Intel nori pakeisti naudotojų požiūrį į integruotą grafiką

Screen-Shot-2013-05-01-at-7.22.10-PM

Nustumiam į šoną atsinaujinusius gandus, kad Intel planuoja pirkti AMD ir pakalbėkim apie tai ką atneš šie metai.

Visai nesenai turėjome Sandy Bridge, po metų pasirodė Ivy Bridge, kurių vieną teko ir pačiam priglausti, na o štai 2013-ieji mums atneša architektūrą, pavadinimu Haswell. Kiekviena naujoji karta atneša tam tikrus tipinius pasikeitimus, kaip kad mažumėle padidinta sparta, sumažintos energijos sąnaudos, naujų technologinių standartų palaikymas, tačiau paskutiniaisiais metais, kai įprastam kompiuterio naudotojui tokie patobulinimai tampa beveik nepastebimi, daug dėmesio susilaukia būtent integruotų į šiuos procesorius grafikos posistemių tobulėjimas, kuris yra tikrai spartus. Reikia pripažinti, kad iki Sandy Bridge kartos integruoti GPU buvo visiškai  beviltiški ir žaisti ant jų galėjai tikėtis tik geriausiu atveju old schoolinius žaidimukus. Ir štai vos per kelis metus padaromas toks proveržis, kad štai tas pats Ivy Bridge su viduje esančia HD 4000 grafikos sistema jau įgalina high-end game’inimą. Taip, galbūt nevisada ant aukščiausios rezoliucijos ir tikrai jau, kad nevisada ant aukštų, ką jau kalbėti apie ultra nustatymus, tačiau užtektinai, kad bent jau galėtumei pasileisti ir žaisti naujus žaidimus. Tuom pasigirti tikrai negalėjome kad ir tais pačiais 2010-aisiais.

Taigi, su naująja Haswell karta ši pažanga bus tolygiai tęsiama tolyn. Įdomu? Tai jau taip…

Pernai metų Ivy Bridge procesoriai buvo poruojami su trijų rūšių grafikos posistemiais: geriausiai pasirodančiu HD 4000, kuris ir buvo mainstream’as, silpnesniu HD 2500 ir HD graphics, kuris pasižymi tokiais pat duomenimis, kaip HD 2500, tiesiog su pašalinta QuickSync video encodinimo ir kitomis keliomis smulkiomis galimybėmis.

Naujoji šiemetinė architektūra, kuri krątosi pavadinimo HD Graphics ir persivadina į lietuviškai smagų pavadinimą – Iris, šį pasirinkimą praplės jau iki penkių lygių. Tai daroma tam, kad būtų padengiami visų įtaisų, energijos sąnaudų ir kainų variantai. Bent jau taip aiškina patys Intel. Žinoma, gerai, kai yra iš ko rinktis, tačiau tai automatiškai atneš sumaišties rinkoje nes vartotojams bus sunkiau suprasti kam, kuris procesorius yra skirtas.

Labiausiai iš šių penkių variantų mano dėmesį patraukia konkrečiai 2 integruoti GPU. Iris Graphics 5100, kuris turėtų būti gan puikus kainos/kokybės atžvilgiu ir kuris 3Dmark11 testuose rodo 2x pagreitėjimą lyginant su praeitų metų HD 4000. Beveik nė neabejoju, kad šis procesorius bus labai populiarus tarp 13-15 colių ultrabook’ų. Na ir Iris 5200, kuris pasieks ne tik portatyvinius įrenginius, kaip ultrabook’ai, notebook’ai ar planšetai, tačiau atkeliaus ir į stalinius kompiuterius, aukščiausių kainų kategorijos procesoriuose. Už tai teks atitinkamai susimokėti, tačiau už tuos pinigus rodomas net 3x 3DMark11 rezultatų padidėjimas. Įspūdinga, negalvojat? Žinoma, tai tik sintetiniai testai ir realiose sąlygose, žaidžiant žaidimus realaus pagreitėjimo 3 kartus tikrai nebus, tačiau tai vis vien pastato šiuos integruotus procesorius į tą patį ringą ne tik, kad su žemesnės klasės dedikuotomis vaizdo plokštėmis, tačiau net ir pradedama lysti į vidutinės klasės posistemių daržą.

Screen-Shot-2013-05-01-at-5.43.27-PM

Ką tai reiškia kompiuterių naudotojams? Visų pirma, nešiojamų prietaisų gamintojams nebereikės vargintis įtaisant atskiras vaizdo plokštes, ko pasekoje, taupoma taip vertinama vieta, kuri gali būti išnaudota plonesnių kompiuterių gamybai arba extra vietą išnaudoti talpesnių baterijų montavimui. Kas liečia geiminimą… Su savo Intel HD4000 aš galiu pasileisti Skyrim medium režimu ar tą patį Diablo 3 ant high end nustatymų ir žaisti pakankamu fps’u, kad lag’as plika akimi jau nebebūna matomas. Šios naujosios grafikos siūlo bent 2 kartus didesnį našumą…

Artėjame prie tos ribos, kai integruota grafika ištobulės iki tokio lygio, kad pilnai tenkins eilinio vartotojo poreikius ir šiem net nereikės susimastyti apie atskiros vaizdo plokštės pirkimą. Žinoma, šiosios niekur dingti nesiruošia, nes yra krūvos entuziastų, moderių, geimerių, grafikos, bei vaizdo medžiagos redaktorių, dizainerių, bei architektų, kuriems reikia visos spartos, kurią sugeba pasiūlyti aukščiausios klasės vaizdo posistemiai ir prieš kuriuos tokie Intel sprendimai atrodo gan vaikiški. Tačiau, tai lieka profesionali publika. Eilinis vartotojas galės pakankamai kokybiškai žaisti bet kurį naują title’ą, tai ar tikrai geresnės vaizdo plokštės pirkimas tada belieka reikalingas?

Intel’is braunasi ir sėkmingai ruošiasi kirsti Nvidia ir AMD per žemuosius pardavimus.

2 komentarai
  • Aivaras
    Parašyta: 03:35h, gegužės 05 Atsakyti

    Pamiršti svarbų dalyką – vaizdo plokščių gamintojai taip pat nemiega.

  • re`animated
    Parašyta: 07:23h, gegužės 05 Atsakyti

    Nepamiršau, apie tai paskutinė pastraipa ir kalba. Entuziastai ir jų poreikiai niekur išnykt nežada :)

Komentuoti