Filmas, kurį žiūrėjau: Mononoke Hime

thatoneguyThe Fate Of The World Rests On The Courage Of One Warrior

Galvojate, kad kur nors nukrypau nuo anime žiūrėjimo? Na jau ne… Tiesiog dabar turiu išties ne daug laiko ir kai atsiranda laisvas vakaras – tai nereiškia, kad puoli žiūrėti kokį pieštinį darbą. Visgi juk dar stebiu, kaip tvarkosi Heroes`ai, bei daktaras House`as.

Būdamas šį savaitgalį namie, galų gale atradau laiko pažiūrėti vieną seniai numatytą pažiūrėti filmą – “Mononoke Hime” (lt. -“Princesė Mononokė”). Tai klasika tapęs ir vienas iš trijų daugiausiai anime istorijoje uždirbęs darbas, kuris susiglemžė net 159 milijardus dolerių. Kūrėjai -“Studio Ghibli”, o tai garantuoja puikią filmo kokybę, aiškų ir detalų piešimą, puikiai derančią muziką, bei žinoma įdomų, bei įtraukiantį siužetą.

Siužetas:

Užkrėstas mirtino viruso, jaunas karys Ašitaka keliauja i tolimus miškus vakaruose surasti vaistų, kurie išsaugotų jam gyvybę. Čia jis atsiduria karo tarp žmonių klano ir miškų dievų žvėrių sūkuryje. Žvėrių gretose yra ir jauna moteris, princesė Mononoke, užauginta vilkų bei norinti bet kokia kaina išsaugoti miškus.

dluenbofCut off a wolf’s head and it still has the power to bite.

 

Kai pradėjau žiūrėti šį filmą, siužeto skaitęs nebuvau, težinojau, kad kažkuo siejasi su mergaite, kurią užaugino vilkai. Tikėjausi kažkokios maugliškos istorijos, tačiau istorija pradėjo vystytis apie užkrėstąjį princą ir supratau, kad gausiu visai ne tai, ko tikėjausi.
Ghibli studija sukuria tikrai nepriekaištingas ir labai gražias pasakas, skirtas visai šeimai. Žiūrėjome kartu su mama, kuri šiaip nėra didelė anime gerbėja, tačiau šis, jei labai patiko.

 

conflictEboshiSan00
Now watch closely, everyone. I’m going to show you how to kill a god. A god of life and death. The trick is not to fear him.

 

Istorija:

Gana viskas paprasta ir aišku. Geriečiai, blogiečiai, aukštesniosios jėgos, Dievai. Puiku, kad tai nėra kažkokia paprasta holivudiška istorija, bet deja vietų kur prikibti – yra.

 

MononokeHime9

Piešimas:

Kaip visada – nuostabus. Anime darytas 1997, bet dar dabar gali žiūrėti be jokių problemų. Gamtovaizdžių piešimas tiesiog žavi ir siužeto eigoje yra parodoma tikrai nemažai skirtingų gamtos vaizdų – nuo miškų ar upių, iki lygumų. Galbūt kiek nepatiko pačių dievybių piešimas, pvz Miško dvasios ar Naktibaldos. Atrodo kiek keistokai. Tačiau tos mažos medžių dvasios (pav viršuje) tai buvo tikrai fun dalykas.
Nepaisant to yra parodomas keletas žiaurių vaizdų, kaip nukertamos rankos ar galvos, tad itin mažiems rodyt gal nevertėtų.

 

Mononoke_hime_cgi
When you’re going to kill a god, let someone else do your dirty work.

 

Garsas:

Žiūrėjau dubliuotą angliškai, tad apie veikėjų įgarsinimą nieko konkretaus pasakyt negaliu. Kas liečia muzika – didinga, pritinkanti ir tiesiog susilieja su pačiu anime. Nė neįsivaizduoju jokio kitokio garso takelio.

 

Įvertinimas:

Mėgstat anime? Tokiu atveju šitas darbas must see. Na o kitiems pagal skonį.

Duodu 9

 

Internetiniai namai:

Wikipedia

IMDB

 

Video:

Komentarų nėra

Komentuoti