Galutinė Skype 4 versija

skype 

Taigi pagaliau ir aš persikrausčiau į naująją Skype ir turiu keletą pastebėjimų, kuriais norėčiau pasidalinti kartu su jumis.

Pasirodžius pradiniam programos variantui (BETA) aš neskubėjau bandyti programos, nes prisiskaičiau daugybę neigiamų komentarų, kad ji niekam tikus, nepatogi ir pan. Pagalvojau, kad palauksiu galutinės versijos. Na ir padariau teisingai. Kūrėjai išleido kelias beta versijas (jei neklystu – tris), kuriose buvo taisomos klaidos, bei tobulinamos pagal vartotojų atsiliepimus. Galutiniame variante gavosi taip, kad dalis vartotojų liko nuvilti, o dalis labai džiaugiasi naujosios versijos funkcionalumu ir net nežada grįžti atgal.

download_ui_2_big

Taigi. Suinstaliavau programą ir vos pasileidęs ją, pagalvojau: “Uch, gražu, bet neįprasta”. Na taip dauguma senųjų funkcijų liko tos pačios, tiesiog jos gal kiek perkeltos į kitas vietas, pripratus prie senosios versijos – gaudytis tikrai sudetingoka. Taipogi nelabai patiko toks didelis programos langas, bet tuoj pat atradau, kad galima persijungti į kompaktišką režimą ir programa tampa mažytė, kaip kad senoji versija.

Galite paklausti, tai kam mum tada naujoji versija, jei viskas bus taip pat. Na visgi, ši versija turi kelis pranašumus. Pirmiausia tai pagerinta video ir garso kokybė. Naujoji programos versija naudoja visiškai naują codek`ą, kuris leidžia išlaikyti praeitos versijos garso kokybę, tačiau iki 50 % mažesniu srauto sunaudojimu, o tai labai gera žinia lėtesnio interneto savininkams, bei leis pasiekti žymiai geresnę kokybę greito interneto savininkams.

download_ui_1_big

Kita naujovė tai, kad dabar viskas vyksta viename lange. Anksčiau kalbant telefonu, rašant žinutes, ar siunčiant failą, atsidarydavo vis kitas langas ir jie vis kaupdavosi start`o juostoje. Dabar visa tai vyksta tame pačiame lange ir tai tikrai yra žymiai šauniau. Čia matom didesnį kontaktų langą, kuriame galite turėti kontakto paveikslėlį, kalbėjimųsi istorija, skambučių istoriją ir dar keletą naujų dalykėlių. Taipogi atsirado galimybė užsidėti didesnius paveikslėlius, ko tikrai seniai norėjau. Bene šauniausias mygtukas – “Conversations” (Susirašinėjimai), kur galima pamatyti visus paskutinius susirašinėjimus. Labai lengva ir tikrai funkcionalu. „Skype 4.0“ galės automatiškai aptikti prie kompiuterio prijungiamas ryšio priemones ir perspėti apie tai, kad nešiojamajame kompiuteryje nėra integruoto mikrofono.

Taipogi yra dar viena šauni galimybė, kurios anksčiau nebūdavo: Verslo rekomendacijų paieška. Nea čia jums Skype nepatarinės, ką pirkti, o ką parduoti. Čia jūs įvedate vietą kurią norit surasti ir miestą ir gaunat populiariausias vietas. tarkim vedame “Viešbutis”, vieta: “Vilnius”. Ir gauname visą viešbučių sąrašiuką. Matome adresą, telefono numerį, bei netgi atsiliepimus apie šį viešbutį. Tikrai šaunus dalykas, verta išbandyti keliaujant į kitus miestus.

Na išvaizda kiek pagražėjusi, maigyti mygtukus programoje faina, tačiau priprasti kur ir kas yra, šiek tiek reikia laiko.

Pagrindiniai dalykėliai kurių pasigedau – programos fono keitimo, bei naujų smile`ų. Kažkaip norėjosi pamatyti naujų, arba bent pagražintų veidelių, na bet tiek to. Tiek metų jau gyvenam su šitais, tai ir būnam su jais. Vis vien mažokai juos tenaudoju. Em. Resursai. Pačios programos instaliacinis failiukas užima 22 Mb – praktiškai tiek pat, kiek ir ankstesnės programos. Dirbant foniniu režimu sunaudoja 37 Mb operatyviosios atminties. Nedaug, juk turiu 3069 – tačiau, kaip tokiai mažai programėlei, tai gal kiek ir daugokai.

Nesakau, kad ši versija patiks visiem, ji tiesiog kiek kitokia. Vieni liks prie senosios versijos, kiti pereis prie kitų programų, bet vis vien didžioji dalis anksčiau ar vėliau pereis į tokio tipo Skype. Tad geriau pradėti pratintis jau dabar :)

Taigi vos per vieną dieną perėjau prie naujosios versijos ir jokių nepatogumų nejaučiu ir nesiskundžiu – viskas veikia taip, kaip turi ir gan patogiai (kai pripranti).

Siūstis Skype 4.0 final

 

Video:

Galutinės versijos video neradau, bet galutinė versija nuo beta skiriasi ne daug. Neina nenusišypsoti klipuko pabaigoje matant tokį vieno iš kūrėjo pasididžiavimą šia programa. Jo šypsena priverčia parodyti ir savo arkliškus dantis :)

Komentarų nėra

Komentuoti