Mano background’as #5

deskt

Na kaip jau buvau minėjęs – nesu didelis blogerių akcijų gerbėjas ir ketinau daugiau tokiose nedalyvauti, tačiau konkrečiai ši, Insider’io sugalvota akcija labai susikirto su mano planuojamu rašyti straipsniu. Tad prie progos galima nušauti net 2 zuikius :j

Ale turiu pas save bloge tokią, kaip ir rubriką, kurioje kartas nuo karto pademonstruoju, kaip “naglai”, bet patogiai atrodo mano darbalaukis, bet vėliau suvokiau, kad iš to rodymo nieko gero, kai jūs patys nemokate tokių pasidaryti (na bent jau dauguma iš jūsų).

Taigi trumpa instrukcija, kaip nuknisti vieną ar kitą elementą iš mano ekrano.

Rainmeter – tai darbalaukio prisitaikymo (modifikavimo) programa, kurios pagalba galite prisidėti daug papildomų valdiklių ir taip žymiai labiau praplėsti matomos informacijos kiekį, bei darbalaukio funkcionalumą. Kalbu apie tokius dalykėlius, kaip procesoriaus temperatūros rodiklis, orų prognozė, ar greita prieiga prie programų ar katalogų. Ši programa turi nemažą vartotojų bendruomenę, kuri yra prikūrusi visą galybę skirtingų dizainų. Skeptikai iškart puls aiškint, kad tokie “akis džiuginantys dziundziuliukai” labai stabdo kompą ir dėlto jų tikrai niekam nerekomenduotų naudot. Galiu jus nuraminti, šiuo metu mano Rainmeter programa valgo vos  9.7MB atminties, kai tuo tarpu tas pats Skype – 66. Turint 3-4 ar daugiau RAM’ų tai tampa visiškai nusispjaut.

Taigi, pirmas step’as, kurį jum reikėtų įgyvendinti – tai parsisiūsti tą Rainmeter’į, kuris yra visiškai nemokamas, bei jį suinstallint. Pirmą kartą pasileidus programą atsiras daug daug visko ant ekrano – tai yra numatytoji tema (Pav. 1)

enigma26Pav. 1

Kadangi mum jos kaip ir nereikia, tai spaudžiam dešiniu klavišu ant kiekvieno jums nereikalingo įtaiso (kas čia žino, galbūt kai kam patiks ir pats pradinis variantas)  ir pasirenkame Close skin (Pav. 2)

closePav. 2

Na o tolimesniam ekrano prisitaikymui belieka susirasti įtaisėlius internete ir juos parsiuntus, įdiegti į programą, ko pasekoje jie atsiras ant ekrano kiekvieną karą įjungus kompiuterį. Paieškoms aš naudoju desktop modifikuotuojų svetainę customize.org kur rasite begalės nuotraukyčių, kaip atrodo kitų moderių ekranai ir galbūt surasite vieną kitą variantą, kuris bus prie širdies ir jums.

Na o kadangi žadėjau papasakoti, kaip pasidaryti tokį desktop’ą, kaip maniškis, tai patalpinu visą archyvą, su visai valdikliais, kuriuos naudoju ir išarchyvavę, patalpinkite į My Documents\Rainmeter\Skins katalogą ir paleiskite Rainmeter’į iš naujo. Viskas turėtų atsirasti ant ekrano ir tada belieka jums išsitmapyt ir susideliot pagal save.

Visi prietaisai yra pilnai koreaguojami, bet tam riekia bent šiokio tokio supratimo apie kodavimą. Galima keisti ne tik įtaisų dydį, spalvas, bet net ir funkcijas, kaip antai rss srautas. Redagavimo režimą pasieksite pasirinkę edit skin iš to paties įtaiso kontekstinio meniu (pav. 2)

 

Taigi, o grįžtant prie Insiderio akcijos, jis prašė pateikti ir penkias labiausiai naudojamas programas. Kadangi ant darbalaukio jų nesimato, išvardinsiu tiesiog paprastai:

image

Pav. 3

Iš kairės į dešinę:

Live Writer – straipsnių čia, bei muzikosvirtuvei rašymas

AIMP3 – neatsiejama kasdienybės dalis, nes be muzikos – nei dienos!

MPC HD – anime, bei serialų ar filmų peržiūros. Nenaudoju populiariojo VLC, dėlto, kad MPC turi daug labiau pritaikytus kodekus anime peržiūrai.

Songbird – mano asmeninis muzikos archyvas. Jei su AIMP’u aš muzikos tik klausau, tai šitas įrankis yra visos dirbtuvės. Čia perklausoma, rūšiuojama, tvarkoma mano muzika, ieškomi dublikatai, bei  albumų viršeliai, sužinoma apie naujus atlikėjus, jų biografijos ir kita.

Safari praleidžiam (naudoju tik tada, kai reikia staigiai atidaryti kokį tinklapį, o Chrome’as su milijonu kortelių)

Na ir Chrome (tiesą sakant man senoji 3D ikona patiko daug labiau) – mano nuolatos kartojama frazė: Google’as šūdo nedaro :j

 

PYES: Įdomus faktas: prieš 2 mėnesius kelta ekrano nuotrauka buvo identiška išdėstymu, bei prietaisiukais, tik temperatūros gadget’as rodė ne +17, o –15 :j

 

Na ir pabaigai, keletas pavyzdžių, ką galima nuveikti Rainmeterio pagalba. Skant, išlaisvinkit savo vaizduotę.

Bamboo_Suite_for_Rainmeter_by_Fezz_ii

Dark_Rainmeter_2befine_design_by_2befine

gaia10_rainmeter_by_reb70-d2yn3vb

Horde_for_Rainmeter_by_crucafix

Rainmeter_Skin__Power_Clock_by_darthvegan

Rainmeter_by_aTastyAsian

5 komentarai
 • V.
  Parašyta: 13:52h, balandžio 23 Atsakyti

  Oho kaip mandrai x)

 • Paviešink savo darbalaukį | Tomo Morkūno blogas - Insaider.lt
  Parašyta: 14:11h, balandžio 23 Atsakyti

  […] Reanimated […]

 • bbzn
  Parašyta: 20:23h, balandžio 23 Atsakyti

  gražu, tik mažiau nosį reikia riesti.

 • re`animated
  Parašyta: 20:30h, balandžio 23 Atsakyti

  @bbzn: Tai ir neriečiu :j Čia tik juokas, dėlto žodis naglai ir buvo kabutėse :j Kažkam tokie pribumbasai patinka, kitiems atrodo per daug nugrūsta ir negražu, bei sudėtinga. Skonio reikalas grynai

 • Marija
  Parašyta: 23:33h, gegužės 01 Atsakyti

  Dievinu tokius dalykėlius ;)

Komentuoti