Filmas, kurį žiūrėjau: Knowing (2009)

Knowing-1775 Nemėgstu Nicolas Cage ir jis eilinį kartą įrodė, kad filmai su juo – prasti (bent jau man asmeniškai). Tiesą sakant tikrai… Negalėčiau įvardinti nei vieno dėmesio verto filmo, kuriame pasifilmavo šis aktorius. Tiesiog nemėgstu aš jo ir taškas. Nesakau, kad jis nemoka vaidinti or smth, tiesiog man jo veidas nepatinka. Nepatinka filmai, kuriuose jis pasirenka vaidmenis. Na bet dabar ne apie jį, o apie filmą.

knowing2

Siužetas:

1958-aisiais metais norint pažymėti naujos pradinės mokyklos atidarymą mokinių paprašoma nupiešti piešinius apie tai, kaip jie įsivaizduoja ateitį. Vėliau piešiniai patalpinami į laiko kapsulę ir užkasami į žemę. Tačiau viena keistuolė mergaitė vietoj piešinio visą lapą užpildo – atrodo – beprasmiškais ir padrikais skaičiais.
Praėjus penkiasdešimčiai metų nauja moksleivių karta atidaro laiko kapsulę, o paslaptingoji keistuolės mergaitės rašliava atsiduria berniuko Kalebo rankose. Kalebo tėvas – profesorius Džonas Kostleris netyčia susidomi sūnaus parnešta mįslinga žinute. Netrukus jis ima pastebėti keistus sutapimus – pritaikius šifrą skaičiai susidėlioja į logiškas sekas, kurios nurodo pastarųjų penkiasdešimties metų katastrofas, pareikalavusias daugybės žmonių aukų.
Kuo daugiau Džonas aiškinasi skaičių paslaptis, tuo labiau jis šiurpsta. Pasirodo, kad skaičiai nurodo dar tris stichines nelaimes, kurios laukia žmonijos ateityje. Beje, visai netolimoje. Viena iš numatytųjų katastrofų grasina būti siaubinga – ji paveiks visą Žemės planetą ir kiekvieną jos gyventoją.

 

knowing-wreckage

Nuomonė:

Filmą parsisiunčiau, nes buvau girdėjęs dalį jo siužeto ir tai tikrai intrigavo. Pradėjęs žiūrėti filmą tikrai nenusivyliau. Prie pirmosios filmo pusės tiesiog negalėčiau prikibti. Vyksta mistiški, nepaaiškinami ir įtraukiantys įvykiai (viena iš geriausių vietų filme – kai berniukas gauna tą prirašytą skaičiukais lapą ir pastebi, kad yra stebimas. Tai tikrai suintriguoja…). Specialieji efektai filme dvipusiški. Per lėktuvo sudužimo sceną teko net išsižioti – tokio tikroviško ir tuo pat metu atviro lėktuvo sudūžimo neteko matyti. Dažniausiai filmuose rodoma, kaip lėktuvas purtosi, krenta, na o paskui jau vaizdai jam nukritus. Sužeistieji, baigiantys sustoti sraigtai ir pan. Šiuo atveju mes matome patį nukritimą iš šalies. Kaip lėktuvas tėškiasi į žemę, kaip išsilakto jo dalys, bei žmonės, kaip jie žūsta mūsų akyse. Tai žiauru, bet realistiška ir tai yra labai gerai.

knowing13

Tačiau čia filmo komplimentai ir pasibaigia. Toks vaizdas, kad vat sugalvoję gerą, kabinančią įdėją, kūrėjai nė neįsivaizdavo, kaip ją būtų galima pabaigti ir prilipdė tokių vėjų, kad buvo apgailėtina žiūrėti. Tikrai… Kada paskutinį kartą matėte filmą, kur ateiviai atskrenda pagrobt berniuko ir mergaitės, nes tuoj žemę nušluos milžiniškas saulės žybsnis. Tai bliamba, jai jau jūsų tokios uber, super krūtos technologijos, tai imkit ir apginkit žemę, sugalvokit išeitį, o neleiskit visai žmonijai išdvėst. Num tiek jau to, įsivaizduokim, kad jie to negali, bet paskutinė sceną, kai vaikus paleidžia naujoje planetoje ir jie bėga link medžio ale,” Adomas ir Ieva”, tai ėmiau garsiai juoktis. Didesnės nesąmonės nemačiau jau ilgą laiką.
Suprastėja ne tik siužetas, bet ir spec efektai, pvz metro scena. Įvykiai joje manęs ganėtinai neįtikino, atrodė gan juokingai ir nelogiškai. Man, net nesuprantančiam fizikos žmogui, kadrai buvo neatitinkantys fizikos dėsnių. Tai tikrai neturėtų būti pastebėta paprasto žmogaus…

Taigi, bendrai paėmus filmas gal ir patiks mokslinės fantastikos, mistikos, na ir katastrofų filmų mėgėjams, kas nejaučia antipatijos Nicolas`ui Cage`ui, bet aš asmeniškai praradau viltį, kad šis aktorius sugebės pakliūt į tikrai gerą filmą. Dažniausiai sci-fi man patinka. Šį kart – ne.

Žiūrimas, bet savaitgalio vakarą norėtųsi kažko stipresnio.

Video:

3 komentarai
 • gvidas333
  Parašyta: 13:33h, gruodžio 19 Atsakyti

  geras filmas :yes: ypac pabaiga man patiko :sunofabeach:

 • Bukoptimistas
  Parašyta: 13:51h, gruodžio 19 Atsakyti

  pritariu viena iš įspūdingiausių filmo vietų lėktuvo avarija. Taip pat patiko metro katastrofa. Turbūt panašiais metodais atliktos scenos.
  O dėl filmo pabaigos tai toje vietoje, kur ateiviai pagrobia vaikus, galvojau koooks bullshit, galėjo tikrai kažką kitaip sugalvoti. Per daug nuspėjama, dar tas tėvo ir vaiko emocinis ryšys. matyta ir jau neįdomu. Bet pati paskutinė scena su medžiu iškart pataisė visą reikalą! Nubraukė nepasitenkinimą su ateiviais ir sukėlė šypseną ir gerų emocijų bangą.

 • KVNP Nr.8 51 savaitė | Vyčius
  Parašyta: 10:26h, gruodžio 20 Atsakyti

  […] pamatęs knowing apžvalgą sumąsčiau ir pats pažiūrėti šį filmą. Nuomonė apie beveik visą filmą tikrai gera, bet […]

Komentuoti