Filmas, kurį žiūrėjau: Memories of Murder (2003)

memories-of-murder_1
Once this dries, the stain will form the shape of the murderer’s face.

Galiu konstatuoti faktą, kad mano požiūris į kiną po truputis keitėsi ir dabar kardinaliai pasikeitė. Turėjau tokį įprotį, kad visas domėjimasis kino juostomis apsiribodavo tik naujausiais, kino teatre rodomais filmais, iš kurių tikrai verti dėmesio būna vos vienetai. Žiūrėdavau filmus ne dėlto, kad jie giriami ar pripažinti, o tik dėlto, kad jie nauji ir tikėdavausi kažko gero iš jų. Tai galėdavot pastebėti ir mano apžvalgose, rašydavau tik apie filmus, apie kurių detales rašydavo begalės kitų blogerių ir niekaip nesulaukdavau pakankamai svaraus, mano skonį pilnai patenkinančio filmo.

Tačiau per pastaruosius metus vyko savaiminiai pasikeitimai ir dabar galiu drąsiai teikti, kad įvyko visiškas lūžis. Praradau susidomėjimą naujausiomis juostomis ir dabar noriu pasinerti į laiko, bei žiūrovų patikrintus, tikro gero filmo vardą turinčius filmus, kuriuos galėčiau kaupti į savo kolekciją. Taigi, nuo šiol vargiai pamatysit kino naujienų apžvalgų (visada būna išimčių) ir rašysiu tik apie pačius geriausius, galbūt jūsų jau matytus, tačiau grieko, bei pakartotinio žiūrėjimo vertus filmus, kuriuos save gerbiančiam kino mylėtojui tiesiog būtina pamatyti. Sutariam?

Taigi, šiandien: korėjietiškas perliukas Memories of Murder.

43508_ba

Siužetas:

Vieta: Pietų korėja, 1986-ieji. Situacija: šalis kontroliuojama karinės diktatūros. Įvykiai: vykdomos pirmosios šalyje serijinės žudynės. Veiksmas: Du vietiniai policininkai, bei specialusis detektyvas iš sostinės imasi tirti šią bylą, kuri žinoma susilaukia milžiniško visuomenės susidomėjimo. Pareigūnai neturėdami už ko užsikabinti griebiasi visiško interpretavimo ir brutaliais metodais bando išpešti prisipažinimą iš kiekvieno įtariamojo.

 

Memories of Murder (originalus pavadinimas: Salinui chueok), tai 2003 metų Pietų Korėjos kriminalinė drama/detektyvas, režisuotas režisieriaus Bong Joon-ho. Tai viso labo antrasis šio režisieriaus darbas, sekantis po 2000 debiutinio filmo Barking Dogs Never Bite. Nuostabi šio filmo kinematografija, aktoriaus Song Kang-ho vaidyba, bei stiprus siužetas uždirbo šiai juostai geriausio korėjietiško filmo titulą, o režisierius tapo žinomas ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje.

Tarp kitko, šis filmas atsidūrė ir žymiojo, bei visų mėgstamo režisieriaus Quentin Tarantino mėgstamiausiųjų filmų sąraše.

memoriesofmurder2

Kitaip, nei dažnoje detektyvinėje istorijoje, siužetas koncentruojasi visai ne apie žudiką, ar jo atliekamus nusikaltimus, ne apie motyvus ir juolab ne apie aukas, o apie pačius policijos pareigūnus, kurie apkrauti didelės atsakomybės. Milžiniškas visuomenės dėmesys sukuria didelį spaudimą detektyvams, kurie priverčiami bylą išspręsti kuo greičiau. Režisierius puikiai žinojo, kokiu keliu jis nori pasukti šią juostą. Visas veiksmas filme dėliojasi labai iš po lėto ir kuo puikiausiai jaučiama po mažu didėjanti įtampa, bei bejėgiškumas, kai pareigūnams užsikabinti nėra už ko, o aukų skaičius vis didėja. Filmas apie tai, kaip ši byla paveikia šiuos pareigūnus, bei jų gyvenimus.

Pirmiausia filmą galima girti už kinematografiją. Rodomi, vaizdai, vietovės, lietus, šešėliai visa tai sukuria tikrai savitą atmosferą ir įtraukia į siužetą. Antras pagirtinas dalykas po kinematografijos, tai veikėjų vystymas. Mažoms detalėms, skiriama tikrai daug dėmesio. Tokie dalykai, kaip medžiagos skiautelės uždėjimas ant bato, kad spardant žmogų neliktų žymių, nuolatos savo spaudimą besitikrinantis policininkas, ar jaunoji pareigūnė, desperatiškai bandanti pademonstruoti savo sugebėjimus bylų tyrime, kai tuo tarpu pagrindinis jos darbas – kavos nešiojimas, suteikia filmui didelio stiprumo ir gilumo jausmą. Visas filmo grožis tampa šių detalių pastebėjimas ir jų atskleidimas.

 mmurder02

Ech, kuo daugiau žiūriu azijietiškų filmų, tuo labiau jais žaviuosi. Taip šis žemynas turi daugybę kovos menų filmų, daugybę miuziklų ir šiaip lėkštų filmų, kurie jokio susidomėjimo nekelia. Bet taipogi jie savo archyvuose turi visai nemažai tikrai stiprių, emocionaliai paveikiančių kinematografinių šedevrų, kurie tiesiog taip ir nebepasiekia mūsų akių. O tai labai gaila.

 

 

Tikri faktai:

Filmas yra paremtas tikrais įvykiais vykusiais tarp 86-tųjų ir 91-ųjų Gyeonggi provincijoje. Tai tikrai buvo pirmasis oficialus serijinis žudikas Korėjos istorijoje.

Nors filme tikslus aukų skaičius nebuvo atskleistas, bet tikrieji šaltiniai teigia, kad buvo užregistruotos 10 panašaus braižo žmogžudysčių. Šios bylos ėmėsi daugiau, nei 300.000 policijos pareigūnų, bei buvo apklausti daugiau nei 3000 įtariamųjų, tačiau tikrasis žudikas taip ir nebuvo surastas.

Kai kurios detalės filme, pvz kad žmogžudys užmaudavo aukos apatinius jei ant galvos, buvo paimtos iš tikrosios bylos.

DNR tyrimai taipogi buvo vykdomi ištikrųjų, tik mėginiai buvo siunčiami ne į Ameriką, o Japoniją, iš kurios po dviejų savaičių gauti rezultatai neįrodė įtariamųjų kaltės.

 

 

[rating:10/10]
10/10

IMDB: 8.1

Tai ko gero geriausias kriminalinis trileris, kokį man teko matyti ir aplenkia net mano taip girtąjį Se7en su Morganu Freeman’u priešakyje.

 

Trailer:

1 komentaras
  • egle
    Parašyta: 20:18h, gruodžio 27 Atsakyti

    nerealus filmas, pabaiga tikrai sunervino, kai ant ziurovui lekstutes nepateike zudiko tapatybes, bet… jei atvirai, – sutinku sio straipsnio autorium, korejieciai kuria daug kino sedevru. svarbiausia, jie labai itaigiai perteikia emocijas, tokiu tikru emociju siuolaikine kino pramone, ypatingai holivudo, jau nebesugeba kurti. turbut ir nebesugebes. azijos filmuose to yra su kaupu.

Komentuoti