Filmas, kurį žiūrėjau: Zeitgeist – Addendum

Zeitgeist-image

Pamenu, kad apie Zeitgeist’o teorijas pastoviai girdėdavau kalbant draugus ir po truputis atsirado susidomėjimas šiuo filmu. Ir nors peržiūrėta pirmoji dalis man tikrai patiko, bet iki antros dalies peržiūros prireikė daugiau nei metų. Nusprendžiau, kad neberašysiu populiarių, kino teatruose rodomų filmų apžvalgų, nes tam yra atskiri, dideli specializuoti interneto portalai ir asmeniniai dienoraščiai, o oriantuosiuosi į senesnius filmus, apie kuriuos jau niekas nebekalba. Taigi, šiandien 2008-tųjų metų filmo Zeitgeist: Addendum eilė.

Po pirmojo filmo Zeitgeist – The Movie pasirodymo, šio filmo režisierius (Peter Joseph) susitiko su Veneros projekto kūrėju (Žaku Fresko), kuris suteikė įkvėpimo sumontuoti ir antrąjį filmą. Šiame filme bandoma atskleisti dabartinės sistemos veikimo principai, neigiami jų aspektai ir pasakojama apie alternatyvią daug geresnę sistemą, bei stabdžius tai sistemai pasiekti. Lyginant su pirma dalimi, čia daugiau pasakojama ne apie konspiracijos teorijas, o apie konkrečią dabartinę situaciją, kurioje mes gyvename, bei apie būdus mažiau priklausyti nuo šios sistemos pokyčių.

Filmo pradžioje paprasta, mums suprantama kalba paaiškinami įprasti ekonominiai varikliai, tokie kaip: pinigų sukūrimas iš oro, infliacijos atsiradimas, ekonomikos kontroliavimas valdant pinigų kiekį apyvartoje, bei žmonių vergovė. Taip pat atskleidžiama Amerikos veiksmai bandant kontroliuoti pasaulį per savo vadinamąją laisvą prekybą bei atviras rinkas, kurioje užsienio vadovai papirkinėjami arba pašalinami iš kelio.

Antroje filmo dalyje – interviu su Žaku Fresko, bei Roksana Medous, kurie pristato savo kuriamą alternatyvaus pasaulio modelį. Čia, pateikiamas sprendimas neišvengiamai sistemos tragedijai išspręsti – technologija, bei išteklių ekonomika, o ne politika yra problemų sprendimas.

Galbūt filme ir yra loginių klaidų ir jis nėra absoliučiai teisingas, tačiau, kaip Žakas Fresko minėjo: nėra tobulos sistemos ar tobulos visuomenės, bet mūsų siūlomas modelis yra kur kas geresnis, nei šiandieninis.

Svarbiausia čia yra prajudinti tas užkalkėjusias žmogaus smegenis, kad pagaliau nustotų priimti jau “suvirškintą” informaciją, kokią pateikia TV, laikraščiai ir kiti informacijos šaltiniai, o pradėtų patys mąstyti. Zeitgeist neturi tikslo plauti visiems smegenis ir maitinti nerealiomis idėjomis. Zeitgeist turi tikslą žmonėms pasakyti, kad pats laikas nustoti pasikliauti kitais ir pradėti patiems galvoti. Nes kaip rodo šiandiena, tuo yra stipriai manipuliuojama. Dėl to kyla karai, dėl to žmonės tampa vis labiau abejingi įvykiams vykstantiems bent milimetru toliau jų nosies, ir dėl to, žmonių gyvenimas yra vergovė apie kurią jie nė nenutuokia.

 

Jei dar nematėte šio filmo, rekomenduoju jį pasižiūrėti, kad ir internetu:

Zeitgeist–Addendum
1 komentaras

Komentuoti