Filmas, kurį žiūrėjau: Inception

inception

Žinai tą jausmą tarp sapno ir pabudimo, kai nesi tikras kas yra tikra, o ką susapnavai? Taip jautiesi ir šio filmo seanso metu.

Keista rašyti apžvalgą, kai žinai, kad ją skaitys žmonės, su kuriais tu ir žiūrėjai tą filmą :j  Pamenu, kai išėję iš kino salės jautėmės kiek keistai. Filmas paliko gilų įspūdį ir eidami iš kino teatro dar geras 10 min aptarinėjom matytus vaizdus ^^

“Pradžioje” galime išvysti įvairių žanrų – sci-fi, dramos, nuotykių bei veiksmo, todėl šis kinas turėtų patikti įvairių žanrų mėgėjams, tačiau “popkorninių” filmų mėgėjai, bei tie, kurie mėgsta per filmus paplėpėti – gali jo neįkirsti.

Siužetas

inception-header

Cobb’as (vaidina DiCaprio) yra vagis, tačiau ne paprastas kišenvagis, o profesionalus idėjų vagišius, subūręs visą komandą, kuriančią sapno pasaulį, kurio pagalba iš pasąmonės ištraukia net pačias slapčiausias idėjas. Vieną dieną jis susilaukia pasiūlymo, kurio atsisakyti tiesiog negali, o užduotis laukia tikrai sunki: šį kartą jam reikia ne pavogti mintį, o ją užauginti nieko neįtariančio stambios korporacijos boso sūnui. Daugelis teigia, kad tai neįmanoma, bet Cobb’as ryžtasi tai padaryti…

Ištikro reiktų pagirti DiCaprio, kad per vienerius metus nusifilmavo jau antrame ypač gerame filme (level up for him in my eyes). Pirmasis filmas buvo “Kuždesių sala” (“Shutter Island”), kurio aprašyti taip ir neprisiruošiau. Mėgstu gerus mindfuck’us, kai žiūrėdamas filmą atiduodi duoklę smegenim, o ne vien tik tuščiai žiūri į ekraną stebėdamas specialiaisiais efektais ir nevykusiais juokeliais užkrautus vasaros “hitus”.

Filmo kūrėjai nerimavo, kad šis filmas nepasirodytų per daug sudėtingas tipiškam kino teatro žiūrovui. Tačiau lyginant su “Kuždesių sala” šis filmas žymiai mažiau suktas ir jei atidžiais sekti siužetą, tai viskas būna gana paprasta ir aišku, veikėjai patys kartas nuo karto paaiškina sapnų, bei skirtingų jų sluoksnių taisykles, tad belieka nepasimesti tarp skirtingų veiksmo linijų ir viskas būna aišku. Įdomu stebėti, kaip tikri įvykiai įtakoja sapno pasaulį ir kaip patys filmo veikėjai ima maišytis kas yra tikra, o kas ne.
Tačiau turiu pasakyti, kad geras 20 min krentantis automobilis kartais tikrai atrodydavo juokingai, nors viskas ir yra logiška :j

inception24_thumb

Filmo idėja man kruopelyte primena vieno iš mano Top 3 filmų “Enthernal Sunshine Of The Spotlless Mind” mintyjimą. Abiejuose šiuose filmuose yra klaidžiojama po sapnus, po kurių gali pasikeisti visas gyvenimas. Jei jau prakalbome apie panašumus, tai prisimenant betraukes muštynių scenas hotelio kolidoriuose, daug kas galėtų įžvelgti panašumų su žymiąją Matrix.

Titrai specialiai pasirodo tokioje vietoje, kai viskas nėra iki galo tiksliai paaiškinama. Iš vienos pusės, prieš užgęstant ekranui vilkelis jau ėmė krypuoti ir lyg ir turėjo sustoti, bet gal jis tik būtų sukrypavęs ir vėl atsistatęs į stabilų sukimąsi? O ir nebuvo parodoma, kaip jis atsiduria namuose. Kaip buvo sakyta filme: tu neatsimeni kaip atsiduri sapne, iškart pasineri į įvykių sūkurį. Taip ir Cobb’as pabudęs lėktuve, kitame kadre jau atsiduria namuose. Tad yra pakankamai argumentų ir kad jis liko sapne ir kad pabudo. Tai tarsi duoklė žiūrovui susikurti savo individualią pabaigą.

inception44_thumb

Režisierius Nolan’as jau spėjo mane nustebinti su “The Dark Knight”, “Memento” ir “The Prestige”, ir tą patį padarė su šiuo, kaip tariama 10 metų idėjos pavidalu kurtu filmu. Jei šis vyrukas ir toliau kurs taip, tai jis turi realius šansus tapti dar viena Holivudo legenda. 

 

Įvertinimas

[rating:9.1/10]
9.1 iš 10

IMDB Top 250 šis filmas tupi trečioje vietoje, kas manau yra kiek per aukštas įvertinimas ir po kurio laiko filmas neabejotinai kris žemyn, bet kad filmas geras – nebelieka jokių abejonių. Taip galvojau vos pamatęs filmo trailerį, taip vis dar ir galvoju dabar, jau pamatęs filmą.

 

Media

4 komentarai
 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 20:38h, rugpjūčio 08 Atsakyti

  Man tai šitas filmas buvo tooooks nuobodus, kad nesulaukęs galo išėjau bežiovaudamas :D

 • re`animated
  Parašyta: 11:01h, rugpjūčio 21 Atsakyti

  Tai vat būtent dėlto ir buvo nuobodus, kad nedažiūrėjai iki pat galo :j Na nevisiem gi patinka filmai, kurie verčia pagalvoti šiektiek. Galėjai nueiti į kokį Twilight’ą ir būtum nenuobodžiavęs ^^

 • Pasišiaušęs
  Parašyta: 23:12h, rugpjūčio 22 Atsakyti

  keistai žmonės reaguoja, kai pakritikuoji mėgiamą jų filmą… :D štai pavyzdžiui kartais pradeda pasakoti apie tave tai, ko net pats nežinojai… :D

 • crazyfrog
  Parašyta: 20:51h, gegužės 11 Atsakyti

  Joo, po šio filmo dar ilgai mąsčiau. Jis TIKRAI netinka lengvam vakarui. Visąlaik sekiau kas vyksta, ką pasakė ir pan., kad suprasčiau, kas dedasi :D nes jei praleisdavau pro akis kokį epizodą, nebesuprasdavau :D užskaitau. Geras filmas :)

Komentuoti