Filmų peržiūros #1

Kill Bill

Atmetus žiūrimus serialus, anime, bei mano pomėgį domėtis naujausia muzika, filmų žiūrėjimui laiko lieka išties nedaug. O ir ne kiekvienas peržiūrėtas filmas palieka gilų įspūdį, kurio užtektų įrašo parašymui. Jei jau juosta buvo prasta, tai gaila laiko, kurį jam sugaišai, o ką jau kalbėti apie gaišatį rašant jo apžvalgėlę. Na bet iš kitos pusės – jūs taip ir nesužinot apie nevertus žiūrėti filmus ir darot lygiai tą pačią klaidą. Tad nusprendžiau prisitaikyti populiarų formatą ir kas tam tikrą laiką (pvz kas mėnesį) bent keliais žodžiais brūkštelti apie VISUS matytus filmus. Na o ypač sužavėjusių filmų aprašymus darysiu, kaip tai darydavau ir seniau.

Taigi, pirmyn, šį kartą lapkričio peržiūros:

Kill Bill Vol.1-2 (2003-2004)

kill_bill_i
Here comes the bride

Paskutinis matytas Tarantino filmas buvo Inglourious Basterds ir tiesą sakant jau spėjau be galo pasiilgti šio režisieriaus, tad nusprendžiau parsisūsti ir dar kartelį pasimėgauti senai bematytu Kill Bill, ypač, kad antrosios dalies mačiau vos kelias scenas. Na ir ką galiu pasakyti? Tiesiog nuostabu! Režisierius kickass’iną eilinį kartą. Kovos scenos, badass stilistika, dialogai, aplinkos, kameros darbas, duoklė senoviniams rytų kovos filmams, bei žinoma garso takelis tiesiog neįtikėtini. Kas supranta video meną, tas žino koks tai geras darbas, na o kitiems arba patinka pasakojama istorija, arba ji atbaido.

[rating: 9/10]
9/10

(Pirmai daliai neabejotinas 10-tukas, tačiau antroji gauna tik 8)

Full Metal Jacket (1987)

full_metal_jacket_1987_580x458_259506
„This is my rifle. There are many like it but this one is mine.“

Kuo daugiau matau Kubric’o filmų, tuo labiau jį respectinu. Pirmiausia dėl kruopštaus jo detališkumo. Ko gero nei vienas kitas režisierius neskiria tiek daug dėmesio pačiom mažiausiom smulkmenom, nei jis. O ką jau bekalbėti apie jo filmų gilumą, bei šoko efektą, kurį palieka visi jo filmai.
Pirmoje juostos pusėje vaizduojama jaunuolių, atvykusių į armiją, apmokymai, bei tai, su kokia kasdienybe jiems tenka susidurti, na o antrojoje filmo dalyje, matome tuos pačius jaunuolius pakliuvusius į tikrą mūšio lauką. Idealus karinis filmas, tačiau ko gero mano simpatijų iš Saving Private Ryan neatima, nors pasakoma ir daug daugiau.

[rating: 9/10]
9/10

(Skiriu 9, tik dėlto, kad pirma vieta karinių filmų tarpe nuo 99-tųjų jau užimta)

Good Will Hunting (1997)

0921-good-will-hunting-matt-damonjpg-a73cdac8ed3d6459_large
Son of a bitch… He stole my line.

Istorija apie matematikos genijų, kuris dirba paprastu valytoju universitete, bei jo santykius su psichologu, kuriam pačiam reikalinga pagalba.
Demon’as nėra mano simpatijų pelnęs aktorius, tačiau antipatijos jam irgi nejaučiu. Vaidyba jo išties nebloga, tiesiog filmai, kuriuose jis filmuojasi, manęs itin nesužavėdavo. Tačiau to paties negaliu pasakyti apie šią 97-tųjų drama. Paprastas, gražus ir iš dalies artimas filmas, apie psichologines problemas, bei draugystę. Pažymėtina ypač skaudi išsiskyrimo su mergina scena…

[rating: 8,5/10]
8,5/10

(Mano kritiška nosis uodžia, kad gilesnių, apie santykius, gyvenimą, bei darną tarp jų, filmų mėgėjai tikrai įvertins)

Poltergeist (1982)

poltergeist

Lapkritį pastumėtas Slender Man istorijos vėl ėmiau gręžiotis į siaubą. Kadangi tai žanras, kuris man itin patinka, bet deja esu labai išrankus ir išskirti galėčiau vos vieną kitą filmą, tai nusprendžiau imtis siaubo filmų klasikos, kaip Poltergeist’as.
Jei tai būčiau išvydęs kokių 8-erių – 12-kos, tai ko gero būtų buvę labai baisu, deja dabar tokio efekto žinoma nėra. Istorija gana paikoka, o ir padarymas vietomis nusijuokti priverčia. Tačiau turiu pažymėti, kad visgi šis Spielbergo darbas turi ko pamokinti ir šių laikų “siaubiakus”. Labai patiko virtuvės kėdžių scena, o ir pastebėjimas, kad nors tai ir siaubo filmas, tačiau nei vienos mirties filme taip ir neįvyksta – priverčia atiduoti pagarbą. Čia jums ne koks Saw :j

Faktas: pasirodo, kad skeletai baseino scenoje, buvo išties tikri skeletai ir aktoriams tai buvo pasakyta tik pasibaigus filmavimui xD

[rating: 6/10]
6/10

(Nesvarbu, kad dabar žiūrisi jau kiek kreivai, tačiau paslaptingai sugeba įtraukti. Sėdi sąžiningai iki filmo pabaigos, nes norisi pamatyti, kaip viskas pasibaigs. Nors vietomis tai tikrai juokinga :j)

The Blair Witch Project (1999)

blair_witch_project_movie_image_01

Vienas pirmųjų mocumentary tipo filmų. Jaunulių trijulė filmuoja dokumentinį filmą apie Bleiro raganą, kai ima suprasti, jog pasiklydo miške, kur visai ne jų teritorija.
Filmą galima vertinti labai dvejopai. Iš vienos pusės, tai be traškesių ir aimanavimų, kaip čia viskas blogai, daugiau nieko ir neišvysite, tad gali būti labai neįdomu ir nuobodu. Iš kitos pusės – buitinės kameros efektas veikia puikiai ir leidžia stebėti augančią įtampą tarp trejų draugų, bei kaip juos užvaldo stresas. Jei tarkim mokyčiausi psichologijos, tai būtent šiuo aspektu filmą stebėti yra labai fun.
Ne, žinoma išsigąsti ten nėra ko, tačiau būdamas toks realistiškas, sugebėjo įsirėžti amerikos jaunimui į galvas ir nemažai jų bandė pakartoti panašų žygį. O ką jau kalbėti apie tai, kad tai viena sėkmingiausių kino juostų pagal ratio, t.y. išleista/uždirbta santykį. Filmas nufilmuotas vos už 22 000 dolerių, uždirbo 240 milijonų (1 doleris atnešė beveik 11 000$).

Neskaitant to, kad filmavimo metu aktoriai patys tikėjo, kad tai ne scenaristų išmyslas, o tikras mitas, tai jie dar ir buvo neperspėti apie kai kuriuos išpuolius, tad matome tikras, nesuvaidintas aktorių emocijas.

[rating: 6/10]
6/10

(Kaip siaubo filmas – per daug silpnas ir nesukuria reikiamos nuotaikos, tačiau kaip juosta apie žmonių emocijas – visai žiūrima.)

Shank (2010)

shank-943274252

Mūsuose britiški filmai labai menkai publikuojami ir apie juos žino tik besidomintys. Peržiūrėjau naują juostą su dar iš KidultHood pamėgtais aktoriais, kaip Adam Deacon ar Ashley Bashy Thomas.
Filmas niūrokas, postapokaliptinis: populiacija žemėja vis didėja, maisto mažėja, finansų rinka žlugo ir tai  privedė prie visiško šiukšlyno, kurį ir matome filme. Tai nėra geras filmas, tiesiog jis oriantuotas į naujajį britišką jaunimą, užaugusiems su grime, dubstep muzika šokių aišktelėse, daug pykčio ir agresijos.

[rating: 4/10]
4/10

(Iš esmės panašu į minėtąjį KidultHood’ą tik perkelta į ateities betvarkės pasaulį. Ne tas pats režisierius, ne ta pati ir kokybė)

Juno (2007)

juno-05-431x300

Juosta apie brendimą, paauglių bėdas, santykius, bei kūdikio atidavimo konfliktą. Ir nors Ellen Page, po filmo Hard Candy man paliko labai gerą įspūdį, deja šis filmas man patapo nubodus ir vos sugebėjau išžiūrėti iki pabaigos. Nepadėjo, net ir Michael Cera, kuris paskutiniu metu susilaukia gan nemažai dėmesio. Na bet tokie nučiuožusios, nuolat neužsičiaupiančios, bei ne pagal metus subrendusios merginos vaidmuo Ellen Page tikrai tinka ir dėlto aš ją taip mėgstu.

[rating: 4/10]
(4/10)

American Beauty (1999)

americanbeauty-wesbentley
Jei darysi tai ką visada ir gausi tai ką visada.

Prisikapsčiau ir iki legendinės, visų belenkaip giriamos dramos ir turiu pasakyti nebuvau taip sužavėtas, kaip, kad kiti. Taip, gilu, jame daug simbolizmo, cinizmo ir satyros. Juokiamasi iš amerikietiškų vertybių, manierų, bei gyvenimo būdo. Taip, peržiūrėjus atsiranda peno apmastymams apie savo paties gyvenimą. Ir taip, jis nėra šabloniškas. Tačiau, tai nėra filmas, kurį rekomenduočiau vos užklausus. Tikrai geriau, nei visa krūva kito holivudiško šlamšto, skirtas mąstantiems žmonėms.

[rating: 6/10]
(6/10)

The Truman Show (1998)

end-of-the-truman-show
All the world’s a stage…

Pirmas mano mėgiamo Jim’o rimtas vaidmuo. Daug žmonių dėlto ir praskipino tokią gerą juostą, manydami, kad tai eilinė Jim’o komedija, kur jis durnavoja ir daug maivosi. Deja jie klysta.
Puiki istorija pašiepianti realybių šou kultą. O ką jau kalbėti apie tokius gvildenamus klausimus, kaip Dievo tematika, aplinkos monotoniškumas, ar gyvenimo vertybės. Žmonės pabėga nuo savo paties gyvenimo, kad galėtų stebėti kito potyrius. Kas tada vertesnis gyventi?

P.s. Faktas: veidrodžio scena, kurioje Jim’o veikėjas isivaizduoja esantis kosmonautas yra visiška aktoriaus improvizacija, scenarijuje to nebuvo :j

[rating: 9/10]
9/10

(Dar vienas puikus darbas į Jim’o CV)

Mr. Nobody (2009)

mrnobody11
I always liked fish. I never thought that one day they would like me too.

Visada yra faina žinoti, kad tavo visų laikų filmų top3 vienas iš pagrindinių aktorių turi ir daugiau gerų juostų. Taip, kalbu apie Jared Leto, bei antrąjį net labai gerą jo filmą Mr.Nobody. Ahh, kokių gerų minčių yra šiame filme, bei kokie nerealūs dialogai pasiekia ausis bežiūrint.

Nemo Nobody aged 118: I’ve got nothing to say to you. I’m Mr. Nobody, a man who doesn’t exist.
Young journalist: Do you remember what the world was like before quasi-immortality? What was it like when humans were mortals?
Nemo Nobody aged 118: There were cars that polluded. We smoked cigarettes. We ate meat. We did everything we can’t do in this dump and it was wonderful! Most of the time nothing happened… like a French movie.
Young journalist: And, um, sexually? Before sex became obsolete.
Nemo Nobody aged 118: Ha ha, we screwed! Everybody was always screwing. We fell in love… we fell in love.

Pasirinkimai.
Ar bent pagalvojate, kaip dažnai jums reikia rinktis ir kaip vienoks ar kitoks pasirinkimas keičia jūsų gyvenimą? Tai filme net labai puikiai parodoma ir priverčia susimastyti apie savo pačio sprendimus, darytus praeityje, bei apgalvoti prieš priimant sprendimus ateityje. Kol sprendimas dar nepriimtas – viskas atrodo įmanoma.

[rating: 10/10]
10/10

Vietomis tas laiko tekmių susimaišymas tarpusavyje, kiek primindavo Inception’ą, dievaži, gi čia irgi su automobiliu į vandenį įlekia! xD

Labai džiaugiuosi, kad per tą mėnesiuką pavyko pamatyti keletas šitokio gerumo juostų. Tokie filmai pasitaiko retai ir juos reikia gerbti ir mylėti. Vieną gražią dieną pasidarysiu savo nuosavą fizinę, pačių geriausių filmų kolekciją.

Tai tiek šiam kartui, susirašysma kitais kartais :)

1 komentaras
  • skelbiu
    Parašyta: 16:11h, gruodžio 20 Atsakyti

    Labai geras, ramus ir šiltas filmas :yes:

Komentuoti