LikeViD: Išradingojo 9-mečio kartoninis versliukas

Internetas nuostabus tuom, kad geri dalykai čia plinta akimirksniu. Vieną vakarą patalpinęs savo nufilmuotą klipuką į internetus, ryte atsikėlęs gali pamatyti, kad jis patapo masiniu hit’u. Ypač man patinka, kai taip paplinta įkvepiančios gerumo istorijos.

Taigi, kai 9-metis vaikis Caine’as vieną vasarą pradėjo žaisti su tėvo įmonės kartoninėmis dėžėmis ir statė savo nuosavus žaidimo aparatus, atrodė, kad viskas tuoj greitai pasibaigs ir vaikiukas greit susiras kitą žaidimų objektą ir tai liks nebent kaip smagi istorija šeimos viduje. Tačiau šis atkaklus vaikis ne tik, kad darbavosi iš peties, tačiau ir naudojo savo išradingumą ir fantaziją (kaip smagu matyti, kaip vaikam tai lengva, natūralu ir kur gi mes visą tai nukišam ir kodėl?). Jis sukonstravo ne vieną žaidimų aparatą, prizus, kasą ir net bilietų sistemą su skirtingais planais, bei bilietų tikrinimu! Tik deja tėvo įmonė (panaudotos automobilių dalys) nebuvo itin lankoma ir niekas Caine’o žaidimais nesusidomėjo.
Vieną dieną filmų kūrėjas Nirvan’as sustojo prie šios pardotuvėlės, ieškodamas durų rankenėlės savo automobiliui, kai netikėtai pastebėjo sumanią vaikio įdėją. Tai buvo pirmasis Caine’o klientas ir nenuostabu, kad vaikis labai džiaugėsi tuom. O štai filmų kūrėjas buvo sužavėtas tuom ką ir kaip gudriai sukonstravo šis 9-metis, tad atsiklausė tėvo leidimo ir nusprendė nufilmuoti trumpą filmuką. Gavęs leidimą jis sugalvojo surengti netikėtą flashmob’ą prie Caine’o žaidimo aparatų, sukūrė tam facebook’o grupė ir agitavo susirinkti kuo daugiau žmonių. Pareklamino draugam, netikėtai ši idėja pateko į Reddit’ą ir tapo virusine, bei pasklido po visą pasaulį. Žmonės iš visos Amerikos ar net Europos palaikė šią įdėją ir gailėjosi, kad negalės atvykti užtat agitavo kitus, kurie galėtų tai padaryti.

Ir štai turime klipuką, kuriame užfiksuota jaunojo Caine’o reakcija į šią netikėtą staigmeną, kurią suorganizavo režisierius ir apie kurią 9-metis nieko nežinojo.

Šis klipas vos per vieną dieną susilaukė didelio populiarumo. Jį vimeo ir youtube sistemoje peržiūrėjo jau daugiau nei pusantro milijono žiūrovų. Niekas nesitikėjo tokios sėkmės. Tad kilniaširdis operatorius ir filmo kūrėjas atidarė specialų fondą, kuriame prašoma paaukoti po vieną ar kitą dolerį šio vaikio studijoms. „Įsivaizduokit ką šis vaikis sukonstruos, kai turės inžinieriaus diplomą“ – sako jis. Šiuo metu, kai rašau šį straispnį, jau buvo paaukota daugiau, nei 65 000$. Tikslas surinkti 100 tūkstančių, kurių užtektų visiems 4 studijų metams apmokėti.

Neįtikėtai miela, paprasta ir įkvepianti istorija. Taip, tai tik paprastos sukarpytos ir lipnia juosta suklijuotos dėžutės, tačiau visiems jo amžiaus vaikams rūpi saldumynai, išdaigos ir žaidimai, o šis mažasis vyrukas genialiai išradingai sukūrė savo versliuką. Ir kai pagalvoji jis padarė daugiau, nei kad aš esu kada padaręs. Na taip, panašaus amžiaus aš irgi sukau petardų, žvejybos reikmenų, bei obuolių versliukus, bet nei vienas iš jų neatnešė tokio income’o ;j  Stebėtina ir belieka žavėtis ir didžiuotis tokiu vaikiuku =>

Dienos pabaigoje, kai flashmob’as išsiskirstė, Caine’as priėjo prie savo tėvuko ir pasakė: „Dad, this is the best day of my whole life.“

2 komentarai
 • siurblaz
  Parašyta: 20:17h, balandžio 15 Atsakyti

  Gal skaitau užteks čia kurti visokius tinklapius ir laikas grįžti į šiaulius elektronikos mokytis??
  :D
  =D

  • re`animated
   Parašyta: 20:32h, balandžio 15 Atsakyti

   Mantai, tinklapis dar buvo way anksčiau, nei elektronika Šiauliuose :j Be to, man Vilniuj per daug gerai, kad išvis kada norėčiau sugrįžt į Šiaulius :)

Komentuoti