Microsoft Surface 2.0

5327763269_c75711d68a_z

Kasmet CES’as (Consumer Electronics Show) sugeba nustebinti. Kadangi esu žmogus, mėgstantis naujoves, ypač technologijų srityje, tai geresnio renginio pavarvinti akims ir praplėsti akiračiui apie ateities technologijas, surasti ko gero nepavyktų.

Pamenate, dar 2007-aisiais Microsoft’as pristatė savo stalą, kuris turėjo šaunių animacijų, sinchronizuojasi su kameromis, telefonais ir pan. Deja pirmasis prototipas buvo brangus, o ir pritaikymo galimybės buvo gana menkos. Ir štai, šiais metais pristatomas jau antrasis Surface leidimas.

Kas gi naujo?

Smegenėlėse tupi daugiabranduoliai AMD gaminami CPU ir GPU, kuriuos išnaudoja speciali Windows 7 versija.
Visą techninę įranką surankioja MS partneris – Samsung.
Naujasis “paviršius” yra vos 4 cm storumo ir dėl tokio plonumo, prietaisą galimą kuo puikiausiai naudoti ir pasukus šonu – t.y. pakabinus ant sienos ar pan.
Viršutinė dalis turi didžiausią liečiamą (gorilla) ekraną, koks buvo pagamintas LCD technologijai.
Jautrūs pikseliai, kurie sugeba nuskenuoti ekrano paviršių. “Matantys pikseliai” atrodo išties įdomiai, tik kolkas nematau jų panaudojimo galimybių.
Visiškas valdymas prisilietimu. Windows 7 galimybės, bei specialios Surface programos pritaiko prietaisą pilnam jo valymui be jokių išorinių valdymo įrenginių.

Padidintas funkcionalumas, bei kaina, kuri turėtų būti mažesnė, nei pirmojo surface’o, ko gero bus rodiklis, kad ši koncepcija bus pritaikyta prabangesnėse viešosiose vietose, kaip antai naktiniai klubai, valstybės institucijos ar bankai. Žinoma mūsuose tokio pritaikymo nesulauksim, tačiau reikia pripažinti, kad ši technologija atrodo išties eyecandy ir kad pagrindinėm informacijos pateikimo funkcijoms atlikti – puikiai tinkama. MS turi net ir pirmąjį oficialų klientą – Royal Bank of Canada, kuris pasirašė sutartį ir savo klientų aptarnavimo sferoje žada pritaikyti šią naująją platformą dar šiais metais. Tiesą sakant būtent bankuose aš ją labiausiai ir įsivaizduoju.

Nors šis “paviršius” dar visai jaunas ir jam reikia nukeliauti tikrai nemažą kelią, tačiau šiuo atveju galiu pagirti Microsoft’ą už inovacijas kurti naują platformą. Nieko panašaus iki šiolei neturėjome ir štai su pirmaisiais modeliais prekyboje pradės rastis konkurentai. Na o konkurencija savaime pati skatina tobulėjimą. Pagyvensim ir pažiūrėsim, kaip MS seksis prastumti šį produktą ir ko iš jo bus galima tikėtis per artimiausius 5 metus.

Komentarų nėra

Komentuoti