Filmas kurį žiūrėjau: Slumdog Millionaire

Lusnyno_milijonierius

Nors filmą jau žiūrėjau prieš geras 3 savaites, bet įspūdžiai apie filmą tik dabar. Kodėl? Gal tingėjau, gal per daug užsiiminėjau konsolių istorija, o gal tiesiog nebuvo noro rašyti apie šį filmą, nes straipsnių ir taip apie jį jau pilna. Kaip bebūtų – visgi pateikiu ir savo pastebėjimus apie filmą.

Taigi, Lūšnyno milijonierius (angl. Slumdog Millionaire) – 2008 m. susukta Denio Boilo drama pagal indų rašytojo ir diplomato Viko Svarapo romaną Q & A. Šiemet filmas pelnė keturis Auksinio gaublio apdovanojimus, bei net 8 Oskarus. Skant, kritikai vadina metų filmu.

Siužetas:

Dėmesio, ketinantiems žiūrėti filmą, geriau šito neskaityti!!!

Aštuoniolikos metų vaikinukas, vardu Džamalas, užaugęs vietiniuose Mumbajaus lušnynuose, dalyvauja visiem mum gerai pažystamame žaidime “Kas nori tapti milijonieriumi”. Našlaičiui Džamalui liko tik vienas žingsnis iki žaidimo pergalės ir jis laimės 20 milijonų rupijų, bet žaidimas nutraukiamas dėl žaidimo organizatorių įtarimų, kad žaidėjas sukčiauja. Iš kur jaunuolis, kuris išaugo lūšnynuose, gali tiek daug žinoti?

Apklausiant policijos nuovadoje, Džamalas pasakoja liūdną ir graudžią savo gyvenimo istoriją: apie kartu su broliu Salimu patirtus vaikystės nuotykius, apie susitikimus su vietos banditais, apie savo tragišką meilę Latikai – vaikystės meilei. Nuostabiausia tai, kad kiekviena savos istorijos dalis Džamalui suteikė atsakymus į TV viktorinos klausimus.

Kai kitą dieną viktorina bus pratęsta, policijos inspektorius ir 60 milijonų TV žiūrovų norės sužinoti tik vieną klausimą: kodėl šis jaunuolis, kuris netroško turtų, panoro dalyvauti šiame TV žaidime…?

slumdog-millionaire-kid

My opinion:

Pradžioj užsiminsiu, kad galbūt ir neduočiau jam net 8 Oskarų, tačiau, kad filmas tikrai neblogas – reikia pripažinti. Galų gale, tai be abejonės geriausias indiškas filmas kokį teko matyti. Na taip, gal jų ir ne daug teko peržiūrėti, nes dažniausiai tie Bolivudiški šokiai ir dainos užknisdavo ir tiesiog jungdavai kitą kanalą. Šį kartą taip padaryti nesinorėjo. Visų pirma, kad visa indiška istorija papasakota labai vakarietiškai. Nėra labai viskas blizgu, pagražinta – parodoma tikroji Indija: su visom šiukšlėm, skurdu, bet visa krutanti, judanti, perpildyta.

Ypatingai įsiminė tikrai ne prastas filmo garso takelis. Jis mane, kaip muzikos mylėtoją, tikrai labai sudomino. Indiškos dainos sumaišytos su vakarietiškais beat`ais ir net hip-hop`u. Gavosi tikrai ne prastas derinys. Egzotiška ir kartu taip ir lyg pažystama. Va šiuo aspektu pirmą kartą pasigailėjau, kad filmą žiūrėjau ne kino teatre. Na taip, mano situacija, kad dabar nelabai turiu lėšų ir su kuo į tuos kino teatrus nuait, bet, jei būčiau pirmiausia pasiskaitinėjąs kolegų apžvalgas, tai tikriausiai būčiau nepagailėjęs tų 10 Lt ir aptūrėjęs tikrai gerą kino seansą. Na ką gi. Gavosi, kaip ir Batman`o atveju.

Jei paimti bendrai filmo siužetą, tai is buvo kiek nuspėjamas, ypač filmui artėjant į pabaigą, tačiau iki paskutinės minutės buvo įdomu stebėti, kaip jauno, skurdaus vaikinuko išgyvenimai, pateikia atsakymus, net ir į keblius klausimus.

Nuosprendis:

Žiūrėkit :) Patikėkit, verta. Susigyvensit su veikėjais ir neatitrauksit akių iki paskutinės akimirkos. Filmas iš tų, kuriuos žiūrint nesinori praleisti nė vieno kadro ir tikrai nesinori, kad imtų kas trukdyti. Tikrai ne visi filmai taip sugeba.

Žinoma atsiras žmonių, kuriem jis nepatiks, ypač jei tikitės daug veiksmo, specialiųjų efektų, gero humoro. Tačiau kitiem tūrėtų visai skaniai sulysti.

P.s. Taip filme yra šokių. Tačiau tik pačioje, pačioje filmo pabaigoje :) Skant, iš tradicijos :)

Video:

Pasitelkta wikipedia.org

Komentarų nėra

Komentuoti