Nemokamos programų alternatyvos

open_source

Ūžia, ūžia visas internetas kalbėdamas apie 106 nedorėlius, kurie pasak kažko ėmė ir pasielgė, kai elgtis negalima. Pažiūrėkim į šitą problemą iš mano perspektyvos:

Esu vargšas studentas kuriam pinigų užtenka tik įmokai už bendrabutį, maisto išlaidoms na ir kokius du kart per mėnesį namo parvažiuot. Daugiau nebelieka nė cento. Turiu kompiuterį ir darbui su juo reikalingos programos. Dauguma programų kainuoja. Kainuoja tiek, kad jokiais būdais jų nesugebėčiau įsipirkti. Geras pavyzdys – mus universitete praeitais metais mokindavo dirbti Autocad`u. Kartais užduodavo darbus, kuriuos turime atlikti namuose. Reiškia mes Autocad`ą turime tūrėti ir namų kompiuteriuose. O žinot, kad legaliai tūrėti šį paketą kainuoja $3,995.00? Ir kur pas studentą tokie pinigai?

Kad ir ką tam tikros “ne pelno” siekiančios organizacijos bandytų pasiekti, problemos tikrai neišspręs. Žmonės piratavo kasečių/vaizdajuosčių laikais, žmonės piratauja dabar siūsdami filmus, bei programas ir tikiu, kad už kokių penkių metų vis dar pirataus. Galbūt tik kitais būdais.

Vienintelė išeitis mažiau vokti krizės laikais – nemokamos programų alternatyvos. Taip, galbūt jos ne visos gali pakeisti profesionalias mokamas programas, bet nuvertinti jų sugebėjimų taipogi nereikėtų.

Sakote, kad neturite laiko ieškotis kiekvienai programai alternatyvos? Vat būtent tam ir gimė šis įrašas.  Pateikiu penkias internetines svetainėse, kuriose galėsite rasti alternatyvą bet kokiam brangiam programų paketui:

1) Filehippo

filehippo

Vienas iš seniausių mano naudojamų portalų būtent šiam tikslui – programų siuntimui, bei atsinaujinimui. Rasite pačias populiariausias, pagal kategorijas suskirstytas nemokamas programas. Taipogi galite parsisiųsti visiškai nemokamą atnaujinimų tikrintuvą (update checker), kuris praneš apie kiekvieną jūsų turimų programų atnaujinimą.

 

2) Wakoopa

wakoopa

Socialinio tinklo užuomazgų turintis programų žinynas. Kiekvienas vartotojas gali aprašyti patikusią programą. Kiek žemiau rodomos panašios atliekančios programos. Taip pat galima kviestis draugus, stebėti kokias programas jie naudoja ir pan. Tam tikslui kompiuteryje instaliuojama programa kuri seka jūsų naudojamas programas ir internete pateikia statistiką. Visai kaip last.fm tarnyba tik orientuota į programas, o ne į muziką. 

 

3) Osalt

osalt

Tiesiog pasirenkate brangią programą ir randate atviro kodo alternatyvas. Galima rasti tiesioginius programų palyginimus. Štai minėtajam Audocad`ui randamos net 3 nemokamos alternatyvos.

 

4) Alternativeto

altternativeto

Pasirenkate platformą, pasirenkate kategoriją ir renkatės iš krūvos programų. Svetainė gana detali, web 2-nuliška, bei turi Digg išpopuliarintą balsavimo sistemą.

2 komentarai
  • paulius
    Parašyta: 17:10h, lapkričio 19 Atsakyti

    Na kas susiją su windows’ais tai studentams yra galimybė gauti windows ir office visiškai nemokamai. Tereikia užpildyti prašymą. :)

  • re`animated
    Parašyta: 17:12h, lapkričio 19 Atsakyti

    @paulius: Na čia labiau orientavausi į programas, o ne OS. Beje pats naudoju Windows 7, kurią atsisiunčiau iš microsoft puslapio, bei naudoju legalų beta versijos kodą, kuris galioja iki kitų metų pavasario. Taigi niekas prie manęs prisikabint negali :)

Komentuoti