Rootinto android telefono atnaujinimas neprarandant duomenų

Labiau pažengę telefono naudotojai neįsivaizduoja savo android telefono be root teisių, tad telefono nurootininimas yra defacto vienas iš pirmųjų veiksmų, kas būna atliekama su naujuoju telefonu. Tačiau nepaisant visų šio veiksmo privalumų, tokių kaip sistemos modifikavimas pagal savo poreikius, internetinių reklamų naršyklėje ir kitose programose blokavimas ar nepašalinamų programų trynimas ir pan. yra ir vienas rimtas minusas – taip prarandami OTA (Over The Air) update’ai. Vadinasi telefono nebepavyks automatiškai atnaujinti į naujausią operacinės versiją. Tai ypač skaudu Nexus telefonų serijos savininkams, nes šie gauna kas mėnesinius atnaujinimus. Šiuo atveju lieki arba su sena OS versija arba atsinaujini, tačiau kiekvieną kartą tai atlikus išsitrina visi telefone buvę duomenys ir viską susikonfiguruoti reikia vėl iš naujo, kas man asmeniškai dažniausiai užtrunka geras 5h.

Šį kartą pateikiu instrukcijas, kaip galima atsinaujinti savo nulaužtą telefoną, bei neprarasti visų duomenų. Taip, tam yra būdas. Instrukcijas rašau konkrečiai Nexus 6p telefonui, nes priklausau Nexus master race ir esu išdidus jo savininkas, tačiau šios instrukcijos ganėtinai panašiai veikia ir kitų telefonų atžvilgiu (pvz prieš tai turėtame LG G3 skyrėsi tik parsisiunčiamų zip failų šaltiniai).

Šiame gide darau prielaidą, kad esate atsirakinę bootloaderį. Nes jei ne, jūs kitaip nebūtumėte nusirootinę telefono, o jei to nesate padarę, tada ir automatinius update’us galite pasidaryti standartiškai ir šis gidas nebūtų reikalingas.

Taigi einam prie reikalo:

Jums prireiks

-Google SDK įrankių: http://developer.android.com/sdk/index.html#Other (siunčiamės ties skiltimi SDK Tools Only esantį windows.exe failą)
-Google USB driverių: http://developer.android.com/sdk/win-usb.html
-Naujausios Android OS versijos paketo: https://developers.google.com/android/nexus/images#angler

Receptas

Suinstaliuojame Google SDK įrankius. Uždedame varneles ant „Android SDK Tools“, „Android SDK Platform-Tools“, bei „Android SDK Build-tools“. Programos viršuje nurodyta direktorija, kurioje suinstaliuojami minėti paketai (C:\Users\Userio_Vardas\AppData\Local\Android\android-sdk\) einame ten ir atsidarome katalogą „platform-tools“.

1

Suinstaliuojame Google USB driverius. Išarchyvuojame parsiųstą paketą. Išjungiame telefoną. Kai šis išsijungia, spaudžiame ir laikome vienu metu įjungimo ir garso žemyn mygtukus. Taip pateksime į bootloader langą:

nexus-6p-fuse

Pajungiame telefoną prie kompiuterio. Atsidarome Device Manager (dešiniu klavišu spaudžiame ant Start mygtuko ir iš pasirodžiusio kontekstinio lango pasirenkame Device Manager). Surandame Android įrenginį, spaudžiame dešinį klavišą ir pasirenkame Properties. Atsidariusiame lange spaudžiam kortelę Driver, bei Update Driver ir Browse My Computer for driver software. Nurodome ką tik išarchyvuoto paketo katalogą. Driveris sėkmingai susiinstaliuoja.

Imamės operacinės sistemos failų pasiruošimo darbų. Išarchyvuojame parsisiųstą Android OS paketą. Mano atveju paketas vadinasi (shamu-mmb29q-factory-3bbc7e8b.tgz). Jo viduje rasime naują archyvą (shamu-mmb29q-factory-3bbc7e8b), kurį taip pat išarchyvuojame. Viduje rasite šiuos failus:

2

Vėlgi, išarchyvuojame archyvą (image-shamu-mmb29q.zip). Pervardiname bootloader failą į tiesiog bootloader.img, o radio į radio.img (tai darome, kad vėliau rašant komandas būtų paprasčiau ir nereikėtų rašyti pilnų pavadinimų). Pervardinę nukopijuojame juos į ką tik išarchyvuotą katalogą. Taigi jame turėtumėte turėti šiuos failus:

3

Nusikopijuojame visus šiuos failus į pirmame žingsnyje aprašytą platform-tools katalogą.  Galime pradėti įrašymo procesą:

 • vis dar būdami su prijungtu prie kompiuterio telefonu, bei būdami platform-tools kataloge spaudžiame Shift + dešinį pelės klavišą ir pasirenkame Open command window here
 • vedame komandą fastboot devices. Turėtų būti aptiktas vienas įrenginys. Jei taip ir yra – tęsiame toliau. Jei ne, patikrinkite ar tikrai esate telefoną įjungę bootloader režimu, bei ar teisingai suinstaliavote driverius

fastboot-devices

 • Vedame šias komandas po vieną eilutę, kiekvieną komandą suvesdami tik tuomet, kai programa baigia veiksmus ir žymeklis mirksi ties direktorijos užrašu:


fastboot flash bootloader bootloader.img
fastboot reboot bootloader
fastboot flash radio radio.img
fastboot reboot bootloader
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash cache cache.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot reboot bootloader

 • Svarbiausia yra neįrašyti userdata.img failo, nes būtent jis ir ištrina visus duomenis iš telefono.
 • Galime paleisti telefoną: telefone įjungimo mygtuko pagalba paspaudžiame bootloaderio mygtuką Start. Įrenginys pradės krovimą. Pirmas įjungimas užtrunka ilgokai, apie 10min. Einame į telefonu nustatymus -> About Phone ir prie build number patikriname ar tikrai esate su naujausia versija (mano rašyta MMB29Q Android security patch level: february).

Po šių veiksmų būsite praradę savo custom recovery (CWM ar TWRP) tad jums reikia jį įsirašyti iš naujo.

Custom recovery įrašymas

 • Parsisiunčiame twrp failą iš oficialiaus jūsų telefonui skirto šaltinio
 • Pervadiname parsiųstą failą į twrp.img
 • Paleidžiame telefoną vėl į bootloader režimą ir pajungę prie kompiuterio toje pačioje komandinėje eilutėje, kaip prieš tai parašome:


fastboot flash recovery twrp.img
fastboot reboot bootloader

Patikriname ar custom recovery įsirašė teisingai: garso mygtukais pasirenkame bootloader mygtuką Recovery mode ir paleidžiame jį įjungimo mygtuko pagalba. Turėtų pasileisti jūsų custom recovery. Jei matote išardytą android ženkliuką su šauktuku virš jo ir nieko nevyksta, custom recovery susirašė negerai. Man pasitaiko, kad TWRP 3.0 versija nesusirašo iš pirmo karto. Tokiu atveju užkrauname telefoną į bootloader režimą ir pakartojame procesą. Viskas turėtų suveikti teisingai.

Kai jau turite savo custom recovery, galite vėl nusirootinti telefoną susirašydami SuperSU archyvą, įsirašyti xposed framework’ą ar custom kernel’į. Svarbiausia, kad po kiekvieno punkto padarytumėte wipe, bei užkrautumėte telefoną į OS.

Tiek tam kartui. Tikiuosi mėgausitės savo atnaujinimu.

3 komentarai
 • Tadas
  Parašyta: 18:45h, kovo 05 Atsakyti

  wow, seniai nebuvau atidaręs šito puslapio (skaitydavau tiesiai rss skaityklėje), bet senasis dizainas patiko daug labiau :(

 • sony XA
  Parašyta: 23:58h, lapkričio 11 Atsakyti

  labas.turiu klausima..pirkau nauja telefona,parduotuvej pasake kad galiu kist korta kokia noriu.o ikisus lyca mobile telefonas paprase kodo.ir dave 5 bandymus.kiek paguglinau tai tipo mano telefonas priristas prie eircom,nes ten pirkau ji.pirkau be sutarties.jau 3 metai telefono nekeiciau,tai nesupratau,db visi buna priristi?ar galima kazkaip nemokamai atsirist?nes kainos po 30 eur.ir daugiau,kazkaip gaila.net kilo noras nest atgal ir naudot toliau savo sena telefona.modelis sony XA 3111…

  • re`animated
   Parašyta: 16:10h, lapkričio 12 Atsakyti

   Ne, kaip ir anksčiau, telefonus galima nusipirkti tiek ir pririštus, tiek ir ne. Įprastai perkant be sutarties neturėtų būti pririštas. Matomai galbūt pasitaikė nepatyręs konsultantas arba atsirado nesusikalbėjimas. Siūlyčiau nueiti atgal į tą saloną ir išsiaiškinti tiksliai. Jei pririštas ir tai nepatinka, tai tuomet arba grąžinti arba mokėti papildomai, kad atsirakinti. Pats namų sąlygomis vargu ar galėsi atsirišti.

Komentuoti