Google Reader alternatyvos

google-rss-reader

Su šurmuliavo visi internetai, kompanijai Google vakar paskelbus, kad vienas iš šios kompanijos servisų – daugelio mėgiamas RSS agregatorius Google Reader uždaromas. Atsisveikinti galima iki liepos 1-osios. Šurmulys kilo dėlto, kad tai buvo de facto pagrindinis RSS iš pačių įvairiausių šaltinių (pradedant asmeniniais tinklaraščiais, baigiant dideliais ir masyviais žinių portalais) skaitymo būdas gan nemažam žmonių skaičiui, tarp kurių ir man. Tad žinia tikrai nedžiugina ir vartotojai jaučiasi išmesti iš savo komforto zonos. Tarsi išspirti į gatvę ir eik tu, žmogau, kur nori. Blogiausia, kad adekvačių alternatyvų, kurios būtų nemokamos, nenervintų savo dizaino sprendimais, reklama, bei būtų išties sparčios, nestringančios, kai reikia apdoroti didesnį kiekį įrašų –  pasirinkimas ne toks jau didelis ir dažnai tenka taikstytis su tam tikrų funkcijų nebuvimu ir mažesnėmis integracijos galimybės.

Manau, dėl kilusio šurmulio, GReader uždarymo terminas dar gali būti nukeltas keletai mėnesių ar net metam (atkreipkit dėmesio, kad pvz toks niekam nereikalingas servisas, kaip iGoogle, apie kurio uždarymą pranešta buvo kur kas anksčiau, uždaromas tik lapkritį), tačiau kaip bebūtų, jei jau vadovybė priėmė sprendimą servisą nutraukti, tai gan mažai tikėtina, kad vartotojai sugebės pakeisti vadovybės nuomonę. Google vizija koncentruotis į stipriąsias puses gan aiški, tad belieka paieškoti kur persinešti savo lagaminus su visa krūva internetinių nuorodų.

 

Cloud’iniai Readeriai

Jei skaitote RSS ne vienoje vietoje (pvz darbe, namie, skirtinguose įrenginiuose), tai jums reikalingas web-based RSS reader’is, koks ir buvo senasis GReaderis. Kažkuom panašus yra NetVibesŠis puslapis pasitinka mus su iGoogle stiliaus frontpage puslapiu, kuriame galima susidėlioti mėgiamus apps’us, kurie jums rodys temperatūrą, akcijų kursus, el. paštą, wikipedia straipsnius ir panašią informaciją. Vienas didelis, informatyvus, užkrautas pradinis puslapis. Tačiau smagesnė dalis ta, kad viršuje galima rasti mygtuką Reader, kurį įsijungus pateksite į panašų į GReader interface’ą, kur galite savo prenumeratas dėliotis į papkutes, jas žymėtis, tag’intis ir pan. Beveik viskas taip, kaip ir anksčiau.

 

The-Old-Reader-4

NetVibes gaunasi toks virtuvinis kombainas, turintis daug panaudojimų galimybių, kurių jums galbūt visai ir nereikia, tačiau visgi sugebantis atlikti ir tai ko norit ir jūs. Produktas, kiek labiau orientuotas į verslo klientus. Jei visgi norite švaresnio dizaino, nenukrauto įvairiomis funkcijomis ir tiesios serviso darančios vieną vienintelį konkretų darbą – tam galite rinktis The Old Reader. Švarumu ir minimalizmu šis servisiukas stovi beveik koja kojon su pačiu GReader. Tikrai būtų galima pasvarstyti, kaip apie naujus potencialius namus. Kol kas, dėl vartotojų antplūdžio yra sumažinta galimybė importuoti savo prenumeratas. Bandoma apsaugoti serverius nuo per didelės apkrovos. Išbandyti galite rankiniu būdu įsitraukę vieną kitą mėgiamą šaltinį ir pažiūrėsite, kaip viskas dirba. Vienintelė abejonė, kuri mane aplanko – kūrėjai yra pakankamai nedidukė, mažai žinoma kompanija. Servisas neturi jokių mokamų versijų ar kitų apmokestinimų, nėra rodomos reklamos. Žinoma, tai šaunu iš vartotojo perspektyvos, tačiau tai reiškia, kad šis servisas kūrėjams neneša pelno. O visgi serverius, kuriuose sukasi šis projektas išlaikyti už kažkokius pinigus reikia ir serverių išlaikymas nėra toks jau pigus malonumas. Taigi, iškyla klausimas kiek ilgai tokia tarnyba egzistuos ir ar nebus taip, kad vos po kurio laiko tektų ieškotis naujos vietos. Visgi kraustantis norisi ieškotis stabilumu, užtikrintumo. O šiuo atveju, tai tik pagyvensim, pamatysim…

 

feedly-1

Na ir mano dėmesį labiausiai patraukė kitas internetinis RSS skaitytuvas Feedly. Atrodo, lyg turintys daugiausiai perspektyvų ir galintys labiausiai išlošti iš tokio Google poelgio. Nors šis servisas jau yra mažumėle kitoks savo dizaino sprendimais, nei GReader, tačiau darbą atlieka pakankamai taikliai. Labiausiai nuo aprašytų viršuje variantų Feedly skirasi tuom, kad šis turi ne tik web’inę versiją, tačiau ir apps’us jūsų mobiliesiems įrenginiams, kas yra išties didelis pliusas, nes būtent didžiausią RSS dalį skaitau būtent juose. Šis servisas siūlo jums pakankamai plačias konfigūravimo galimybes, share’inimo į įvairius soc. tinklus kanalus, bei keletą naujienų atvaizdavimo būdų, nuo standartinio antraščių sąrašo iki žurnalo tipo įrašų mozaikos. Kūrėjai paskelbė, jog kaip tik dirba prie serveriuko, kuris suimportuos visas prenumeratas iš GReader’io ir jam užsidarius veiks ant savo nuosavo Google Engine pagrindu sukurto varikliuko, kas leis toliau naudotis identiškomis paslaugomis, vartotojui net ir nepajutus perėjimo. Vienintelis iš esmės užkliuvęs Feedly minusas, kurį įžvelgiau – pastebimas mažesnis duomenų apdorojimo laikas lyginant su pamėgtuoju GReader. Jeigu skaitai kelioliką naujienų, tai greičio sumažėjimo nesijaučia, tačiau jei naujienų skaičiai ima perlipti kelis šimtus, tai programos veikimas pasikasus labiau gilyn tampa pastebimai ir įkyriai mažas. Na tikėkimės, kad kūrėjai nesustos ir optimizuos kodą labiau. Jau greitu metu planuojama ir Feedly Pro versija, kuri suteiks offline skaitymo galimybes, kurių šiuo metu šiame servise dar nėra.

 

Desktop’iniai readeriai

Kitas pasirinkimo variantas yra naudoti programą savo kompiuteryje. Tai tarsi Outlook’as jūsų naujienoms. Tačiau šis pasirinkimas turi iš esmės du minusus: pirmiausia, tai dauguma tokių programėlių kaip tik sinchronizuojasi būtent su GReader’iu, tad kol kūrėjai neperdarys tokių programėlių ant kitų servisų – iš esmės nesprendžia mūsų susidariusios problemos, o antra – taip jūs tampate apribotas tik ties vienu kompiuteriu. Laukiame cloud’inių sinchronizavimų, tačiau kol jų nėra negalėsite RSS naujienų paskaityti nei kitame kompiuteryje (net ir instaliavus tą pačią programą į du skirtingus kompiuterius, šiosios nesikeičia duomenimis ir jūsų perskaityti straipsniai, kitame kompiuteryje vėl bus rodomi, kaip neskaityti), nei kokiame mobiliajame telefone. Taigi, šis variantas tinka nebent jei esate ganėtinai stacionarus ir skaitote visada ten pat ir iš vieno kompiuterio.

Iš tokio pobūdžio programų, lyderiu laikau FeedDemon, kuris buvo funkcionaliausias, patogiausias ir leidžiantis didžiausias customizability galimybes iš visų mano bandytų. Ši programėlė turi net ir offline režimą, kai straipsniai su nuotraukomis yra parsiunčiami ir išsaugomi jūsų kompiuteryje ir juos galite pabaigti skaityti, net ir neturėdami interneto.

 

Mobilūs apps’ai

techmeme1

Trečioji ir paskutinė RSS readerių kategorija būtų mobilios programėlės. Galima rasti tikrai ne vieną, pradedant gan smarkiai išpopuliarėjusiais Flipboard ar Pulse, baigiant to paties Google kurtu Currents. Dauguma iš jų yra pakankamai neblogi ir pritaikyti liečiamiems ekranams, tačiau su šiomis programėlėmis turėsite ir esminių minusų – neturėsite galimybės įrašų peržiūrinėti ant kitų įrenginių, pvz kompiuterio (Pulse visgi turi ir web’inę versiją), bei dauguma iš jų nemokės importuoti jūsų prenumeratų, tad jas susiranklioti reikės rankiniu būdu arba iš programėlės pateikiamo sąrašo. Galbūt naujienas daugiau kitaip ir neskaitote, kaip tik savo planšetėje? Tada šis variantas nesuteiks jokių nepatogumų. Deja, man toks variantas netinka, tad aš apsistoju ties jau minėtu Feedly.

 

Prenumeratų importavimas

Dauguma iš mano aprašytų servisų, leidžia tiesiogiai prisijungti su savo Google Reader paskyra ir nusikopijuoja jūsų prenumeratas automatiškai, tuo tarpu kiti leidžia importuoti OPML failą. Kad tokį gautumėte, reikia jį išsitraukti iš savo paskyros. Papasakosiu, kaip tai padaryti, o tai atlikti reiktų net jei ir kol kas dar niekur nesikraustote, vien tam, kad turėti atsarginę kopiją, nes gi niekam nesinorėtų prarasti poros šimtų prenumeratų ir jas rankliotis per naują.

Taigi:

 1. Keliaukite į Google Takeout puslapį ir spauskite mygtuką Create Archive. Archyve bus išsaugota informacija ne tik apie jūsų prenumeratas, tačiau ir apie žvaigždute pažymėtus straipsnius, žymas, jūsų bendrinimus ir pan.
 2. Kai veiksmas bus atliktas, spauskite mygtuką Download.
 3. Pasisiūsite ZIP failą, kurio viduje rasite subscriptions.xml failą, kurį jūs ir galėsite importuoti į kitą, pasirinktą servisą.

Laiko turim dar iki liepos, galbūt iki to laiko kas nors, pasinaudojęs situacija, pakurs kokį superinį servisą ir susišluos visus buvusius GReaderio vartotojus, tačiau kol kas, iš visų išbandytų variantų, šie lieka mano favoritai. Galbūt jūs turit dar kokių variantų?

3 komentarai
 • Jonas Kiselis
  Parašyta: 14:33h, kovo 14 Atsakyti

  Siūlyčiau naudoti blogtrottr.com, kur galėsite gauti RSS srauto pranešimus į savo el. paštą. Yra savų pranašumų, tokių kaip kad gauti pranešimai el. pašte išlieka neribotą laiką.

 • praeivis
  Parašyta: 14:34h, kovo 14 Atsakyti

  Tai, kad FeedDemon pareiškė užsidarantis, ns jis tik Google Reader backend’as.

 • re`animated
  Parašyta: 14:39h, kovo 14 Atsakyti

  Heh, neatkreipiau dėmesio net. Na bet FeedDemon atvejis dar kiek geresnis tuom, kad jis veiks ir toliau, tiesiog palaikymo iš kūrėjo nebeturės, nes jis dirba su kitais darbais ir šitam laiko nebeturi, tačiau naudoti toliau niekas nedraudžia.

  „If you’re using FeedDemon without Google Reader synchronization, it will continue to work beyond July 1. You can keep using it to read your feeds for years to come.“

Komentuoti