Rašome žinutes nepriklausomai nuo įrenginio

Vienas gražus Apple ekosistemos pranašumų lyginant prieš Android’ą yra iMessages tarnyba. Pirmiausia, tai jei kitas vartotojas, kuriam siunčiama žinutė irgi turi šią programėlę, tai jam siunčiama žinutė ne operatoriaus tinklais, o internetu ir tai įgalina labiau turtingesnes žinutes (galima prisegti audio, video, nuotraukas, pateikiamos nemokamos ataskaitos apie žinutės pristatymą). Tačiau jei gavėjas nėra iDevice’o savininkas arba jei jūs tuo metu esate be mobilaus interneto – tai pranešimas keliauja kaip įprastinis, visiems prieinamas SMS pranešimas. Tai yra pagrindinis šios tarnybos privalumas lyginant su kitais, šiuo metu populiariais messengeriais, kurių dauguma įgalina bendravimą tik gavėjui turint tą pačią programėlę, kaip ir jūs. Jei iMessages apsiribotų tik šiuo aspektu, tai dar nebūtų tokia jau išskirtinė ir neturėtų killer app statuso.

Tačiau tikrasis iMessages potencialas buvo atskleistas su operacinės sistemos Yosemite pristatymu – ir tai yra sinchronizacija. Jei ant stalo turite Mac kompiuterį, kuriame sukasi Mac OS X operacinė sistema, tai nuo šiol galėsite matyti gautas žinutes į savo iPhone tiesiog savo kompiuterio ekrane. Ir ne tik matyti, bet ir jas atrašyti, naudojantis fizine kompiuterio klaviatūra, kas žinoma yra nepalyginamai patogiau ir greičiau, užuot tapšnojant telefono ekraną. Tikiu, kad neilgai trukus Google turėtų pristatyti panašų funkcionalumą ir savo pranešimų tarnyboje Hangouts. Visos sąlygos tam tinkamos ir vartotojai to tikrai laukia, belieka tik įgyvendinti ir panaikinti šį kompanijos Apple pranašumą. Tačiau kol kas, viskas ką mes galime – tai paieškoti alternatyvų, kurios sugebėtų atlikti kažką panašaus.

Kartas nuo karto randu vieną ar kitą programėlę, kuri savo funkcionalumu per spjauna bet kurią kitą. Paskutiniai tokie didūs radiniai buvo puikiai žinoma ir savo vardą jau spėjusi užsitikrinti automatizavimo programėlė Tasker, bei root’intiems telefonams skirtas Lucky Patcher, leidžiantis aktyvinti programų pilnas versijas, pašalinti licenzijų prašymus, bei reklamas. Ir šias programas naudoju like a hell kiekvieną dieną ir vis džiaugiuosi jų naudingumu ir išmanumu. O štai šiandieną turiu dar vieną naują atradimą, kuriuo su mielu noru pasidalinsiu ir su jumis. Iš esmės tai pilnavertis iMessages atitikmuo Android’ui.

Jau gan senokai savo android telefone buvau susiinstaliavęs MightyText programėlę, kuri įgalina žinučių nukreipimą į kompiuterį. Tačiau, kaip bebūtų, iš pirmo požiūrio labai naudinga programa turėjo ir ryškių trūkumų: labiausiai erzindavo tai, kad žinutės iškarpomos į trumpesnius segmentus. Rodos standartinė 160 simbolių ilgio žinutė čia pavirsta į 3-4 trumpesnes, paliekant kiekvienoje žinutėje po 6-8 žodžius ir kurie net ir būna nutraukiami vidurį žodžio. Nelabai malonu, bei patogu skaityti. Antras didis minusas buvo tame, kad programėlė turi tik Android apps’ą. Tai nėra tokia jau didelė problema, nes iš esmės iš bet kur kitur galima aplankyti web klientą, tačiau žinoma jis nėra toks sklandus naudoti, kaip kad būtų programėlė ir taipogi negaunami pranešimai apie gautą sms, pakol neaplankomas pats puslapis. Tad iš esmės naudoti MightyText  iš savo iPad’o tekdavo nebent tuo atveju, kai guli lovoje ir išgirsti jog gavai žinutę į ant stalo padėtą telefoną ir tingisi keltis.  Pasileidi bookmarksą ir tuoj pat matai žinutę prieš akis. Spręsti šiems dviems minusams pradėjau ieškoti alternatyvų ir pagaliau radau – mysms.

Pirmiausia, tai ši programėlė turi Android, iOS, WindowsPhone, Windows8, Mac OS programėles, Chrome įskiepį, bei web klientą. Iš esmės be ten kokio Blackberry, šia tarnyba galima naudotis visur. Antra, programa visiškai nemokama ir vadovaujasi freemium principu: viskas nemokamai ir jokių apribojimų ir tiesiog kartas nuo karto pristatomos papildomos, gyvenimą maloninančios premium funkcijos už kurias jau reikia susimokėti, tačiau be kurių vartotojai gali pilnai naudotis programa ir nematyti jokio vargo. Jokių apribojimų nemokiems naudotojams nėra ir mokamos funkcijos nėra kišamos per prievartą. Kitaip tariant jokių apribojimų žinučių kiekiui, ilgiui, kontaktų kiekiui ir pan.

Toliau, turint programėlę iOS sistemoje, reiškia, kad aš galiu ne tik skaityti ar atrašyti žinutes iš savo iPad’o, bet ir gauti pranešimus apie naujus sms, net jei mobiliojo telefono neturėčiau šalia. Žinutės sinchronizuojasi puikiai ir perskaičius žinutę, pranešimai apie neperskaitytas žinutes pasišalina visuose kituose įrenginiuose. Jokių „atrašiau žinutę per kompą, bet telefonas vis vien žybsi, lyg gautas naujas sms’as“.

Taipogi, visos žinutės yra saugomos debesyse, tai reiškia, kad jos yra nepriklausomos nuo aparato ir net jei jį prarasite – žinutės niekur neprapuls ir visos jos suplauks į naują telefoną, vos tik prisijungsite su juo prie šios programos. Viena iš premium funkcijų įgalina šias žinutes išsaugoti Dropbox, Google Drive ir panašiose tarnybose.

Ir galiausiai, kaip kad ir iMessages, mysms įgalina žinučių siuntimą kitiems programėlės naudojams naudojantis ne mobiliojo operatorio tinklais, o tiesiog internetu, tokiu būdu jūsų žinutėms suteikiant mms funkcionalumą. Taigi, iš esmės išsprendžiamos visos MightyText bėdos ir man asmeniškai tampa ko gero viena geriausių alternatyvų. Žinoma, tokios visos tarnybos būtų praktiškai nužudytos, jei Google’as pristatytų mano minėtą Hangouts atnaujinimą.

Pakalbėjom apie pliusus, o ar ar yra kokių nors minusų? Esminis ir pradžioje tikrai mane suerzinęs minusas yra tai, kad ne taip, kaip MightyText atveju, kur suinstaliuoji programėlę, kuri tiesiog tyliai tūno tavo telefone ir atlieka visą darbą, mysms atveju būtina naudoti jų sms programėlę. Reiškia negalėsite naudoti Hangouts’ų, EvolveSMS, GOSMS ar kitų programų ir tuo pat metu sinchronizuotis. Būtų awful, nes mėgstu naudotis savo pasirinkimu, o ne būti priverstas naudotis kas kišama, tačiau visgi ir jų programėlė nėra tokia jau bloga. Nors man ir pritrūko kai kurių nustatymų, kaip kad rašomo teksto šrifto dydžio, tačiau apps’as turi pakankamai normalų dizainą, bei leidžia rinktis iš keleto skirtingų stilių, pop-up’us, notification nustatymus, įskaitant ir LED, blokavimo galimybę ir pan. Realiai pagrindiniai dalykai ko reikia – yra. Galima pereiti, priprasti naudotis ir nors galbūt šio bei to pasigesite iš savo mėgiamos programos, tačiau gausite visus šiuos sinchronizavimo privalumus.

Antrasis minusas: dėl iOS sistemos apribojimų, nėra sms support’o ant iPhone telefonų. Jų pagalba galima tik siuntinėti žinutes kitiems mysms programėlės naudotojams. Bet kadangi iPhone telefono dėl tų pačių apribojimų turėti neketinu – tai vargu ar kada šis minusas bus išvis man aktualus.

Taigi, nuo šiol sėdint prie PC, savo telefono nebekilnoju išvis ir žinutes super efektyviai ir patogiai atrašinėju tiesiog kompiuterio pagalba. Siūlau tą patį pabandyti ir jums ;)

Programėlės internetinis puslapis

2 komentarai
 • Pasisiauses
  Parašyta: 20:15h, liepos 07 Atsakyti

  Mažas pataisymas.
  iMessage žinutes rašyti iš kompiuterio galima jau senokai. Jau gal kokie 2-3 metai.
  Naujiena yra ta, kad dabar į kompiuterį ateis ne tik iMessage, bet ir SMS iš telefono. O taip pat bus galima ir skambinti tiesiai iš kompiuterio.

  • re`animated
   Parašyta: 23:03h, liepos 07 Atsakyti

   Na gal ne itin aiškiai parašiau, nes būtent apie SMS ir turėjau omeny. Taip, kaip ir hangouts’us galima irgi iš kompiuterio rašyt, bet sms’ų po kolkas – ne

Komentuoti