Filmas, kurį žiūrėjau: The Jacket

thejacketpic

Bent trumpam pabėkim nuo anime apžvalgų ir imkimės rimto psichologinio trilerio “The Jacket” (“Tramdomieji”).

knightley-the-jacket-400a050707

 

Tai 2005 filmas, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Adrien Brody (taip, tas pats bičas kuris gavo Oscar`ą už “Pianistą”  ir gražuolė Keira Knightley (panelė iš “Karibų primatų” :) Aktoriai išties neblogi, bei padedant siužetiniai linijai, tikrai įtraukia į filmą.

 

Siužetas:

JAV karo Irake 1991 metais veteranas Jackas Starksas, vaiko paleistos kulkos sužeistas į galvą praranda atmintį. Vėliau atsidūręs ne vietoje ir ne laiku, neteisingai apkaltinamas policininko nužudymu. Teismas pripažįsta jį nepakaltinamu, bei uždaro į psichikos kliniką 1992 metais.
Klinikoje jis tampa eksperimento objektu, kurį vykdo psichologas – daktaras Thomas. Starksui eksperimento metu yra sušvirkščiama eksperimentinių vaistų ir jam uždedami tramdomieji marškiniai, tada jis uždaromas morgo spintoje. Tokios radikalios terapijos dėka pacientas patiria šoką, klaustrofobinį siaubą, haliucinacijas bei šį tą daugiau, kas išeina iš objektyvios realybės ribų. Kitą naktį istorija kartojasi. O keisčiausia yra tai, kad pacientui toks gydymo būdas pradeda patikti. Ir ne dėl to, kad skiriami vaistai turi narkotizuojantį poveikį. Tik taip, jo nuomone, galima išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vyksta. Kaip ir tą aplinkybę, kada ir kaip jis … mirė.

 

jacket-the-20050302024445199

Tai vienas iš tų painių psichologinių filmų, kurie tiesą sakant man patinka ir kuriuos žiūrint nežinai ką galvoti viso seanso metu. Savotiškas detektyvas, savotiška drama plius fantastikos elementai. Ne vienas žiūrovas pastebės, kad filmas turi panašumų su mano didžiai giriamu “The Butterfly Efect” (“Drugio Efektas”). Abu šie filmai naudojasi keliavimo laiku idėjomis, abu stengiasi pakeisti ateitį, keisdami praeitį, tik Drugio Efekto atveju, tai buvo daroma labiau holivudiškiau, lengviau sukramtoma. O vat šiame filme, žiūrovas traukiamas paslaptinga istorija, kuri iki galo išsinarplioja tik filmo pabaigoje.

 

thejacket

 

The Jacket nėra kažkoks stebuklingas, itin sukaustantis ir paliekantis neišdildomų įspūdžių. Turi keletas trukumų, holivudiškų vietelių, bet išlieka pakankamai idomiu, bei maloniai žiūrimas. Kur čia žiūrėsis nemaloniai, kai filme vaidina Keira :)

 

 

Įvertinimas:

7.8

Pakankamai įdomus, pakankamai įtraukiantis, bet visą filmą juntamas trūkumas, taip ir neužpildomas, net filmo pabaigoje.

Rekomenduoju žmonėms, kurie mėgsta psichologinius trilerius, bei tiem, ką sužavėjo “Drūgio Efektas”.

 

Media:

Komentarų nėra

Komentuoti