Filmas, kurį žiūrėjau: The Boy in the striped pyjamas

promo

Po truputis tirpsta mano filmų kolekcija. Vakar vakare teko aptūrėti dar vieną išties neblogą filmą – "The Boy in striped pyjamas" (Berniukas dryžuota pižama).

Iškart turiu pripažinti, kad filmas geras. Išties geras. Bet žiaurus.

Taigi, apie viską iš pradžių.

Na vos pradėjus žiūrėti filmą, taip ir supratau, kad visą filmą matysim tik mažą berniuką ir dėlto vis neprisiruošdavau šio filmo pažiūrėti. Įdomumas atsiranda kiek vėliau, kai šeimyna persikrausto į naują namą (štabą) ir naujuosiuose namuose mažam berniukui tiesiog nebėra ką veikti. Galų gale jis net negalėdavo niekur išvažiuoti, o ir “mokykla atvažiuodavo" pas jį.

Taigi tai dar vienas filmas apie fašizmą, lagerius, bet šis yra kiek kitoks, nei pripratome matyti. Dėlto, kad čia viskas parodoma iš tokios mažo berniuko perspektyvos, kuris nieko nesupranta. Visą filmą galima jaustis lyg būtume fašizmo pašonėje, bet ne pačiame jame.

Kaip bebūtų, veiksmo filme mažokai, muzika beveik nepastebima, o stiprioji filmo dalis – istorija, kuri šiuo atveju gana originali ir dar nieku nematyta.

bruno_on_swing

Na filme galima įžvelgti keletą klaidelių, kaip pvz angliškai dainuojama daina, kai tokioje vietoje, tai tikrai tūrėtų būti nepriimtina, bet į tai nekreipus didelio dėmesio, filmas išlieka gerulis.

Didžiausią viso filmo gerumo dalį sudaro pabaiga, jei pabaiga būtų susukta kitaip – filmas praktiškai netūrėtų didelio įdomumo. Tiesiog pabaigos įvykiai sukrečia ir tai ir padaro filmą nuostabiu.

Jei esat ne nuotaikoj, tai geriau tokio filmo nežiūrėt, nes jis tik dar pagadins reikalus. Bet kitais atvejais pažiūrėti verta.

 

Siužetas:

Bruno pasaulis apsiverčia aukštyn kojom, kuomet jo tėvas paaukštinamas: vietoje „užstalinio“ darbo Berlyne paskiriamas vadovauti vienai iš daugybės mirties stovyklų.
Iš pradžių naujoje vietoje Bruno pastebi atšalusius tėvų santykius, stebisi, kodėl jam neleidžiama lankytis teritorijoje, aptvertoje spygliuota viela, susidraugauja su, jo akimis, keistai besielgiančiu žydų berniuku Šmule. Tačiau pamažu, detalė po detalės, prieš žiūrovo akis išauga įtampa, melas, nepasitikėjimas, baimė ir siaubas.
Šalia suaugusiems daugiau mažiau puikiai žinomos Holokausto istorijos, šiame filme nenuobodžiaus ir vaikai: pamažu auganti dviejų berniukų draugystė (jiems patiems to nežinant, neturinti ateities) nuspalvinta detalių apie amžinuosius dalykus, iškylančius virš suaugusiųjų ambicijų, iškreipto laimės siekimo, godumo ir tos pačios baimės.

pagal: kinas.info

Įvertinimas:

4/5 (Geras filmas, bet gal pritrūko įdomumo didžiajai filmo daliai)

 

Video:

3 komentarai
 • Cinamonas`
  Parašyta: 15:25h, gegužės 11 Atsakyti

  Nuoru. Rimtai. ;D

  • re`animated
   Parašyta: 16:09h, gegužės 11 Atsakyti

   Čia vienas iš tų filmų, kur geriau nežiūrėt sumautos nuotaikos, nes kitaip dar blogiau bus

  • re`animated
   Parašyta: 11:51h, gegužės 16 Atsakyti

   Bus padaryta, jei tik norėsi :)

Komentuoti