Filmas, kurį žiūrėjau: Serial Experiments Lain

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Taip, taip. Dar vienas anime. Nekaltinkit manęs, kad mažau rašau filmų ar albumų apžvalgų. Tiesiog paskutinį pusmetį vis labiau klimpstu į šį liūną ir jūs tapote viso to liudininkais. Apžvalgas rašo tikrai ne vienas gabus blogeris, o aš ko gero koncentruosiuosi į anime apžvalgų rašymą. Nors kas čia žino…

Taigi, filmas susidedantis iš 13 serijų (24 min) ir rekomenduotinas žiūrėti nuo kokių 21, nes jaunesniems gali būti sunkokai įkandamas. Žinoma, priklauso nuo kiekvieno erudicijos lygio.

Siužetas

Pagrindinė filmo (serialo?) veikėja – Lain Iwakura. Ji niekuom neišsiskirianti, paprastutė, kukli, bei uždaro būdo 14-metė mergina. Vieną dieną jos klasiokės pradeda kalbėti apie keistą įvykį/pokštą savo el. pašto dėžutėje. Grįžusi namo ir ji pati aptinka elektroninį laišką iš neseniai nusižudžiusios klasiokės… Ši tvirtino, kad yra gyva… kompiuteriniame tinkle. Netrukus prasideda daugybė susipynusių ir sunkiai suprantamų įvykių grandinė virtualiajame ir tikrame pasauliuose, kurių centre atsiduria su tinklu beveik nesusipažinusi Lain.

 

Mano nuomonė:

lain51

Kur yra riba tarp realybės ir virtualumo? Kokie yra žmogaus ir mašinos santykiai? Žmogus – tai siela, ar tik kūnas? Ar egzistuoja Dievas? Visos šios idėjos, supintos su tikromis Nietzche, Karlo Jungo kolektyvinės pasamonės, Pierre Teilhard pasaulinio proto ir kitomis pasaulyje neblogai žinomomis filosofinėmis idėjomis ir dėlto šis pieštinis darbas įgauna svorio ir sukuria daugybę peno apmastymams.

Siužete pagrindinė herojė dažnai, kalba su savimi ir svarsto įvairias filosofines mintis, kurias norint suprasti reikia turėt loginį mastymą, nuovoką, šiek tiek laisvo laiko ir neblogą filosofinį mastymą. Sudėtingos temos gali būti nesuprastos paprastumo trokštančių žiūrovų. Čia nerasite šaudynių, gaudynių, nebus ir jokių juokelių, gal tik keli siaubo kadrai… Vis dėlto šis cyberpunk klasika tapęs kūrinys iki šių dienų yra aptarinėjama interneto platybėse, bandant išsiaiškinti ką kūrėjai norėjo pasakyti siužete. Jei žiūrėjote Ghost In The Shell, tai manau šis kūrinys pasirodys labai artimas ir tikrai jį pamėgsite.

Serial Experiments Lain yra vienas iš tų kūrinių, kurį reikia žiūrėti skirtingais gyvenimo etapais, įgyjant vis daugiau gyvenimiškos patirties. Tokių būdu, kiekvieną kartą jį interpretuosit vis kitaip.

bx79JvGCkktlnnt74TdT4u2To1_500

Kas liečia piešimo stilių – turi originalumo, spalvos dažnai neryškios, blunkančios, niūrios ar bejausmės. Visa tai dera be priekaištų. Visą anime vis išlysdavo raudoni šešėliai, kurie tarsi primindavo apie nusižudžiusią Lain klasiokę, ar merginą palindusią po traukiniu….

Veikėjai šiame anime ko gero yra silpniausia dalis. Lain atvaizduojama puikiai, tačiau visi kiti personažai tampa labai epizodiniai, mažai išryškinti ir niūrus. Aplamai kalbant apie Lain šeimynėlę, būtų galima išskirti tik jos seserį, kuri atrodė pakankamai normali – vaikščiojo į pasimatymus su vaikinu, po parduotuves ir pan. Tuo tarpu motina pasirodė labai nerūpestinga, nesidominti savo vaikų gyvenimu. Tėvas kur kas rūpestingesnis, lyg ir norėtų parodyti savo meilę, tačiau būdamas užkietėjęs kompiuterastas – niekaip neatranda laiko savo dukrai.

Muzika. Taaaip, negalima neįsiminti įžanginės dainos. Tai Boa daina pavadinimu "Duvet". Ko gero geriausia opening`o daina, kurią teko girdėti, puikiai atspindi viso serialo nuotaiką. Būtent dalyvavimas šiame anime projekte išgarsino anksčiau nežinomą grupę visame pasaulyje.

 

Bendrai paėmus, tai yra tikrai nuostabus, labai rimtas anime sujaukiantis protą gerai savaitei laiko. Vis kartas nuo karto jį prisimeni ir pasineri į tam tikrus apmastymus… Panašus poveikis bus ir tai auditorijai, kuri jį pažiūrės ir supras. Kitiems, ko gero tai per kietas riešutėlis ir verčiau jie tegul ir žiūri lengvus Naruto stiliaus anime.

 

Įvertinimas:

Šį kartą vertinti buvo sudėtinga. Nors overall istorija supratau ir gan sujaukė protą, bet pačiame anime siužete liko daugybę nesuprastų dalykų. Kolkas tai yra kiek per sunkus kūrinys mano galvai, kuris labiau verčia depresuot. Bet tai nereiškia, kad juo negalima žavėtis…

7.8 (laikinas įvertinimas). Pažiūrėjęs antrą kartą – ištaisysiu.

 

Internetiniai šaltiniai:

wikipedia.org

animezona.net

 

Media:

 

Gražusis opening`as:

Komentarų nėra

Komentuoti