Filmas, kurį žiūrėjau: The Shawshank Redemption

shawshank-redemption-picture1

Taip, nelabai aš atrandu laiko čia taip dažnai parašyt, kaip tūnant barake, bet vat vakarais, tai spėju pažiūrėt po vieną kitą filmą. Taip po truputis tirpdant savo kolekciją, atrinksiu dėmesio vertesnes juostas ir jas aprašysiu.

Taigi, šiandien 1994 metų filmas “The Shawshank Redemption” (Pabėgimas iš Šošenko).

Siužetas:

theshawshankredemption1

Neteisingai apkaltintas po žmonos ir jos meilužio nužudymo, bankininkas Endriu nuteisiamas kalėti Šoušenko kalėjime. Vaikinukui pradžioje būna išties sunku dėl savo netradicinio būdo savybių. Veikėjas tuoj pat susiranda priešų, bet po truputis atranda ir draugus. Nuteistasis teisuolis stengiasi, kad gyvenimas kalėjime būtų kuo gražesnis ir kuo labiau panašus į gyvenimą už kalėjimo sienų. Svarbiausia, kad net šioje žiaurioje kalėjimo realybėje jis išlaiko viltį, bei svajones. Palaipsniui kalinys užsitarnauja reputaciją ir įgauna papildomų privilegijų…

 

Nuomonė:

the_shawshank_redemption_d220

Nors filmas buvo nominuotas net 7 Oskarams, ir iš jų nei vieno visgi negavo, bet tai nesutrukdė užsitarnauti vieno iš geriausiai kritikų vertinamo filmo vardo. Įtakingiausia filmų vertintoja IMDB, filmui skyrė 9.2 balo ir iškėlė jį į Nr.1 postą, taip aplenkiant “Krikštatėvį” ir kitus išties puikius filmus, ilgą laiką išbuvusius pirmoje pozicijoje.

Nors filmo veiksmas išties lėtas, nepaisant to – neleidžia nuobodžiauti. Tiesa, jei jums labiau patinka veiksmo filmai, tai greičiausiai šitas filmas nebus toks šaunus. Tai tiesiog yra menas kurį reikia suprasti. Menas, kuris susidaro iš muzikos, vaizdo, istorijos ir vaidybos.

shawshank

Asmeniškai man, filme užkliuvo M. Freeman‘o vaidmuo, kuriame aktorius sugebėjo sužavėti ne tik laidomais juokeliais, bet ir pasaulėžiūra ir mintimis. Ištiesų įdomu išgirsti, kaip tuos pačius dalykus mato 30 metų kalėjime praleidęs dėdulė, patikėkit – požiūris visai kitoks :) Vaidmuo šiam aktoriui tikrai tiko, buvo galima įtikėti, kad ištikro matai šiurkštų, daug ką gyvenime mačiusį žmogų, kuris vis dėlto užsitarnavo savo pagarbą kalėjime.

Labai, labai patiko mintis, kad prižiūrėtojai negali atimti tai, ką turi viduje. Tikėjimas, viltys, svajonės, fantazijos – tu gali pabėgti nuo kalėjimo kasdienybės ir bent trumpam pasijausti ištikrujų laisvas.

shawshank_se_us5

Nors žiūrint filmą man automatiškai atsirado tam tikrų panašumų su žymiu serialu “Kalėjimo bėgliai”, o stilistika kiek primena “Žaliąjį mylią”, bet visgi tai tikrai geras filmas. Gal ne pats geriausias, kurį esu matęs, bet išties vertas gerų įvertinimų.

Visą filmą taip ir norėjosi, kad žmogus, kuris praktiškai niekaip negalėjo įrodyti savo nekaltumo, kuris vienaip ar kitaip nenusirito iki kitų kalinių lygio ir išliko individualus, turintis daugybę tikslų ir užmočių,  sugebėtų viską susitvarkyti. Kad ir kaip tai atrodytų neįmanoma, bet jam pavyko :)

Šį kartą happy end`as man tikrai patiko ir visai neužkliuvo. O viena iš galinių filmo scenų man labai priminė geocatching`ą, tad išsišiepiau ir stebėjau kaip žmogus ieško lobio :)

 

Įvertinimas:

Pabūsiu šį kartą pernelyg neišsišokantis:

9.2 :)

Jei dar nesate matę – rekomenduoju.

 

Video:

Komentarų nėra

Komentuoti