Microsoft Security Essentials

90_full_morroupdate2.png

Taigi, jau galima parsisiųsti naujos, visiškai nemokamos Microsoft`o antivirusinės betą versiją, skirtą Windows 7, Vista ir XP (tik su SP3) sistemoms. Ši programėlė, kodiniu pavadinimu “Morro”, pakeis Windows Live OneCare, kurios vystymas bus nutrauktas jau šio mėnesio gale.

Taigi trumpai susipažinkime su programa:

Programa daro tai, ką turi daryti kiekviena įprasta antivirusinė: automatiškai siunčia virusų aprašymus; suteikia real-time apsaugą, kuri skanuoja jūsų parsisiuntimus ir ieško įtartinų programų kol jūs dirbate; bei vykdo suplanuotus sistemos skanavimus, jums patogiu laiku (tarkim sekmadienį 7 valandą ryto).

51179_microsoft_security_img

Tai tiesiog tikrai nebloga, greitai veikianti, bei išties paprastai naudojama programa, kurios pagalba galėsite būti apsaugoti nuo populiariausių virusų tipų: malware, spyware, rootkits, bei trojans. Kol kas “Morro” bus pasiekiama tik iš Microsoft`o parsisiuntimų puslapio, bet galbūt vėliau ją išvysime ir operacinės sistemos standartinių programų pakete.

Galbūt programa niekuo ypatingai ir nepasižymi ir stovi lygiagrečiai su kitomis antivirusinėmis programomis, tačiau pasižymi vienu pagrindiniu skirtumu: ji visiškai nemokama. Taip yra keletas tikrai neprastų nemokamų antivirusinių: AVG ir Panda Security, tačiau nei vienai iš šių programų nepavyko pasiekti tokio populiarumo, kaip tikėtasi. Taigi “Morro” planuoja jas visas perspjauti ir tapti populiariausia nemokama antivirusine.

Ar žmonės pasitikės Microsoft`u ir atiduos savo kompiuterių saugumą šiai programai į rankas? Įmanoma, bet aš abejočiau. Anyway, kaip bus – pamatysime ateityje.

 

via pcworld.com

Komentarų nėra

Komentuoti