Filmas, kurį žiūrėjau: Numylėtieji kaulai

the-lovely-bonesNeseniai pateiktame planuojamų žiūrėti filmų sąraše “Numylėtieji kaulai” (“The Lovely Bones”) buvo antroje vietoje. Jau turėjau galimybę pažiūrėti šį filmą kartu su mergina. Štai keletas minčių apie jį.

Siužetas:

Istorija pasakojama labai mielos 14-metės mergaitės Siuzės Salmon akimis ir lūpomis. Viskas prasideda, kuomet jos pačios kaimynas paauglę išprievartauja, nužudo, o jos kūną paslepia. Mergaitės dvasia tampa įkalinta tarp dviejų pasaulių: tikrojo ir pomirtinio. Iš šio savo tobulo pasaulio ji stebi tiek kančioje ir nežinomybėje besiblaškančią savo šeimą, tiek savo saugumu įsitikinusį žudiką.

the-lovely-bones-1The story of a life and everything that came after…

Vos pažiūrėjęs trailerį supratau, kad filmas bus pakankamai keistas. Tikėjausi fantastiško pomirtinio pasaulio atvaizdavimo ir būtent tai ir gavau. Įdomu tai, kad Peter Jackson (filmo režisierius) sugebėjo istoriją apie mergaitės išprievartavimą ir nužudymą pateikti taip, kad filmas būtų leidžiamas žiūrėti nuo 7 metų. Kaip? Tiesiog nužudymas neparodytas, o apie išprievartavimą net neužsiminta. Teko girdėti, kad sujaudintas originaliojo Alisos Sebold romano, režisierius pats asmeniškai įsigijo knygos ekranizacijos teises. Tarp kitko ši knyga parduodama mūsų šalies knygynuose ir net prekybos centruose.

Idėja filme nebuvo itin originali, man iškarto priminė filmą “Invisible”, kurio apžvalgėlę parašysiu neilgai trukus. Ten taip pat miršta jaunuolis ir taipogi padeda išsiaiškinti jo nužudymą. Tiek visi panašumai ir baigiasi. Kauluose nėra plačiai parodomi visos šeimos išgyvenimai, akcentuojami labiau tik tėvo jausmai, bei tai koks stiprus yra netekties skausmas.

lovely-bones-heroine-660

Šiuo atveju galiu pagirti Saoirse Ronan, kuri su vaidmeniu susidorojo tikrai puikai. Pirmą kartą į šią jaunąją aktorę dėmesį atkreipiau dar juostoje “I Could Never Be Your Woman”. Kauluose ji įkūnija tokią tyrą, žavią ir nekaltą mergytę, kurios veide atsispindi išgąstis ir jos pasidaro labai gaila… Pliusas aktorei iš manęs. Jauna, bet labai talentinga.

Tačiau mano manymu filmas neturi normalios pabaigos. Jis labai neužbaigtas ir užsibaigia nei šiaip, nei taip. Taipogi, kaip ir dauguma filmų, pastatytų pagal knygas – visai neatspindi knygos nuotaikos, neturi tokios jėgos, kokią turi knyga. Na reikia pripažinti, kad genialumą, kurį perteikia rašytojas atvaizduoti juostoje būna tikrai sunku. Kiekvienas žmogus susikuria sau priimtiną vaizdą skaitydamas knygą ir tai tik jo fantazijos reikalas. Ir toli gražu ne kiekvieno režisieriaus fantazija atitinka manąją.

Filmas negali gauti labai aukšto mano įvertinimo, nes jis nebuvo toks įtraukiantis kokio tikėjausi. Likau kiek nusivylęs. Jaučiau, kad juosta pasiklydusi tarp melodramos ir vizualinių efektų.

 

Įvertinimas:

[rating:7/10]
(7/10)

 

Video:

1 komentaras
  • ayu
    Parašyta: 15:54h, gegužės 04 Atsakyti

    Mielas filmas,tačiau dažnai šokinėjama,blaškomasi nuo vieno veiksmo prie kito,dar truputį padirbėjus su juo,tikrai būtų susilaukta sėkmės :alepatenkintas:

Komentuoti