Filmas, kurį žiūrėjau: Klass

104938-PB

Senokai nerašiau nei vienos filmų apžvalgos. Galbūt todėl, kad daugiau laiko skiriu pamėgtų serialų žiūrėjimui, o gal tiesiog todėl, kad nebenoriu aprašinėti filmų, kurie yra “ant bangos”. Visgi yra daugybę puikių blogerių, kurie tai gali padaryti už mane. Tad ko gero nuo šiol čia išvysite tik senesnių, mažiau žinomų, tačiau nereiškia, kad prastesnių darbų apžvalgas, kurios yra rečiau sutinkamos mūsų lietuviškajame internete.

Taigi šiandien noriu papasakoti apie kaimynų estų filmą “Klasė” (Klass).

Siužetas:

Filmo veiksmas vyksta įprastoje mokykloje. Klasės kietuoliai užgaulioja moksliuką, kol šiam į pagalbą nestoja vienas iš jų. Po mažu užgauliojimai pereina į tikrai nesuvokiamas patyčias…

 

klass (1)

Nuomonė:

Nevienam iš jūsų šitas pavadinimas gali būti žinomas, nes kiek teko girdėti – jį mėgsta rodyti mokyklose per etikos pamokas. Na bet jei jo dar nematėte, perspėju jautresnius žmones, kad šis filmas gali tikrai jus sukrėsti.

Veiksmo vieta atrodo tokia artima, pažįstama ir natūrali, kad gali pasirodyti, kad visa tai nufilmuota būtent tavo mieste. Tą patį galima pasakyti ir apie užgauliojimus. Kiek gi kartų esame matę žeminamus silpnesnius mokinius… Žinoma filme viskas yra paryškinta, sustiprinta, bet nesakykite, kad gyvenime taip nebūna. Prisiminkime dar ne taip seniai tarp mokinių plitusį filmuotą vaizdelį, kuriame grupelė jaunuolių pritrenkia merginą su plyta. Tai akivaizdžiausias paauglių žiaurumo įrodymas. Ši bėda egzistuoja čia ir dabar. Vieni jos nepastebi, nes tiesiog jų tai neliečia, kiti pastebi, bet nedrįsta nieko daryti, kad patys neatsidurtų užgauliojamųjų vietoje, na o dar kiti išgyvena labai skaudžiai – juk pašaipų objektu patapo jie patys.

Filmas nufilmuotas viso labo per 14 dienų ir tai tik įrodo, kad smarkiai norint – filmą padaryti galima labai greitai. Ne taip, kaip mūsų mielojoj lietuvėlėj mėgstama dirbti metus ar net kelis.
Nors skubėjimo buvo daug ir su tokiu greitu tempu, žinoma įsimaišo ir keletas klaidų, tačiau filmas nuo to ne per smarkiausiai tesuprastėja. Taip galbūt filmuojant ilgiau, viskas būtų atidirbta, nudailinta dar gražiau, bet aš asmeniškai nepamačiau nė vienos vietelės, kur draskytų akis, o apie padarytas filmavimo klaidas sužinojau tik vėliau, panaršęs internete.

Filmo pradžioje pabrėžiama, kad filmas pastatytas pagal tikrą istoriją. Ir tai yra visiška tiesa. Apie apie įvykius vykusius Kolumbaine aš jau rašiau. Dabar galėjote pamatyti europietišką šios istorijos versija.

Labai džiaugiuosi, kai bent kartą į pusmetį ar metus atrandu tikrai dėmesio vertą filmą, kurį nuoširdžiai galima rekomenduoti visiem. Nesakau, kad jis būtinai jums patiks. Čia nėra sprogimų, lenktynių ar panašaus veiksmo. Tiesiog reali, kasdieniška mokykla, bei kasdien kylanti įtampa joje. Visgi koks žmonėms svarbus aplinkinių požiūris į juos…

Viena iš stipriausių vietų filme – kai pabaigoje vyrukai žygiuoja į valgyklą ir tarpduryje jie susiduria su mergina (mačiusieji supras). Šitos scenos neužmiršiu niekada…

Jei esate žiūrėję “Requiem For A Dream” ir jum patiko, tai ko gero sužavės ir mūsų kaimynėlių darbas “Klass”.

 

Įvertinimas:

[rating:9/10]
(9/10)

 

Video:

4 komentarai
 • Evaldas
  Parašyta: 16:11h, sausio 28 Atsakyti

  Pritariu, ir man iš galvos neišeina, vieta kur prasilenkia su mergina.

 • Tutis
  Parašyta: 18:02h, sausio 28 Atsakyti

  Pritariu ir aš, puikus filmas. Kam patiko šis, rekomenduoju pažiūrėti „Bang Bang You’re Dead“, tikrai nenusivilsite.

 • re`animated
  Parašyta: 12:57h, sausio 29 Atsakyti

  @Tutis: Bang bang jau matytas kiek seniau ir manau jo apžvalgėlė atsiras šiomis dienomis :happy:

 • Super
  Parašyta: 20:06h, liepos 06 Atsakyti

  Tai neįkainojamas filmas. Estai yra labai šaunūs, jog išdrįso iškelt į viešumą tokią didelę problemą ir ją atskleisti visu “gražumu”, iki kolei toks elgesys netapo visiška norma.. Į šį filmą įsijaučiau neeiliniai, tai geriausias mano matytas filmas per visą laiką. Apie jį galimą mąstyti ir mąstyti. Taipogi peržiūrėjau ir šio filmo tęsinį “Klasė: gyvenimas po” tai kaip man, taip stipriai besigilinusiai į šį filmą, buvo nors bent kokia paguoda, jog Kasparui gyvenimas palyginti gerai susiklostė…
  Esu be galo dėkinga režisieriams už tokį šedevrą.

Komentuoti