Portable Ubuntu

ubuntu1

Paskaitęs Džiugo įrašą, apie Portable Ubuntu pabandžiau išmėginti šį dalykėlį ir aš. Bet kai gavau ne tokį rezultatą, kokio norėjau – suradau ir antrą būdą.

Pasidalinsiu jais abiem:

Pirmasis būdas:

3414496047_000ec93f83_o

1. Parsisiunčiate failiuką iš čia ir paleidžiate jį.
2. Nurodote vietą, kur norite, kad būtų jūsų Ubuntu. Tai gali būti bet kur kietajame diske, arba flash atmintinėje.
3. Laukiate (procesas užtrunka gan ilgai ir kartais gali pasirodyti, kad jis tiesiog pakibo ir nieko nedaro)
4. Galų gale jūsų nurodytoje vietoje gaunate .exe tipo bylą, kurią paleidę užkuriate Ubuntu. Nereikia jokio restart`o, ši versija pasileidžia, kaip kokia Windows programa ir kuo puikiausiai dirba šioje aplinkoje. Norėdami išeiti, tiesiog spaudžiate ShutDown mygtuką jūsų Ubuntu sistemoje ir viskas – galite ramiai tęsti darbą su Windows.

Šis būdas tinka, jei jūs norite pasibandyti Ubuntu, jos neistaliuojant. Arba tarkim jum reikia paleisti kokią Linux tipo programėlę. Viskas padaryta labai paprastai, kad net tie, kurie niekad nedirbę su Ubuntu, tūrėtų nesunkiai ją pasileisti.

 

Antras būdas:

ubuntu810

Šio būdo aš ir ieškojau. Jis kiek sudėtingesnis, bet žymiai pranašesnis, nes nelaimės atveju (tarkim sugadinate savo sistemą), galite pasileisti šią operacinę sistemą, nes ji yra visiškai savarankiška ir kitų operacinių sistemų jai nereikia. Taip pat šis būdas praverčia, kai reikia ištrinti bylas, kurios paprastai Windows aplinkoje neišsitrina.

Jums reikės:

  • Kompiuterio su Windows operacine sistema
  • Ubuntu 8.10 ISO (disko atvaizdo)
  • 2GB ar didesnio USB flash`o suformuoto fat32 sistema
  • U810p.exe (programėlė turinti visus reikalingus failus, padaryti Ubuntu nešiojamais)

 

Receptas:

1. Parsisiunčiate ir paleidžiate U810p.exe, kuris sukuria aplanką tokiu pat pavadinimu.
2. Parsisiunčiate Ubuntu 8.10 ISO ir patalpinat juos į šį katik sukurtą aplanką. Šiame aplanke susirandate U810.bat ir paleidę sekate nustatymais. (Dėmesio, būkite dėmesingi nurodydami USB rakto raidę, nes rizikuojate prarasti savo duomenis kietajame diske)
3. Kai script`as įvykdomas, perkrauname kompiuterį ir BIOS`uose patikriname ar kompiuteris nustatytas pirmiausia krauti iš USB.

Jei viską atlikote teisingai, tiesiog įkišate USB raktą į bet kokį kompiuterį ir įjungę jį pamatote, kaip užsikrauna jūsų Live Ubuntu 8.10 USB.

Ši versija sugeba išsaugoti nustatymus, tai reiškia, kad kur benueisit – visur tūrėsit tokius Ubuntu, kokius palikot paskutinį kartą.

 

Praplečiama vieta nustatymams:

Pagal nutylėjimą, jūsų programoms ir nustatymams iš 2 GB belieka 1GB. Jei sistemą rašėte į didesnės, nei 2 GB talpos flash`ą, galite prasiplėsti vietą skirtą nustatymams, parsisiuntę ir įkėlę šiuos failus į USB:

Dėmesio, atlikę šį praplėtimą, prarasite visus prieš tai padarytus nustatymus!!

Taigi, sekantį kartą aprašysiu, kaip pasidaryti portable xp. Deja kol kas pačiam šio pasiekimo padaryti dar nepavyko.

sija sugeba išsaugoti nustatymus, tai reiškia, kad kur benueisit – visur tūrėsit tokius Ubuntu, kokius palikot paskutinį kartą.

3 komentarai

Komentuoti