Filmų peržiūros #2

the-good-the-bad-and-the-ugly

Nuo paskutinio karto, kai apžvelgiau filmus prabėgo jau 4 mėnesiai. Šitiek laiko ir šitiek tinginiavimo… Krūvos visokių “veiklų”, bei sumanymų atima iš manęs norą sėdėti ir terliotis su komentarų apie filmus rašymu. Visgi pavasaris, žmonės :j Na, bet niekur tie komentarai neprapuolė ir kad su didele pauze, bet juodraščiai iš mano kompiuterio visgi pasieks ir jūsų kompiuterio ekranus. Taigi, mažomis porcijomis imam taškyt mano archyvus!

You Don’t Mess with the Zohan (2008) IMDM – 5.6

Zohan_4lg

You’ve caught so many terrorists, it’s an art. You’re like Rembrandt with a grenade.

Dažniausiai komedijų vengiu dėlto, kad amerikietiškas humoras kino juostose ne tik, kad neprajuokina, bet net sugeba erzinti. Ne, nieko nesakau, yra tikrai gerų komedijų/parodijų, tačiau atkreiptina, kad visų jų ir amžius jau garbus. Naujųjų laikų komedijos sukasi vien apie genitalijas, tūsus, alkoholį, bei šūdus. Su menka viltimi suteiki dar vieną šansą kokiai nors smarkiai eskaluojamai komedijos juostai ir eilinį kartą pasišlykšti ir vėl pasižadi su jomis neprasidėti. Taigi Zohan’as irgi yra vienas iš tokių filmų, kurie yra absoliučiai tūpi ir antra kartą nepriverstumėt manęs jo žiūrėt. Ir jei jau nusprendėt, kad visgi žiūrėsit, tai rekomenduoju tai daryti su didele draugų kompanija, bei alaus amunicija – sueitų, kaip pusę velnio šou pasiprikolinimui. Ir išvis, šioje juostoje ko gero reikia įvertinti tik nestandartinę Adam’o Sandlerio išvaizdą, bei boratišką akcentą, be jų, bei gražuolės Emmanuelle Chriqui šis filmas daugiau visiškai nieko neturi…

 

 

Heartless (2009) IMDB – 6.1

James Sturgess Heartless 1

Looks like the fucking Palace of Versailles, want my opinion. Soaks herself morning, noon and night. Lavender and Bergamot bubble bath. She says, "I feel like Marie Antoinette." I said, "Well, you know what happened to her, don’t ya?" She don’t. She will. I’ve made plans. Certain kid I know’s a dab hand with a chainsaw. Beautiful weapon. And talking of weapons… Business!

Nežinau konkrečios priežasties, kodėl UK filmai mūsuose taip mažai žinomi ir reklamuojami. Jau ne vieną kartą galėjome įvertinti šios šalies kino sugebėjimus. Patinka man, kad UK sugeba išlaikyti gyvenimišką natūralumą, bei gatvės žiaurumą.  Šio filmo istorija pasakoja apie vyruką, kuris nuo gimimo turi didelį apgamą ant veido ir dėlto yra visuomenės atstumtasis, bei apie tai, kaip jis susivilioja velnišku pasiūlymu tapti gražiu aplinkiniams, bei mylimąjai.
Originalus, protingas filmas, besiorientuojantis į siaubo žanrą, tačiau paliekantis žinutę ir priverčiantis susimąstyti.

 

 

American Psycho (2000) IMDB – 7.5

American_Psycho-1

I have all the characteristics of a human being: blood, flesh, skin, hair; but not a single, clear, identifiable emotion, except for greed and disgust. Something horrible is happening inside of me and I don’t know why. My nightly bloodlust has overflown into my days. I feel lethal, on the verge of frenzy. I think my mask of sanity is about to slip.

Ahh, kaip man patiko kai kurios šio filmo vietos, kaip dialogai, preciziškai tiksli rytinė dienotvarkė filmo pradžioje, herojaus profesionali muzikinė įžvalga, na ir žinoma žymioji vizitinių kortelių scena. Šiame materializmo pasaulyje, kuriame mūsų herojus turi viską, jis nebejaučia nieko. Kad ir ką bedarytų ar pasiektų, nuo to filmo herojus tampa dar nelaimingesnis ir tik suradęs savo asmeninę “amerikietišką svajonę” jis sugeba paragauti bent dalelę jausmų.
Į kino istoriją neįeinantis dėl savo efektų ar apdovanojimų skaičiaus, tačiau tikrai pasižymintis istorijos pasakojimo maniera, bei kameros darbu. Must see filmas, juostas vertinantiems žmonėms.

 

 

Hero (2002) IMDB – 8.0

2004_hero_004

This scroll by Broken Sword contains no secrets of his swordsmanship. What this reveals is his highest ideal. In the first state, man and sword become one and each other. Here, even a blade of grass can be used as a lethal weapon.

Kaip ir įprasta japoniškiems filmams – daug skraidymo, muštynių, nerealių gamtovaizdžių, sakurų, bei lietaus ir visa tai be fizikos dėsnių egzistavimo. Užskaitau filmą dėl savo epiškumo, koloringumo, bei masinių scenų. Vienas brangiausių, tačiau ir daugiausiai uždirbusių japonų filmų eva! Puiki pramoga savaitgalio vakarui per didelės įstrižainės ekraną, sustiprinto geromis kolonėlėmis.

 

 

Letters from Iwo Jima (2006) IMDB – 8.0

Letters_from_Iwo_Jima

For our homeland. Until the very last man. Our duty is to stop the enemy right here. Do not expect to return home alive.

Daugumoje filmų apie antrąjį pasaulinį, didvyriški amerikonai šaudo evil japanese, kurie viso to “nusipelnė”. Tačiau šiame filme visus tuos “Perl Harlboro” reikalus pamatysime iš kitos barikadų pusės ir šį kartą patys amerikiečiai pataps ne humaniškais niekšais. Tikrai vertas dėmesio filmas apie karo prasmę, kuriame orientuotasi ne į spec. efektus, o į discipliną, atsidavimą,  tradicijas, bei santykius tarp karių. Clint’o Eastwood’o režisuotas filmas, dėl kurio Japonija gali didžiuotis.

 

 

Reservoir Dogs (1992) IMDB – 8.4

Reservoir-Dogs-1992

Marvin: I already told you I don’t know anything about any fucking setup; you can torture me all you want.
Mr. Blonde: Torture you? That’s a good idea. I like that.

Taip, esu didelis nusidėjėlis, kad nemačiau šio filmo anksčiau. Na ir ką galiu pasakyt? Tarantino savo stiliuje. Nuostabus filmas, kaip ir buvo galima tikėtis. Kaip visada ilgi, tačiau velniškai geri dialogai, kaip visada tobulas filmo ištęstumas, kai nenori filmo nei pagreitint, nei sulėtint, o taipogi su Tarantino filmais neatsiejamas istorijos pasakojimo būdas, ginklai, kraujo klanai, bei keiksmažodžiai (žodelis “fuck” šiame filme pavartotas 272 kartus). Mūsų lietuviškos pažibos Zero 2 idėjų šaltinis. Neabejoju, kad Tarantino fanai šį filmą tikrai matė ir rekomenduoju pažiūrėti dar kartelį, na o kam Kill Bill’ai nepatiko, tai ko gero nepatiks ir šis.

 

 

The good the bad and the ugly (1966) IMDB – 9.0

eastwood_good_ugly

There are two kinds of people in the world, my friend: Those with a rope around the neck, and the people who have the job of doing the cutting.

Keista matyti Clint’ą šitokį jauną, na bet pažiūrėkite ir į metus: 1966!!! Ne kasdien pažiūrėsi šitokio garbaus amžiaus sulaukusio filmo, o ypač, kad jis tiesiog nuostabus! Neabejotinai pats geriausias vesternas, koks yra pasirodęs ant margo svieto. A klasė tiek ir vaidyboje, tiek ir nuostabiu kameros darbu, humoru, bei vienu įsimintiniausių garso takelių. Visa tai atlikta su tokia kokybės kartele, kad net praėjus 45-iems metams, filmas tiesiog nepakartojamas ir žiūrisi labai puikiai. Štai kaip reikia daryti filmus!  Nors imk ir vėl leisk į kino teatrus. Tie kas pažiūrėsit šį filmą, drąsiai rekomenduoju užmesti akį ir į Unforgiven (1992), kuris nėra toks linksmas, kaip šis, tačiau galima traktuoti vos ne kaip tęsinį.
Tiesiog nuoširdžiai jūsų prašau pažiūrėti į šią laiko nesugadintą komedijos/veiksmo/vesterno samplaiką.

Komentarų nėra

Komentuoti