Julian Smith

 

19755_297240712674_55873777674_3516130_582798_n
Turim keletas internetinių fenomenų, kur praktiškai kiekvienas pažįstamas yra juos matęs ir dažnai sėdint su draugais cituojamos citatos iš jų klipukų. Tarp tokių būtų galima įvardinti smagiais kažkada buvusius nigahiga su savo “How to be” filmukų serija, mūsų lietuviškąją pažybą Tadą Vidmantą, su tokiais perlais, kaip “Ar verta būti studentu Lietuvoje”, ar “Ieškomi policijos”, na arba smagųjį Ray William Johnson, kuris du kart per savaitę pristato youtube viral’us.

Šiandien noriu pristayti dar vieną tokį fenomeną – Julian Smith.

Stereotipinis milžinišku kūrybiškumu, bei nerealia charizma pasižymintis žmogus, kuris begalo mėgaujasi gyvenimu, kuris jam buvo duotas. Bičas, kuris neturi tikro darbo, tačiau net tuo metu, kai jūs skaitote šį straipsnį, ko gero rašo, filmuoja ar kuria muziką sekančiam mini filmui :j Jo kūryba atreipė mano dėmesį lengvai, o pamatęs kokia tai asmenybė – susižavėjau dar labiau. Tokie žmogeliukai man atrodo begalo, bekrašto faini ir tokių noriu sutikti per gyvenimą ir aš!

Ko gero dauguma iš jūsų žinote tą mažą vaiką iš filmų, kuris siaubiakuose piešia keistus, bauginančius piešinius, kurie priverčia sunerimti mokytojus – toks buvo ir Julian’as.
Turėdamas kūrybiškus tėvus (mama knygų autorė, bei scenaristė, bei tėvas, kuris muzikuoja dvidešimt metų) jis tikrai nesiskundė kūrybiškumo trūkumu. Tačiau tikrai savęs nematė, kaip filmų kūrėjo, ar komiko, o dėl tėvo sėkmės siejo save su muzikiniu pasauliu. Štai dėlto dar nuo 7 metukų ėmė rašyti dainas, bei groti gitara, buvo ne vienoje grupėje ir sutaupęs pinigų iki 14 metų savo kambarį pavertė į mini įrašų studiją. Bet tik vėlyvoje paauglystėje suvokė, kaip jam patinka istorijų pasakojimas.

Su draugais Julian’as dažnai filmuodavo visokias nesąmonės, situacijas, bei šiaip pakvailiojimus su iš tėvų paskolinta kamera, tačiau vieną dieną jam šovė mintis, kad jis gali imti redaguoti, miksuoti nufilmuotus vaizdus kompiuteriu, kaip kad daro su savo muzikiniais įrašais. Tai buvo 2001-ieji metai ir tokia mintis buvo pakankamai originali. Būtent tuom ir pradėjo užsiiminėti su savo draugais. Susitikdavo savaitgaliais, prifilmuodavo video medžiagos, o tada viską parsinešdavo namo, kur redaguodavo, įrašydavo garso takelį ir tokiu būdu stengdavosi išgauti geriausia, ką tik sugeba. Kaip pats Julian’as sako: aš buvau nesužeidžiamas, manęs niekas negalėjo sustabdyti.

Po keleto metų tokio smagaus kūrybinio darbo vyrukas pabaigė mokyklą ir po ilgo ginčo su tėvais, bei protingų pašnekesių su jau studijuojančiais, nusprendė nestoti į filmavimo mokyklą, nes nematė reikalo leisti tiek daug laiko, bei pinigų veiklai, iš kurios jis jau ne vienerius metus uždirba visai neblogus pinigus (tik pagalvokit, 18-metis, kuris galėjo sau leisti nusipirkti profesionalų studijinį apšvietimą ar kietas video kameras neprašydamas iš tėvų nė skatiko).

Iki pat 20-ies vyrukas užsiiminėjo freelancing’u ir dirbdavo atsitiktinius darbus susijusius su filmavimo darbais, kaip kad antai vietinės bažnyčios filmo kūrimu, kas padėjo jam pasisemti daugybę patirties. Tačiau filmuodamas kitų žmonių istorijas jis nesijautė laimingas. Tad susitaupęs pakankamai pinigų, metė savo laisvai samdomo filmų kūrėjo statusą, bei prisižadėjo, kad su šiais pinigais išgyvens kiek įmanoma ilgiau. Nuvyko pas vaikystės draugą, su kuriuo filmuodavo vaikystės vaizdelius, tikėdamasis, kad taip sugrįš ankstesnis įkvėpimas. Na ir galų gale pradėjo kurti miniatiūras, kiekvieną savaitę jas patalpindamas į youtube’ą. Po 4 mėnesių jo klipukas 25 Things I Hate About Facebook tapo viral’u ir išplito po visą pasaulį. Jį kvietė į įvairias žinomas pokalbių laidas, o taipogi Julian’as gavo Youtube partnerystę ir ėmė gauti pinigus už savo keliamus klipukus. Darydamas tai kas jam arčiausia prie širdies jis ne tik, kad dabar jaučiasi laimingas, bet ir prasimušė, tapo žinomu, bei netgi rado sau žmoną ir praeitais metais susituokė!

Tokia šio šauniojo vyruko istorija, na o dabar susipažinkite su jo kūryba ir suprasite kodėl jis man šyyyytaip patinka.

Komentarų nėra

Komentuoti