asp
  …labai gerai iliustruojantis egzistuojančią problemą :)

  Kas dėl Nexus One, turbūt nesupratai, ką aš noriu pasakyti. HTC Nexus One yra išleistas 2010 metais ir realiai negavo nei vieno rimto atnaujinimo (visi – kaip tu sakai „po kablelio“). Google Flagmanas. Kai tuo tarpu maniškis (2009) perkopė 3 rimtus atnaujinimus. Taip, galbūt iOS6 negaus, tačiau 5.x ir toliau gaunu… Be to keista, kad lygini HTC nexus one su 4 metų senumo 3G… :)
  Ir vat smagiausia tai, kad atnaujinimus aš gaunu laiku. HTC Nexus Gingerbread laukė apie metus, nuo jo (gingerbread) pasirodymo. O ką jau kalbėti apie tavo paties turimą Sony Xperia Mini… :)
  Aj dėl tos žunralo programėlės. Tokie bajeriai išvis retenybė (aš pirmą kart girdžiu). Žinau, kad dauguma e-žurnalų programų deja yra tiesiog paparastos nuotraukos…

  Apie Android neprisirišimą… Jeigu teisingai supratau, tu sakai, kad Android privalumas yra tai, kad yra galimybė nusipirkti pigų kinišką šlamštą su Android OS? Na iš dalies taip. Gerai, tu gali rinktis iš 100 modelių. Atrodytų – puiku. Bet kai pradedi rinktis, pamatai, kad iš jų 95 modeliai yra šlamštas. Taigi realiai jeigu nori gero daikto, platus šlamšto asortimentas vartotojui neduoda nieko gero :) Tik galvos skausmą sukelia :) Va ir pats rinkaisi tik iš 3-4 geriausių modelių. Kodėl? Nes norėjai kokybiško daikto, o ne kažkokio š… Ir mokėjai…. keturženklę sumą :D
  O va aš… kadangi irgi noriu gero daikto tikrai ir būčiau priverstas mokėti keturženklę sumą. Ir nesvarbu net kurią OS pasirinkčiau…

  Kas dėl Windows 8 planšetų, tai galima kalbėti daug ką, kad bus taip ir anaip, bet pažiūrėk iš kitos pusės – kur realus produktas? :) Žadėti taigi daug ką galima…

  Aš apskritai labai skeptiškai žiūriu į Windows 8, nes jie lyg žada pilnus Windows, tačiau be privalumų :D T.y. turėsi „pilnus“ windows, bet tavo senos programos neveiks… Turėsi siųstis „planšetines“ programas, o W8 starto metu gi jų tikrai nebus daug… Turiu omenyje tai, kad Windows 8 vartotojui nelabai turi ką pasiūlyti išsiskiriančio… Na Spider Solitare galbūt :D

  Su Velykom beje!!!!

 • re`animated
  Parašyta: 21:30h, balandžio 08 Atsakyti

  Taigi supratau. Bet vis vien, nueini į android development ir parsisiunti sdk ir kad net ir tu ar aš galim be didelių problemų kurt tablet specific programėles. Tad koks skirtumas kokia jų oficiali pozicija. Svarbu, kad suteikia reikiamus įrankius, nes daugiausiai programas kuria tai ne jie.

  Pirmas linkas kaip tik ir pakalba apie tai, kad iš tiesų tablet’inių programų yra, o is straipsnis jau pusmečio senumo. Tiesiog play kol kas nepadarytas normalus, išties patogus tokių programų atfiltravimas ir dėlto nemažai vartotojų ir galvoja, kad programų tėra tiek, kiek randa „darbuotojų atrinkti planšetiniai kompiuriai“ sekcijoje.

  O antrame link’e patiko vieta:
  There’s a slice of geeks who won’t care, generally tech types who want to experiment and aren’t afraid of some trial and error. They’ll be rewarded with unique Android app categories like widgets, BitTorrent clients, and game emulators. But for the mainstream consumer, hunting down and puzzling out Android tablet apps is just too complex and frustrating.

  Ko gero dėlto, man android’inės programos ir yra arčiau širdies :j

  Nexus’as pasirodė dar su Enclair. Dabar jis turi Gingerbread’ą. Tai reiškia, kad jis gavo 2 major update’us. Pradžioj į Froyo, tada į Ginger. Tiesiog Android versijos skaičiavimas skiriasi. jei iOS 5.1, 5.2 pakeitimai labai minimalūs, tai android 2.1 ir 2.2 yra dideli atnaujinimai atnešantys nemažai pasikeitimų, trečias skaičius po kablelio, kaip kad 2.3.1 ir 2.3.2 tai jau nedidukai fix’ai. O tie „mano telefonas gavo vienu atnaujinimu daugiau“ iš esmės nerūpi. Argi nesvarbiausia, kaip viskas veikia? Dauguma telefonų vartotojų net nežino kokia pas jų versija ar išvis kaip ją reikia atnaujinti.

  Pirmais kalbėjom apie 3GS’ą, nes 3G 5 iOS’o oficialiai negavo. O tai reiškia telefonas 3 metų, o ne 4 :) Tad lyginami ne ant tiek jau smarkiai skirtingi telefonai.

  Na palauksim rudens ir pažiūrėsim, kaip ten win8 seksis ištikrųjų. Kažkaip aš tai 8-tukų atveju nesu taip skeptiškai nusiteikęs. Gan maloni sistema ir nors ir gąsdina senuosius vartotojus, tačiau jie patys greit pripažįsta, kad priimti sprendimai – išties patogūs.

  Rinkausi iš 3-4 ne dėlto, kad kiti būtų visai šūdas, o tiesiog iš pačių latest, most modern. Technologijos sensta greitai, ypač tos, kur šitaip greit vystosi, tad ir žvalgiausi tik tarp to, kas šviežiausia. Aišku kinietiškų yra daug ir šūdų, bet ta kinietiška kokybė labai dažnai nurašoma iš įpročio, net nepasidomėjus: http://www.topzone.lt/8-coliu-android-honeycomb-tablet-is-dinodirect ir pasakyk db ko šitas daiktas negali lyginant su iPad’u? Žaidimai, muzika, filmai, internetas, programos, stabilus veikimas, greitas atsakas. Ko dar reikia? Num gerai, atrodo ne taip gražiai, bet atsiprašau, sumoki 3 kart mažiau. O ir tas dizainas, kai tu nuo ekrano akių neatitrauki – mažai terūpi.
  Taip, nesidomintį žmogų didelis pasirinkimas gal ir trikdo, tačiau niekas jam prieš perkant netrukdo pasidomėti. Dėlto negalima skūstis. O turėti iš ko rinktis man asmeniškai patinka. Atsirenki būtent tai ko tau norisi/reikia. Užaugau laikais, kai atėjęs į parduotuvę rasdavai pasirinkimo laisvę, ne taip, kaip seniau :D

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 10:20h, balandžio 09 Atsakyti

  O man patiko šita vieta:
  „…for the mainstream consumer, hunting down and puzzling out Android tablet apps is just too complex and frustrating.“

  Taip tu teisus, Nexus One gavo Froyo ir Gingerbread. Bet kaip jau sakiau, pastarojo vartotojai laukė beveik metus… Manau čia nereikia net ginčytis, nes ir taip akivaizdu, kad Android platformoje support’as tikrai yra labai prastas. Google nesistengia to kontroliuoti, o telefonų gamintojui nėra prasmės eikvoti savo išteklių, nes iš tavęs pinigus jau ir taip paėmė…
  3G modelis buvo pristatytas 2008 birželį. Dabar be kelių mėnesių tai ir yra keturi metai :) HTC Nexus One – 2010 Sausį :)

  Dėl Windows 8, taip, kai kurie sprendimai yra patogūs, bet pvz Start mygtuko pašalinimas tikrai nėra vienas iš tokių. Internete klaidžioja visai populiarus video, kur 60 m. vyras (windows naudotojas) pirmą kartą prisėda prie W8… 4 Minutes žmogus ieško kaip paleisti Start meniu… :D
  Aišku gerai, kad Microsoft stengiasi daryti kažką naujo.

  Beje tu nesirinkai iš pačių naujausių ir moderniausių :) Tu rinkaisi iš praeitų metų modelių. Jei norėjai naujausio, reikėjo rinktis iš Asus Transformer Prime/Motorola Xoom2 :) Pirmasis mano nuomone tikrai super.

  O tas planšetas tavo nuorodoj… Kodėl jo negalima lyginti su iPad?
  Surinkimo kokybė baisi, medžiagos pačios pigiausios, pats aparatas dvigubai storesnis, baterija nė iš tolo nelaiko kiek iPad, ekranas daug prastesnis (aišku ir mažesnis), procesorius ir GPU lėtesnis, na ir žinoma dizainas tikrai ne koks… Na ir nusipirkęs taip ir liksi sėdėt su telefoniniu 2.3 Androidu… Žaidimai sakai? Taigi nelabai ten jų išvis yra tame Androide…
  O labiausiai prajuokino tai, kad korpuse netgi yra dedikuotas RESET mygtukas… :D Kas mano manymu daug pasako :D
  Šiaip gal ir neblogas variantas tiems, kurie dar neišaugo iš tos manijos „kuo daugiau pikselių, lizdų, funkcijų ir kito bieso, o kokybė – nusišikt“ :) Aš nesu toks turtingas, kad pirkčiau šlamštą :) Man svarbu, kad viskas būtų (korpusas, viduriai, softwaras) būtų aukšto lygio.

  Kas dėl didelio pasirinkimo…. Pasirinkimas yra gerai iki tam tikros ribos… kai jau net besidomintys nespėja tų naujienų sekti :D

 • re`animated
  Parašyta: 11:15h, balandžio 09 Atsakyti

  Na matai aš nepatenku į mainstream consumer apibūdinimą, nes man complex dalykai bendrai paėmus patinka. Tas kas complex nebūtinai yra š. Aišku mainstream’iniu atvžilgiu tai nėra priimtina, nes žmonės nėra linkę išmokti/pasigilinti. Ir tai, jei būtų taip blogai, tai android’as tikrai nebūtų ką tik pasiekęs 50% Amerikos rinkos :j

  3G modelis naujausio atnaujinimo tikrai negavo. Po iOS 4.2.1 jis ne be supportinamas. Gali nebent rašytis third party OS. 3GS modelis į iOS 5 atnaujinimą gavo, tačiau jis jau 2009-tųjų vasaros. Taigi tarp iPhone’o ir Nexus’o yra tik pusės metų skirtumas. Taip Nexus’as daugiau didelių atnaujimų nebegaus, bus tik „po kablelio“, lygiai, kaip ir tuo pusmečiu išsiveržęs iphone’as.

  Mano 50 metų mama irgi 15 minučių ieškojo, kaip išjungti kompiuterį ant xp. Kol galiausiai paskambino man ir jai papasakojau. Ar čia kažkoks rodiklis?
  Man tai išties patiko, kad kai buvau susirašęs win8 pasibandymui ir juos pas manęs pamatė kiti žmonės, užkietėję linux’istai, kurie iš principo win nemėgsta, buvo gana nustebę ir pripažino, kad atrodo išties įdomiai ir galbūt net ir jie išbandys.

  Em, abu tie modeliai oficialiai pasirodė gruodį, kada aš konkrečiai ir rinkausi sau modelį. Lietuvoje jų dar nebuvo. Tad rinkausi iš naujausio to ką galima mūsuose rasti. Aišku, būčiau galėjęs luktelti mėnesį ir pasiimti ką nors iš tų pačių naujausių modelių, tačiau jų kaina dviguba lyginant su kaina už kurią pirkau savąjį modelį. Tokią kainą nelaikau adekvačia. Ypač, kas iš to, kad turėčiau didesnius skaičiukus už didelę kainą, o planšetą vis vien naudoju tik turinio vartojimui. Knyga skaitosi vienodai, ar tu turėsi 2 branduolius ar 4 :) Su savo aparatu aš nežaidžiu, nuotraukų ne edit’inu, tad realiai tos galios kuri ir yra, net neišnaudoju.

  Aš nekalbėjau apie surinkimo kokybę, taip kiniškas daiktas yra kiniškas. Būtend dėlto ir ėmiau samsung’ą, o ne kokį specifikacijomis pranokstantį Archos. Bet kalbėjau konkrečiai apie suteikiamas galimybes. Ne visi perka mersedesus. Kažkam reikia kokybės, gražios išvaizdos, pasirodyti, o kažkam reikia, kad daiktas tiesiog be jokių problemų atliktų savo paskirtį. Todėl klausimas ir buvo apie tai ką ipad’as gali to, ko negali tas kinietiškas? Prie tv pasijungti, filmus rodyti, powerpoint prezentaciją atidaryt? Nope. Tai čia renkiesi ar mokėti papildomą tūkstantį vien už kokybę, nes papildomo funkcionalumo kažkokio neįgausi.

  Apie tai, kad nėra žaidimų android’e tai čia tikrai ne vietoj pasakei. Gazilijonai ten jų. Tiek ir oficialių, tiek ir rip’ų ar remake’ų. Net ir daugelis pagrindinių trend’iniai iOS game’ų turi specialius realeasus android sistemai. Retas kuris developeris, susilaukęs sėkmės atsisako galimybės gauti naujų žaidėjų iš kitos OS. O dar nepradėkim skaičiuoti konsolių emuliatorių, su kuriais įsijungia visi tų konsolių žaidimai :D Tokiu atveju gali žaist nuo final fantasy ar mortal combat iki quake II ar quake arena, red alert ar silent hill. Vien jau NES’as turi apie 800 title’ų. Jei pradėt kaltintis, kad jie per daug old schooliniai, arkadiniai, norim trimačių, ok, galima žaist ps1 žaidimus. Kiek jų ten? Pora tūkstančių? :) O dar lieka Sega, Dreamcast, N64 ir kiti emuliatoriai. Ai jo, dar flashiniai game’ai kurių apie 40000 yra. Taigi, beveik nėra? Damn, per gyvenimą visų neperžaistum :D

  Čia ginčytis taip galima be paliavos ir nei tu, nei aš vienas kitam nieko neįrodysim. Nesakau, kad nepirkit gaminių su raide i, kad jie lėvi. Tiesiog sakau, kad pasirinkimą suteikia ir kiti gamintojai ir tai nereiškia, kad jie kažkuom jau tokie prastesni, kad Apple’as vienintelis daro kažką gero, kokybiško. Pats galvojau apie 2 iPad’o pirkimą, bet ilgiau pasvarsčius pasirinkau galaxy. Tuo tarbu draugas turi antruką ir nei vienas iš mūsų negalim skūstis. Turim praktiškai vienodas galimybes.

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 14:00h, balandžio 09 Atsakyti

  Matai, skirtumas tas, kad Android atnaujinimai „po kablelio“ realiai nieko naujo neduoda. Tik klaidų pataisymai. iOS atnaujinimai ir „po kablelio“ atneša naujas funkcijas :) Ir tų atnaujinimų metus laukti nereikia. Anyway, esmė tame, jog tu niekam neįrodysi, kad Android neturi rimtų problemų su support’u.

  Toliau. Niekas neneigia, kad tu internetą panaršyti bei muzikos paklausyti gali ir su pigiu planšetu. Lygiai taip pat ir su kompiuteriu už 700 tu galėsi daryti beveik tą patį, ką ir su tuo, kuris kainuoja trigubai tiek. Na ir? Kiekvienas renkasi pagal save.

  Apie žaidimus Android aš tau sakau realią situaciją. Nesakau, kad tų žaidimų jokių nėra. Aš sakau, kad palyginus su iOS žaidimais, Android žaidimai tikrai nublanksta. Ir čia nėra Android kaltė. Tiesiog iOS platformai žaidimus kurti labiau apsimoka, nes žmonės labiau perka. Pvz pagūglink Iinfinity Blade, Chaos Rings, Real Racing 2. Nu nėra tokio lygio žaidimų ant Android :) Emuliatoriai (visi tavo minėti) tai išvis jau nuo pat pradžios buvo, o kai kurie net išvis nuportinti į iOS specialiai buvo. Pvz: Red Alert, Final Fantasy I/II/III, Mortal Kombat, Prince of Persia, Soul Calibur, Sonic ir t.t.. Quake III jau prieš 3 metus žaidžiau :)
  O ką dar kalbėt apie multiplayer žaidimus, kurie leidžia žaisti su draugais per Gamecenter. Android išvis neturi standartizuoto būdo tą daryti :)
  Taigi nepyk, bet nuvilsiu tave – iOS žaidimai dviem galvom šiuo metu aukščiau :)

  Aišku aš irgi nebandau įrodyti, kad tas Android kažkoks labai blogas, o va iOS tai mat vieninteliai super. Tiesiog manau, kad bent jau planšetams su Android dar reikia pasitempti tam tikruose frontuose :) Telefonai – jau kitas reikalas. Čia jau gali sakyti skonio reikalas…

 • Klausimas
  Parašyta: 19:11h, balandžio 23 Atsakyti

  Sveiki! Galvoju šiuo metu pirkti planšetą ir kap čia jau buvo rašyta renkuosi tarp galaxy tab 10.1 ir ipad 2. Vis dėlto šiuo metu mane labiau traukia galaxy. Kadangi autorius turi šitą daikčiuką, labai norėčiau paklausti : kaip suprantu i galaxy galima įdėti sim kortelę. Ar tai reiškia, kad galėsiu naudotis ir tarkim pildyk kortelės internetu? Suprantu, kad greitis nebūtų geras, tačiau visdėlto ar būtų tokia galimybė? Be to, ar bent pakenčiamai įmanoma dirbti su tokiomis programomis kaip word i powerpoint? Labai dėkoju už atsakymus.

  • re`animated
   Parašyta: 22:15h, balandžio 23 Atsakyti

   Yra Wifi+3G ir tik Wifi versijos. 3g šiektiek brangesnė, bet taip į ją galima įdėti bet kurio operatoriaus sim kortelę ir tokiu būdu naudotis mobiliuoju internetu (gprs, edge arba 3g). Aišku greičiai nėra itin džiuginantys, bet kitą vertus, užtat internetas būna visur ir visuomet kad ir kur būtum, ko negalima pasakyti apie wifi. O šiaip tai Vilnius yra visas padengtas 3g zona su hsdpa prapletimu, tad greitis palyginus visai normalus, naršymui užtektinas ir užtenka youtube’ui be stabdymų pažiūrėt. Teoriškai apie 3Mbps, bet aišku realybėj tokių niekad nebūna. Situacija kiek prastesnė gyvenant mažesniuose miestuose ar išvis kokiuose mažuose miestukuose, kur traukia tik edge (apie 60kbps) ar dar blogiau tik gprs (~20). Tada ir pražilt galima kol puslapį užkraus :D

   Į standartinę galaxio programinę įrangą įeina polaris office (http://www.everythingabouttablets.net/2011/06/22/hands-on-polaris-office-3/), kuris suteikia patogias ofiso dokumentų peržiūros ar minimalias redagavimo priemones. O jai ir nepatiktų, play parduotuvej galima rasti tikrai ne vieną konkurencingą, bei funkcionalų pasirinkimą, kaip kad DocumentsToGo, ar OfficeSuite Pro

 • Klausimas
  Parašyta: 17:55h, balandžio 24 Atsakyti

  Dėkui už atsakymą. Dar norėjau pasiteirauti : kai supratau, kad prie galaxy galėčiau prijungti usb flash’kę reikės kažkokio papildomo priedo? O su ipadu taip pat? Kadangi pilnai sutinku su blogo tūriniu (man taip pat renkantis šį įrenginį svarbiausios savybės yra naršymas bei galimybė dirbti su oficu, žaidimai reikalingi tesiog iš nuobudulio praleisti laiką) tai nusprendžiau rinktis galaxy. Tad kaip žinovo norėčiau paklausti : ar apsimoka šį daikčiuką pirkti mobilioje linijoje, ar visdėlto reiktų ieškoti kitos vietos? Ačiū už pagalbą.

  • re`animated
   Parašyta: 22:40h, balandžio 24 Atsakyti

   Originalioj komplektacijoj nėra pridedamas usb adapteris, bet jis būna pirkti atskira (apie 50 Lt tiek USB, tiek atminties kortelių adapterių komplektas). Ir daugiau nieko nėra, android’as turi išorinių laikmenų palaikymą ir failų naršyklę, tad puikiai galima pasiekti dokumentus, muziką, ar filmus iš flashiuko.
   Ant ipad’o tai irgi galima, tik kiek sunkesniu būdu. Priedo originalioje komplektacijoje irgi nėra, tačiau jį nusipirkus, dar reikia jailbreak’inti patį ipad’ą, bei tada dar papildomai įsirašyti vartotojų sukurtą hack’ą ir tada papildomos programos pagalba galima jungtis usb :j Tiesiog oficialiai apple’as palaikymo, kaip ir nenumatė, tačiau vartotojai surado būdų įgyvendint :)
   Mobilioj Linijoj jis gan brangiai kainuoja, pirkau prieš 3 mėn ir tai mokėjau 300Lt pigiau :j

 • Klausimas
  Parašyta: 23:59h, balandžio 24 Atsakyti

  Jeigu ne paslaptis, kur pirkai? :D

  • re`animated
   Parašyta: 00:04h, balandžio 25 Atsakyti

   Aš pirkau iš žmogaus. Tačiau absoliučiai naują, nenaudotą, dar su visom plevelėm ant ekrano. Tiesiog jis iš užsienio kelis parsivežė, kai ten buvo, grynai pardavimui, nes pamatė, kad jų kaina ten mažesnė nei lt. Tik tiek kad garantija dėlto trumpesnė ir tiek.

 • nepatinka
  Parašyta: 23:50h, birželio 15 Atsakyti

  nepatinkam man samsungas turiu p7500 10.1 colio, is pradziu buvau euforijoj viskas atrode liuks, taciau dabar nusivyles letas luzineja, kompas nemato kai bandau pasijungti per usb kabeli, norint parsisiuti filmuota medziaga i pesonalini kompiuteri per wifi turi laukti kelias valandas, o jei nori isirasyti koki filma jog vakare galetum paziureti lovoj turi tai pradeti daryti dar ryte :-), jei neuzlus kies programa tai iki vakaro pavyks. o kai pradesi ziureti pamatysi kad video trukcioja zjbs. zmona skundziasi jog facebook luzineja blogai foto rodo, man ir paciam daznai browseriai nuluzta bandziau naudoti ivairius. skaitau forumus bandydamas priversti ji normaliai veikti, taciau esu daug dirbantis zmogus tai normaliai tuom uzsiimti ir nepavyksta, tai tiesiog naudoju sukandes dantis. nei vienam pazystamui nebesiulau pirkti androido. buvau paemes draugo ipada 2 i rankas 10ciai minuciu tai pasirode jog viskas veikia sklandziau, niuansu kas blogai nezinau. ekranas pasirode normalus nesijaute trukumu del mazesnes rezolicijos. tiesiog gaila tureti tiek daug nesklandumu kai nusiperki toki brangu daikta,man galaxio kaina pasibaigus sutarciai su t2 gausis apie 2200 lt, o ji pirkau nes nemegau apple plius gelezies parametrai atrode geresni. daba teks pamegti w8 :), nes dvi savaites turiu nokia lumia veikia graziai, matysim kaip bus po pusmecio.

  • re`animated
   Parašyta: 00:19h, birželio 16 Atsakyti

   Na žinok aš su tokiom problemom nesusiduriu, kaip tu. Na taip, būna naršyklė užlūšta, bet visgi aš megėjas nemažai tab’ų atsidaryt. Man ir ant kompo chrome’as lūžinėja dėlto :D

   Šiaip pats sėdžiu susirašęs ICS ir žinok greitis ir stabilumas tikrai padidėjęs ir naudotis tikrai malonu.

   Bet matai tas 10min dar irgi nesudaro pilno jausmo. iPad’o tokia nemaža problemėlė yra – multitaskinimo nebuvimas, realiai programas ne kad „nuleidi žemyn“ o uždarai ir paskui paleidinėji iš naujo, tik su išsaugota praeita sesija.

   Prie kompo, kad atpažintų reikia varnelę nustatymuose uždėti, kad rodytų kaip mass storage device, o filmų konvertint žinok tikrai nereikia. Išviso Kies aš net nenaudoju, nes man jo visiškai nereikia. Viso labo paieškok playerių android market’e. Pvz MX player, RockPlayer ir pan. Sukeli į tablet’ą kaip į kokį paprastą flashiuką, be jokių programų be nieko ir kuo puikiausiai žiūri visus populiariausius video formatus. Nei lagina, nei ką. Aišku, gal ten kokie 1080p ir neis, bet tai o kokia prasmė ant tokio ekrano žiūrėt tokią :)

   O medžiagai kelti visad naudok laidą, gi čia elementaru: USB 2.0 max greitis – 480 Mbps (t.y. 60 MB/s), kai tuo tarpu wifi – teorinis didžiausias 300 Mbps, bet tokio praktiškai neturėsi. Dažnai šitas standartas veikia ant 130 ar net mažiau. Ir tai čia, jei 802.11n naudosi. 802.11g nė nekalbu (54 Mbps). Tad čia tikrai ne įrenginį reikėtų kaltinti dėlto.

 • nepatinka
  Parašyta: 08:24h, birželio 16 Atsakyti

  Aciu vyrukai uz greita regavima ir palaikyma :)
  Rasiau jog laidas neveikia normaliai, KIES neatpazysta irenginio. Forumu patarimai nepadeda, daug ka bandziau.

  Noreciau naudotis gamintojo pateikta programine yranga „kies“ , nes vaikscioti po tukstancius katalogu per paprasta win explorer kaip mazam vaikui nepatinka, turi sukti galva kur kas padeta.

  Nenoriu galaxio rootint nes naudoju kamera linksmiems ivykiams su vaiku pafilmuoti.

  Visas meniu ir interneto puslapiai veikia nemaloniai jauciasi mazas kadru skaicius kai slankioji o tai visada erzina :( i

 • nepatinka
  Parašyta: 08:51h, birželio 16 Atsakyti

  Visi gadzetai nuo ekrano nuimti, paliktos tik kelios ikonos servisiai sustabdyti, visvien letai sukas, atleisciau visus siuos dalykus kokiai acme plansetei uz 600 lt taciau samsungui kuris taikosi nuversti apple nuo kalno virsunes tikrai ne.

  multi taskingas man labai „patinka“ pasileidi winampa ir pradedi vartyt forumus apie samsungo problemas, po triju dainu winapas issijungia ir taip visada, tas pats su gps programa androidas ja isjungineja kas 15 min labai patogu kai vaziuoji kokioj Rygoj. Vienintelis multitaskingo pliusas bent skypo neisjungineja ir pats skype po updato kazkelinto normaliai pradejo veikti.

  samsungo pliusai:
  plonas ir lengvas ilgai laiko ir labai tinka vaikui per youtube leisti animacinius filmukus.

  Esu atviras jusu patarimams, bet nemeluokime patys sau ir kitiems kad samsungas yra labai gerai.

 • re`animated
  Parašyta: 16:41h, birželio 16 Atsakyti

  Manau tavo problemos turėtų smarkiai palengvėt išėjus oficialiam atnaujinimui į ICS (turi iki vasaros vidurio kažkur pasirodyt). Jei stockinis ir nepatiks, tai tada visi neoficialūs ROM“ai jau bus išsikopinę kameros draiverius ir galėsi drąsiai bandyti. Custom’iniai ROM’ai būna išties pastebimai geriau optimizuoti spartos ir baterijos sąnaudų atžvilgiu. Na o jei vis vien liksi nepatenkintas, tai manau, kad kai sutartis baigsis, tiesiog parduok, ir pasiimk iPad’ą. Manau džiugins tave jis labiau. Bet nereikia tikėtis, kad jis ir bus be jokio gliuko. Kiekviena stovykla turi savas problemėles. Tablet’ai aplamai dar gan jauna sfera ir reikia jiems dar šiek tiek laiko išsivystyti į pakankamai stabilius ir funkcionalius prietaisus.

  Šiaip tai pats greit susirašiau CyanogenMod 9 su ICS, nes žinau, kad HoneyComb’as nėra labai gerai parašytas ir nė nebegaliu skųstis. Su tuo ROM’u esu kiek overclock’inęs CPU, išinstaliavęs visus foninius procesus, kurie man nereikalingi (sustabdyti neužtenka, nes jie vėl pasileidžia automatiškai), įjungęs GPU spartinimą ir pagerinęs atminties atlaisvinimą ir tikrai nė negaliu skųstis. Dirba taip pat sklandžiai, kaip tas pats iPad’as, be jokio framerate’o kritimo ar pan, o užtat turi geresnę aparatinę dalį. Ir neaukoju tokių patogumų, kaip fone veikiančios programos, ar gadget’ai. Sukasi pakankamai gerai ir su visu tuo.
  Man iPad’o pagrindinis privalumas yra tik programų kiekis, bet iš esmės visko ko reikia, randu ir ant android’o, nes dabar praktiškai visos programos būna leidžiamos iškart visose mobiliosiose OS.

  By the way nėra ten tūkstančiai katalogų, o gana paprasta, logiška struktūra: Books, Audio, Movies, Downloads, DCIM (nuotraukom) ir pan. Manau tikrai nepasiklysi, o beto niekas nedraudžia pasikurti savo atskiro katalogo kur viską susimesi. Programos sugaudo turinį, kad ir kuriam kataloge jis būtų. Pvz nesenai mečiausi visą House’o sezoną, tai net nekėliau atskirai kažkur o tik įmečiau visą sezono folderį, o MX playeris susitraukė į savo biblioteką ir galėjau žiūrėt.

 • nepatinka
  Parašyta: 22:38h, birželio 16 Atsakyti

  tai va laukiu dantis pakabines :-) atnaijinimo, idomu kodel su ta kamera visi modai taip suvarge buciau jau senai rootines?

 • Galaxy
  Parašyta: 19:05h, vasario 02 Atsakyti

  Sveiki :) . Norejau paklausti, ar i visus Galaxy tab galima ideti SIM kortele?

  • re`animated
   Parašyta: 20:08h, vasario 02 Atsakyti

   Ne, ne visi galaxy tab’ai yra su SIM kortelėmis. Visi tabletai yra arba wifi arba wifi + 3 g variantai. SIM dedasi tik į 3G variantus.

 • sony
  Parašyta: 22:35h, vasario 15 Atsakyti

  kaip manote kuris geresnis sony s +3G ar samsung tab 2 16GB +3G
  labai prasau atsakykite.
  aciu

 • Kamilė K.
  Parašyta: 10:51h, gruodžio 31 Atsakyti

  Sveiki, kuo skiriasi Wifi arba Wifi + 3g ? Labai prasau atsakykite i mano klausima, labai gerbiu tuos kurie yra protingesni sioje srityje nes siuolaikines technologijos… niekur nuo to nepabeksime :)

 • Kamilė K.
  Parašyta: 10:52h, gruodžio 31 Atsakyti

  Pagal suju supratima kuria plancete rekomenduotumete jus? Kodel? Laukiu visokiu nuomoniu. :)

  • re`animated
   Parašyta: 11:32h, gruodžio 31 Atsakyti

   Jei norisi gero – iPad Air. Jei norisi iPad’o, bet gaila pinigų, galima drąsiai dar 4-tą iPad’ą imti, kurio kaina dabar kritusi. Jo galios pilnai užtenka, turi tą patį aukštos rezoliucijos ekraną, tad iš esmės viskas ko reikia. Jei norisi pigiai – šiemetinis Nexus 7. Jei patinka android, bet norisi kiek daugiau, nei 7 colių, tai kolkas Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), bet pavasarį berods turi pristatyt naują Nexus 10, tai tada gali persikreipt rodyklė link jo pusės.
   Realiai toks visas ir pasirinkimas, nes kiti manau neverti dėmesio ar pinigų…

   Wifi ir wifi + 3g skiriasi palaikomų ryšių kiekiu. Tik wifi modelis kainuoja pigiau, tačiau jį galima naudoti tik su namų, darbo ar viešos priegos bevieliais routeriukais (kavinėse, prekybos centruose ir pan). Už 3g modelį tenka mokėti apie porą šimtų litų daugiau, tačiau juose dedasi mobiliojo ryšio SIM kortelė, kurios pagalba užsakomas internetas (įprastai 1GB – 7Lt/mėn) ir tada internetu galima naudotis ne tik namie ar darbe, o būnant bet kur: keliaujant traukiniu ar automobiliu, sėdint parke ant suoliuko ar grybaujant :D Tad jei planšetą planuojat nešiotis – reikalingas tik 3g variantas, jei planšetas iš namų niekur nekeliaus ir bus naudojamas tik kaip kompiuterio papildinys, įgalinantis skaitymą ar ten filmų žiūrėjimą gulint lovoj – tada neverta mokėti už 3g ir pilnai tinka tik wifi modelis.

   • Kamilė K.
    Parašyta: 16:56h, sausio 01 Atsakyti

    Zinau ,kad ipad neturi USB tai praktiskai jis atitinka tik pjaustymo lenteles standartus. Nes jei kompas neturi USB tai labai sumazina savo galimybes. Tai tada vel kyla klausimas ar verta dar ziureti i ipad’us? Seip kolkas neblogas atrodo Samsung Galaxy Note 10.1, gal galiu paklasti ka blogo izvelgiate jame?
    Bet jei turiu tarkim plancetini su wifi, tai reiskia jei as noresiu pasedeti prie ps tarkim traukini as turesiu ziureti ar yra kas prisijungias ir pasigaut interneta?

 • Kamilė K.
  Parašyta: 17:01h, sausio 01 Atsakyti

  Ar geras 1,4 GHz keturių branduolių procesoriaus dažnis planceteje ?

 • Kamilė K.
  Parašyta: 17:02h, sausio 01 Atsakyti

  Ka reikskia visi sie vaizdo formatai: JPEG / PNG / TIFF / RAW / GIF , ar jie patikimi?

 • re`animated
  Parašyta: 17:53h, sausio 01 Atsakyti

  Neskaitant kelių išimčių, kaip kad MS Surface Pro ar Acer Iconia Tab, planšetai ir neturi USB. Įprastose planšečių specifikacijose nurodomas Micro USB yra visai kitas standartas ir USB flashiukai per jį tiesiogiai nesijungia. Taip kad ir tas pats Galaxy Note jis USB taipogi neturi. Prijungti flashiukus galima nebent specialių adapterių pagalba, kuriuos galima nusipirkti atskirai tiek ir visiem tiem Samsung ar Google planšetam, tiek ir tam pačiam iPad’ui, tačiau bendrai tokie adapteriai nėra populiarūs, nes elementariai nepatogūs. Planšeto galybės nėra tokios jau apribotos, kaip kad įvardijama, nes yra du šios problemos sprendimo būdai: arba laikyti reikiamas nuotraukas, dokumentus internete (kaip kad tarkime debesų tarnyba Dropbox) ir prireikus specifinio dokumento jis tiesiog staigiai parsisiunčiamas į planšetą (pvz ten word’o, pdf atsisiuntimas trunka gi vos tik kelias sekundes ir nesudaro didelio skirtumo ar jis gulėjo planšetėje ar ne), arba naudoti patį planšetą vietoj flashiuko ir pajungus jį prie kompiuterio norimus failus (įprastai čia kalba eina jau apie didesnius failus, kurių siuntimas ilgai užtruktų, kaip kad muzika ar kino filmai) susimesti tiesiai į planšetą. Nematau, kad čia būtų kažkoks labai didelis nepatogumas, nes failų kopijavimas tiesiai į planšetą yra dvigubai greitesnis procesas, nei tų pačių failų įrašinėjimas į flashiuką, tada flashiuko jungimas prie planšeto ir vėlgi failų perkėlinėjimas į planšetą.

  Note’ą (tačiau kalba eina ne apie praėjusių metų modelį N8000, kurios kainos varijuoja apie 1700Lt o šiemetinį 2014 edition) minėjau praėjusiame komentare, kaip vieną iš variantų, kurį galima rinktis jei norimas didesnio dydžio planšetas, bei android operacinė sistema. Tačiau jo kaina yra absoliučiai tolygi naujojo iPad Air kainai (~2000Lt už bazinį 16GB variantą) ir tokiu atveju pateisinti jo pirkimą galėtų nebent tik labai labai didelis konkrečiai android operacinės sistemos poreikis, nes iPad’as akivaizdžiai geresnis planšetas savo programėlių gausa ir jų kokybe, kurios kaip bebūtų ir sukuria didžiausią planšeto panaudojamumo vertę.

  Jei turėsit tik wifi modelį, traukinyje internetu nepasinaudosite išvis. Kaip ir minėjau, jei planšetą naudosite tik namie – perkate wifi modelį, jei nešiositės ir keliausit – 3g.

  1,4Ghz procesorius planšetėje yra užtektinas, tačiau tai labiau priklauso nuo konkretaus procesoriaus. Tai reiškia, kad praėjusių metų 1,4Ghz procesorius gali būti trečdaliu ar net daugiau lėtesnis, nei, kad šiemetinis 1,4Ghz procesorius, sukurtas naujos architektūros pagrindu. Taipogi Android operacinei sistemai iki 4.1 versijos gan silpnokai sekėsi su resursų naudojimu, ir tas pats pusantro Ghz procesorius galėdavo vietomis smarkiai striginėti. Na bet dabar nebėra ko taip gąsdintis, nes situacija šioje pusėje tikrai pagerėjusi.

  Na o minėti formatai – tai paveikslėlių standartai. Jais saugomi piešiniai, bei nuotraukos. Lygiai kaip kad filmams naudojamas AVI ar muzikai MP3 standartas. Į juos dėmesio galit ir nekreipti, nes tiesiogine to žodžio prasme, nėra planšeto, kuris nesugebėtų atvaizduoti paprastų nuotraukų :D

  Taipogi nereikia tikėtis, kad planšetas galėtų būti kompiuterio pakaitalas. Taip tikrai nebus, nes tai yra visiškai skirtingi įrenginiai su skirtingomis paskirtimis. Planšetas skirtas turinio vartojimui, o ne jo kūrimui ir gali būti puikiu kelionės ar lovos kompanionas, tačiau produktyviam darbui visvien jo nenaudosite, nes tai užims ženkliai daugiau laiko, nei ant kompiuterio, nekalbant ir apie tai, kad kai kurių darbų negalėsit padaryti išvis. Jei norima turėti nešiojamą įrenginį, bet išlaikyti galimybę dirbti, kaip su tikru kompiuteriu, tai tada ir pirkite nešiojąmąjį kompiuterį ar ultrabook’ą.

 • Kamilė K.
  Parašyta: 13:16h, sausio 05 Atsakyti

  Gal galit patarti i ka labiausiai reikia atkreikti demesi perkant plancete?

  • re`animated
   Parašyta: 19:56h, sausio 05 Atsakyti

   Naudojantis planšete, kaip bebūtų svarbiausia dalis yra ekranas ir jeigu spalvų atkūrimo tikslumas specifikacijose nepateikiamas ir gali būti nustatomas tik nepriklausomų testų pagalba, tai tuo tarpu specifikacijose galima puikiai pamatyti ekrano rezoliuciją, kas iš esmės ekranuose yra gan svarbu, nes kuo rezoliucija didesnė, tuo daugiau turinio galima sutalpinti.
   O šiaip tai renkantis planšetę pirmiausią reiktų apsispręsti dėl dydžio: maža 7-8 colių, kurią patogiau nešiotis ar didenė 10 colių, kurioje turinio nereikia pritraukinėti ir jis pilnai telpa į ekraną ir yra įskaitomas.
   Kai šis apsisprendimas padarytas, tada reikėtų apsispręsti dėl talpos. Jei planšetė planuojama naudoti interneto naršymui, vienai kitai programėlei ar žaidimui – užteks ir 16Gb varianto, tačiau jai su planšete planuojama klausytis muzikos, žiūrėti kino filmus ar intensyviai žaisti žaidimus, tai be 32Gb ar dar geriau – 64Gb ko gero niekaip.
   Nusistačius šiuos du kriterijus, reikėtų apgalvoti, kokią maksimalią pinigų sumą galite sau išleisti planštės pirkimui, o tada jau žiūrėti kas įtelpa į šią pinigų ribą.
   Dar vienas ganėtinai svarbus akcentas – OS, tačiau manau, kad čia daugiau papratimo reikalas ir kuo toliau, tuo OS darosi tarpusavyje panašesnės, skirtumų vis mažėja, o prie skirtumų greitai priprantama. Mano asmeninis pasirinkimas – android telefone ir iOS planšetėje.

 • Kamilė K.
  Parašyta: 16:15h, sausio 12 Atsakyti

  Norejau paklausti kuo skiriasi iPad 128GB WiFi White nuo iPad 128GB WiFi + Cellular White? Ir ar samsung galaxy tab 10.1 white turi LT kalba? Kokios talpos ju buna?

 • re`animated
  Parašyta: 23:28h, sausio 12 Atsakyti

  Cellular kitaip reiškia 3G. Pirmasis variantas bus naudojamas tik jungiantis prie bevielio routeriuko – antrasis su SIM kortele galima jungtis net ir neturit prieigos prie WIFI ryšio.

  Galaxy tab’as yra su android operacinė sistema ir ji puikiai palaiko LT kalbą.

Komentuoti