Filmas, kurį žiūrėjau: Into The Wild

Into the wild ciudad

Heh. Kažkokiu būdu man į rankas pakliuvo, šis 2007 metų filmas. Jis nėra labai trumpas: pustrečios valandos, bet kiekviena, kiekviena šio filmo detalė yra tokia žavi ir taip prikausto prie teliko ekrano, kad žiūrint filmą, nė nebuvau nė karto atsistojęs ar nusisukęs – nenorėjau praleisti nė menkiausio kadro. Geriausias filmas, kokį tik esu matęs šiuo metu. Jei dar nesat žiūrėję – privalote jį pamatyti!!

Filmas apie gyvenimo laimę, apie radikalius pokyčius, apie gyvenimo išmintį ir stiprybę. Tikra vieno bičo, pavarde McCandless, istorija, kuri po 10 metų tėvų įkalbinėjimo buvo paviešinta knygos, bei kino filmo pavidalu ir tapo įkvėpimu daugybei idealizmo, individualumo ir sielos ramybės ieškančiam jaunimui.

“Happiness is only real when shared”

photo_04_hires

Istorija:

Christopher McCandless atrodo yra tipiškas 22 metų amžiaus jaunuolis, sėkmingai baigęs koledžą, bei ruošiasi stoti į Harwardo Universitetą, kur tęstų savo mokslus. Tėvai didžiuojasi savo sūnumi ir ruošiasi jam padovanoti naują mašiną, tačiau Kristoferis ištikro nėra toks kaip gali atrodyti iš šono. Giliai viduje jo – gyvena laukinė siela. Kristoferiui ne taip kaip kitiem jaunuoliam: nerūpi nei mašinos, nei pinigai – nei jokios kitos materialinės vertybės. Nerasdamas bendraminčių tarp savo amžiaus žmonių, jis randa juos knygose. Tolstojus, J. London`as, M.Tvenas tampa jo geriausiais bendraminčiais. Vienintelis šio jaunuolio troškimas gyvenime – tiesiog mėgautis gamta ir tyru jos grožiu. Dėl to vieną dieną, Kristoferis niekam nieko nepranešęs, visus pinigus skirtus mokslui Harwarde, atiduoda labdarai, o pats susikrauna daiktus ir išvyksta ieškoti laimės į Aliaską. Visa tai, kas jam nutinka šioje kelionėje, pakeičia vaikino pasaulį, požiūrį, svajones…
Iš naivaus idealisto, trokštančio patirti kažką didingo, jis tampa tragiška figūra, bandančia surasti pusiausvyrą tarp žmogaus ir gamtos. Savo kelionėje Kristoferis sutinka pačių įvairiausių žmonių, atspindinčių visas Amerikos visuomenės puses. Godžiai sugeriantis visus naujus įspūdžius, vaikinas šioje kelionėje į tiesą ir laimę pamažu susikuria naują savo vidinį pasaulį.

Pasiekęs savo tikslą – atsidūręs Aliaskoje be kompaso, žemėlapio, telefono ir kitų reikalingų dalykų, jis apsistojo vidurį tyrlaukių, kur išgyvenęs beveik 4 mėnesius visiškai laukinį gyvenimą, bei užrašęs tokius žodžius: “I HAVE HAD A HAPPY LIFE AND THANK THE LORD. GOODBYE AND MAY GOD BLESS ALL!” mirė nežinodamas, kad už kelių šimtų metrų yra minimali civilizacija ir keltas, galintis jį perkelti per patvinusią upę…

296274

Fiziškai kas liko iš šio žmogaus, tai tik šita, po jo mirties išryškinta fotografija… Atkreipkite dėmesį – filmo metu išvysite lygiai tokį patį kadrą :)

 

Siužetas:

Nepakartojamai gražus ir įdomus nuotykis. Nors siužetas neturi labai didelės intrigos ir nėra greitas ar įtemptas, jį yra tiesiog malonu žiūrėti. Čia nereikia galvoti ar sėdėti įsitempusiam, tai filmas kai tiesiog atsipalaiduoji ir grožiesi. Grožiesi laisve, kurią turi šis žmogus, grožiesi vaizdais, kuriuos jam tenka išvysti. Istorija perteikta nuostabiai ir tikrai visus priversianti susimąstyti apie savo gyvenimą ir kaip mes jį gyvenam, arba atvirkščiai, kaip mes jį praleidžiame pro nosį.

into-the-wild-horse-1236

 

Meninis Apipavidalinimas:

Niekaip nesuprantu. Kaip šis filmas galėjo būti nenominuotas geriausio operatoriaus darbo kategorijoje ir kaip jis negavo nė vieno Oskaro. Into the Wild buvo nuominuotas tik dviem Oskarais, tačiau manau tokiam nuostabiam filmui, tai tikrai yra permažai. Filmo kinematografija yra nuostabi, tai turbūt vienas gražiausių filmų kokius esu matęs. Filme daug skirtingo klimato, skirtingo regiono vietovių, tačiau jos visos atrodo nuostabiai ir nepakartojamai. Garso takelis užburiantis – jame skamba lėta, bet labai lyriška Eddie Vedder muzika, kuri pasakiškai dera šiam filmui. Into the Wild montažas taip pat aukščiausio lygio šioje kategorijoje jis ir buvo nominuotas Oskarui.

Into the wild costa 

 

Išvados:

Nebėra ką ir pridurti, vienas geriausių mano matytų filmų ir manau geriausias 2007 metų filmas. Ištikrųjų Into the Wild turi visko ko reiktų mano tobulam filmui. Jame yra Fight Club tiesos ir gilumo, The Beach ir Forrest Gump grožio ir tyrumo, ir Requiem for A Dream sukrečiančios realybės. Galbūt kiek trūksta gilesnės intrigos, bet žiūrint filmą, aš jos nė nepasigedau – susivokiau, tik jam pasibaigus.

 

Internetiniai namai:

Tikrąją šio žmogaus istoriją galite pasiskaityti čia.

 

Įvertinimas

Žinoma 10. Žiūrėsiu šį filmą dar gal 10 kartų ir jis man vis vien neatsibos.

 

Vieta kur stovėjo autobusas:

 

 

Video:

 

Ačiū už pagalba gameplay.fire.lt

6 komentarai
 • dove
  Parašyta: 19:05h, lapkričio 22 Atsakyti

  Man neblogas, minty supratau, taciau labai truko uzbaigtos rezisieriaus minties, mano nuomone, rezisierius daug norejo pasakyti, taciau ne viska pasake..

 • Indre
  Parašyta: 00:23h, liepos 05 Atsakyti

  Visiškai pilnai pritariu žmogui ,kuris žiūrėjo šį filmą ir jį aprašė .
  :D
  Jei nebūtų verta,niekas nesiųlytų pamatyt.
  Tai bene geriausias filmas,puikiai atskeidžia įvairias žmogaus puses, žiūrint jį noris kartot ir kartot,negana to,vėliau dar įsijungti Eddie Vedder dainas ir jas išmokt mintinai :) .
  Labai džiaugiuos,jog atsirado režisierius,kuris pastebėjo ir sugebėjo iš neeilinės istorijos sukurt gilios potekstės filmą.

 • re`animated
  Parašyta: 15:19h, liepos 06 Atsakyti

  Manau, anksčiau ar vėliau ir pats leisiuosi į panašią kelionę, tik galutinis tikslas nebus aliaska, nes ir taip beveik tokioj gyvenu xD

 • Indre
  Parašyta: 10:40h, liepos 11 Atsakyti

  Taip, gera idėja,kai nori atitrūkt nuo maximos vaikučių pasaulio.
  Tik jei išvyksi,tai ,būk mielas,sugrįžk ir nenusibaik taip liūdnai ten:)
  Tada galėsi pasidalint įspūdžiais:D
  Ech,tas into the wild…

 • Indre
  Parašyta: 10:44h, liepos 11 Atsakyti

  Bet kaip liūdna,ką? Juk galėjo vyrukas toliau paeit ,galbūt upė nebūtų tokia patvinus kitoj vietoj,pereitų ir sugrįžtų namo…Bet tada istorija nebūtų tokia .. :yes:

 • Ugne
  Parašyta: 15:29h, balandžio 06 Atsakyti

  Labai patiko vaizdai, nuostabi gamta, taciau man gal truputy per daug istesta. O pagrindinis aktorius tikrai puikus ;)

Komentuoti