Filmas, kurį žiūrėjau: The Sky Crawlers

skycrawlers2

Taigi, vasara nesustodama tirpsta, kaip ir mano anime kolekcija, kurią prikaupiau prieš išvažiuojant atostogauti. Viena iš paskutiniųjų mano kolekcijoje užsiliko militaristinė drama pavadinimu “The Sky Crawlers”.

000d6065c51b0a21f7680b

Istorija:

Žmonijai pavyko sustabdyti karus, bet žmonės nebūtų žmonėmis, jei nebūtų reikmės karui. Todėl šis atgimsta kaip tam tikras begalinis brutalus karinis šou, rodomas visuomenei. Karas vyksta tarp dviejų kompanijų Rostock ir Lautern. Specialiai karui genetinės technologijos dėka yra sukuriami amžini paaugliai kariai – „kildren“, galintys mirti tik kovoje. Vienas iš tokių – Kannami Yuichi atvyksta į atokesnę Urisu karine oro bazę pakeisti mirusio lakūno.

 

Piešimas:

sc4

Vos pradėjus žiūrėti filmą, akį patraukia tikrai kokybiškai padaryti lėktuvų modeliai ir ypač detalios jų kovos (sprogimai, skeveldros ar dūmai – viskas atkurta tiesiog nuostabiai). Šiems vaizdams buvo pasitelkta CGI (Computer Generated Images) grafika, taip pat matyta visiems gerai žinomame Final Fantasy: Advent Children.

Kraštovaizdžių, žemės, jūros ar dangaus vaizdavimui pasitelktas paprastas piešimas, bet jis atliktas tikrai kokybiškai, matosi įdėtas animatorių triūsas. Verta paminėti dangaus piešimą atskirai, nes tai ko gero geriausiai nupieštas dangus, kokį yra tekę matyti. Piešimas vertas pagyrų. Tačiauto negalima pasakyti apie veikėjų piešimą… Veidai lygutėliai, neišraiškingi, eisena netikroviška – visa tai veikėjus tiesiog išskiria iš aplinkos. Nežinau ar čia ir buvo toks sumanymas šitaip nupiešti, ar tiesiog kūrėjams taip gavosi, bet šį kartą tokia technika nepasiteisino.

 

Garsas:

Veiksmo scenose garsas tiesiog nuostabus – sprogimų garsai, švilpiančios kulkos, atskrendantys ar nuskrendantys lėktuvai sukurti taip, kad ko gero niekas nepasiginčys, kad skamba nenatūraliai, ar netikroviškai. Na o štai ramesnėse filmo vietose garsas didelio įspūdžio nepadarė. Daugumoje scenų išvis palikta tyla, o jei muzika ir būdavo, tai ji gan neišraiškinga. Toks muzikos nebuvimas pridėjo per daug ramumos. Pvz kai geras 10 sekundžių rodoma, kaip žmogus stovi, paprasčiausiai kur nors eina ar rūko. Aplinkoje girdisi tam tikras angaro triukšmas, žingsniai bet daugiau jokių garsų. Na gal ir tikroviška, bet nuobodu.

 

Siužetas:

skycrawlers4  Na siužetas šį kartą nieko ypatingo neparodė. Visas veiksmas vyksta išties retai ir iš snūduriavimo prasibudini tik kovų scenomis. Tai vienas iš tų filmų, kuris stengiasi sukelti gilesnių minčių apie karą, jo tikslą. Filmas išties gan ramus ir be keletos lėktuvų sudužimu, netikėtos priešų atakos, bei pasimojavimo šautuvu daugiau nieko tokio, kaip ir neparodoma. Smagu, tai, kad nesistengiama holivudiškai sukelti dramos iš nieko, nebėgioja kokie mechaniniai robotai ir neskraido fantastiniai lėktuvai, veikėjai nesistengia kvailai juokauti, kaip dažniausiai būna militaristiniuose anime. The Sky Crawlers viskas vyksta realistiškai, bei labai rimtai ir tai padaro jį vieną iš geriausių anime militaristiniame žanre. Tačiau filme yra ne vienas siužeto vingis, veikėjų poelgis, kuriiuos sugrumuliuoti pavyksta ne iš karto.

P.s. beveik visi veikėjai filme rūko. Ar tai kažkoks bandymas parodyti šių paauglių brandumą?

 

Apibendrinimas:

 sc3

Ieškantiems paprasto karo, pasišaudymų, daug veiksmo – šis kūrinys pasirodys išties nuobodus ir neįdomus, “užkabinti” gali nebent pirmieji kadrai, nes filmas prasideda būtent nuo kovos vaizdų. Tačiau visiems kitiems, kurie ieško rimtumo, bei gilumo filmuose, kurie nori, kad filmas priverstų susimastyti – tiks kuo puikiausiai.

 

Įvertinimas:

Kadangi asmeniškai istorija nepaliko didelio įspūdžio, bei nesižiūrėjo tie lygūs, vaikiški veidai, tai galutinis įvertinimas:

7.1

 

Media:

į pagalbą pasitelkta animezona.net informacija

Komentarų nėra

Komentuoti