Filmas, kurį žiūrėjau: The Pursuit of Happyness

pursuit_of_happyness

Pažiūrėjęs “Seven Pounds” (“Septynios sielos”), sužinojau, kad tai ne pirmas filmas, kuriame mano mėgiamas Will`as Smith`as spjauna į komerciją ir imasi tikrai rimto vaidmens. Vienas iš tokių jo bandymų ir yra šis 2006 metų filmas “The Pursuit of Happyness” (“Besivaikantys laimės”).

Tik pradėjus žiūrėti filmą, reikia kiek priprasti prie tokios Will`o išvaizdos. Vien pažvelgęs į aktoriaus personažo išvaizdą, gali pasakyti, kad tai rimtas, daug sunkumų išgyvenęs vyras, kuriam tikriausiai ne per labiausiai sekasi. Ir pataikai tiesiai į dešimtuką. Filmą žiūrėjau, nė nežinodamas siužeto, tegirdėjau: “gerulis”. Vos išvydus pirmuosius kadrus supratau, kad tai bus rimtas filmas, kuriame juokelių nebus. Na ir buvau teisus, nors keletą tikrai juokingų vietų buvo.

26333

Filmas išsiskiria tuo, kad aktorius nusifilmavo kartu su savo sūnumi Jaden`u Smith`u, kuris filme nusifilmavo tikrai ne prastai ir režisieriam atskleidė savo besivystančius aktorinius sugebėjimus. „Filmuojant vieną iš scenų, man niekaip nesisekė jos idealiai perteikti. Režisierius po kiekvieno bandymo vis prieidavo prie manęs ir pasakydavo kokią pastabą. Taip befilmuojant tą patį veiksmą aštuntą kartą, mano sūnus pasakė: „Bet tėti tu juk kiekvieną kartą darai taip pat, todėl tau ir nesigauna“. Tuo metu aš šiek tiek net ir įsižeidžiau. Tačiau tik vėliau supratau, ką jis turėjo omenyje. Aš kiekvieną kartą skaitydavau ir nebandydavau įsijausti. O vaikai juk tokie yra, jeigu jie nebenori sėdėt, tai jie paims atsistos ir nueis. Jie vaidina tai, ką jaučia. Tik mes suaugusieji esam blokuojami vidinių stabdžių. Todėl pradėjus stebėti, kaip jis vaidina, man irgi pradėjo labiau sektis“,- pagyrų sūnui negailėjo Willas Smithas. „Jis tiesiog nebeleido man pozuoti prieš kameras. Jis sakydavo,kad nenori matyti manęs vaidinančio skausmą. Jis norėjo, kad aš parodyčiau tikrą skausmą. Tam prireikė šiek tiek laiko, tačiau nieko nėra neįmanoma. Galbūt todėl šis filmas ir sulaukė tokio didelio pripažinimo, nes visi stengėsi perteikti realius jausmus bei išgyvenimus“. Aktorius už vaidmenį filme gavo Academy Award apdovanojimą, geriausio metų aktoriaus kategorijoje.

Filmo siužeto pagrindu tapo rašytojo Christopherio Gardnerio memuarų knyga, kurioje jis detaliai prisimena sunkiausią gyvenimo laikotarpį ir duobėtą kelią į sėkmę, kuris yra panašus į gražią pasaką arba tiesiog amerikietiškos svajonės išsipildymą.

Akylesnis skaitytojas pastebės, kad filmo pavadinime žodyje „Happyness“ sąmoningai padaryta klaida (pagal anglų kalbos taisykles turėtų būti „Happiness“). Šis žodis turi svarbią reikšmę Christopheriui Gardneriui ir primena dideles pastangas kuo tiksliau paaiškinti jo prasmę savo smalsiajam sūneliui, kai jiedu turėjo pragyventi vien tik iš pašalpos ir neturėjo pastovių namų. Sunkiausiu momentu vyras ketino atiduoti sūnų į vaikų prieglaudą, tačiau pastebėjęs įstaigos pavadinimą sudarančiame žodyje „Happyness“ grubią klaidą akimirksniu persigalvojo.

26329

 

Siužetas:

(Attention!!! Ketinantiems žiūrėti – neskaityti!!)

Talentingam ir gabiam afroamerikiečiui likimas atsiunčia negailestingą išbandymą. Jis praranda kadaise daug vilčių suteikusį darbą dėl nelaimingų nesusipratimų ir nenumatytų aplinkybių. Christopheris Gardneris atsiduria tiesiog gatvėje ir patiria benamio dalią. Žmonos atstumtas vyras kartu su sūneliu privalo išgyventi už vaiko priežiūrą gautą pašalpą. Visais įmanomais būdais jis stengiasi užtikrinti mažajam kuo geresnę ateitį. Jie abu mindo benamių prieglaudos slenksčius, stoja į eiles prie nemokamos sriubos, desperatiškai ieško pastogės ir prausiasi traukinių stoties tualete. Skurdas ir nepriteklius nenumalšina Christopherio troškimą tapti brokeriu, kol galiausiai jo pastangos baigiasi viliojančiu pasiūlymu. Užsispyręs ir nepasiduodantis vyras įsidarbina mokiniu-padėjėju mažoje kompanijoje, bet netrukus pradeda nuo pačios žemiausios pakopos kilti karjeros laiptais. Situacija tiesiog nepakartojama: dieną jis kostiumuotas vaikšto tarp turtingųjų, o vakarop keliauja į benamių prieglaudą. Galiausiai Christopheriui nusišypso sėkmė – jis atidaro nuosavą kompaniją „Gardner Rich & Co.“ ir įgyvendina savo svajonę.

Kadras filmo pabaigoje, kai herojus sužino įgyvendinęs savo svajonę, vos laikydamas ašaras išbėga į lauką, į žmonių minią ir nieko nematydamas aplinkui, susiima už galvos, mojuoja rankomis ir pan. – abejingų tiesiog nepalieka.

Mano vertinimas filmui: 10/10 (must see filmas)

 

Video:

Komentarų nėra

Komentuoti