Filmas, kurį žiūrėjau: The Fall

the_fall_movie_image_lee_pace__1_

Daug prieštaraujančių minčių sukėlęs filmas. Pastebėjau, kad žmonės pažiūrėję šį filmą daugiau ar mažiau pasirenka vieną iš stovyklų: arba labai patiko, arba paliko visiškai nusivylę. Per viduriuką įtaiko retas. Kaip bebūtų filmo gamtovaizdžiai tikrai nuostabūs.

Siužetas:

Viskas vyksta 1915 metais Los Andžele ligoninėje. Žavi mergaitė vardu Aleksandrija akivaizdžiai nuobodžiauja ir laukia dienos, kai gydytojai nuspręs nuimti nuo sužeistos rankos gipsą. Lakstydama klaidžiais koridoriais ir nešiodama nuoširdžiai surašytus laiškelius medicinos seselėms ji visai atsitiktinai užsuka į jauno vyriškio palatą. Rojus yra profesionalus kaskadininkas, bet bandymas atlikti sudėtingą šuolį nuo tilto nebyliam vesterno žanro filmui jam baigėsi didele nelaime.

Vyriškis guli lovoje paralyžuotas ir kamuojamas nepakeliamo skausmo. Jis trokšta gauti dar vieną dozę morfijaus, bet tiksliai žino, kad gydytojai neišpildys paguodos prašymo. Būtent todėl Rojus nusprendžia pasiūlyti žaidimą mažylei. Jis pažada papasakoti kvapą gniaužiančias fantastiškas istorijas apie meilę ir kerštą, jeigu Aleksandrija nueis į ligoninės sandėlį ir niekam nematant paims keletą uždraustų tablečių.

 

The-Fall-by-Tarsem 

Šis nuotykių epas su dviejų linijų siužetu buvo kuriamas 4 metus. Iš jų 2 metus keliauta po pasaulį ir nufilmuoti gražiausi, bei turistų rečiau lankomi gamtovaizdžiai, net iš 28 pasaulio šalių. Na o tada du metelius viskas buvo montuojama, kol galiausiai pasirodė toks produktas, kurį būtent dabar ir galite pamatyti.

Istorija šiame filme, man įspūdžio nepadarė. Kalbėjimasis su beždžionėmis, vidury jūrų plaukiojantys drambliai, psichodeliniai kostiumai ir panašūs dalykėliai atrodo, kiek nelogiškai. Tačiau… Stebint pasakojamą mitą, matomus įvykius automatiškai bandai susieti su tikrais nutikimais ir atrodo, kad tai sekasi visai nesunkiai. Bet, kaip išaiškėja filmo pabaigoje – visi spėjimai buvo beviltiškai netikslūs. Reiškia siužetas padarė savo.

Vaidyba tikrai neužkliuvo ir praėjo sklandžiai, ypač būt galima būtų pagirti mažosios Aleksandrijos vaidmenį atlikusią mergaitę. Šypseną kelianti, charizmatiška mergytė :)

Asmeniškai mėgstu dviejų linijų siužetus, bet kai viena iš tų linijų nėra pamirštama. Titaniko ar Benjamino Batono atveju, viena iš siužeto linijų buvo parodoma praktiškai tik filmo pradžioje ir pabaigoje, filmo eigoje visiškai ją pamiršti. Šiame filme taip nėra, pasakojimas dažnai pertraukiamas mergytės klausimais, ar aplinkui vykstančiais įvykiais.

Bendrai paėmus, tai ko gero būtų mitas vaikams, bet tinkantis kiekvienam, dėl savo nepamirštamų spalvų ir vietovių, kurios savo gražumu tiesiog keri. Žiūri ir net sunku patikėti, kad žemėje egzistuoja tokios gražios vietos.

 

Įvertinimas:

Siužetas – 5, tačiau vaizdai – 10.

Taigi galutinis: 7.5

 

Media:

Siužeto aprašymas pagal cinema.lt

4 komentarai
 • Cielo
  Parašyta: 14:42h, rugpjūčio 15 Atsakyti

  o,the Fall… MAčiau ;P

  • re`animated
   Parašyta: 18:00h, rugpjūčio 15 Atsakyti

   Pasigyrė, kad matė :) Num tai nuomonę bent išsakytum :)

 • jebus
  Parašyta: 22:44h, rugpjūčio 15 Atsakyti

  Gėris! Žiūrėjau gal 4syk ir dar kartą kada pažiūrėsiu. Vaizdai įspūdingi.. su kolega ginčijomes ar jie tikri ar greenscreeninti. Dekui už atsakymą :labuka: Patiko, kad pasakos herojais tapo žmonės iš ligoninės aplinkos: seselė, senelis su protezais, ledų nešikas, indėnas ir k.t..
  Aš vertinu 9/10

 • Cinamonas`
  Parašyta: 13:09h, rugpjūčio 16 Atsakyti

  Keistas. Iš vienos pusės pasirodė geras, iš kitos toks truputį kičas iš tiesų. Labai dvipusiškas filmas, mano nuomone.

Komentuoti