Filmų peržiūros #3

clockwork_orange

Taigi, palikau jums visą mėnesį peržiūrėti filmus, kurie galbūt sudomino jus iš praeitos apžvalgėlės. Dar vienas penktadienis ir dar viena porcija mano antradimų/nusivilimų ar šiaip pastebėjimų. Plečiam savo akiratį tiek pastarųjų metų žvaigždutėmis, tiek ir kino kritikų pripažintomis juostomis su gan garbingu amžiumi.

 

 

Despicable Me (2010) – IMBD: 7,5

Despicable Me wallpaper

Kokybiškas, lengvas filmas visai šeimai, kuris nors ir nepasiūlo kažko labai originalaus ar išsiskiriančio ir tokį animacinių filmų šabloną jau pažįstame puikiai, tačiau stebėtinai jaukus ir nesijaučia nuvalkiotas. Visai nesigailiu skyręs jam laiko ir sužiūrėjau linksmai, draugų kompanijoje. Filmo pasaulis labai ryškus, spalvingas ir stilistiškai gražus, kažkuom primena ‘09 metų hitą Up. Na ir žinoma be abejonės pagrindinis koziris – Minions. Šmaikštūs mieliakai bepročiai padarėliai, kurie ir įneša visus humoro elementus į filmą. Su malonumu laikyčiau vieną tokių po lova =3

 

 

 

Departures (2008) –IMDB: 8,1

departures

Mano susižavėjimas Japonija nuo tada, kai pradėjau žiūrėti anime tik didėja. Gilių tradicijų ir išminties kupina šalis sugeba net mažiausią smulkmeną, kaip, kad raštas, ar arbatos gėrimas, paversti į meną. Taip ir šiame filme, kuriame pasakojama apie savo aistros išsižadėjusį vyruką, kuris patenka į mažą miestelį ir ima dirbti ne patį maloniausią darbą, kaip žmogaus paruošimą paskutiniajai kelionei, viskas atvaizduojama labai gražiai ir skoningai. Žavingai kruopštus ritualas ir ne ką prastesnis jį atskleidžiantis filmas. Nesiklaidinkit iš trailerio, jame viskas atvaizduota kiek komiškiau, nei, kad pačiame filme. Filmas nėra linksmas, o jo eiga tikrai lėtoka, tačiau tai nedaro šio filmo nuobodžiu ar neįdomiu.

 

 

Love and Death (1975) –IMDB: 7,7

vlcsnap

Kažkaip niekada nebūdavau didelis Woody Allen gerbėjas. Ko gero dėlto, kad jis man atrodė a lil weirdo. Na bet turiu pripažinti, kad su jo kūryba buvau beveik nesusipažinęs ir esu matęs tik vieną kitą jo režisuotą filmą. Ir štai pradėjęs dėti pirmuosius žingsnius peržiūrint klasikinias juostas, nusprendžiau užmesti į neblogų atsiliepimų susilaukusią Love and Death. Heh, po šio filmo Woody tarsi tapo mano herojumi. Tokio ironiško ir sarkastiško filmo dar nesu matęs. Galima išcituoti gal pusę filmo :j Man pačiam, kaip besižavinčiam ironija, tačiau pačiam nelabai mokančiam taikliai jos naudoti – tai tarsi pamokos iš pačio masterio :j Mielai pažiūrėsiu šį filmą ir dar kartelį.

And so I walk through the valley of the shadow of death. Actually, make that "I run through the valley of the shadow of death" – in order to get OUT of the valley of the shadow of death more quickly, you see.

 

 

A Clockwork Orange (1971) –IMDB: 8.1

a_clockwork_orange_movie_image

Gyvename visuomenėje, kuri pati nustato moralines normas, formuoja mūsų pasaulėžiūrą, varžo įstatymais. Kiekviename mūsų tūno po Aleksą (pagrindinis herojus), kuris nori ištrūkti, tačiau dėl neigiamo požiūrio į kitoniškumą, jis priverstas slėptis po apgaulinga išore. Gal kiek traumuojantis filmas, bet verta pamatyti vien tam, kad sužinoti koks yra legendinio kino režisieriaus stilius.

Stanley Kubrick. Ar jums dar reikia komentarų? Lyginti šio režisieriaus filmų tiesiog nėra su kuom, nes jie visad randasi ne tik, kad visa galva aukščiau, bet ir išvis kitoj filmų matavimo dimensijoj. Kubric’o filmai visad šalti ir tikrai sunkūs. Peržiūrėjus Apelsiną pasijauti esąs be žodžių ir negali nusakyti, kaip keistai ir galbūt siaubingai jautiesi. Ir tai labai gerai! Retas, oj retas režisierius sugeba padaryti taip paveikiančius filmus.

 

 

 

Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole (2010) –IMDB: 7,0

Jim_Sturgess_in_Legend_of_the_Guardians-_The_Owls_of_Ga_Hoole_Wallpaper_3_800

Jaunus pelėdžiukus pagrobia blogųjų pelėdų armija ir tik jaunų drąsių draugų pagalba galima suorganizuoti bebaimį pabėgimą. Kartu jie pakyla virš jūros pro tirštą miglą ir ieško didžiojo medžio – legendinių sargų buveinės.

Jo… Jūs pagalvojot teisingai, visiškas absurdas. Va kas gaunasi, kai filmo 300 režisierius imasi kurti animacinį filmą. Ne, išties filmas nėra toks jau blogas: yra nemažai epiškų pelėdų kautynių scenų, o labiausiai stebina itin kokybiška grafika, bei vietomis tiesiog nerealūs gamtovaizdžiai. Patikėkit, jų čia netrūksta ir sugeba užgniaužti kvapą. Verta išsėdėti tas pusantros valandos vien dėl to.

 

 

The Warrior’s Way (2010) –IMDB: 6,2

The Warriors Way_32434

Kaubojais kovoja su nindzėm!!! Vo, dar geriau už kovojančias pelėdas! Reikia pripažinti, kad Holivudas rimtai išsisėmęs ir tai akivaizdžiai matosi. Filmą žiūrėjau kino teatre ir ne dėlto, kad itin norėjau, o dėlto, kad turėjau nemokamą bilietą. Ir tikriausiai tik kino teatro efektai dar sugebėjo išlaikyti bent dalelę mano dėmesio. Kinematografija, bei spalvų gamos dar visai cool, taipogi mėgstu rytų motyvus, nors čia jie ir buvo smarkiai pergadinti su nevykusiu CGI. Bet čia visi geri žodžiai ir baigiasi. Overall filmo nerekomenduoju, neprarasit nieko jei ir nepamatysit, na nebent jus žavi kaubojai ir nindzės ir nieko kito nedarot, kaip įsivaizduojat, kaip šios dvi kultūros kapojasi/šaudosi tarpusavyje.

 

One Flew Over the Cuckoo’s Nest  (1975) –IMDB: 8,9

one-flew-over-cuckoos-nest

Vienas iš kalinių nusprendžia pasilengvinti savo bausmę suvaidindamas, kad yra nesveiko proto ir patekdamas į psichiatrinę ligoninę, tačiau greitais pasidaro aišku, kad gyvenimas su visai kuoktelėjusiais pacientais, bei griežtu aptarnaujančiu personalu nėra toks lengvas, kaip jis įsivaizdavo. Istorija apie žmogų, kuris begalo norėjo išsigelbėti, pakeisti situaciją sau pačiam, bei savo draugams. Ir nors tokie jo mėginimai dažnai atrodydavo beviltiški, bet pabaigoje visgi jis pasiekia savo – pasikeičia visi.

Ko gero vienas stipriausių 70-tųjų filmų. Ko gero vienas geriausių Nicholson’o vaidmenų. Ir vienas iš tų retų filmų, kuris pelnė net 5 oskarus.

 

 

 

Toy Story 3 (2010) –IMDB: 8,7

812

Iškarto sakau, kad IMDB šis filmas yra way to overrated. Suprantu, kad prieš 15 metų Toy Stury buvo wau, nes tai pats pirmasis kompiuterinės animacijos filmas ir Pixar galėjo juom didžiuotis. Pamenu dar būdamas vaikas, pirmąją šios trilogijos dalį žiūrėjau gal dešimt kartų (turėjau vos kelias vaizdajuostes, tai kai nebūdavo ką veikt, kartas nuo karto neturint ką veikt vis pažiūrėdavau). Jau net ir antroji dalis man atrodė šioks toks nusivylimas, o ką jau bekalbėti apie trečiąją. Kuo daugiau tęsinių, tuo jie būna didesnės nesąmonės ir tai yra taisyklė. Pasaulis jau matė Up, Ratatouille, ar Nemo, ir Žaislų Istorija po tokių kūrinių tampa visišku nusivylimu. Vaikams patiks, tačiau visai šeimai žiūrėti – nemanau, kad vertėtų.

 

 

 

Blade Runner (1982) –IMDB: 8,3

ss_blade_runner

Profesionalių kritikų vadinamas geriausiu mokslinės fantastikos filmu. Ir ištiesų – viena iš tų juostų, kurias prisimeni, pažiūrėjęs ką nors panašaus į Avatar’ą ar panašius filmus, kurie be specialiųjų efektų yra menki. Įtraukiu į mano asmeninę sci-fi kolekciją, kurioje jau guli A Space Oddysey, Twelwe Monkeys, Gattaca, bei Star Wars’ai. Visi šie filmai turi vieną bendrą elementą – juos bežiūrint kyla tas pats jausmas, kaip, kad ir skaitant gerą, klasika tapusią mokslinės fantastikos knygą. Tamsūs, atmosferiškai pesimistiškos ateities aplinkos, iki negalėjimo nušlifuotos smulkmenos, kurios turi itin didelę reikšmę, bei esmė, kuri slypi idėjose, o ne naikintuvų mūšiuose, ateiviškose technologijose ar žaliukuose padarėliuose. Skirtingai nei daugumoje šiuolaikinių filmų, kad ir didelių lūkesčių turėjusiame Star Trek’e, niekas pabaigos jums nesukramtys ir neišspjaus – viskas paliekama jūsų interpretacijoms apie technologijų įtaką žmonių visuomenei, egzistencijai ir pačiai žmonijos natūrai. Highly recommended visiems tikriems sci-fi gerbėjams. Garantuoju, kad patiks.

 

 

 

Sweet Sixteen (2002) –IMDB: 7,5

sweet-sixteen-2002-05-g

Penkiolikmetis Liam’as taupo pinigus, kad galėtų nupirkti karavaną, kur galės gyventi su savo mama, kai ją paleis iš kalėjimo. Pinigų reikia nemažų ir gan greitai, tad paauglys nusprendžia atsipjauti dalelę pelno nuo patėvio heroino prekybos…

Tragiška istorija apie jauno, per greit subrendusio vaikinuko viltis, bei optimizmą, kuriuos sudaužo jo nerūpestinga šeima, bei žiaurus pasaulis iš kurio bet koks desperatiškas bandymas ištrūkti baigiasi nesėkme.

Pažiūri tokį filmą ir pagalvoji, kad esi didesnis vaikas už tokį 15-ikinį…

 

 

 

Buried (2010) –IMDB: 7,2

Buried-pic-3

Na ir grįžtam prie popcorno.
Kaip jaučiasi žmogus, gyvas įkalintas po žeme? Aklina tamsa, sparčiai senkantis deguonis ir laikas vis labiau jį artina prie mirties. Polas teturi 90 minučių.

Puikus įtempto siužeto trileris, kurio veiksmas nepaliaujamai vyksta nuo pirmos minutės iki pat baigiamųjų titrų po 90-ties minučių. Išpildymas nuostabus ir nė minutėlei nepasidaro nuobodu. Nors visas veiksmas vyksta karste ir visą filmą vien jį ir matot, tačiau čia veikia kiti faktoriai. Bejėgiškumas, psichologinis siaubas, sistemingai keliama įtampa, tarptautinių kompanijų ignoravimas. Nesuklysiu visą tai vadindamas stipriausiomis filmo vietomis. Taip, kažkas kimba prie tam tikrų logikos klaidų – kaip pvz gyvatė po žemėmis, bet gosh, jei imsim gilintis į logikos klaidas, tai galima išbraukti ko ne visus jums žinomus filmus. Kartais reikia praleisti tai pro pirštus ir tiesiog mėgautis filmu.

Panašaus kalibro psichologinis survival’as, kaip, kad ir 127 Hours, tik šis manau išpildytas įdomiau, nes veiksmas jame daug įnirtingesnis ir labiau įtraukiantis.

3 komentarai
 • Alco_
  Parašyta: 19:43h, birželio 05 Atsakyti

  Dėkui už straipsniį, pažiūrėsiu Woody Allen’o filmą bei Clockwork Orange, pastarąjį filma jau turbūt norėjau pažiūrėt prieš trejus metus, vis atsisiųsdavau, permesdavau akį ir išjungdavau, laukdavau turbūt tos nuotaikos ar nusiteikimo tokiam mindfuck’ui, na bet vieną kartą reikės susikaupt ir sudorot jį, o Allen’o filmą tai manau žiūrėsiu su pasimėgavimu, kitus matęs arba ne itin sudomino, bet visiškai pasitikiu tavo filmų skoniu tad sutaupei turbūt mano gyvenimo bent 4 h valandas, ačiū :)

 • re`animated
  Parašyta: 20:15h, birželio 05 Atsakyti

  Nors Kubric’o filmų nedaug, tačiau neskubu jų žiūrėti. Taupau. Nes žinau, kad kai peržiūrėsiu visus, daugiau nieko panašaus nebepamatysiu. Na bet taip, nusiteikimo tikrai tam reikia.
  Na o Woody tai pagarsėjęs savo romantinėm komedijom, o šis filmas yra visiškai nepanašus į kitus jo darbus. Tiesiog begalinė ironija į gyvenimą, Dievą, meilę ir santykius. Na bet tą ironiją tiesiog reikia mokėt priimti, nes žinau, kad yra žmonių, kuriems filmas atrodo absurdiškas ir kvailas, nors aš bežiūrėdamas visą laiką smagiai kikenau dar nuo pirmų kadrų, kur pasakojo apie savo tėvą turintį lopinėlį žemės =D (Kai pažiūrėsi, suprasi)
  Heh, na dėkui už gerus žodžius, kada tą pasitikėjimą spėjau užsidirbt? :)

 • Alco_
  Parašyta: 02:20h, birželio 06 Atsakyti

  Na stebiu tavo Blog’ą jau kurį laiką, filmų peržiūrų niekad nepraleidžiu, būna kad filmą esu matęs, tai nuomonės apie jį dažnai sutampa, na tik tiek jog tu esi platesnių pažiūrių, turi didesnį akiratį, tai pagal aprašymus aš atsirenku kas man yra arčiau dūšios :)

Komentuoti