Muzikinis žaidimas “The Countdown”

74894396

Taigi, nusišypsojo bent vieną kartą man sėkmė ir patekau į velniškai gerą vietą – “The Countdown” muzikines varžybas. Tai kas mėnesį vykstantis muzikinis žaidimas, kuriame dalyvauja 50 skirtingų pasaulio šalių, kurių kiekvienai atstovauja tik vienas žmogus.

Kad patektum į žaidimą, turi parašyti prašymą vienam iš organizatorių, arba tave patį gali susirasti per last.fm muzikinę bendruomenę. Į konkursą kviečiami labai daug muzikos klausantys žmonės, kurie nėra apsiriboję muzikiniais stiliais.

Tuo metu buvo surengta nauja šalių priėmimo į žaidimą banga ir Lietuva buvo sąraše (tarp kitko, pasiknaisiojęs forume radau, kad Lietuva jau yra dalyvausi šiame žaidime, bet po 2007 lapkričio ėmė ir prapuolė. Mum tada atstovavo mergaičiukė :sun: Taigi organizatorius pradėjo Lietuvą atstovaujančio žmogaus paieškas ir taip jam pasitaikiau aš!

Taip, aš atstovauju Lietuvai!

The Countdown – tai tarptautinis, internetu vykstantis žaidimas, skirtas platinti, bei vertinti karščiausiai, bei naujausiai muzikai iš viso pasaulio. Tai tarsi mažos Jungtinės Tautos, kuriose vieną šalį atstovauja tik vienas jos atstovas. Visas šis reikalas tupi po the-countdown.webs.com adresu (svetainė gan neišvaizdi, bet nespręskit apie konkursą pagal svetainę)

Kiekvieną mėnesį žaidėjai pasiūlo vieną savo šalies atlikėjo daina. Daina gali būti tiek gimtąja, tiek anglų kalbomis, tačiau būtinai atliekama tos šalies atlikėjo. Jokių sukčiavimų čia negali būti – yra visagalis Googlas, kuris viską išduos. Kad visas šis žaidimas būtų pakankamai šviežias, tai yra dar viena papildoma taisyklė – daina privalo būti ne senesnė, kaip 5 mėn.

Taigi, kiekvieną mėnesį iki nustatytos datos visi žaidėjai atsiunčia dainas. Tiesa, vienu metu gali dalyvauti tik 24 šalys, tad reikia paskubėti. Šios dainos patalpinamos svetainėje ir visos 50 šalių gali pradėti balsuoti. Kiekvienas žaidėjas skiria 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, bei 1 įvertinimus už jam patikusias dainas. Tada po balsavimo pradžios visi šie balsai susumuojami ir išrenkama daina nugalėtoja. Viskas. Tą mėnesį tos šalies atstovas gali mėgautis laurais. Čia nėra kažkokių piniginių prizų, ar daiktų. Visa tai vyksta iš idėjos.

Žaidimas vyksta jau nuo 2007 sausio. Taigi šiemet sukako jau trys metukai :) Per šį laiką Lietuva sugebėjo užkopti tik į 17 vietą. Beje du kart. Tai pavyko padaryti su dainomis Rūta Ščiogolevaitė – Ženk artyn, bei Golden Parazyth – Lapė. Kaip savo pirmąją dainą siunčiau Jurga – Living Like You Said. Nežinau ar tai tikrai geras pasirinkimas, bet manau per 5 paskutinius mėnesius be Jurgos daugiau nieko geresnio negirdėjau. Kaip sekėsi šiai dainai sužinosim jau visai netrukus.

Visas šis konkursas labai primena Euroviziją. Tik yra vienas esminis skirtumas: tai nėra pop dainos konkursas. Čia gali dalyvauti bet kokio stiliaus daina. Tačiau dalyviai stengiasi atsiųsti tokias dainas, kad patiktų ir kitų šalių atstovam, tad savaime išeina, kad didžioji dalis dainų popsovos.

Kiek jau teko susipažinti su visu šiuo reikalu, supratau, kad bendruomenė tikrai labai šilta, vieninga, bei maloni. Užmačiau, kad planuojami net meet`ai! Įsivaizduokite meet`ą su 50 žmonių iš viso pasaulio… Cool…

Taigi, kaip man seksis pastoviai aprašinėsiu Urban Muzikos Virtuvės bloge. Galbūt norite prisijungti? Pasiūlykite savo dainą! Jei su jumis pritarsiu – galėsime sudalyvauti konkurse kartu!

Taigi, laukiu patarimų vasario mėnesio konkursui iki sausio 14 dienos.

Sėkmės, bei ačiū už dėmesį :labas:

 

Praeito mėnesio daina nugalėtoja (USA)

Komentarų nėra

Komentuoti