Filmas, kurį žiūrėjau: Transformers: Revenge of the fallen

transformers-2-shia-labeouf-and-megan-fox

Pamenu, kai pasirodė pirmoji Transformerių dalis. Pažiūrėjau treilerį ir pamaniau, kad efektai gal ir unreal, bet pats filmas š… Po kiek laiko visgi pastebėjau neblogus žiūrėjusiųjų atsiliepimus ir pasižiūrėjau šį filmą. Buvau maloniai nustebintas: filme nemažai humoro, išties daug veiksmo, bei tikrai aukšto lygio specialieji efektai, kurių filme begalės. Pasigailėjau, kad nežiūrėjau šio filmo kino teatre. Kai sužinojau, kad pasirodys antra dalis, iškart pasakiau: “Aisiu jo žiūrėt į kiną”. Taip vakar su draugais ir padarėm.

Siužetas:

shia-labeouf-transformers

Praėjo jau dveji metai, kai Semas ir autobotai išgelbėjo žmoniją nuo deseptikonų invazijos. Dabar Semas ruošiasi didžiausiam gyvenimo iššūkiui – išvažiuoti iš namų į koledžą. Nors ir kovoja su robotais, jis vis tiek yra paprastas paauglys, su jauduliu žiūrintis, kaip tampa saugusiuoju, nes pirmą kartą gyvenime palieka tėvų namus ir ištikimą merginą Mikaelą gimtajame mieste. Žinoma, jam tenka tai paaiškinti savo robotui sargybiniui Bumblebee.
Autobotai labai gerai žino, ką reiškia palikti namus. Sunaikinus Alsparką jų gimtoji planeta Kibertronas liko nebegyvenama, todėl autobotai stengiasi gyventi Žemėje bendradarbiaudami su kariškiais kaip dalis slaptos komandos pavadinimu „Lizdas“. Dirbdamas petys į petį su žmonėmis, majoru Lenoksu ir seržantu Epsu, „Lizdas“ seka ir medžioja tai, kas liko iš deseptikonų.
Nacionalinio saugumo patarėjo Teodoro Galovėjaus manymu, transformeriai turėtų palikti Žemę, jis bando įtikinti valdžią, kad jie kelia pavojų žmonijos rasei. Optimus Prime, autobotų lyderis, sutinka palikti Žemę, jei to trokšta valdžia, bet perspėja, kad jiems išvykus Žemė liks be gynybos.
Tuo tarpu koledže Semas su kambario draugu Leo ir drauge Alise stengiasi priprasti prie studentiško gyvenimo, bet apsireiškia blykčiojanti vizija. Greitai deseptikonai išsiaiškina tai, ko nežino Semas: kad jo galvoje yra raktas, gali lemti gėrio ir blogio dvikovos baigtį.
Normaliam gyvenimui teks palaukti. Padedami autobatų, „Lizdo" kariai ir ištikimieji sąjungininkai (Simonsas, Semas ir Mikaela) turės atskleisti paslaptingą transformerių atsiradimo Žemėje istoriją ir išsiaiškinti, ką reikia paaukoti, kad pavyktų išgelbėti Žemę nuo seno pavojaus, kuris grįžo atkeršyti.

Nuomonė:

transformers2sb-23

Iš esmės antra dalis nuo pirmosios daug nesiskiria. Šioje dalyje veiksmo ir specialiųjų efektų žymiai daugiau, ir su jais dirbta kur kas kruopščiau, tad efektas dar įspūdingesnis. Režisierius žadėjo, kad robotai bus kur kas detalesni ir savo pažadą ištesėjo – tai išėjo į naudą, nes dabar kamera sukinėjama kiek lėčiau, dažniau rodomas sulėtintas vaizdas ir bent jau galima pamatyti, kaip iš tiesų atrodo tie robotai. Mano manymu antrosios dalies specialieji efektai žymiai lenkia pirmosios dalies efektus, tačiau jų buvo gerokai per daug, nes jei ne keli juokeliai, bei šioks toks siužetas, tai filmas tebūtų 2 su puse valandos trukmės specialiųjų efektų kratinys.

Labai patiko, kai veiksmo vieta persikėlė iš miestų. Iš pradžių į mišką – kur buvo smagiai laužomi medžiai, o vėliau į dykumą, kur sprogimai, bei dulkių kamuoliai žiūrėjosi kur kas geriau ir buvo daug labiau suprantami, nes robotai mažiau susiliedavo su fonu. Žiūrint kino teatre tiesiog pakerėjo tas metalo garsas, kai jis atsitrenkia į smėlį – skambėjo labai įtikinamai.

Kalbant apie humorą – susidaro įspūdis, kad pirmojoje dalyje jo buvo daugiau. Bet įdomiausia, kad tai nėra tiesa – statistiškai antrojoje dalyje humoro yra kur kas daugiau. Tiesiog pirmojoje dalyje jis buvo kiek geresnis, bei originalesnis, o antrojoje dalyje buvo naudota daugiau jau žinomų, gana nuvalkiotų “bajeriukų” dėlto humoristinė filmo pusė sudarė mažesnį įspūdį.

Na ir scenarijus. Kaip bebūtų – tai yra silpniausia filmo vieta. Tiesiog amžina kova tarp amžinų priešų, kurios metu niūriai, o kartu ir įspūdingai griaunamas žmonių pasaulis. Nieko rimto ar originalaus. O pasižiūrėjus atidžiau, atsiranda ir šiokių tokių nesutapimų su pirma dalimi: pirmiausia geltonasis robotas vadinamas “bee” – juk jam buvo sutaisytas kalbos mechanizmas, bet antrojoje dalyje jis vėl šneka transliacijomis iš radijos. Taip pat pirmojoje dalyje Megatronas buvo pats kiečiausias ir Optimus Prime mušė, kaip vaiką, o šioje dalyje jis gauna malkų nuo paprasčiausių low-ranked robotų. O ką jau kalbėti apie tai, kad Megatronas visada, kaip ir buvo deceptikonų vadas, o šioje dalyje sužinom, kad ne…

megan-fox

Kalbant apie vaidybą, tai viskas kaip ir sulindo gražiai, buvo smagu matyti jau pažystamus ir pamėgtus aktorius, bei žinoma Megan Fox priešakyje. Kūrėjai smarkiai pasistengė ir padarė ją dar seksualesne, tačiau žiūrint iš vaidybinės pusės – man jos vaidyba buvo kiek silpnoka ir neįtikinama. Mergytei dar reikia tobulėti. Viską kompensuoja tos akytės ir lūpytės… Manau daugelis su manimi sutiks.

Filmas paliko galimybę kurti pratesimą ir nė neabejoju, kad jis bus. Tikiuosi kūrėjų fantazija nenusivažiuos į lankas, bei bus kiek labiau padirbėta su scenarijumi. Kol filmo tęsiniai išliks tokio aušto lygio – tol jie atneš tikrai milžiniškus pinigus.

 

Įvertinimas:

Už spec. efektus galima drąsiai duoti 10, bet scenarijų galėčiau įvertinti nebent 6. Tad galutinis įvertinimas:

8

 

Video:

1 komentaras
  • gvidas333
    Parašyta: 22:46h, liepos 13 Atsakyti

    kaifas :yes: :xexe: o ne filmas :devil:

Komentuoti