Filmas, kurį žiūrėjau: Blood: The Last Vampire

071018vampires_blood2

Šiuo metu iš naujo išpopuliarėjo vampyrai. Teisingas priežodis: nauja, tai senai užmiršta sena. Pamenu, kad vampyrų tematika buvo gan populiari mano vaikystės metu. Raganos, vampyrai, demonai, bei vilkolakiai tapdavo nė vieno filmo, ar serialo veikėjais. Tačiau kaip ir visos kitos mados – pasiekė savo apogėjų ir atslūgo, tapo pamiršta.

Ir štai visai neseniai kartu su pirmosios Twilight`o sagos knyga, vampyrai vėl patapo vienu iš labiausiai bendruomenėje aptarinėjamų temų. Niekada nesuprasiu pastarosios sagos populiarumo, reikia pripažinti, kad yra tikrai geresnių kūrinių, o šie, kol kas du, sagos filmai tėra, eiliniai vidutinio biudžeto, nieko naujo nepasiūlantys darbai.

Tad beieškodamas kažko stipresnio, originalesnio atsigręžiau į rytų pusę. Japonai visada garsėjo savo animacijos galimybėmis. Tai supranta visas pasaulis ir vis dažniau atsiduoda anime kultui. Tad šiandien apžvelgiu japonų anime vampyrų tematika: Blood: The Last Vampire.

blood-the-last-vampire

Kad jūsų neklaidinti, iškart pasakau, kad yra du darbai tokiu pat pavadinimu. Tai 2000 metų anime filmas, kuris netrunka pilnos valandos, bei šių (2009) metų live action (kitaip sakant vaidybinis) filmas.

Niekada nesižavėjau filmais statytais pagal anime. Jie neišlaiko anime siužeto, nuotaikos, nesugeba tiek įtraukti ar yra tiesiog prastesni. Taip ir šiuo atveju, nors live action filmą prodiusavo Bill’as Kong’as (dirbęs su tokiais šedevrais, kaip “Sėlinantis Tigras, Tūnantis Drakonas; “Herojus”), tačiau vien jau žiūrint filmo trailerį matosi, kad pagrindinės veikėjos Saya akyse trūksta atšiaurumo, nuožmumo, bei žiaurumo. Dėl šios priežasties nežiūrėjau ir nė neketinu žiūrėti vaidybinio filmo versijos. Jei jūs nesate skeptiškai nusistatęs anime atžvilgiu, tai taipogi rekomenduoju žiūrėti būtent pieštinę versiją.

 

saya_blood_the_last_vampire-12807

Siužetas:

Vietnamo karo metu (1966) amerikiečių karinė bazė Japonijoje ima patirti visą eilę paslaptingų nužudymų, kurių aplinkybės lieka labai neaiškios. Tuo susidomi viena slaptoji komanda kuri įtaria, kas ten dedasi. Bazėje įsiveisė vampyrai. Tai patikrinti atsiunčiama mergina, vardu Saya, kuri yra paskutinė grynakraujė vampyrė… Ji turi infiltruotis į mokyklą, kad užkirsti kelią kraugeriams, kol monstrai nenusigavo iki jos pirmi…

 

Taigi, filmo siužetas paprastas ir suprantamas. Kaip mums jau ir yra įprasta – vampyrus geriausiai žudo jų rūšies atstovas. Tai matėme Hellsing`e, Blade (Ašmenys), Vampire Hunter D ir kituose, mažiau populiariuose kūriniuose. Visi jie turi panašumų – vampyrų žudikai yra savo srities profesionalai, begalo žiaurūs, bei beveik visais atvejais labai užsidarę, bei vieniši. Skiriasi tik žudymo motyvai.

Iš tikro buvo numatyta sukurti tris OAV epizodus, tačiau dėl laiko ir pinigų trūkumo, tik vidurinioji dalis buvo animuota, bei paruošta kino teatrams. Tai truputis nuvilia, nes ta vienintelė dalis, kurią teko matyti sužavi. Vos spėji įsitraukti į siužetą, priprasti prie pagrindinės veikėjos, pyst ir pasibaigia. Taipogi, šis anime nė iš dalies neprilygsta Hellsing`o pompastikai, bet tai nereiškia, kad jis prastesnis. Tiesiog Hellsing`as iškelia kertelę labai aukštai…

 

 

Įvertinimas:

Anime tikrai nėra prastas. Nežinau kaip pakryptų jo įdomumas pamačius daugiau, nei tas 48 minutes, tačiau dabar tai laikau ryškiu trūkumu. Kūrėjams reikėjo skirti daugiau laiko viskam parodyti, arba tada keisti atvaizdavimo būdą. Lyginant su Time Of Eve, kuris trunka viso labo 15 min, čia buvo pasakyta žymiai mažiau…

[rating: 6/10]
(6/10)

 

Video:

 

Live acton:

Komentarų nėra

Komentuoti