Rinktinės kruopos #5

Two decades ago, our internet couldn’t work without our phones. Today our phones can’t work without the internet.

Iliustracijos

 

Today I Learned

 • Oh ta ironija… Kai naciai ėmė deginti pirmąsias knygas, tarp jų buvo ir 1821-ų Heinrich Heine pjesė, su eilutėmis „Tie, kurie degina knygas, pradės deginti ir žmones“…
 • Porelė pokštaudama pakvietė Anglijos karalienę pas savęs į vestuves, o ji ėmė ir… atvažiavo.
 • Anglija uždraudė rūkymą automobilyje, jei jame yra vaikų.
 • Daugumoje Japonijos mokyklų nesamdomi valytojai, vaikai tvarkosi patys, nes šios šalies švietimo sistema tiki, kad, tai moko vaikus pagarbos, atsakingumo, bei lygybės.
 • Tačiau japonai tėvai vis dažniau turi kovoti su jaunuolius kamuojančią bėda – užsidarymą namie.
 • Gamta neretai būna scary. Yra tokia vapsvų rūšis, kuri savo kiaušinėlius sudeda į boružėles. Išsiritusi lerva minta boružių viduriais, pakol gali vystytis toliau ir tuomet boružėlė patampa zombė asmens sargybinė ir saugo lervą kokono stadijoje prieš savo paties valią.
 • Zoologijos sodo darbuotojai keturis metus bandė suvesti dvi hienas, kol paaiškėjo, kad abu šie juokingai inkščiantys padarėliai yra patinai.

 

Įvykiai

 • Pilnais žandais juoko ir įkvėpimo pripildytais plaučiais pažiūrėjau „Kitokius pokalbius“ su Landsbergiu. Jis – nemirtingas. Neįveikiamas nei debiliškais klausimais, nei pokšteliais pro šoną, nei per ilgu formatu (dvi su puse h!). Lietuvoje turime vienetus viešų asmenų, kurie savo poziciją moka transliuoti raiškiai, sklandžiai ir nenuobodžiai, nekeldami balso ir taip atsipūtusiai išsidrėbę fotelyje su Bloody Mary. Tu klausaisi Landsbergio ne tik todėl, kad jis šį-bei-tą nuveikė šaliai, bet ir dėl jo nuoširdumo ir charizmos. Ir nebūtina su viskuo sutikti, bet neįmanoma likti abejingu. Čia yra klasika.
 • Karolį iš 100dienu.lt dauguma geriausiai žino iš šio vaikino nuotykių su nigeriečiais. Ši istorija iš 2011-tųjų dabar jau turi ir tęsinį.
 • Amerikoje vyrauja gan populiarus juokekelis Thanks Obama. Pats Obama paleido į internetą video, kuriame panaudoja šį juokelį, o iškart po to subreddit’as /r/thanksobama užsidarė ir nebepriima naujo turinio, nes šito video jau nebe pralenksi.
  /r/thanksobama closes because of Obama. Thanks Obama.
 • Stalo žaidimas, kuris paramos svetainėje Kickstarter savo tikslą pasiekė per 20 minučių nuo publikavimo.

 

Kos(T)mosas

NASA Hubble teleskopo pagalba nesenai padarė ir viešai išleido 1,5Gigapixelio Andromedos galaktikos nuotrauką. Vaizdas priartinus atrodo, tarsi smėlio paviršius, sudarytas iš smėlio grūdelių ir atrodytų, kad čia tiesiog vaizdo triukšmai, tačiau ne. Kiekvienas grūdelis šiuo atveju – tai saulė, iš kurių dauguma turi po kelias planetas ir palydovus. Šis video parodo perspektyvą, kaip general public žmonės neįvertina visatos dydžio.

O apie tai prakalbus…. Remiantis Fermio paradoksu, išplaukia Didžiosios filtracijos koncepcija, pagal kurią tai, jog žmonės neranda jokios gyvybės įrodymų visatoje reiškia, jog protingos gyvybės formos save susinaikina greičiau, nei pasiekia kosmoso kolonizavimo etapą.

 

Pakvatojimai

Kai kurie žmonės išties atsidavę savo darbui, nesvarbu, koks jis bebūtų.

Pasakojimas apie labiausiai rasistišką mokyklos kelionę.

Garbės žodis, kai kurių žmonių kaktos nori kažką pasakyti…

Vyresnio amžiaus žmonės žaidžia GTA V. Yra tikrai nuostabių citatų, pvz kaip „I hit a woman for the first time in my life…and I’m having fun!“ ar „I got a knife. You’re more closer to the victim. It’s more personal.“

Komentarų nėra

Komentuoti