Filmas, kurį žiūrėjau: Paranormal Activity

AUSTIN-FLYER1

Paranormal Activity – tai mokumentinis (fantastiniai įvykiai pateikiami dokumentikos stiliumi) siaubo filmas, kurį teko pažiūrėti šį savaitgalį.

Viskas ką galiu pasakyti: Awesome! Jis labai originalus, labai gerai susuktas ir labai, kartoju labai baisus. Nepameluosiu, kad su tinkamu garso lygiu ir tamsioje aplinkoje sužiūrėta juosta, ko gero bus viena iš daugiausiai šiurpuliukų sukėlusi iš visų siaubo žanro atstovų.

Vienintelė problema su juosta tik ta, kad pribloškianti juostos sėkmė iššaukė, kad filmas patapo frančize ir sekančios filmo dalys nebuvo net per pusę tiek geros.

Siužetas:

Ši vaiduoklių istorija yra gana aiški: Katie ir Micah (aktoriai pasiliko savo originalius vardus) – jauna, maždaug prieš metus ar du susiformavusi pora atsikrausčiusi gyventi kartu. Neužilgo jie pradeda pastebėti paranormalius reiškinius savo namuose – įsijungia ir išsijungia šviesos, pačios darinėjasi durys ir pan. Netrukus paaiškėja, kad tai ne pirmas kartas, kai Katie yra “persekiojama”. Kai ji buvo 8, jai teko patirti panašų vaiduoklių persekiojimą, po kurio jos tėvų namai užsidegė be jokio paaiškinimo. Nuo tada prakeikimas sekioją Katie, kad ir kur ji keliautų, kartas nuo karto pasireikšdamas kokia nors forma. Micah žinoma į tai žiūri skeptiškai ir nori įrodyti, kad nieko ištikrųjų nevyksta, nusiperka filmavimo kamerą, kuria filmuoja visų jų kasdienį gyvenimą, o naktimis palieka įjungtą šalia jų lovos. Filme ir matome vaizdus iš šios vaizdo kameros.
Tolesnis siužeto pasakojimas būtų totalus spoilinimas, tačiau verta paminėti, kad vakare dedasi smagių dalykėlių…

Nors filmas buvo nufilmuotas vos su 15 000 dolerių biudžetu per 7 dienų filmavimą, tačiau sugebėjo gauti puikų įvertinimą. Šiuo metu IMDB jis vertinamas 7.6, kas siaubo žanro filmui yra tikrai aukštas įvertinimas (aukščiausias įvertintas siaubukas “Psycho” – 8.7)

Buitinės kameros vaizdas, manau yra vienas iš geriausių siaubiakų elementų (The Blair Witch Project, The Last Broadcast ir kiti filmai nufilmuoti tokiu pačiu stiliumi). Iškart atsiranda tikroviškumo pojūtis. Žiūrint filmą, tikrai nepagalvosi, kad tai vaidyba ir kad scenarijus yra parašytas. Tai sukuria tobulą, šeimyninės juostos pojūtį.
Buitiniai vaizdai užima didžiąją filmo dalį ir ne vienam kraujo ir žiaurumų trokštančiam žiūrovui gali pabosti, tačiau tai yra neatskiriama filmo dalis ir pašalinus juos, dingtų pusė filmo žavesio. Šios paprastos scenos padeda įsijausti į šios poros gyvenimą, susipažinti su jų charakteriais, įsijausti į jų kasdienį gyvenimą ir žinoma reaguoti kartu su jais į vykstančius įvykius.

Dauguma žmonių, kurie visgi nebijo žiūrėti siaubiakus, laikui bėgant prie jų ima priprasti. Šis žanras vis rečiau nustebina, bei priverčia išsigąsti. Ypač, kai kino industrija šį žanrą baigia paversti kruvina mėsmale (taip, kalbu apie pjūklo serijos filmus). Tačiau. Kad ir koks jūs skeptikas būtumėt – pažiūrėkit šį šedevrą vienas. Patartina vakare, bei dideliu garsu. Jei jis nesukels jokių emocijų – jūs tikrai geležinių nervų žmogus.
Prieš šį filmą geriausias siaubiakas man asmeniškai buvo “Sillent Hill”. Na o dabar, be abejonės – Paranormal Activity. Dar nė vienas filmas nėra sukėlęs tiek šiupuliukų.

Labai, labai rekomenduoju!

Daugiau informacijos, pvz, kad filmas turi tris skirtingas pabaigas, arba, kad buvo nufilmuotas 2007-aisiais, bet tik dabar imtas rodyti kino teatruose, rasite Wikipedia enciklopedijoje.

Mano įvertinimas totalus 10!!! Už šiurpuliukus kurie bėgiojo žiūrint filmą, na o dabar žiūrim trailerį:

69 komentarai
 • Domantas M.
  Parašyta: 17:16h, birželio 07 Atsakyti

  Fima verttinu 10!/10 sukurtas nerealiai, tokio filmo baisaus neesu mates per visa savo gyvenima, sako jog sito filmo dalis yra kur pabaigoje ji atsiseda ant lovos ir dar siubuoja 30h baisiausia buvo tas kad ejau miegot 9h ir negalejau uzmigt iki 3h nakties :D :sun:

 • skorpio
  Parašyta: 19:30h, birželio 08 Atsakyti

  kietas filmas vienas geriausiu per visa mano gyvenima :klik:

 • Good
  Parašyta: 13:49h, liepos 17 Atsakyti

  Žiūrėjau šį filmą viena dideliame mūriniame senelių name, apie vidurnaktį. neįsivaizduoju kaip man taip šovė į galvą… tokiom aplinkybėm pažiūrėti būtent jį. Šiaip esu siaubo filmų mėgėja. bet visuomet sakydavau, kad dar joks filmas nėra manęs išgąsdinęs… iki tol kol pažiūrėjau šitą. Gal kelias savaites atsigulusi į lovą vis atsimindavau tą sceną, kurioje mergina ištempiama iš lovos :D ir tai priversdavo mane susivynioti į anklodę :DDDDDD Šiaip man nepaprastai patiko šis filmas. Super. iki tol kol perskaičiau šitą straipsnį buvau įsitikinusi, kad tai tikras, nesuvaidintas filmas. Ką gi, reikėtų pagirti aktorius. Girdėjau kad jau pasirodė(ar dar kuriama) ir antra šio filmo dalis . nekantrauju pamatyti :)

 • simas
  Parašyta: 23:32h, lapkričio 24 Atsakyti

  prisipazinsiu, nesupratau iki filmo perziuros kodel tas filmas toks baisus kiekvienam zmogui… taip ir dabar, perziurejes ji, nieko nesuprantu, ko cia bijot reikejo, viskas aisku iskart, kaip baigsis, kodel, dar su tuo pigiu efektu pabaigoje… ziauru :D
  rimtus filmus ziurekit, o ne sitokias pigias siaubo istorijas.

 • Clara
  Parašyta: 20:14h, lapkričio 25 Atsakyti

  Man irgi nepatiko.Visas filmas tas per tą patį galvojau gal įvyks kas įdomiau apart tai,kad mergina naktį pralinguodama sėdi ant lovos krašto ar atsidarinėja/užsidarinėja durys.Aš taip pat nesuprantu,ko jis taip išliaupsintas…jau man skambutis baisesnis :D (nors iki PA galvojau,kad tai pats nebaisiausias siaubo filmas xD)

  • re`animated
   Parašyta: 20:49h, lapkričio 25 Atsakyti

   Na kiekvienas turi savo skonį. Vieniem patinka tarkuoti blynai, o kitas jų nepakenčia. Aš nekenčiu pomidorų sulčių, o vat draugas jas dievina. Taip ir su filmais. Tarkim man Paranormal Activity nors ir mažo biudžeto, bet paliko neišdildoma įspūdį. O vat tarkim kitiem The Fourth Kind pasirodė tikrai vertas dėmesio, nors man šis filmas paliko gan didelį nusivilimą.
   Labai daug kas priklauso nuo to, kaip žiūrėsi šį filmą. Dieną, per laptopo kolonėles, ar su draugais pasišnekučiuojant nebelieka nei pusės filmo efekto.

 • Fikcija
  Parašyta: 22:47h, lapkričio 25 Atsakyti

  Na nepriklauso nuo aplinkybių, jeigu filmas prastas, tai niekas neišgelbės. Įsijungiau naktį, tamsoj, viena namie, per didelį teliką su gerom kolonkėm ir per pirmas 10 minučių vos neužmigau iš nuobodulio, nors buvau puikiai išsimiegojus tą dieną. O Fourth Kind visa jėga įspūdžio, kad tai tikra, kūrime. Šitame filme to įspūdžio nėra.

 • re`animated
  Parašyta: 22:51h, lapkričio 25 Atsakyti

  O mes žiūrėjome tryse ir buvom peršikę kai reikalas. Tą nakt buvo kurį laiką sunku ir užmigt po tokio filmo. O Fourth Kind man jokio realistiškumo absoliučiai nesukėlė. Atsimenu kai trailer’į pažiūrėjau, tai awesome atrodė, bet per filmą tai vos ėjo tvardytis neužmigus.

 • simas
  Parašyta: 23:01h, lapkričio 25 Atsakyti

  ketinimai kelt elektros ikainius ir pan. daug daugiau siaubo sukelia :D

 • re`animated
  Parašyta: 23:03h, lapkričio 25 Atsakyti

  @Simas:
  Na, kai gyveni barake, tai beveik neaktualu tampa :)

 • simas
  Parašyta: 23:05h, lapkričio 25 Atsakyti

  pavydziu tau tos laimes, mano geri laikai jau baigesi :)

 • re`animated
  Parašyta: 23:10h, lapkričio 25 Atsakyti

  Viskas, kas geriausia, baigiasi greičiausiai :/

 • dfgflhglhghlmnjhlmlhm
  Parašyta: 22:29h, kovo 08 Atsakyti

  (love) xD ziaurus filmas kaip tik zėjau nakti jo nežinodama dar iki db negaliu atsigauti nes ta nakti sapnavau ta babaisa (cry)

 • vaida
  Parašyta: 14:40h, liepos 18 Atsakyti

  Man visai patiko bet kaip as su savo vaikinu ziurejau tai jaum tik isigrebiau i peti ir nepaleidau man seip baisus sis filmas bet fainei dar noreciau baisiu filmu plzz aliuskit ;PP gal dar kas nori ziureti kartu?? :D xD =D

 • :P
  Parašyta: 14:16h, vasario 17 Atsakyti

  The Last Broadcast gal zinot kur sita filma galima paziureti online ar atsiusiust LT kalba?

Komentuoti