Geriausias RSS skaitytuvas

rss

Kadangi vasarą leidžiu gimtinėje, o čia neturiu interneto – kiekvieną dieną su savo kompiuteriuku nukeliauju į artimiausią interneto tašką (suoliukas žmonėm po langais) ir beveik legaliai pasichekinu kas naujo interneto platybėse, parašau į blogą, aplankau pamėgtus tinklapius, na ir atlieku kitus darbelius. Po kelių dienų tokio naudojimosi supratau, kad labai daug laiko sugaištu skaitydamas RSS srautą, o kadangi baterija vienas iš pagrindinių mano kompiuterio minusų, tai tenka paskubėti. Sugalvojau vieną vienintelį sprendimą – susisiurbti RSS srautą ir skaityti jį offline režimu jau parėjus namo.

Išbandžiau keletą variantų, bet dauguma programėlių buvo visai ne tokios, kokių aš norėčiau. Visų pirma manoji lyderė turi sinchronizuotis su Google Reader (nes visai nesinori paskui vargti katrie straipsniai jau skaityti, o kurie dar ne), taip pat šioji programa turi greitai pasiruošti straipsnius offline skaitymui. Patiktų jei galėčiau pats išsidėlioti skaitymo laukus, bei kaitalioti jų dydį, nes dažnai nutinka, kad standartiniai nustatymai manęs netenkina.

Atrinkau 4 pranašiausias, maždaug atitinkančias mano reikalavimus programas ir savaitę laiko naudodamasis jomis bandžiau išsirinkti geriausią, kuri ir liks mano kompiuteryje.

 

Google Reader Offline Mode

google reader offline

Pirmiausia išbandžiau pačios Google sukurta galimybe prenumeratas skaityti offline režimu. O tai labai paprasta, tam tereikia tūrėti įdiegus Google Gears, arba tiesiog tūrėti Chrome naršyklę. Tada įprastiniame Google Reader lange atsiranda mažas mygtukėlis, kurį paspaudus įsjijungia offline režimas. Tiek laiko praskaičius RSS būtent šios tarnybos lange, tai buvo vienas iš priimtiniausių pasirinkimų. Išvaizda, pagrindinės funkcijos (tokios, kaip žymų redagavimas, žymėjimas žvaigždutėmis, ar straipsnių share`inimas) ir visa kita tiesiog klasiška. Prie visko priprasta jau seniai ir nieko nė nesinori keisti. Paskaitai straipsnius namie, susižymi labiausiai patikusius, o kitą kartą prisėdus prie interneto – išjungi offline režimą ir reader`is automatiškai įgalina visus namie padarytus pakeitimus (tokius, kaip perskaitytus straipsnius, žvaigždutes ir pan.), bei gauna naujausius straipsnius. Čia kone tas pats, kas namie sudarai sąrašiuką, ką programa tūrės padaryt pajungta prie interneto ir kai taip atsitinka – viskas klusniai įgyvendinama.

Bet visgi ne viskas tobula:

 • Neina pažymėti visų straipsnių, kaip perskaitytų (Mark All As Read)
 • Gana ilgas straipsnių paruošimas offline skaitymui
 • Reikalinga palikti naršyklę įjungta (t.y. jei išjungsite kompiuterį – parėję namo nebepaskaitysit naujienų)
 • Na ir gana prastokas paveiklėlių sugaudymas (catching). Per tą naudojimo savaitę kone pusę paveikslėlių nepamatydavau. O dažnai straipsniai be paveikslėlio praranda didelę vertę.

Ar renkuosi atostogų metu skaityti prenumeruojamą srautą su šiuo Google Reader režimu?

Ne

 

Read Air

readair

Read Air yra Adobe Air aplikacijai parašyta programėlė. Joje rasime du pagrindinius stilius Mac OS, bei Windows sistemoms. Tiesą sakant Windows stiliaus dizainas man visai nepatiko, tad taip ir likau prie Mac varianto. Programėlė išties paprasta, mygtukų skaičius ko gero pats minimaliausias, viskas labai aišku ir suprantama. Refreshinasi ganėtinai greitai ir norint skaityti straipsnius namie, nereikia laukti kol programa pasiruoš offline režimui – tiesiog atsijungei, parėjai namo ir skaitai.

Bet:

 • Nustatymo galimybės praktiškai nulinės, tenka naudotis programa tokia, kokią ją jau sukūrė kūrėjai
 • Nėra automatinio paleidimo startavus sistemą
 • Nėra ryškaus skaitytų straipsnių išskyrimo nuo neskaitytų (na taip, yra tie burbuliukai prie pavadinimo, bet aš labiau toleruoju bold ir paprastą tekstą – taip susigaudyti žymiai lengviau)
 • Offline režime gali matyti tik ribotą straipsnių kiekį – t.y iki slinkties juostos pabaigos. Tai sudaro kokius 50 pranešimų. Kad namie galėtum paskaityti daugiau – sėdint prie interneto slinkties juostą turi slinkti žemyn keletą ( kartais net keliolika!) kartų, kol pasieksi jau skaitytus pranešimus. Tai tikrai nėra patogu.

Ar renkuosi Read Air?

Ne

 

FeedDemon

feeddemon

Vienas iš desktop-based reader lyderių. Visai nesunkiai suprantamas ir valdomas. Patiko gan plačios nustatymų galimybės. Taip pat visai šauniai pasirodė kaupiama statistika, t.y. kokių tinklapių pranešimus skaitai dažniausiai – sudaromas top 10 ir jų straipsniai atrenkami tiesiai į pagrindinį programos langą. Tikrai greit sinchronizuojasi su google reader ir dirba efektyviai. Patiko pasirodantys pranešimai apie naujus straipsnius. Vos autorius parašo naują įrašą, už kelių akimirkų ekrano kame išlenda nedidelis, neerzinantis pranešimas.

Programos bėdos:

 • Per daug apkrauna sistema startavimo metu. Nors kompiuteris pakankamai galingas, bet vos pasileidus Windows`ams tenka kokią minutėlę stebėti pakibusį baltą FeedDemon langą, pakol jis atsigauna ir normaliai nusileidžia į System Tray.
 • Pažymėjus visus straipsnius, kaip perskaitytus ir grįžus į programos pagrindinį langą – nebeina grįžti prie straipsnių.
 • Norint dirbti Offline režime reikia prefetch`inti visus straipsnius, o tai gana užtrunka.
 • Offline režime straipsnių neina share`inti. Vienintelis būdas – uždėti ant patikusių straipsnių vėliavėles ir jau būnant internete – pažymėti visus su share mygtuku, bei nuimti uždėtas vėliavėles (kiek knisantis dalykas)

Programa ko gero viena iš geriausių RSS skaitytuvų, bet tik tiem , kas turi pastovų internetą. Dirbant be interneto – išlenda gana nemalonūs trūkumai.

Ir jis sako:

Ne

Bet palieku ją kompiuteryje, nes kai grįšiu į Šiaulius ir vėl tūrėsiu pastovų interneto ryšį – tai bus ko gero vienas iš labiausiai priimtinų variantų.

 

RSS Bantit

rss bandit

Open source programėlė, kuri savo galimybėmis praktiškai nenusileidžia FeedDemon, tik gal patogumas kiek ne tas… Atradau tik du pagrindinius trūkumus. Pirmiausia, tai kiek lėtai sinchronizuojasi su google reader`iu. Problema man asmeniškai ne tokia ir aktuali, nes nesu toks jau didelis žynių ištroškęs manjakas. Tiesiog atsisėdi prie interneto – veiki savo darbus ir programa per kokias 5 min sugaudys visas naujienas. Vienas iš labiausiai patikusių dalykų – kai jau straipsniai pas tave kompiuteryje, nebereikia su jais nieko daryti, atsijungei nuo interneto ir gali juos visus skaityti namie – matysi visus paveikslėlius ir pan.

Antroji problemėlė, kiek rimtesnė. Jei nuleidi ją į system tray – viskas tvarkoj, problemų nėra, bet jei išjungi… Na tarkim ėmei ir išjungei patį kompiuterį. Pareini namo ir viskas, skaityti tiesiog neturi ką, programa jau būna pamiršusi visus straipsnius. Tad naudojantis tik šia programėle, reikia pasistengti kompiuterio neišjunginėt. Visa kita veikė tiesiog idealiai – share`inimas, tag`inimas, žvaigždučių žymėjimas, pakeitimų įkėlimas į google reader. Programa daug mažiau apkrauna kompiuterį, nei jos konkurentė FeedDemon (aktualu senesnius kompiuterius turintiems žmogeliams).

Ar renkuosi šią programėlę?

Taip!

 

Išvados:

Na jei turite nemažai laisvo laiko – siūlyčiau ir jums išbandyti FeedDemon ir RSSBandit vienu metu. Tuojau pat išsirinksite katra jums labiau patinka.

Asmeniškai aš, vasaros metu naudosiu tik RSSBandit dėl jo geresnio offline režimo, bet kaip jau minėjau, turint pastovų interneto ryšį – FeedDemon ko gero lenkia savo konkurentus visa galva.

Kiekvienam pagal skonį, poreikius ir situaciją.

3 komentarai
 • RK
  Parašyta: 22:03h, liepos 25 Atsakyti

  Oj pražiopsojai vieną gerą RSS (ir ne tik) readerį: http://www.jetbrains.com/omea/
  Prieš kažkiek net ir Pro versija patapo nemokama. Man patinka, kad ten galima skirstyti RSS įrašus į kategorijas, priskirti vėliavėles… :yes:

 • re`animated
  Parašyta: 10:11h, liepos 27 Atsakyti

  @RK: O jis turi offline skaitymo galimybę?

 • DarkSkyGhost
  Parašyta: 00:12h, rugpjūčio 02 Atsakyti

  Naudoju FeedReader. Turi ir offline funkciją.

Komentuoti