Kaip ištrinti sistemos programas ant Android?

android-system-apps-entfernen

Ne paslaptis, kad internetinių svetainių savininkai apie jus, lankytojus, matome gan nemažai informacijos. Nesijaudinkit, niekas čia jokių privatumų nepažeidinėja ir jūsų tapatybių ar gyvenamųjų vietų nenustatinėja. Web adminstratoriai mato tokią informaciją, kaip kokią naršyklę jūs naudojate, kokios rezoliucijos jūsų monitoriaus ekranas, kuriuos straipsnius daugiausiai skaitote ar iš kur ateinate. Būtent taip, šiandien prisijungęs, netikėtai nustebau, pamatęs, jog lygiai prieš savaitę, vienai dienai buvo įvykęs lankytojų sprogimas ir vienas iš seniau mano rašytų straipsnių susilaukė netikėtai daug peržiūrų. Panagrinėjus situaciją supratau kame šaknys: pasirodo prieš prasidedant rugsėjui, labai daug žmonių pasidarė aktualus klausimas, kokius daiktus reikėtų pasiimti vykstant studijuoti. Ir taip jie atklysdavo į mano prieš porą metų rašytą straipsnelį Kraunamės daiktus studentavimui.

Be visos šios informacijos, puslapio savininkai dar gali matyti ir tai, pagal kokius paieškos raktažodžius buvo atklydę lankytojai. Kitaip tariant – ką rašėtė Googlėje, ko ieškojote, kai patekote pas mane. Kartais mėgstu parašysi straipsniu būtent tomis temomis. Taigi, pastebėjau, kad nemaža dalis žmonių užduota būtent šio straipsnio pavadinime nurodytą klausimą: Kaip ištrinti sistemos programas ant Android?

Ir ištikrųjų, kaip gi? Norėdamas nenuvilti jūsų lūkeščių, galiu nesunkiai atsakyti šį klausimą.

Pirmiausia tai suprantama, kodėl jūs greičiausiai norite šias programas ištrinti: įvairių gamintojų telefonai, tokie, kaip HTC, Samsung, LG ir kiti atkeliauja iš gamyklų su prirašyta krūva standartinių programėlių. Vienos, tokios kaip laikmatis ar notes’ai galbūt ištiesų naudingos, kitos skirtos pademonstruoti telefono sugebėjimus (tą labai mėgsta Samsung), na o dalis, tiesiog reklaminiais tikslais (bandomosios navigacijos programų versijos, žaidimai ir pan). Dažniausiai tokios programėlės yra šlamštas ir jų naudoti vis vien neketinate ir jos tik užima vietą jūsų programų lange, bei telefono atmintyje ir žinoma galimybė ištrinti šias programėles jums nepalikta ir su tuo tenka taikstytis, net jei ir nepatinka.

Ištikrųjų, Android sistemoje yra įdiegta galimybė šias sistemines programas ne tai, kad visai ištrinti, o tiesiog atjungti, o jei kas blogai ar visgi prireiktų – įjungti atgal. Ir tai padaryti išiktrųjų labai paprasta, jums tereikia:

Screenshot_2014-09-05-21-16-35

Screenshot_2014-09-05-21-17-23

1. Atsidarykite Nustatymus (Settings)
2. Susiraskite punktą Programos (Apps)
3. Atidarykite viršuje kategoriją Visi (All)
4. Susiraskite savo norimą sisteminę programą
5. Paspauskite mygtuką Neleisti (Disable)

Jums bus parodytas pranešimas, kad atjungus sisteminę programėlę, gali sutrikti kitų programų darbas ir sutikus su šiuo pranešimu, programėlė bus atjungta ir pašalinta iš jūsų programų sąrašo, lyg jos telefone ir nebūtų išvis.

Būkite atsargūs, nes kaip ten bebūtų ir dauguma programų, kaip kad pvz GTalks, kuris Lietuvoje yra be prasmis, pasišalina be problemų, tai neatsargiai pašalinus kitas, kaip pvz Contacts, jums nebepavyktų savo mobiliuoju telefonu paskambinti. Taigi, šalinkite tik tai, kas tikrai jums maišo ir ko tikrai nenaudojate.

Žinoma, tai nėra tikras pašalinimas ir programėlė vis dar yra jūsų telefone, tiesiog jos niekada nebematysite. Jei norėtumėte šią programėlę visai pašalinti, pvz norėdami gauti papildomos vietos telefone (nors tai ne itin padėtų, nes sisteminės programėlės užima ganėtinai ne daug vietos, tad ne kažin ką pešite), tai jums reikėtų arba a) persirašyti programinę įrangą į neoficialią (Custom ROM), kurioje visos šios programėlės jau yra pašalintos, na arba b) gauti root privilegijas, kitaip tariant nurootinti ir naudojant tokią programėlę, kaip Titanium Backup programėlę pašalinti nereikaliną šlamštą iš telefono. Bet kaip jums supratote, mano minėtas būdas yra papraščiausias ir tikrai efektyvus ir veiksmingas.

Kitokia situacija yra su programėlės, kurias jūs visgi žadate naudoti, bet kurių jums nereikia bendrame programų lange. Kaip pvz galima pateikti Acrobat Readerį – tiesiogiai pačios programos niekada neleidžiate ir tiesiog paleidinėjant .pdf failą, pasirenkate, kad jį atidarytųš su šia programėle. Tad kam teršti vietą programų lange su programa, kurios tiesiogine to žodžio prasme iš programų lango niekada nepaleidinėjate? Išjungti šios programėlės minėtu būtų negalite, tad lieka kitas būdas – ją tiesiog paslėpti. O, kad tai padaryti jums tiesiog reikia parsisiūsti kitą programų paleidimo programėlę, pvz Nova Launcher. Jos nustatytomose rasite galimybę paslėpti nepatinkančias programas.

Viskas, jūsų visos problemos dėl užkimšto ir chaotiškai netvarkingo programų lango baigtos ;)

1 komentaras
  • Olivia
    Parašyta: 16:34h, kovo 23 Atsakyti

    Ką daryti jai man neleidžia net sustabdyti?

Komentuoti